Čo a ako opláchnuť farbu?

Často sa na maľovanie rôznych výrobkov a štruktúr používajú špeciálne paintopults. Aby bolo možné takéto zariadenia slúžiť tak dlho, ako je to možné, je potrebné ich včas umyť. V súčasnej dobe existuje veľký počet rôznych prostriedkov a metód, aby sa takéto zariadenie dôkladne vyčistilo.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Čo je potrebné na čistenie?

Pre čistenie Kraskopultu môže existovať rad látok a zariadení.

 • Solventný. Ak ste použili vo vode rozpustnú farbu, potom si môžete pripraviť a jednoducho čistiť vodu.

Čo a ako opláchnuť farbu?

 • Čistá kapacita. Zároveň by mala byť vyrobená z materiálu, ktorá je odolná voči rozpúšťadlám.

Čo a ako opláchnuť farbu?

 • Hanbiť. Zároveň by nemalo byť trvanlivé, takže častice zostávajú v priebehu počas procesu.

Čo a ako opláchnuť farbu?

 • Kefy. Je lepšie pripraviť špeciálne kefy vopred navrhnuté tak, aby sa takéto zariadenia vyčistili, majú to najlepšie s tuhosťou.

Čo a ako opláchnuť farbu?

 • Kľúč určitej veľkosti. Bude potrebný na odskrutkujte hlavu zariadenia.

Čo a ako opláchnuť farbu?

 • Prostriedky na ochranu. Tieto prvé zahŕňajú ochranné rukavice vyrobené z materiálu, odolné voči rozpúšťadlám.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Fázy práce

Aby ste riadne vyčistili farbu farby vlastnými rukami, mali by ste stráviť niekoľko samostatných etáp. Zvážte každý z nich samostatne.

Demontáž

Ak chcete začať, zariadenie bude musieť rozobrať pre pohodlnejšie a vysoko kvalitné umývanie áut. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť nádrž. Zároveň môžete vytiahnuť ihlu načítaním špeciálnej nastavovacej skrutky zozadu a samotná ihla sa odstráni cez tento otvor.

Potom opatrne odstráňte vzduchovú hlavu.

Takže tryska môže byť ľahko odskrutkovaná, budete musieť použiť kľúč zo súpravy. Zvolí sa vhodný nástroj a tryska je s ním odskrutkou.

Ďalej bude musieť odskrutkovať distribučný krúžok. Aby to urobilo, je lepšie vziať hex a preciptivačné kľúče.

Následná montáž výrobku bude vykonaná v opačnom poradí a nevyhnutne to zvážiť Oprava vačkového hriadeľa je potrebná prepojky striktne cez otvory pre prietok vzduchu.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Čo a ako opláchnuť farbu?

Náhradné diely

Keď je zariadenie úplne rozobraté, môžete prejsť na priame umývanie výrobku. Najlepšie je opláchnuť všetky podrobnosti ihneď po použití. Najčastejšie sa takéto zariadenia používajú pri striekaní pôdy, farby alebo špeciálneho laku zmiešaného s tvrdidlom. Takéto komponenty nemôžu byť ponechané dlhú dobu, inak sušia a pranie ich neskôr bude oveľa ťažšie.

Ak chcete opláchnuť maľbu po epoxidovej pôde alebo farbe, mali by ste nalejte rozpúšťadlo do nádrže, je tesne blízko a dobre pretrepať tak, že nástroj môže úplne ovplyvniť celý povrch.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Pre takéto čistenie je najlepšie využiť zloženie triedy 646, môžete si tiež vziať acetón. Niekedy je rozpúšťadlo nahradené benzínom A95. Ale posledný prípad sa aplikuje extrémne zriedka, pretože po spracovaní tejto látky, zbraň, určená na farbu, bude stále potrebovať ďalšie čistenie s inými čistiacimi prostriedkami.

Ďalej bude potrebné vymazať všetky diery dostupné v produkte a kanáloch. Aby to urobili, mali by byť starostlivo liečení tuhou vyrážkou, ktorá najčastejšie ide v jednej set spolu s pištoľou na striekanie farby a pôdy.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Osobitná pozornosť si zaslúži umývanie umývacích dýz. Táto položka musí byť obzvlášť starostlivo vyčistená od mrazenej farby, laku alebo pôdy.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Prečistenie stlačeným vzduchom

Keď budú všetky časti kolapsu úplne vyčistené, musí byť pištoľ vyčistiť stlačeným vzduchom. Urobte to, aby sa zbavili všetkých malých zvyškov farbiacich látok, primérov na povrchu.

V tomto štádiu je zariadenie úhľadne pripojené k vzduchovej hadici a začať striekanie zostávajúceho detergentu. Môže byť striekaný na tkaný materiál. Nemusíte používať celé rozpúšťadlo okamžite, bude dosť a malé množstvo, ale malo by to čakať na čistenie.

Čo a ako opláchnuť farbu?

zhromaždenie

Potom, čo je paintopult úplne čistený a spracovaný, môžete prejsť na spätnú montáž. V tomto štádiu budete musieť implementovať rovnaké akcie ako pri demontáži, ale v opačnom poradí. Okrem toho bude potrebné ihlu vopred ošetrená špeciálnym mazaním – predĺži prevádzkový termín výrobku. Ale v rovnakom čase Kompozícia by sa nemala dostať na okraj prvku.

Je kategoricky nemožné otočiť nádrž na svoje miesto s nadmerným úsilím po čistení. Koniec koncov, zostávajúce častice laku alebo farby počas sušenia môžu jednoducho prilepiť pristátie závitovej časti do takej miery, že bude takmer nemožné odskrutkovať nádrž.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Čo a ako opláchnuť farbu?

Užitočné poradenstvo

Ak sa chystáte vyčistiť striekanie farieb, musíte si spomenúť na niektoré z Soviets.

 • Použitie jednotlivých ochranných prostriedkov. Pred pokračovaním v tomto postupe je potrebné nosiť gumy hrubé rukavice na ochranu pokožky pred negatívnym dopadom rozpúšťadiel.
 • Opatrný ihlou. Tento prvok zariadenia je pomerne ľahko ohýbať a dokonca aj ten najmenší ohyb môže viesť k tomu, že bude musieť byť nahradený maľbou hlavy.
 • Pomocou čistenia alebo utrite. Tieto postupy vám umožňujú zbaviť sa malých častíc starej farby alebo pôdy po úplnom upratovaní. Ak stačí utrieť povrch zariadenia, potom je lepšie zvoliť si mäkké tkané materiály.
 • Pomocou mäkkých baranov. Kovové vzorky by sa nemali používať ani produkty, ktoré majú abrazívne častice na koncoch. Koniec koncov, takéto zariadenia môžu ťažko poškodiť vzduchovú hlavu.
 • Pravidelné mazivá. Všetky časti kolapsu musia byť mazané špeciálnymi ochrannými kompozíciami, vykonávať takéto postupy v hodnote najmenej raz týždenne.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Čo a ako opláchnuť farbu?

Čo a ako opláchnuť farbu?

Tiež nezabudnite, že všetky detaily, ktoré začali nosiť a prestávku, by sa mali okamžite zmeniť na nové, takže všetok produkt môže fungovať správne. V predajniach môžete splniť celkové súbory s náhradnými dielmi pre toto zariadenie.

Niektorí užívatelia sa jednoducho naliavajú do rozprašovacej pištole, rozpúšťadlom a opatrne pretrepajú, toto všetko sa opakuje niekoľkokrát v rade. Takýto spôsob môže byť vhodný len vtedy, ak bude v budúcnosti len hrubý maľba, nebude môcť túto možnosť pristupovať.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Ak chcete obsahovať taký náterový postrekovač, je vždy čisté, musíte si zapamätať, ako opláchnuť striekací prehľadávanie po každej maľbe. To je dôležité pre vytvorenie dobrého horáka v budúcnosti, na úkor, z ktorých sa ukáže kvalitatívne a najviac rovnomerné povlak, čím sa vytvorí absolútne hladká vrstva, bez nekrytých miest a podvedy. Ak zariadenie nie je dostatočne dobre vyčistené, potom bude produkt fungovať oveľa horšie, môže dokonca viesť k tomu, že v procese práce z náradia sa odišli malé častice starého pigmentového povlaku.

Čo a ako opláchnuť farbu?

Ďalej pozrite si videá o tom, ako umyť prehľadávanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár