Čo je Facket a kde sa aplikuje?

Prietok skla – spoločná technická technika použitá na rámovanie sklenených povrchov. Rôzne okraje spracovania v skle, vitrené sklenené okná, nábytkové vložky a zrkadlá, dávajú exquisite a hotový pohľad.

Čo to je?

Fastret – Francúzske slovo, prekladá ako „Facetovaný povrch“. V priemysle tzv. Zrkadlá alebo technológie spracovania skla. Krehký materiál je narezaný pozdĺž okraja v uhle až 45 stupňov a leštený. Metóda bola pôvodne použitá v šperkoch. V strede Strediska XIX sa začalo používať na rámovanie sklenených povrchov.

Registrácia s riadne vybranými linkami Hlavné prvky zafarbené sklenené okná, okná a zrkadlá ako samostatné svetlé dekoratívne prvky v interiéri. Rámy svetla hrajú na povrchu, a v miestnosti je pľúc a veľkolepá žiarenie. Metóda konečnej konečnej úpravy materiálov bola úplne odôvodnená z hľadiska estetiky. Z tohto dôvodu sa technológia naďalej vyvíjala, a dnes rámovanie škrtov v interiéri je vo vysokom dopyte.

Existujú aj iné výhody. Nehľady hrany chránia drahé produkty počas prepravy, vám umožní zabrániť vzhľadu trhlín a malých triesok. Mnohokrát vylepšená bezpečnosť, pretože pri prevádzke ošetreného skla nie sú žiadne rezy.

Lieky na tvár sa pohodlne umiestnia do rámu, držia sa spolu s inými dekoratívnymi prvkami alebo vložkou do nábytku.

Okrem toho, špecialisti tiež oslavujú iné vlastnosti tukov.

  1. Životné prostredie. Pri spracovaní absolútne žiadne nebezpečné skladby.
  2. Odolnosť voči prevádzke, ako aj spoľahlivosť a trvanlivosť.
  3. Ochrana pred vlhkosťou. Tváre nie sú náchylné na oderu kvôli vlhkosti.
  4. Inertná reakcia na škodlivé látky, ako sú kyslé roztoky a zásady.
  5. Odolnosť voči zmenám v teplotnom režime, pokles tlaku.

V minulom storočí sa sklo zaobchádza ručne, technika bola dosť pracná. Rezanie okolo okraja doslova na milimetr potrebný od majstra značného úsilia, času a skúseností. K dnešnému dňu vymyslel stroj, ktorý úspešne vykonal prevádzku gélovania. Požadovaná šírka hrana a svah sú automaticky nastavené. Minimálna hrana je 5 mm a maximálne 50. V tomto prípade je uhol rezu je možný od 1 do 45 stupňov.

V počiatočnom štádiu je materiál narezaný kusmi požadovanej veľkosti. Potom sa postupne vykupuje cez okraj na stroji, brúsenie a hlboké leštenie. Sofistikované výrobky sú ťažšie vykonávať, sú drahšie, ale vyzerajú ako skutočné umelecké diela.

Kde sa používa?

Umelecké spracovanie okuliarov a zrkadiel sa stalo spoločným dekoratívnym privítaním. Bez nej tvorba módneho a neobvyklého, vysoko kvalitného dizajnu. Krásne zrkadlo v ráme, štýlový panel niekoľkých prvkov v jedálni alebo obývacia izba – príklady aplikácie v modernom interiéri. Zdôraznite lepenie povrchu a dizajnu výrobku správne zvolený rám vyrobený z kovu alebo dreva. Skosené hrany sú oveľa vhodnejšie vložiť do akéhokoľvek rámu alebo miesta v nábytku.

Na brány skriniek a dekoratívnych schodísk sa používa rez pri výrobe dvojitých presklených okien, vyzerá skvele na dverách skriniek a dekoratívnych schodísk. Po spracovateľských zrkadiel môžu zostať transparentné, rovnako ako získať matný odtieň, konvexné alebo konkávne modely môžu byť uvoľnené. Farbenie povrchov povrchov sa vykonáva akrylovými a inými rezistentnými farbiacimi látkami. Obrázok výrobkov z zrkadiel môžu byť vyrobené na objednávku, čo im dáva bizarnú formu – postavy ľudí, siluety zvierat a báječné postavy pre deti.

Pre kuchyňu si môžete zakúpiť elegantnú pracovnú dosku – vo forme obdĺžnika, oválu alebo kosoštvorca, a pre kuchynské fasády – multicolored fazetované sklo. Posledným módnym trendom je zrkadlová dlaždica s okrajmi zrna, čo pomôže zdobiť spálňu alebo detskú izbu. Na chodbe bude dokonale odlievané masívne zrkadlo s spracovaním.

V luxusných interiérov sú obľúbené široké rozsiahle vitrené sklenené okná a panel.

Popis druhov

Výber produktov medzi rôznymi druhmi pomôže realizovať profesionálny dizajnér.

  • Priamy. Priamočinný typ rezu sa vykonáva v pravom uhle na malých výrobkoch, s veľkosťou najmenej 200 mm. Hrúbka plátna od 3 do 16 mm. Hrubšie sklo, tým ďalšie ďalšie leštenie je potrebné.
  • Zaklínavý. Toto spracovanie umožňuje väčšiu hustotu výrobku, od 10 mm do 20 mm. Sklon tváre zariadenia začína 3 mm a prichádza na 4 cm. Vhodné pre veľké a neštandardné okuliare, s veľkosťou pre väčšinu strany až 50 cm. Takže trieda oválne a okrúhle, klenuté druhy. Proces facetying zahŕňa nastavenie uhla a rezanej čiary.
  • Double. Potrebné na vytvorenie viacvrstvového efektu. Diely sú navzájom spojené tým, že predkonkumovanie každého z nich. Okraj pozostáva z dvoch pásov – jeden úzky, druhý je široký a svetlo sa v nich reptuje rôznymi spôsobmi. Výsledkom je, že je vytvorený úžasný diamantový lesk.
  • Obojstranný strih. Najťažší vzhľad Keď je sklo zrnité na oboch stranách, použite uloženie malých falzifikátov na veľké. Rezanie robia profesionálnych majstrov, rezanie materiálu zase v rôznych uhloch. Takže vytvorte komplexné zorné sklenené okná s kombináciou častí, pričom ich vyberiete farbu.

Aké sú vnútorné štýly zapadá?

Neexistuje žiadny štýl v dizajne, ktorý by nezahŕňal dekoračné prvky s ošetreným sklom. Aký štýl zdobia interiér závisí len na chuť a priania majiteľa domu alebo bytu. Zároveň je niekedy dosť na to, aby s niekoľkými zmenami pridajte niekoľko nových položiek na odstránenie obyčajných z interiéru a urobte novú poznámku.

Klasický

Mnohí si vybrať klasický prístup, testovaný časom a zbytočným. Hlavný prvok klasického interiéru – zrkadlo v vyblednom ráme. Povrch je povolený akýkoľvek vhodný tvar. Viac priestrannej izby, tým väčšia je veľkosť by mala byť zrkadlom a rámom – zlato alebo bronz. Ak je miestnosť s malými rozmermi, pomerne malé zrkadlo v sofistikovanom veľkolepom ráme.

V rozsiahlej kuchynskej obývacej izbe sú oddiely od falošných dlaždíc, ktoré nesú funkciu územného priestoru.

Anglický dom

Pevný vzhľad a útulný dizajn – Anglické atribúty v konštrukciách známych všetkým. Pozornosť by sa mala venovať tomu, ako sa harmonicky hodí do takéhoto domu s falošným povrchom. Je ľahké vidieť, že zrkadlá v pozlátených rámoch, spravidla zdobiť miesto nad krbom. Často ich umiestnite a nad pohovkou v obývacej izbe, kde sa rodina ide vo večerných hodinách.

Tenký mastný rez je prítomný všade v interiéri: na rovinách melorovných dverí, v oknách Windows, povrchy skriniek a Dresser. Toto je dodatočne zdôrazňuje krásu a vysoké náklady na drevený nábytok v kancelárii.

Americký štýl

Navrhuje veľké a svetlé izby s luxusným dekorom. Americký prístup rozlišuje ťah do brilantných a bielych povrchov, široké použitie rôznych sklenených výrobkov. Mleté sklo dvojitých škrtov sú prítomné v izbách častejšie ako iné, dvere a oddiely, aby ho nahradili drevené konštrukcie. Ľahké zrkadlá komplexného tvaru v nádherných rámoch sú susedné s americkým interiérom s elegantnými maľbami na stenách. Dizajn komplementárne krištáľové lampy zarámované do svetlého kovu a bronz.

Art deco

Na jednej strane, štýl s takýmto názvom znamená priestor pre fantázie dizajnéra a na druhej – akýkoľvek nevhodný prvok je schopný zlomiť harmóniu. Priestory často používajú vizuálny účinok rozširovania priestoru v dôsledku použitia zrkadlového telesnej dlažby. Zrkadlá sú zarámované do umeleckých rámov vo forme slnka s bielymi a žltými lúčmi, čím vytvárajú brilanciu kontrast a tlmený gama hlavného cieľa. Oni zdobia spálňu a obývaciu izbu v dome.

Svetlo je refrakcie a prehrá na lesklé povrchy stien a skríň, na zrkadlovom polopev.

Moderný

Akcenty vo forme okrúhlych zrkadiel v obdĺžnikových rámoch alebo zložení viacerých častí sú vnímané ako atribút štýlu. Oni zdobia obývaciu izbu alebo spálňu. V strede jedálenskej miestnosti môžete dať veľký stôl s vyblednutým rámom. A zónovanie oddielmi, ako aj podlahové panely.

V malých miestnostiach z veľkolepých prvkov, bude to pohodlnejšie a priestor bude vizuálne rozšíriť.

Loft

Brick, strom, betón a iné prirodzene vyzerajúce materiály sú spojené s týmto štýlom. A rovnako dobre pre nich je ďalším sklom. Masívny nábytok a murivo ožívajú v blízkosti okrúhleho zrkadla v širokom ráme. Hlavná vec pre dizajnérov je kompetentne vyzdvihnúť sklenený nábytok, oddiel alebo konzolu.

Zoning sa často používa v priestranných hál, štúdiá zdobené v štýle Loft.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: