Čo a ako maľovať OSB v interiéri?

Orientované čipy sa často používajú v sektore stavebníctva. Majú cenovo dostupné náklady, dlhú životnosť a dobré špecifikácie. OSB sú vyrobené z veľkých drevných čipov, je to asi 90% celkovej hmotnosti. Ako spojivo sa používajú živice alebo parafínové voskové impregnácie. Pre väčšiu dekoratívnosť a ochranu sa používajú ďalšie lakety.

Prehľad farieb pre dekoráciu interiéru

Pokrývajú strop a steny v miestnosti riadi bezpečné zloženie vzhľadom na požiadavky ekológie. Nie všetky materiály na báze polyméru sú vhodné na použitie v interiéri, niektoré z nich sú oddelené do vzduchových toxínov. V dome musíte použiť iba tie zlúčeniny, ktoré nepoškodia. Pri výbere farby by sa mali zohľadniť takéto nuansy:

 • Typ dosky, ktorý priamo závisí od veľkosti čipu používaného na výrobu;
 • Spôsob spracovania, vypúšťania alebo ukladania textúry;
 • Povrch, na ktorom sú umiestnené platne;
 • Vlastnosti mikroklímu v interiéri.

Po vyhodnotení týchto kritérií môžete prejsť k výberu maliarskeho zloženia. Je dôležité, aby sa povlak mohol vyrovnať s zaťažením a podmienkami.

Ak hovoríme o doskách na podlahe, potom je potrebné zvoliť kompozíciu, ktorá sa nebojí vodou a detergentom.

Odporúčania, ktoré by sa mali zohľadniť pri výbere.

 1. Keďže OSB je vyrobený z prírodného dreva, potom Olejové farby Môže sa použiť kladivo. Hlavnou zložkou kompozície je OLIFE. Zabraňuje absorbovaniu materiálu v sporáku, čo výrazne znižuje prietok. Maľovanie nielen zdobí OSB, ale tiež chráni to skôr hrubú a odolnú vrstvu. Toto je dobré riešenie pre povrchovú úpravu podláh.
 2. Alksívne formulácie Zvyčajne sa používa pri maľovaní stenových a podlahových dosiek. Umožňujú tiež využívať trvanlivé a trvanlivé povlak. Spotreba farby je však významná, takže takéto farbenie nebude ekonomické.
 3. Formulácie vodných emulzií. Nevzťahujú sa na vysokú vlhkosť. Dobré riešenie spracovania steny. Nestojí však na použitie zloženie v kúpeľni alebo v kuchyni. Môže byť použitý na farbenie steny v miestnostiach so suchým mikroklíma. Kompozícia nie je toxická a plne bezpečná pre zdravie. Farba môže byť použitá v spálni a škôlke bez najmenšieho rizika.
 4. Polyuretánová farba Skvelé pre izbu s vysokou vlhkosťou. Povlak sa získava odolný a odolný voči vonkajšiemu prostrediu. Je to spôsobené špeciálnym zložením, v ktorom sú živice.
 5. Transparentný vodný lak uloží textúru a farebnú dosku. Zároveň bude OSB spoľahlivo chránený pred vlhkosťou, ultrafialovým a mechanickým účinkom.
 6. Epoxidová kompozícia môže byť aplikovaný na dosky, ktoré dokončujú vonkajší náter. Takže povrch bude dokonale hladký a vzhľad zostane prirodzený. Tam sú pigmentované zlúčeniny s vysokou dekoratívnosťou. V takejto živice sa často robia kusy čipov alebo výbuchov na dekoráciu.

Akrylový

Dispergované formulácie sú vyrobené na základe polyakrylátu a ich kopolymérov. V dôsledku toho sú na povrchu vytvorené filmy. Akrylová farba môže byť maľovaná ASB v interiéri. Je obzvlášť dobré zakryť panely na podlahe. Zloženie po vysušení materiálu z rôznych vplyvov.

Ekologické a bezpečné skladby majú cenovo dostupné náklady. Sporák je spoľahlivo chránený pred vystavením vlhkosti, takže podlahová krytina nevyžaduje špeciálny obeh. Kompozície sa používajú nielen pre vnútorné, ale aj pre externú prácu. Práca s týmto typom farby sa môže vykonávať aj na verande alebo balkóna.

Morilka + šťastie

Stena alebo strop v miestnosti s prírodnou textúrou doskou bude vyzerať atraktívne a urobiť interiér útulnejší. Takáto kombinácia kompozícií často používajú dizajnérov. Dobre sa prispôsobí simulatom s efektom patiny, ktorý vám umožní dať tanier privítanie.

Lak vinyl alebo polyuretánový lak bude chrániť drevo pred agresívnym dopadom vonkajšieho prostredia.

Iný

Dekoratívny povrch nielenže zdobí povrch, ale tiež chráni ho pred nepriaznivými podmienkami. Pri výbere ho stojí za to navigácia a kde sa nachádza OSB. Takže, podlaha a steny môžu byť pokryté umývaním materiálu a pre strop nie je tak dôležitý.

Zakryte sporák.

 • Polyuretánové farby. Umožní vám urobiť nielen dekoratívne, ale aj ochrannú vrstvu. Dobré riešenie pre dekoráciu interiéru v každej izbe.

 • Latexové farby. Po vysušení sa povlak získava elastické a odolné voči chemickým detergentom. Farba nezvýrazňuje toxíny, takže môže byť použitý vo vnútri domu. Dobré riešenie pre podlahy, pretože starostlivosť bude čo najjednoduchšia.

 • Alkydové farby. Chráňte OSB z vlhkosti a ultrafialového, nezmiznú na slnku a rýchlo sa zvýšia po farbení. Na základe alkydových živíc. Na povrchu dosky je vytvorený ochranný film. Počas práce by malo zabezpečiť dobré vetranie, zloženie má nepríjemný ostrý zápach.

 • Olejová farba. Konzistencia kompozície je hrubá, takže na sporáku je vytvorená hrubá vrstva povlaku. Dobré riešenie pre spracovanie koncov OSB, chráni pred vlhkosťou. Tento typ materiálu má ostrý zápach, ktorý bude dlhý čas zničiť po sušení. A samotný proces sušenia trvá viac času, takže práca sa vykonáva dlhšie.

Príprava na maľovanie

OSB sa často používa v krajine ako hlavný stavebný materiál. K dispozícii sú listy, dobre sa zobrazujú v prevádzke. Maľovanie panelov po inštalácii. Správne príprava listov poskytne vysoko kvalitný a trvanlivý povlak, ktorý bude nielen ozdobiť OSB, ale tiež chráni.

Postup.

 • Brúsenie. Je vyrobený na zosúladenie prirodzenej textúry. Nezrovnalosti na tanieri sú vysvetlené skutočnosťou, že na výrobu sa aplikuje veľký čip. Odporúča sa používať brúsny stroj. Pre homogenitu bude musieť starostlivo a dlho pracovať. Hlboké brúsenie je potrebné pri používaní OSB-3 a OSB-4. Takéto modely majú ochranný povlak laku a vosk, ktorý bude musieť úplne odstrániť.

 • Vyhladzovanie nezrovnalostí SHP môže. Pred farbením musí byť povrch zarovnaný. Je možné zatvoriť akékoľvek vybrania pomocou vhodného tmelu. Aby bolo možné zatvoriť veľké jamky, môžete použiť zloženie olejovej lepidla. S pomocou takejto tmel, je ľahké zatvoriť a stopy montážnych prípravkov. Potom by mal OSB znova prejsť. Neodporúča sa používať rozdelenie na švy a kĺboch, ktoré sú vytvorené na hranici listu. Takéto miesta sú pridelené aj po farbení. Skryť vtipy môžu byť skryté len so špeciálnymi dekoratívnymi panelmi.

 • Primér. Zvyčajne používajú vodné laky s akrylom alebo polyuretánom. Zároveň sa musí kompozícia zriediť podľa pokynov. Zvyčajne sa používa 1 litra laku 10 litrov vody, pokiaľ nie je v pokynoch uvedených inak. Alkyd aplikuje alkyd lak. Táto kompozícia sa zriedi bielym duchom. Dajte základný náter by mal byť pomalý a opatrne, aby boli sporák lepšie namočené. Pri použití svetelnej farby je dôležité, aby sa na povrchu neobjavili škvrny z živíc alebo esenciálnych olejov. Ak to chcete urobiť, aplikujte lepidlo primér.

Krok za krokom

Existuje mnoho možností pre farbenie OSB. Môžete použiť jednu farbu a povrch úplne hladký. Niektorí uprednostňujú prácu bez brúsenia a zachrániť prirodzený sektor textúry. Proces je pomerne jednoduchý a technológia sa nelíši najmä od spracovania akéhokoľvek iného povrchu.

Sfarbenie veľkej plochy sa vykonáva pomocou valčeka. Len a krásne zakryte dosku, môže byť viacvrstvová technológia. Bude to trvať veľa času a trpezlivosti, ale výsledok stojí za to.

Častejšie sa metóda používa na ozdobenie podlahovej krytiny.

Nižšie je uvedený krok za krokom inštrukcie farbenia s imitáciou prirodzeného kameňa.

 1. Pre-Urobiť návrhu náčrtu a farebnú a grafickú verziu. To výrazne zjednodušuje ďalšiu prácu.
 2. Plne maľovať sporák primárnej farby priméru. Vyberie najjasnejší odtieň. Pre aplikáciu je vhodné použiť paintopult. Kompozícia bude uniknutá do všetkých vybraní textúry a nebude pokaziť prirodzenú úľavu.
 3. V tomto štádiu môžete použiť brúsny stroj na zvýraznenie a zdôraznenie úľavy. Je však nepovinné.
 4. Celá oblasť by mala byť rozdelená na prvky, ktorej formu zodpovedá kameňom alebo niektorým iným subjektom. Všetko závisí od funkcií zvoleného dizajnu. Označenie môže byť vykonané jednoduchou ceruzkou, so zameraním na vopred zloženú schému. Potom by kefka mala cirkulovať obrysy farby, 4-5 ton sú tmavšie ako základňa.
 5. Každý dekoratívny fragment by mal byť natretý v rôznych odtieňoch. Voľba závisí od konštrukcie a prísneho jednotlivca.
 6. Každá položka sa musí vyčistiť. Všetky spracovanie kameňa voliteľné. Môžete sa jednoducho stratiť od 1-2 strán, aby ste porazili kombináciu.
 7. Opäť platí, že obrysy kameňov by mali opäť čerpať. Používal ten istý odtieň farby ako na začiatku.
 8. Počkajte na úplné sušenie a pokryté lakom. Základňa je vybratá na základe typu farby.

Takéto farbenie s imitáciou iných povrchov je pracné a vhodné pre kreatívnu osobu. Nie je však vždy možné tak sofistikované. Existuje ďalší spôsob, ako môže dokonca nováčik ľahko vyrovnať. Dobré riešenie pre dosky na stenách, môžete použiť iba 2 farby farby. Správne vykonávať prácu na takomto systéme.

 1. Na povrchu aplikujte pigmentovú pôdu. Bude to základný a vytvorí atraktívny náter. Zvyčajne sa používa polyuretánové zloženie bielej. Za normálnych podmienok bude povlak doslova doslova po dobu 3-4 hodín.
 2. Po vysušení je potrebné, aby povrch znova prilepil a opatrne odstránite všetok prach. Najlepšie využiť vysávač.
 3. Môžete použiť špeciálne zloženie „perlový efekt“, aby ste vytvorili ľahký lesk na sporák. Použite pokyny od výrobcu. Sušenie bude vyžadovať asi hodinu.
 4. Použitie kolapsu aplikujte patinu, ktorá pomôže mierne vytvárať povrch. Po striekaní farby musíte počkať asi 10 minút a odstrániť prebytok. Na tento účel sa použije zobrazovací typ P320. Potom by ste mali odstrániť všetok prach s OSB.
 5. V niektorých prípadoch, už v tejto fáze môžete dokončiť prácu. Doska je atraktívna a veľkolepá.
 6. Teraz začína zodpovednejšiu prácu. Mal by sa zmiešať s farebným akrylovým lakom s dýhou a sprejom na OSB. Ten môže byť nahradený iným zložením, farbou. Lak by mal byť prijatý bez brilancie. Bude to trvať približne 1,5 hodiny.
 7. V procese sušenia kompozície môže byť farba mierne zmenila a samotná doska sa stane matnejšou. Stojí za to zvážiť pri výbere materiálov.
 8. Dokončiť povlak môže byť vykonaný. Aplikované matné alebo lesklé laky. Populárne pre spracovanie stenách zloženie mäkkého dotyku, ktorý vytvára matný elastický povlak pripomínajúci gumový.

Pri výbere farbenia technológie by ste mali riadiť vlastnými zručnosťami.

Na základe OSB môžete vytvoriť veľmi atraktívne návrhy. Je možné ozdobiť povrchom s výkresmi, uchovávajte textúru dreva. Voľba závisí výlučne z interiéru, pretože všetky prvky by mali byť medzi sebou harmonizovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: