Čo je to epoxidové uvádzanie a ako ho použiť?

Epoxidová záhuba pre dlaždice má veľký dopyt vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a vlastnostiam. Patrí k materiálom so špeciálnou silou, takže v procese voľby stojí za to zohľadniť množstvo faktorov. Avšak, ak robíte všetko správne, výsledok sa získa produkt, ktorý sa rýchlo vyplatí. Pokrytie na dlhú dobu ešte nie je aktualizácia.

Čo to je?

Tento materiál je jedinečná zmes pozostávajúca z nasledujúcich zložiek: živica a tužidlo. To je dôvod, prečo je záhustica mimoriadne často označovaná ako dvojzložková kompozícia. Výrobok môže tiež zahŕňať kremenný piesok, rôzne pigmenty a niektoré pomocné komponenty. EPOXY GROUT sa rozlišuje viacerými jedinečnými vlastnosťami, medzi ktorými takéto:

 • Vysoká silná sila, že mnoho ďalších podobných materiálov možno závidieť;
 • Odolnosť voči účinku čistiacich prostriedkov;
 • Schopnosť neabsorbovať vlhkosť, ktorá umožňuje použitie aj v podmienkach vysokej vlhkosti;
 • Vynikajúce ukazovatele na odolnosť proti opotrebeniu a pôsobivému priľnavosť.

Charakteristickým znakom tohto materiálu v každodennom živote je, že je mimoriadne ľahké vyrovnať sa s vplyvom vody, tuku a nečistôt. Okrem, Epoxidová živica môže byť použitá ako lepidlo na dlaždice alebo mozaiku pri dokončení bazéna. To bolo možné z dôvodu skutočnosti, že materiál je takmer okamžite zmrazenie, čo jednoducho nepostrádateľné pri vykonávaní takýchto dokončovacích prác.

Epoxidová živica sa tiež považuje za mimoriadne elastickú, ale môže sa pochváliť schopnosť pevne opraviť keramickú dlažbu v polohe, v ktorej hlavná súprava. Na trhu dnes nájdete obrovský výber možností a farebných riešení s rôznymi dekoratívnymi vložkami a iskry, zlaté časti alebo svetelnú farbu v tme. Je mimoriadne užitočné, ak potrebujete vytvoriť panel alebo niečo v tomto štýle.

Dvojzložkový fugue vo forme epoxidovej injektáže sa môže použiť na dlažbu alebo podlahové kamenisko podlahy. Na utesnenie dlaždice v kúpeľni je najlepšie používať celulózu a odolné voči vlhkosti, ktorý zabezpečí spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou.

Klady a zápory

Obrovská popularita epoxidovej injektáže v dôsledku viacerých výhod tohto materiálu.

 • Unikátne charakteristiky pevnosti. Pod vplyvom zvýšených mechanických zaťažení sa vrstva v žiadnom prípade nezmení a neznižuje sa.
 • Univerzálnosť. Výsledná zmes bude vynikajúcim roztokom pri dokončení povlakov z akýchkoľvek materiálov. Okrem toho môže byť táto záhuba použitá s externou aj vnútornou povrchovou úpravou.
 • Jednoduchá práca. Na to nemusíte mať špeciálne skúsenosti, znalosti alebo špeciálne nástroje. Neexistuje tiež potrebné vypočítať. To všetko pre užívateľa už vyrobilo výrobcov. Bude potrebné len rozpustiť kompozíciu podľa pokynov na obale a použitie.
 • Trvanlivosť. So správnou aplikáciou tento materiál nestratí svoje vlastnosti aj po mnoho rokov po použití.
 • Odolnosť voči účinku ultrafialového materiálu, ktorá ho zistí, že ho zistí na pozadí iných podobných zmesí. Okrem toho je to vďaka tomu, že injektáž sa nezmizne a nestratí svoju farbu.
 • Veľký výber farebných riešení, takže každý človek môže vyzdvihnúť najviac optimálnu možnosť pre to v závislosti od vykonaných dokončovacích prác.
 • Vynikajúce uchopenie, podľa ktorého zámok presahuje dokonca cement.
 • Povlak môže byť rýchlo a ľahko čistý od nečistôt, ktorý sa môže vyskytnúť počas používania. Faktom je, že tento materiál sa rozlišuje hladkým povrchom, takže akékoľvek znečistenie je dostatočne jednoduché.
 • Schopnosť odolávať účinkom alkálie a kyselín, vďaka čomu je možné aplikovať zmes v miestnosti, kde existuje veľké riziko kontaktu s podobnými látkami.

Na rozdiel od iných materiálov je možné použiť epoxidovú zárubu na rôzne účely. Veľmi zlepšuje príťažlivosť povlaku, a tiež vám umožňuje skryť nejaké nedostatky. Okrem toho chráni vlhké prostredie a môže byť použitý ako lepidlo.

Pokiaľ ide o nedostatky materiálu, sú tiež prítomné.

 • Zmes je mimoriadne rýchlo stuhnutá, preto potrebuje zvýšenú starostlivosť a prevádzkovú reakciu, pretože je potrebné okamžite odstrániť nadbytočnú látku z dlaždice.
 • Ak chcete pracovať, je najlepšie využiť špeciálne nástroje, ako aj špeciálne chemikálie.
 • Kvôli rýchlej chyby v prípade problémov bude čistý povrch veľmi problematický.
 • Vysoká cena je však plne odôvodnená, vzhľadom na trvanlivosť inštitúcie.

Farebná paleta

Na modernom trhu sa nachádza obrovské množstvo farebných riešení pre EPOXY GROUT – od najjasnejších až tmavých odtieňov. Okrem, Veľká popularita dnes teší možnosti, v ktorých sa pridávajú iskry. V prípade potreby si môžete kúpiť aj metalizovanú zmes. Niektorí majstri pri dokončovaní podnikateľských inštitúcií majú bezfarebné inštitúcie. Voľba by sa mala vykonať len na základe odtieňov povlaku, ktorý je spracovaný, ako aj farebné vlastnosti interiéru.

Kombinácia rôznych farieb umožňuje, aby sa povrch neutrálny alebo naopak. Všetko závisí od vnútorných prvkov, ako aj osobných preferencií vlastníka.

Grout zvyčajne by mala byť rovnaká farba ako keramická dlažba. Vďaka tomuto výberu je možné dosiahnuť účinok tuhého povlaku.

Nedávno používanie injekcií, ktoré vstupuje do kontrastu povlaku. Mal by byť veľmi pozorný, pretože je ťažké vytvoriť akcenty a je možné urobiť nesprávnu voľbu, čím sa zhoršuje vzhľad miestnosti. Najobľúbenejšie dnes je veril biely, transparentný a čierny zámok.

Obľúbené značky

Moderný trh predstavuje obrovské množstvo spoločností, ktoré ponúkajú epoxidovú záťaž. Ich výrobky sú predovšetkým predstavované prítomnosťou ďalších komponentov, ktoré poskytujú priamy vplyv na vlastnosti materiálu.

Jeden z najslávnejších výrobcov je Ceresit, ktorý ponúka svojim spotrebiteľom suché zmesi na základe technológie Active. Vďaka tomu budú výrobky značky vynikajúcim riešením pre plnenie švov horizontálnych aj zvislých povrchov.

Charakteristickým znakom značky je vysoký stupeň hydrofóbnosti. Poskytuje spoľahlivú ochranu pred vystavením vlhkosti. Preto sa nástroj aktívne používa na miestach, ktoré sú charakterizované vysokou vlhkosťou. Okrem toho sa epoxidový clamp ceresit osvedčil v procese obloženia dôvodov, ktoré môžu byť predmetom deformácie. Napríklad pri dokončovaní podlahy vyhrievané. Ceresit v procese výroby svojej grout používa obrovské množstvo ďalších komponentov. Preto sa podarilo dosiahnuť maximálnu ochranu proti vplyvu húb a plesní, farebnej stability a odolnosti voči praskaniu.

Ďalšia populárna spoločnosť, ktorá ponúka dvojzložkovú epoxidovú injekciu Kerapoxie. Unikátne zloženie výrobkov z nich robí vynikajúcu voľbu pri vykonávaní dôležitých dokončovacích prác na povrchu, na ktoré sú prezentované špeciálne požiadavky v oblasti estetiky. Po stvrdnutí, tvorí elegantný šev.

Medzi hlavné výhody produktov Kerapoxy Design môžete vybrať vynikajúcu adhéziu, odolnosť voči účinku agresívneho prostredia, ako aj schopnosť odolávať tvorbe formy. Všetky produkty spoločnosti zahŕňajú dve hlavné komponenty – epoxid a tužidlo. Kompozícia sa aktivuje len v procese miešania. Kvôli jedinečným komponentom vyplýva hotová zmes vysoká, takže aplikácia nebude fungovať.

Jeden z najslávnejších a osvedčených na domácom trhu je Spoločnosť LITOKOL. Ponúka svojich zákazníkov dvojzložkové lieky, ktoré sú dokonale proti kyselinám a iné látky so zvýšenou agresivitou. Treba poznamenať, že výrobky tejto spoločnosti sú jediným, ktorý má odolnosť voči účinkom ultrafialových lúčov. Je to kvôli tomu, že injektáž môže byť použitý v interiéri, ako aj na vonkajšej strane miestnosti. Nemôžete sa báť, že materiál stratí svoju farbu alebo žltú.

Medzi rozlíšené výhody epoxidovej injektáže, odolnosť voči vode, pružnosť, rezistencia na kyselinu, zásadu a iné podobné látky. Okrem, Prítomnosť unikátnych komponentov robí injektáž výrobcom odolným voči tvorbe plesní a húb, ako aj na mechanické účinky.

Ďalší slávny výrobca je Spoločnosť „najlepšie“, ktoré ponúka vysoko kvalitné a spoľahlivé výrobky. Jednou z výhod spoločnosti je, že pridáva jedinečné komponenty do svojich výrobkov, ktoré neumožňujú lézie foriem a rôzne mikroorganizmy. Okrem toho sa epoxidová grout „zadaná“ charakterizuje pôsobivá mechanická pevnosť, ako aj schopnosť vytvoriť trvanlivý šev.

Mapei je jedným z najspoľahlivejších výrobcov v rebríčku značiek EPOXY GROUT. Ponúka vysoko hygienický epoxidový agregát, ktorý sa vyznačuje trvanlivosťou a trvanlivosťou. Medzi výraznými vlastnosťami je možné rozlišovať extrémne nízky obsah prchavých zlúčenín, ako aj hladký povrch. Okrem toho je injektáž známa svojou silou a odolnosťou voči mechanickým zaťaženiam.

Ako vyzdvihnúť?

Aby bola epoxidová rastlina účinná a maximálne oslovená na konkrétne účely, by sa mala venovať výbere. V prvom rade venujte pozornosť typu komponentov, ktoré sú súčasťou výrobku. Zvyčajne sú všetky z nich uvedené na balíku. V závislosti od výrobcu a typu kompozície môže byť cement, rôzne druhy prísad, ktoré sú pozitívne ovplyvnené elasticitou alebo pevnosťou materiálu. Treba poznamenať, že cena výrobku je závislá najmä od počtu týchto prídavných látok.

Stojí za to zaplatiť pozornosť hodnotenej hrobe. Niekedy zloženie lacnej možnosti nie je horšia ako drahšie. To všetko závisí od funkcií značky.

Treba však zapamätať si, že cement sa rýchlo zhorší, ale epoxid bude schopný potešiť oku.

Používateľská príručka

Ihneď po otvorení sa môže zdať, že epoxidová injektáž sa rozlišuje hustou, a to bude negatívne ovplyvniť jeho použitie. ale Počas pripojenia tohto materiálu s inými komponentmi bude konzistencia určite meniť. Faktom je, že živica sa stáva taká viskózna, pretože bola pôvodne.

Preto je mimoriadne dôležité pre správne použitie na výrobu výrobku, jasne dodržiavať pokyny. Len v tomto prípade bude schopný získať materiál, ktorý je charakteristický pre nádherné charakteristiky. Je potrebné pracovať výlučne v rukaviciach, ktoré vám umožnia zabrániť kontaktnej zmesi s pokožkou.

Zvláštna pozornosť v procese použitia injekcií by sa mala venovať chovu, pre ktorú sa používa plastová kapacita. Komponenty musia byť plemeno podľa pomerov, ktoré sú uvedené výrobcami. Na trhu dnes nájdete zmesi, ktoré sa vyrábajú v rôznych číslach, vďaka ktorej si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť. Je to potrebné, aby sa zmes dopredu suchý, najmä pri príprave veľkého množstva produktu. Použite okamžite celý objem nebude fungovať, s tým výsledkom, že bude pokazený.

Proces kompletného tuhnutia trvá 60 minút a zachytí varený produkt sa začne okamžite po zmiešaní. Preto odborníci odporúčajú prvýkrát, aby pripravili viac ako 250 gramov hmoty, pretože je dosť dosť na krátku dobu. Na varenie môžete použiť vŕtačku a špeciálnu trysku. Treba pripomenúť, že môžete zahrnúť „nie viac ako 300 otáčok za minútu“.

Ak sa použije stavebný mixér, potom je najlepšie uprednostniť varianty, ktoré majú minimálny počet čepelí. To priamo ovplyvňuje kvalitu výslednej zmesi. Ak sú lopatky príliš veľa, potom produkt dostane veľké množstvo kyslíka, a to spôsobí zmenu farby injektáže a môže tiež viesť k vážnej zmene svojej štruktúry.

Žiadosť

Pred použitím musí byť riešenie prenesený na čistenie riadu, aby sa ubezpečil, že štruktúra a kvalita injekcií nebudú nejako rozbité. Po dokončení všetkej práce môžete začať injektáž. Nestojí za to, že tento materiál jemne stvrdne. Ideálnym nástrojom pre to bude gumová špachtľa, s ktorou môžete položiť požadované množstvo látky do priestoru medzi dlažbami. Prebytok by sa mal okamžite odstrániť, inak bude mimoriadne ťažké to urobiť po vysušení.

Odstránenie

Niekedy sa to stane, že sa musíte zbaviť. Vzhľadom na jeho jedinečné vlastnosti na stuhnutí, to bude stačiť na to. Najobľúbenejší spôsob je použitie rozpúšťadla. Je to znamená, že vďaka unikátnym komponentom je možné odstrániť z povrchu akýchkoľvek zmesí epoxidov. Výrazným znakom rozpúšťadla je prítomnosť alkalickej štruktúry, takže látka môže byť aplikovaná na akékoľvek druhy dlaždíc bez strachu, bez ohľadu na materiál výroby.

Ak sa použije koncentrované rozpúšťadlo, je najlepšie ho zriediť.

To neovplyvní jeho vlastnosti, ale pomôže významne znížiť spotrebu. Okrem toho, takýto spôsob zníži negatívny vplyv látky na dlaždice. Hlavnou výhodou podobného rozpúšťadla vo svojej všestrannosti, takže sa môže použiť takmer v akejkoľvek miestnosti.

Môžete tiež nájsť gélové varianty na trhu, ktoré sa líšia v minimálnom prietoku a umožní vám spracovať maximálny priestor. Kapacita je vybavená špeciálnym práškovým, takže látka bude vhodná na použitie aj na spracovanie zvislého povrchu.

Musíte venovať veľkú pozornosť riedeniu látky, pretože ak je to nesprávne, je možné znížiť všetky vlastnosti výrobku. Každý výrobca na balení píše vlastnosti riedenia a niekoľkých možností koncentrácie. Voľba špecifickej možnosti závisí od toho, koľko je dlažba špinavá. Tiež nezabudnite, že čím viac času trvalo od okamihu dokončenia švov, tým ťažšie sa bude zbaviť injektáže. Zvyčajne je to dosť len na to, aby sa riešenie aplikoval a počkal asi 15 minút, po ktorom bude potrebné len utrieť dlaždice.

Ak nie je pri ruke žiadne rozpúšťadlo, môže byť obmedzené na bežnú vodu. Táto metóda sa nelíši efektívnosti, ale v niektorých prípadoch môže pomôcť vyriešiť problém. Aby ste to urobili, budete potrebovať špongiu, ktorá je charakterizovaná zvýšenou tuhosťou. Avšak, takže sa môžete zbaviť čerstvej injektáži. Linnet alebo umyť látku, ktorá bola niekoľko dní, nebude fungovať. Výrazným znakom epoxidovej injektáže je, že odstránenie a čistenie je mimoriadne jednoduché. Umývanie zahŕňa použitie bežného čistiaceho prostriedku, zatiaľ čo je dôležité správne pultovať povrch dlaždice na umytie všetkých zvyškov pred plne stuhnutím.

Ďalej nájdete v triede Master na prácu s dvojzložkovou epoxidovou injekciou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: