Čo by mala byť hrúbka sadrokartónu?

Gypsum Carton sa ukázal ako odolný a spoľahlivý materiál používaný na dokončenie rôznych povrchov. Môžu nielen ozdobiť interiér, ale aj aby sa oddiel, čím sa otáča jedna izba v dvoch. Nespochybniteľnou výhodou tohto materiálu je veľký výber veľkostí a vzorov, ktorý vám umožní vybrať si sadrokartón na dokončenie rôznych miestností.

Výhody a nevýhody nástenných dekoračných sadrokartón

Pred výberom materiálu na konečnú úpravu, musíte vedieť o všetkých jeho výhodách a nevýhodách. Vedieť všetky tieto nuansy, zabránite všetkým možným nepríjemným prekvapeniam počas opravy a budúcej prevádzky.

Hypzarton má veľa pozitívnych vlastností.

 • Tepelná izolácia. Steny z sadrokartónu umožňujú ušetriť na ohrev, najmä ak sú navyše izolované penou alebo minerálnou vlnou.
 • Flexibilita. Z tohto materiálu môžete robiť absolútne akékoľvek čísla, čo vám umožní vytvoriť naozajstný interiér. Často sa môžete stretnúť v apartmánoch namiesto krásnych oblúkov. Tiež zo sadrokartónu môžete urobiť výklenok a inštalovať v nich vstavané lampy.

 • Požiarna odolnosť. Ak sa oheň náhle začne, sa otočí len horná kartónová vrstva. V katalógoch stavebných obchodov sú špeciálne listy, úplne odolné voči zapaľovaniu.
 • Vlhkosť. Sadrokartón môže byť inštalovaný v kuchyni av kúpeľni: v podmienkach vysokej vlhkosti, materiál nie je deformovaný a nie je zničený.
 • Sadrokartón je ľahko skryť komunikáciu. Priestor, ktorý zostane po inštalácii panelu sadrokartónu, môže byť vyplnený zbytočnými vodičmi. Ale nezabudnite urobiť revízne poklopy, ktoré poskytnú prístup k komunikácii.

Okrem výhod, podobne ako akýkoľvek iný stavebný materiál, sa sadrokartón má niekoľko nedostatkov. Treba mať na pamäti, že je krehký.

Pri preprave, inštalácii alebo väčších zaťaženiach môže list prasknúť, takže je potrebné pracovať s ním veľmi jemne.

Ak plánujete vytvoriť oddiel sadrokartónovej dosky, je lepšie používať hlukový izolačný materiál, ako je Minvatu: Samotný materiál neabsorbuje zvuky. A nakoniec, police vyrobené zo sadrokartónu nie sú schopní odolať závažnosti, takže na neho nainštalujte, napríklad, televízor nebude fungovať – ​​musíte najprv vytvoriť rám.

Z ktorého závisí hrúbka listu?

Výber parametrov LEAF GLC je veľmi dôležité, pretože znižuje množstvo použitého materiálu a umožňuje uložiť finančné prostriedky. Hrúbka zaberá špeciálne miesto, pretože sila závisí od toho.

Sadrokartón navrhnutý pre „suché“ práce, Keď sú list a rám základom dizajnu. Urobte to pomocou lisovania zmesi sadry medzi dvoma listami lepenky. Špeciálne látky, ktoré poskytujú požadované vlastnosti v závislosti od jej účelu, sa pridajú do jadra.

Čím väčšia je hrúbka, tým vyššia je tuhosť a sila.

Hlavný parameter, pre ktorý zvolená hrúbka sadrokartónu ovplyvní budúcnosť, je samozrejme sila. Výber materiálu, premýšľajte o tom, aké zaťaženie budú vypočítané budúcim dizajnom. Pre oddiely je dôležité správne vybrať správny typ dizajnu sadrokartónovej dosky: jednovrstvové, dvojvrstvové alebo čelné. Aj v sortimente sa stretávajú s upevnením na základnú stenu.

Prečítajte si viac  Popis vibrácií a tipov na ich použitie

Ďalším dôležitým parametrom, na ktorom závisí sa k voľbe hrúbky plechu, je jeho inštalácia. Pre listy so štandardnou hrúbkou, normy sú nastavené na vzdialenosť medzi miestami polohy kovových rámových profilov z kovu, na ktorom je sadrokartón pripojený. Ak tieto normy ignorujete a vyberte materiál so slabými regálmi a sadrokartónmi – s malou hrúbkou, potom návrh nebude úplne spoľahlivý.

Štandardné rozmery

Každý typ sadrokartónovej dosky je určený pre konkrétnu prácu, takže pri výbere materiálu, uistite sa, že zváži všetky svoje vlastnosti, najmä hrúbku.

Tam sú nasledujúce typy GLC.

 • Stena. Hrúbka je 12,5 mm. Nemá iné dodatočné dodatky. Niektorí odborníci používajú tento materiál na dokončenie stropu.
 • Strop. Má hrúbku 9,5 mm. Nemá tiež žiadne prísady. Takáto sadrokartónová doska môže byť tiež použitá pre niektoré zakrivené oddiely, klenuté otvory. Nespochybniteľnou výhodou takýchto plechov sú dostupné náklady.

 • Odolný voči vlhkosti. Maximálna hrúbka 12,5 mm. Navrhnuté pre izby s vysokou vlhkosťou. V jadre pridajte hydrofóbne látky, ktoré pridávajú pevnosť materiálu.
 • Ohňovzdorné. Charakteristická hrúbka 12.5-16 mm. Používa na inštaláciu v interiéri so zvýšenými požiarmi. Ako súčasť jadra sa vystužujú prísady. V prípade zapaľovania bude chode len lepenk, omietka nie je osvetlená.
 • Oblúk. Minimálna hrúbka 0, 6 cm. Používa sa na výrobu všetkých druhov zakrivených častí. V jadre je sklolaminát, vďaka svojej malej hrúbke, materiál sa môže bez poškodenia brániť. Náklady na tento roztok sadrokartónu sú však príliš vysoké.

Výrobcovia ponúkajú štandardnú dĺžku v troch veľkostiach: 2 m, 2,5 m, 3 m. Ale v katalógoch môžete tiež stretnúť plechy 1,5 m, 2,7 m a dokonca 4 m. Vďaka tomu môže každý kupujúci vybrať najvhodnejšiu možnosť.

Je to praktickejšie používať materiál s väčšou dĺžkou, pretože v dôsledku jeho použitia na stene bude menej križovatiek. Takýto Sizzer je vhodný na použitie na dokončovacie práce.

Pokiaľ ide o šírku, štandardná štandardná veľkosť nie je tak dávno bola 1200 mm pre všetky typy sadrokartónu. Dnes v sortimente každej spoločnosti musia byť listy s menšou hrúbkou – 600×1200 mm. Táto veľkosť v podstate uľahčuje proces inštalácie materiálu, ale nie vždy ľahko ovládateľný. Ak chcete dokončiť veľké povrchy, sadrokartóny s takýmou hrúbkou nie je vhodný v dôsledku veľkého množstva kĺbov.

Prečítajte si viac  Veľkosť profilu pre sadrokartón

Pôsobnosť

Sadrokartón sa úspešne používa na to, aby ste zarovnali steny, inštalácia oddielov a mnohých iných. Aj z tohto materiálu robia viacvrstvové kučeravé stropy, ktoré vám umožňujú skryť povrchové chyby, lúče, ako aj všetky druhy dekoratívnych prvkov, ako sú výklenky, stĺpce. Sadrokartón pripojený k základni s rámom kovového profilu alebo montážneho lepidla.

V závislosti od oblasti jeho aplikácie sa rozlišujú tri typy materiálov.

 • Oblúk. Má najmenšiu šírku a ďalšie vystuženie sklolaminátu. Používa sa na inštaláciu štruktúr s komplexnými formami. Prevádzka takéhoto materiálu je tiež vhodná len v priestoroch chránených pred mechanickými vplyvmi. Z klenutej sadrokartónovej dosky môžete urobiť oddiely, výklenky, viacúrovňové stropy a oveľa viac.
 • Stena. Používa sa na dokončenie stien a inštalácie svetelných priehradiek. Je dôležité, aby v miestnosti nebol žiadny otvorený oheň a vysoká vlhkosť.
 • Strop. 3 mm zriedená stena. Používa sa na vytvorenie viacúrovňových stropov. Existujú druhy, ktoré sú bez ohľadu na podmienky vysokej vlhkosti, takže takýto sadrokartón môže byť použitý aj v kúpeľni.

Nezabudnite, že sadrokartónová rozptýlia. Buďte maximálne opatrne počas prepravy materiálu a v procese jeho inštalácie.

Tipy

S cieľom opraviť priestory, „priniesol“ neočakávané prekvapenia, musíte venovať veľkú pozornosť výberu kvalitného materiálu. Dizajn a výroba technológie nestojí, ale pri výbere nových modelov je lepšie uprednostniť preukázanie značiek s dobrou povesťou.

Výber sadrokartónu, nezabudnite vziať do úvahy jeho silu a spoľahlivosť podľa podmienok prevádzky materiálu. Venujte pozornosť produktu.

Iba dobre overení výrobcovia zabezpečujú, že pri výrobe listov neexistujú žiadne toxické a nebezpečné látky. Potvrdenie tohto je príslušné bezpečnostné certifikáty – nezabudnite sa ich opýtať od predávajúceho.

Aby ste predišli nesprávnej voľbe sadrokartónovej dosky, použite nasledujúce odporúčania.

 • Ak si chcete kúpiť tovar, testovaný podľa času, hlavu do obchodných obchodov spoločností, ktoré získali obrovské množstvo pozitívnej spätnej väzby.
 • Pred nákupom, starostlivo skontrolovať, zvážte podmienky, v ktorých sú uložené.
 • Na povrchu materiálu by nemali byť žiadne chyby rôznych druhov, menovite, dents a trhliny. Papier by sa nemal pohybovať od jadra alebo otáčať na zadnej strane. Hrany hrany musia byť hladké.
Prečítajte si viac  Binokulárne lupy: Popis a výberové kritériá

 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať nakladaniu materiálu. Ak sa konečne podarí vybrať perfektný sadrokartónový list, neznamená to, že zostane tak, keď sa doručí do cieľa. Preto určite kontrolujete nakladanie a dodávku materiálu.
 • Ak potrebujete veľký počet listov, nemali by ste si kúpiť všetko naraz – vezmite si niečo sucho „na vzorke“. Rezané z listu Malý kus a starostlivo skontrolujte: Jadro musí byť homogénne, plátok je hladký a počas rezania by mal nôž ísť hladko.
 • Úspory sú dobré, ale nie vždy. Rozhodovanie o kúpe najlacnejšej možnosti, riskujete dostať sa do krehkej lepenky, pracovať, s ktorým bude nemožné. Vyberte si listy s optimálnym pomerom ceny a kvality.

Nákup sadrokartónu, najprv sa odporúča vypočítať požadované množstvo materiálu. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť špeciálne online kalkulačky dostupné na internetových stránkach.

Sám o sebe, výpočet nepredstavuje nič komplikované. Hlavnou vecou je správne určiť oblasť štiepanej steny.

Pri dokončení stien, bez ohľadu na použitú technológiu, je potrebné ponechať 15-Milimmitarový medzeru zhora a nižšie. Následne ho zatvoríte pomocou materiálu tmelu alebo čelného materiálu.

Zavolajte otvory a okno, ktoré môžu byť tiež na stene. Ak si zaberajú malý priestor, odborníci odporúčajú, aby ich nevypočítali z celkovej plochy: Zostávajúce listy sadrokartónu môžu byť bezpečne používané na dokončenie rovnakých otvorov. Ak sú otvory veľké alebo veľa z nich, potom nemá zmysel stráviť peniaze na extra materiál.

Odborníci odporúčajú kúpiť o 15% väčší materiál: počas prevádzky bude obrovské množstvo zbytočného orezávania, ktoré nemožno použiť. Často kupujú listy so štandardnými rozmermi – 1200 * 2500 mm, ale často sa volá ďalší formát – 600 * 1500 mm. Kalkulačka počíta požadovaný počet listov oboch formátov.

Inštalácia sadrokartónu môže byť nezávisle akýmkoľvek spôsobom: S pomocou lepidla alebo rámu. V niektorých prípadoch je potrebné, aby listový ohyb. Na tento účel musí byť materiál vopred navlhčený, upevniť na šablóne a dajte mu suché. Na to použite špeciálny valček s kovovými ihlmi. Keď sa vykonávajú na povrchu, na nej sa vytvoria malé otvory, cez ktoré prechádza vlhkosť.

  Po nainštalovaní dizajnu sadrokartónovej dosky by sa malo vyčistiť od nečistôt a prachu a potom pokryté primérom. Po vysušení na povrchu je tapeta buď lepená, alebo sa aplikuje sadra.

  Ako vykonať inštaláciu peritu sadrokartónu, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: