Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Strom je považovaný za odolný a poddajný materiál, takže výroba rôznych výrobkov z neho je populárny pred mnohými storočiami a dnes. Keďže tento smer sa vyvíja, nástroje na spracovanie stromu boli modifikované a zlepšené. Dnes má každý stolík potrebný súbor nástrojov, v ktorých je Rashpil nevyhnutne prítomný. Ten sa vyznačuje jednoduchosťou, cenovo dostupnou cenou a univerzálnosťou.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo to je a prečo potrebujú

Raspil Zavolajte rezný nástroj s množstvom čepelí. Toto zariadenie môže mať ostré a veľké zárezy. Zistil jeho použitie pri eliminácii hrubej drevenej vrstvy, po ktorej nasleduje jeho vyrovnanie, ako aj pri plnení výrobkov a dáva im určitú formu. Tento produkt sa nachádza v garáže a inštalatérskych dielňach. Je to považované za univerzálne, pretože môže prísť v šikovnom návrhu a primárnych diel s drevom.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Raspil môže byť použitý na spracovanie dreva, mäkké a dokončovacie materiály. Vďaka praktickosti používania v mnohých technologických postupoch, tento atribút TOARER získal popularitu medzi majstrami. Jeho hlavným účelom sa považuje za ležať, to znamená, že eliminácia povrchovej vrstvy z obrobku, aby sa následne poskytol požadovaný tvar, veľkosti, drsnosť. Nástroj je nevyhnutný pre rýchlu, vysokú kvalitu a jednoduché odstránenie nezrovnalostí z akéhokoľvek povrchu.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Počas používania takéhoto pripojovacieho atribútu môže byť presnosť spracovania približne 0,05 mm.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Napriek tomu, že vyrovnávanie sa považuje za časovo náročný proces, používanie vysoko kvalitného Rashpilu môže uľahčiť prácu, rýchlejšie, rovnako ako eliminovať tvorbu defektov. Kovové zuby sa považujú za hlavnú časť návrhu nástroja, ktoré majú určitú podobnosť s rizutovým. Výroba pracovnej časti zariadenia sa vykonáva z ocele a povrch sa vyrába lisovaním poznámok a zubov. Ten sú umiestnené smerom k dlhej strane, navzájom sa prekrývajú.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Ak chcete, aby bol nástroj pohodlný na použitie, má rukoväť. Zvyčajne je vyrobený z masívneho dreva alebo plastového dreva.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Vďaka funkciám štruktúry rukoväte je majster chránený pred zranením a deformáciou výrobkov.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo sa líši od súborov

Potraviny, ako Rashpil, sa vzťahuje na rezné nástroje. Rozdiel medzi týmito zariadeniami je pracovné povrchové zariadenie. Funkcia Rashpilu je v prítomnosti konvexných zubov trojuholníkového tvaru, ktorý sa nachádza v kontrolnom poradí. Tyč súboru je charakteristická pre prítomnosť jednotlivých buď priečnych plochých zubov.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Okrem toho, rozdiely medzi Raspilom možno považovať za nasledujúce vlastnosti:

 • Používa sa na hrubé spracovanie materiálov;
 • má vysoký výkon;
 • Prítomnosť masívnej hlavnej časti, ktorá vám umožní prenášať viac úsilia.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Odborníci tvrdia, že pri používaní súboru sa ošetrený povrch získava lepší ako pri práci s Rashpilom.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Popis druhov

Scracils na kov, ako aj iné typy, v závislosti od škrupín na pracovnom povrchu, sú rozdelené do nasledovných typov:

 • s veľkým zárezom v množstve 8-12 kusov na cm2;
 • Priemerné – 12-18 prvky na cm2;
 • Malé – 18-22 prvky na CM2.

Môžete nájsť veľký súbor tesárstva rašu, ktorý zahŕňa mnoho odrôd.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Plochý

Flat Rashpil zvyčajne používa na spracovanie konkávneho povrchu. Vzhľadom na použitie takéhoto nástroja sa burrs účinne odstránia a predlžuje sa z neželezného kovu alebo dreva.

Súčasné modely plochých ostrovov majú pohodlné dvojzložkové rukoväte s zavesenými otvormi.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Pracovná časť stolárskeho atribútu je vyrobená z ocele s vysokou pevnosťou, ktorá sa vyznačuje odolnosťou voči opotrebeniu. V závislosti od konfigurácií môže mať tento nástroj zúžený aj priamy tvar.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Polkruhové a okrúhle

Okrúhle Rashpils zistili, že ich používanie počas spracovania non-tuhých kovov alebo nerovných povrchov. Tieto atribúty sú obvyklé, ktoré sa majú použiť v procese montérovej práce. Vďaka ergonómii rukoväte okrúhlych Rashpils, použite celkom pohodlné.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Polkruhové zariadenia Používajte pri rolovaní a plnení plochého povrchu. Okrem toho, s pomocou takýchto raes, sa ošetrujú veľké otvory s priemerom. Rukoväť polkruhového produktu má zvyčajne protišmykový povlak.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Modely, ako aj účel takéhoto nástroja, môžu byť odlišné, takže stupeň jeho zaokrúhľovania sa líši.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Šok

Shenmini Rashpils sú rovné, zakrivené, bilaterálne, jednostranné. Použitie takýchto výrobkov prispieva k vysoko kvalitnému spracovaniu výrobkov vyrobených z mäkkých materiálov.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Odvtedy na trhu nájdete širokú škálu RASP, majstri môžu mať problémy s výberom nástroja. Veľkosť a iné vlastnosti zárezov na adaptácii sú vybrané v závislosti od typu vykonanej práce.

Aby sa zvládnuť hrubý materiál, je potrebné použiť rašpu s veľkými zárezmi. V tomto ohľade odborníci odporúčajú mať doma súbor Raes s rôznymi vlastnosťami.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Výroba materiálov

Kovové Rashpils, podobne ako súbory, sú vyrobené z ocele. V niektorých prípadoch sú výrobky vyrobené z inštrumentálnej uhlíkovej ocele, ako je U10, U11, U12, U13. Okrem toho, základom Rashpils je často legovaná oceľ – SHX6, SX9, SHH15.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Ak chcete pochopiť, koľko uhlíka je v oceli RASP, je potrebné pozorovať charakter iskier.

Malé množstvo C2 bude klíčia z brúsneho disku, ktoré majú farbu žltej slamy a rozdieliť ventilátor.

Oceľ s vysokým obsahom uhlíka prispieva k vzniku iskier, ktoré sú oddelené od scény zahusťovania malého počtu hviezd. Bohatý výber súborov hviezd pochádza z vysoko uhlíkového typu inštrumentálnej ocele.

Dlhé iskry oranžovej farby sa objavujú z chrómového kovu.

Ak sa pri výrobe Raspilu použila vysokorýchlostná oceľ s chrómom a volfrámom, potom sa naraz objaví krátke aj predĺžené iskry, ktoré majú na konci tmavú červenú farbu a zahusťovalo.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Funkcie aplikácie

Správnosť používania Rashpil prispieva k zvýšeniu jej života a tiež zabraňuje pravdepodobnosti vád a porúch na ňom.

Prispôsobenie strednej veľkosti by sa mala používať v súlade s odporúčaniami špecialistov.

 1. Takže táto práca bola pohodlnejšia, obrobok by mal byť upevnený viceprezidentom alebo svorkami.
 2. Počas prevádzky lakťa je potrebné mať šatníkovú špongiu. Zároveň je rukoväť držaná pravým štetcom a koniec drží vľavo. Takáto distribúcia úsilia je schopná významne zvýšiť efektívnosť vykonávanej práce.
 3. Na odstránenie vrstvy materiálu sa má výrobok vykonávať s ohľadom na plnú veľkosť pracovnej časti. Ak je to potrebné, zosúladiť špecifické nezrovnalosti, ktoré stoja za predpokladu.
 4. Majstri majú často ploché typy nástrojov. Pri demontáži hornej drevenej vrstvy musí byť Rashpil diagonálny o vláknach. Nezabudnite, že na konci vykonávania tohto postupu sa na povrchu môžu objaviť stopy. Ten po ukončení zmizne.
 5. V prvej pracovnej fáze musí byť majster dôkladne stlačiť na Rashpil, pretože táto manipulácia výrazne zvýši produktivitu. Na konci postupu je možné znížiť tlak, a tým získať vysoko kvalitný povrch.

V podstate je charakter používania Raspilu ovplyvnená zvláštnosťou postupu. Kvalitatívne ošetrený povrch sa zvyčajne získava od majstrov so skúsenosťami v stolároch.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Nástroj by mal byť vždy v dobrom stave, pripravený na prácu. Na dobrom, nenechávanom fleece Rashpilu je výskyt defektov vylúčený, a na rukoväti – čipy a trhliny, krúžok rukoväte pevne sedí na svojom mieste. Výkon s pomocou Rashpale musí byť sprevádzaný periodickým čistením pomocou kovovej kefy. Počas práce nemôžete dať nástroj na okraj pracovného stola, mal by byť pevne položený v zásobníku.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Tipy pre starostlivosť

Raspil, podobne ako iné tesárske nástroje, potrebuje neustálu starostlivosť, ktorá je schopná zvýšiť svoju životnosť.

Uveďte zvláštnosti starostlivosti o túto úpravu.

 • Počas práce sa často upchatia odstránenie a zárez materiálu. Tento problém je schopný prejaviť skutočnosť, že požadovaná vrstva materiálu prestane odstrániť z ošetreného povrchu. Okrem toho, Raspil chodí, aj keď majster nerobí žiadne úsilie. Vyčistite Rashpil s ľahkým nárazom povrchu. Počas postupu by mal byť majster venovať veľkú starostlivosť, pretože silný vplyv môže spôsobiť poškodenie zariadenia.
 • Keď sú zárezy upchaté čipy, môžu sa čistiť pomocou bežnej kefy.
 • Pred použitím Rashpilu by mal majster dať ho na povrch kovu. V opačnom prípade sa rezaná hrana nástroja rýchlo rozšíri.
 • Raspil by sa nemal kontaktovať s lubrikantmi. Dokonca aj malé množstvo tejto látky môže znamenať zhoršenie výkonu produktu.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Po dokončení práce Raspilu by sa malo skontrolovať. Ak sa na ňom objavili aspoň najmenšie chyby, čoskoro budú musieť zmeniť výrobok, pretože jeho funkčnosť je stratená.

Pri práci s plastovými medzerami je potrebné odstrániť syntetické čipy. Na čistenie výrobku bude potrebné ponoriť sa do kontajnera vriacej vody. Po zmäkčovaní plastových častíc a ich zaostávajúce z zárezov by mal byť nástroj utieraný kusom mäkkého tkaniva, čím sa vysuší na čerstvom vzduchu.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Po takomto prípade je nástroj na mazanie rastlinným alebo strojovým olejom.

Raspil je hrubý typ súboru. Zvyčajne sa používa v prípade potreby, odstráňte hrubú vrstvu materiálu z povrchu. Schopnosť používať takéto zariadenie je považovaná za pomerne užitočnú zručnosť. Ak sa chcete stať čarodejníkom na prácu s Rashpilom, to bude dili diligence a trochu diligence.

Odborníci sú dôrazne odporúčajú používať vysoko kvalitné modely zakryté RASP, pretože zlé nástroje môžu otočiť pracovný tok v opatrnom toku.

Čo je to Rashpy a ako ho používať?

Ktorý je Rashpil a ako ho používať, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár