Čo je dielektrické roboty a ako často ich musíte zažiť?

Elektrotechnická práca vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných pravidiel. Vďaka tomu je možné vyhnúť sa nebezpečným situáciám, ktoré môžu viesť k vážnemu poškodeniu zamestnanca, ako aj na smrť.

Po prvé, osoba, ktorá začína pracovať na nebezpečnom zariadení, musí nosiť pracovné odevy a topánky. Ten obsahuje dielektrické roboty, ktoré budú diskutované v tomto článku.

Čo je a v ktorých sa aplikujú elektrické inštalácie?

Dielektrické gumové roboty – Ochranné topánky, ktoré nenechajte ujsť elektrický prúd bez ohľadu na jeho vplyv. Ich hlavným účelom – pri zabezpečovaní ochrany ľudskej ochrany pred elektrickým stresom.

Používanie pracovného oblečenia a špeciality – potrebné opatrenie, s ktorým je možné vyhnúť sa negatívnemu vplyvu napätia na elektrické inštalácie.

Použitie dielektrického botu účinne varuje operátora z krokového napätia, ktoré je vytvorené medzi susednými bodmi na zemskom povrchu.

Dĺžka tohto napätia je jeden ľudský krok.

Dielektrické topánky sú v dopyte na elektrických inštaláciách, kde vysoká napätie funguje. Ukazovatele dosahujú 1000-2000 voltov. Každý prostriedok osobnej ochrany je sprevádzaný osvedčeniami o súlade s normami alebo štandardmi GTA a má tiež osobitné vlastnosti.

Čo sa líši od Galosh?

Ťažké dva typy dielektrických topánok:

 • topánky;
 • Kaloshi.

Každý z uvedených druhov má svoje vlastné charakteristiky a vlastnú oblasť použitia. Prvý sa vyznačuje prítomnosťou hornej časti, ktorá zabraňuje prenikaniu do kvapaliny. V posudzovanej topánke, široký rozsah, od 292 cm a dokončovací 352 cm. Špeciálna tabuľka sa používa na definovanie veľkosti.

Rozdiel Galosh nie je len v ich externom výkone, ale aj výšky. Používajú sa na územiach, kde práca s napätím 1000 voltov. Ochranné topánky poskytujú väčšiu bezpečnosť, čo umožňuje pracovať s napätím do 2000 voltov.

Preskúmanie druhov

Dnes výrobcovia produkujú niekoľko typov dielektrických robotov. Stojí za to zvážiť každý druh.

Lepený

Predstavujú gumené výrobky, ktoré majú prstencový tvar a líšia sa vo veľkom počte vrstiev. Zloženie takýchto topánok podľa technickej špecifikácie zahŕňa:

 • horná časť gumy;
 • s výčnelkami z rovnakého materiálu;
 • pozadie zo sarge;
 • S vysokou hustotou pletené pletené tkanivové podšívky;
 • Vnútorných prvkov na zabezpečenie sily.
Prečítajte si viac  Vyberte pneumatickú paintopult

Farba takýchto topánok sa líši od béžovej na svetlo šedú. Okrem toho je topánok uvedený v hornej časti.

Zabraňuje prenikaniu do fluidných topánok. Výška výrobku nepresahuje 16 cm a hrúbka plantárnej časti je 0,6 cm a viac.

Formuláre

Výroba takýchto topánok zahŕňa prítomnosť polotovarov zo špeciálnej gumovej kompozície. V ďalšom obrobku:

 • zbierať;
 • vzorec;
 • vulkanizovať.

V záverečnom štádiu, sejaci a cvičenia sú odstránené, aby dali topánky atraktívnejší vzhľad a aby bol spoľahlivejší. Rozšírené spracovanie ukončenia výrobku.

Je pozoruhodné, že tvoria roboty nemajú spojovacie a upevňovacie prvky, a neexistuje žiadne textilné podšívky. Sú poskytované obalov.

Rozmery

Určenie veľkosti dielektrických topánok sa vykonáva na špeciálnej tabuľke. Nájde sa v normách a Gostas, ktoré tiež vysvetľujú požiadavky na výrobu robotov.

Štátne štandardy tiež uvádzajú, čo by mala byť výška topánky a šírku shin.

Rozmerová škála elektronizovaných topánok vyzerá takto:

 • U žien – 225-255;
 • U mužov – 240-307.

Tiež publikovať univerzálne roboty. Sú vhodné pre mužov, tak pre ženy, a ich rozmerový riadok je 292-352. Vnútorná veľkosť produktu normy nie je regulovaná, pretože musí zodpovedať externému. Preto pri testovaní topánok nekontroluje.

Vlastnosti skladovania a prevádzky

Skladovanie SpecialOsobs – proces, na ktorý sa musíte priblížiť. S cieľom poskytnúť dlhú životnosť dielektrického bota a narušiť ich ochranné vlastnosti, musíte vziať do úvahy niekoľko podmienok.

 1. Skladujte topánky potrebujú V tmavej a uzavretej miestnosti, kde sa zvieratá alebo deti nemôžu dostať.
 2. Teplota vzduchu v miestnosti musí ležať Od 0 do 20 stupňov Celzia. Prebytok indikátora alebo zníženie teploty zníži kvalitu výrobkov z gumy.
 3. V sklade musí byť poskytnuté regály alebo drevené police, ku ktorým môžete dať topánky. Neodporúča sa ukladať roboty na podlahe.
 4. Vnútorná vlhkosť vzduchu by mala byť 50-70%.
 5. Nemôžete uložiť topánky vedľa vykurovacích jednotiek. To môže viesť k zníženiu kvality materiálu. Najlepšou možnosťou bude umiestnenie špeciálneho šéfa na vzdialenosť od 1 m alebo viac vykurovacieho systému.
 6. Neodporúča sa ukladať roboty v tesnej blízkosti chemicky agresívnych médií. Účinky kyselín, alkálie a iných chemicky aktívnych kvapalín môžu viesť k poškodeniu materiálu a dizajnu topánok vo všeobecnosti, čo to znemožní.
Prečítajte si viac  Všetko o technológii "Dvojité drevo"

Prevádzka dielektrickej obuvi vyžaduje dodržiavanie viacerých pravidiel, ktoré sú uvedené v príslušných dokumentoch.

Je potrebné starostlivo zabezpečiť, aby topánky boli bezpečné a uchovávanie. Je dôležité, aby nebol mechanicky vystavený, a tiež poškodiť pevné, rezacie predmety alebo chemikálie.

Pri používaní robotov, ktoré sa nachádzajú na čisté a predsúdené topánky, aby sa zabezpečila spoľahlivejšia ochrana. Využívanie špeciálnych Boums tiež vyžaduje dodržiavanie dôležitých pravidiel.

 • Ak je v miestnosti krokový stres, Odporúča sa, aby sa spoľahlivá práca ležala na podlahovej koberec alebo gumovej doske. Tým sa operátor chráni pred vystavením vysokého elektrického prúdu.
 • Pred nákupom topánok sa odporúča venovať pozornosť jediným. Obsahuje životnosť výrobku, ako aj podmienky používania. Niektoré roboty môžu byť použité od -15 do +40 stupňov, zatiaľ čo iné – od -50 do +80 stupňov Celzia.
 • Práca s vysokonapäťovým zariadením vyžaduje simultánne použitie osobných ochranných prostriedkov. Roboty by sa mali nosiť spolu s rukavicami, ponožkami a inými kombinézami.

Na konci pracovného toku sú topánky odstránené a ponechané na území servírovania elektrickej inštalácie.

Ak sa práca uskutočnila v nepriaznivých podmienkach, obuv purifikovaná z nečistôt a sušených.

Test a frekvencia

Čas použiteľnosti gumových topánok je 12 mesiacov, v niektorých prípadoch sa tento indikátor môže zvýšiť na 16 mesiacov. Pred použitím používania topánok, galosh alebo boot, Je potrebné skontrolovať topánky na vodivosti elektrického prúdu.

Overenie polymérnych robotov sa má vykonať 3 krát každých 12 mesiacov. V niektorých prípadoch sa kontrola vyžaduje 3 krát za šesť mesiacov. Musíte tiež zažiť topánky pred akoukoľvek prácou v elektrickej inštalácii.

Doba kontroly je 1 minúta a samotný postup nie je nič komplikovaný.

Pokiaľ ide o nový topánok, musia sa kontrolovať elektrické zdroje pokryté topánkami. Overenie je schopné preukázať korešpondenciu ukazovateľov skutočnosťou, že sú napísané v štátnych normách.

Prečítajte si viac  Smalt HF-785: Charakteristiky, farby a pravidlá aplikácie

Testovanie sa môže vykonať:

 • v laboratóriu;
 • V domácich podmienkach.

Posledná možnosť zahŕňa kontrolu topánok na stojane s vysokým napätím. Pred testovaním je potrebné vyčistiť ochranné topánky, ako aj kontrolovať jeho povrch na viditeľné poškodenie.

Horná časť topánok, ktorá podlieha overeniu, by mala zostať suchá, inak budú výsledky neplatné. Testovanie sa vykonáva v konkrétnom poradí.

 1. Najprv sa pripraví špeciálne vybavenie. Na kontrolu používa testovací transformátor vybavený kontaktmi pripojenými k kontajnerom.
 2. Voda získaná v nádobe a tiež dal vodiče a miliammeter. Kvapalina je potrebná, aby sa testovacie vzorky ponorili do neho.
 3. Umiestnite roboty vo vode. V rovnakej dobe, voda by mala byť nižšia ako hrany viskot, nepresahujúca vzdialenosť v 45 mm. Ak sa kontroluje integrita, indikátor sa znižuje na 25 mm.
 4. Prostredníctvom topánok prechádzajú prúd, ktorej hodnota je 2-7,5 mA, v závislosti od typu predmetov obuvi. Skúšobné napätie je v rozsahu od 3,5 do 15 kV.

Následne vykonávať analýzu stavu obuvi. Ak roboty alebo halošky kontrolujú, ich známky. V opačnom prípade sú topánky označené červenou pečiatkou a je zlikvidovaná.

Stojí za zmienku, že test gumových topánok nie je vždy možné. Preto, aby sa zabránilo predčasnej strate ochranných vlastností, je potrebné zabezpečiť správne ukladanie špeciálnych chýb.

Kontrola sa vykonáva nielen v laboratóriách. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj inšpekcii vizuálnej topánky.

 1. Je dôležité, aby topánky boli celé pri používaní, – Žiadne škrabance, praskliny, dresy alebo rezy nie sú povolené. Ak boli takéto chyby objavené, využívajú topánky.
 2. Pred použitím je potrebné vyčistiť topánky. Nečistoty by nemali byť prítomné ani na tkách alebo na jedinej.
 3. Po dlhom používaní topánok začnú šúpať obloženie. Keď je zistený podobný problém, je potrebné ho pripojiť späť pomocou lepidla alebo zakúpenia nových topánok.

Dielektrické roboty sú určené na použitie vo vysoko nebezpečných priestoroch. Preto by sa mal upozorniť na výber podobných výrobkov, ich skladovanie a prevádzku.

Prehľad dielektrického bot „Euroservice“ Pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: