Nástrojové regály: Zobraziť recenziu, výber a montáž

Mnoho mužov sníva o priestrannom úložnom stojane nástroja. Prítomnosť takýchto regálov vám umožní uložiť všetky nástroje vhodné pre majiteľa, a tiež pomôcť kompetentne organizovať pracovisko. K dnešnému dňu existuje obrovská škála nástenných, mobilných, kovových alebo drevných políc s zásuvkami, zásobníkmi pre hardvér a mnoho ďalších voliteľných konštrukčných prvkov. O všetkých druhoch, vlastnostiach výberu regálov a metód ich výroby doma, čítať ďalej.

Nástroj Rack: Zobrazenie

Po prvé, je potrebné pochopiť, aké sú regály na ukladanie nástrojov. Existuje niekoľko dizajnových klasifikácií. Po prvé, skladovacie regály nástroja sa vyznačujú svojím typom upevnenia.

 1. nástenný. Vyrobené z akéhokoľvek materiálu a môžu byť pripojené na špeciálnych miestach na stene. Možné umiestnenie prvkov na ukladanie najvhodnejšieho spôsobu pre vás. Konzultačný proces pohybu police patrí do nevýhody. Pre jeho implementáciu je potrebné vyvŕtať nové otvory do steny.
 2. Stacionárny. Klasická možnosť, ktorá sa vyznačuje jeho všestrannosťou. Spravidla, pripojené k podlahe so špeciálnymi rohmi a kotvami. Ak sú rozmery dizajnu príliš veľké, môže sa pohybovať. V opačnom prípade môžu existovať ťažkosti.
 3. Mobilné (na kolesách). Hlavnou výhodou je mobilita dizajnu, vďaka ktorým máte vždy všetky potrebné nástroje. Je dôležité, aby regál s istotou stojil na povrchu.
 4. Strop. Pohodlný dizajn, ktorý neobsahuje pracovný priestor v miestnosti, kde je nainštalovaný. Takéto zariadenia je vhodnejšie na ukladanie nástrojov, ktoré sa nepoužívajú príliš často.
 5. Transformátory. Existujú už hotové vzory s niekoľkými regálmi a policami, ktoré môžu byť umiestnené na ľubovoľnom mieste pre vás vhodné. Je to dôležité len na upevnenie regálu dobre a police môžu byť umiestnené na ľubovoľnom mieste vhodné pre vás. Ich pozícia sa rýchlo líši.
 6. Perforovaný. Takéto modely znamenali plech so špeciálnymi otvormi alebo mriežkou. Sú inštalované na plochom povrchu, po ktorom môžu umiestniť police, svorky a všetky potrebné nástroje.

Nasledujúca klasifikácia je založená na materiáloch, z ktorých je dizajn vyrobený. Zvyčajne prideľujte 2 hlavné možnosti.

 1. Drevo. Často aplikované kvôli ich výhodu pri spracovaní. Počas inštalácie dokonca najkomplexnejšieho dizajnu nebude žiadne problémy so stromom. Nízka hodnota materiálových síl mnohých na zastavenie ich voľby na túto možnosť. Charakteristicky široká škála veľkostí tyčí a dosiek, ktorá umožňuje stojanu akejkoľvek formy a objemu. Hlavný mínus je možné pripísať potrebe včasného a vysoko kvalitného spracovania materiálu, pretože netoleruje ostré rozdiely v teplote a vlhkosti.
 2. Kovový. Odolný materiál. V porovnaní s drevom je spracovanie kovov časovo náročné. Nezávislé vytváranie regálu je nemožné bez matnýchlophóní. Pre konštrukciu sa používajú profilové potrubia, ktoré sú pripojené k rohom. Najčastejšie z tohto materiálu kúpiť hotové výrobky, ktoré potrebujú len zbierať.

Ako si vybrať?

Tam je obrovská škála políc. Aj keď ste si vybrali na určitom konkrétnom type zariadenia, zanedbávať tipy skúsených majstrov stále nestojí za to. Nie je potrebné vystrašiť širokú škálu tovaru. Hlavnou vecou nie je zabudnúť venovať pozornosť nasledujúcim kritériám.

 1. Materiál. Ak sa rozhodnete kúpiť pripravený dizajn, potom je lepšie dať svoje preferencie kovových modelov. Pre seba-štruktúry majú regály praktickejším riešením, bude výber drevených prvkov.
 2. Gabarits. Je lepšie si vybrať a nebudú konštruovať príliš veľa dizajnu, ktorý bude nakoniec veľmi pohodlný v prevádzke. Najviac optimálna šírka políc je považovaná za 50 centimetrov. Ak je ich veľkosť viac, potom sa nástroje dostanú, a ak je menej – nemusia byť umiestnené a pád.
 3. Konfigurácia. Je potrebné zamerať sa na svoje osobné požiadavky. Venujte pozornosť prítomnosti rôznych druhov regálov a boxov. Počas inštalácie a následného obdobia prevádzky by sa dizajn mal dobre zapadnúť a byť vhodné na použitie.
 4. Naložiť. Musíte sa oboznámiť s parametrami modelu, ktorý chcete kúpiť. Ak sa elektrické spotrebiče uložia na policiach, zaťaženie políc bude mnohokrát viac. Ak tak urobíte, regály začne podpísať a stojan nebude trvať dlho
 5. Schopnosť regulovať. Ak je toto kritérium pre vás dôležité, potom kúpiť hotové kovové konštrukcie. Nezávisle postavené štruktúry na pohyb je nemožné, pretože sú pripojené k pevnému stacionárnemu rámu.

Ako to urobiť sami?

Mať v garáži alebo na vašom pracovnom stojane s regály – sen akéhokoľvek pána, pretože všetky potrebné nástroje sú vždy po ruke. Ak chcete vytvoriť police na ukladanie nástrojov na jeden dôvod alebo iný, potom musíte vykonať taký postup činností.

 1. Materiál. Najlepšie je použiť drevo, pretože je oveľa jednoduchšie zvládnuť doma. Tento materiál je tiež cenovo dostupnejší.
 2. Kreslenie. Bez náčrtu urobte vysoko kvalitný stabilný dizajn takmer nemožné. Vďaka požadovanému výkresu môžete pochopiť, čo by mal byť konečný výsledok a aké parametre by položky mali mať.
 3. Označenie prvkov. Pre plnohodnotný dizajn sú potrebné vertikálne regály a priečne prepojky. V súlade s vašou kresbou je potrebné označovanie na tyčech.
 4. Krájanie bruchov. Urobiť samostatné prvky lepšie v určitom poradí, takže si nezamieňate. Potrebujete vertikálne regály a prepojky pre široké aj úzke časti stojana. Ich počet a parametre budú závisieť od plánovaného počtu regálov a spoločných dizajnov.
 5. Čiar pododielna doska orientovaná na rezanie (OSB). Používa sa kachle, ktorej hrúbka je od 16 do 20 milimetrov. Takýto materiál sa nebojí zvýšenej hladiny vlhkosti, je to dosť tuhé a trvanlivé. Pred rezaním nezabudnite vykonať merania a značky.
 6. Nasadenie bočnej podpory. Je potrebné dať na podlahy vertikálne regály a zarovnať ich. Ďalej sú to prepojky. Po tom, otvory pod samoobslužnou skrutkou. Je dôležité, aby vŕtačka bola 1 milimetrom menšia ako priemer uzáveru.
 7. Upevňovacie prepojky. Musia byť priskrutkované pomocou samoobslužných vzoriek. Každé pripojenie musí byť viac ako dva upevňovacie prvky. Každé upevnenie regálu musí byť inštalované z rôznych strán.
 8. Upevňovacia hviezda. Regály musia byť presne vystavené šírkou kreslenia. Na to môžete použiť už police.
 9. Montážne prepojky. Najprv je pripojená pomoc s pomocou samoobslužných skrutiek a horných a dolných jumperov. Takže rámec okamžite získa odpor. Potom musíte opraviť všetky ostatné jumpery. Na upevnenie bolo presné, môžete použiť stavebný trojuholník. Je potrebné otočiť dizajn a vložiť rám police. Potom vložte bar a zaistite vlastnú kreslenie.
 10. Inštalácia políc od OSB. Potrebujete vložiť medzery a zarovnať ich. Fixácia prebieha na úkor seba-capping. Krok medzi držiakom by mal byť asi 30 centimetrov.
 11. Inštalácia kolies. Najlepšie je použitie kolies s brzdami. Na fixáciu sú vhodné samoobslužné skrutky s priemerom 6 milimetrov. Otvory na výrobku musia byť 1 milimetr menej v priemere. Pre stabilitu dizajnu je najlepšie umiestniť kolesá do rohov.

Na konci výroby regálov, uistite sa, že koncová verzia zodpovedá vášmu nápadu a náčrtu.

Potom skontrolujte silu a stabilitu dizajnu. Ak je všetko v poriadku, potom môžete pokračovať.

Ako organizovať ukladanie nástroja v garáži, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: