Nity pod kladivom: Čo je potrebné a ako používať?

Nity pod kladivom sú neoddeliteľnou súčasťou sady každého staviteľa na dlhú dobu. V podstate sú určitou tyčou, ktorá sa nachádza v hornej časti, ktorej sa nachádza špeciálna hlava, ktorá môže byť vyrobená vo forme rôznych foriem (najbežnejšie – okrúhle tvary).

Všeobecné informácie

Nity pod kladivom sa používajú na vytvorenie spoľahlivého spojenia. Na tento účel musí mať staviteľ prístup k všetkým stranám prvkov, ktoré by mali byť pripojené. Je dôležité si uvedomiť, že otvory v pripojených materiáloch musia byť podobné priemeru nitov (možné chyby sú určené GOST).

Rozmery nitov sa môžu výrazne líšiť. Priemer je teda v rozsahu od 1 do 36 milimetrov a dĺžky – v rozsahu od 2 do 180 milimetrov. Tento rozptyľovanie umožňuje používať časti v rôznych oblastiach na pripojenie materiálov rôznych hrúbky. Zároveň však stojí zapamätať si, že veľkosť musí zodpovedať zaťaženiam, ktoré zažijú nity počas prevádzky. To je dôvod, prečo skúsení stavitelia sú častejšie odporúčané a odporúčané používať nity s „dimenzionálnym skladom“ – je lepšie, aby sa položka viac ako menej.

Všeobecne platí, že všetky požiadavky predložené na tieto stavebné prvky sú registrované v príslušných stavebných gtales prijatých Ruskou federáciou, ako aj zriadený rôznymi dokumentmi, legalizovanými na medzinárodnej úrovni (napríklad výroba dutého nitov upraví GOST 12639-80).

Materiál výroby

Nity pod kladivom môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Na zváženie – najobľúbenejšie odrody.

Hliník

Tento typ stavebných predmetov sa často nazýva výfukový. Ich výroba je regulovaná niekoľkými vnútroštátnymi normami: \ t

 • S tajnou hlavou – GOST 10300-80;
 • S polkruhovým – GOST 10299-80;
 • s plochým – GOST 10303-80;
 • Semi-prázdny – GOST 12641-80.

Rozmerová mriežka je dosť rôznorodá: priemer – od 1 do 10 milimetrov, dĺžka – od 5 do 45 milimetrov. Okrem toho sa tieto ukazovatele môžu meniť v závislosti od typu nitov (pod kladivom, výfukom, závitom).

  Prečítajte si viac  Výber tapety značky "AVGARD" a hodnotenia kvality

  Je tiež dôležité si uvedomiť, že takéto hliníkové časti môžu byť vyrobené z viacerých známok. Takže najobľúbenejšie zdrojové suroviny sú hliníkové značky D18, B65, AMC, D19P, AMG 5P. Tiež môžu byť dural.

  Oceľ

  Špeciálne miesto medzi všetkými nitmi pod údajmi z nehrdzavejúcej ocele. Výroba týchto prvkov sa vykonáva nielen v Rusku, ale aj v zahraničí.

  Najčastejšie sa oceľové nity vyrábajú bez akéhokoľvek prídavného povlaku a ich rozmery sa môžu líšiť. Tak napríklad, priemer uzáveru môže byť od 1,8 do 55 mm, výška uzáveru – od 0,6 do 24 mm, výška celého prvku – od 2 do 180 mm.

  Vďaka takýmito rôznym ukazovateľom sa tieto časti môžu použiť na pripojenie plechov vyrobených z kovu, aby sa predné dosky na spodné konštrukcie, ako aj na spájanie kovových konštrukcií s detailmi z iných materiálov.

  Meď

  Stavebné diely vyrobené z tohto materiálu, Charakterizované niekoľkými rozlišovacími vlastnosťami:

  • Vzhľadom na antimagnetické vlastnosti sú široko používané v rozhlasovom priemysle;
  • Vzhľadom k tomu, že meď nerezáva, nity vyrobené z nej sú v dopyte v takmer všetkých oblastiach (najmä v prípadoch, keď materiály upevnené, často prichádzajú do styku s vodou a vzduchom);
  • Medené prvky sa používajú na vytvorenie zariadení a nástrojov pre chemický priemysel, pretože sú dosť odolné voči pôsobeniu rôznych látok umelo.

  Väčšina výrobcov robí medené nity štandardných veľkostí: od 2 do 8 mm v priemere.

  Mosadz

  Mosadzné časti sú skôr plastové, ale zároveň trvanlivý. A vďaka svojmu vzhľadu môžu vykonávať nielen ich priame funkcie, ale tiež slúžia dekoratívnemu alebo formatívnemu prvku. Najčastejšie sa takéto prvky používajú v priemyselnom a nástrojovej sfére.

  Dĺžka mosadzných nitov dosiahne 4-70 mm a priemer – 2-8 mm.

  Aby ste správne zvolili krimpovanie (tŕň) pre mosadzné časti s polkruhovou hlavou, mali by ste si vybrať také frishy, ​​z ktorých:

  • dlhá životnosť;
  • jednotné kalenie;
  • Pracovné hlavy sú leštené;
  • Hlávky vplyvu indukčne zamietnuté.
  Prečítajte si viac  Jemnosti obrazu dekoratívneho kameňa z omietky

  Nity s tajnou hlavou

  Takéto prvky majú iné mená – bubny, bodovanie. Rivest s týmto detailom sa vykonáva v niekoľkých prípadoch:

  • keď je zakázané aplikovať zváranie;
  • Pri pripojených nekovových materiáloch.

  Nity môžu byť roztavené bliká, konektorom, ako aj reťazovým a šachovým spôsobom.

  Viac o nitoch pod kladivom Pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: