Čo je to Spilkovy Kragi a ako si ich vybrať?

Kovové zváranie je pomerne nebezpečný proces, ktorý si vyžaduje dodržiavanie všetkých bezpečnostných noriem. V procese práce s zváracím strojom potrebuje zvárač najspoľahlivejšej ochrany. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rukám, pretože sú v tesnej blízkosti náradia. Poskytnite nám správnu úroveň bezpečnosti rúk nám bude pomáhať spoločnosti Spilkov.

Čo to je?

Spilk Crags sú špeciálne rukavice, ktoré používajú zvárači a stavitelia na ochranu svojich rúk. Kragi chráni svoje kefy a predlaktie pred vysokými teplotami, ako aj lietajúcimi iskrami a striekajúcimi kovovými striekajúcimi prístrojmi. Používajú sa spilk rukavice a s rôznym montážou vysokého zaťaženia;. Vzhľadom na jeho silu a jedinečné ochranné vlastnosti, spoľahlivo chránia ruky staviteľov pred zraneniami a rezmi.

Rukavice Spell sú vyrobené. Toto je materiál, ktorý robí pokožku mladých detí, prasiatok alebo teliat. Prostredníctvom spôsobu, ošetrená koža je rozdelená do niekoľkých vrstiev, ktoré sa nazývajú točí. Tento materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou a plasticitou.

Takýto materiál je veľmi ťažké poškodiť a môžete pracovať v takýchto rukavíc pri teplotách od +45 do -10 stupňov Celzia.

teda Dávajú najvyššiu úroveň ochrany pre ruky. Zároveň Spilkovy Kragi prakticky nevyčerpávajú pohyb kefiek a umožní inštalačné práce bez zbytočných nepríjemností.

S cieľom viazať kúsky ozubeného kolesa a vytvárať rukavice z nej, použite vysokú pevnosť Kevlar nite. Udržiava tiež vysoké zaťaženie a teploty, ktoré zvyšujú spoľahlivosť ešte viac. Modely vyrobené zo štiepenie stojan nad bežnými technickými rukavicami z plsti alebo plachtu. Takáto cena však nie je dobrá, a sú viac než vyplácanie za jeho kvalitu a navrhovanú úroveň bezpečnosti. Všetci Spilch Kragi prezýva najprísnejšiu kontrolu dodržiavania požiadaviek GOST 12.4.010-75. Pri nákupe rukavíc sa musíte uistiť, že majú zodpovedajúcu pečiatku.

Preskúmanie druhov

Crags zvárača sú niekoľko typov. Divízia sa vyskytuje na základe ich dizajnových funkcií.

  • Päť kamarátov. Ako je z toho vyplýva z titulu, tieto krehky majú pre každý z prstov samostatný otvor. Tento typ rukavíc je optimálny z hľadiska pohodlia a pohodlia. Päťpriebrované nárazy neznižujú mobilitu prstov a sú považované za univerzálne – vhodné pre akékoľvek typy inštalácie a zvárania. V súlade s požiadavkami krasov sú vyrobené z rozdelenia s ďalšími koženými vložkami. Z vnútra rukavice je pokrytá vzduchotesnou tkaninou alebo fleecom. Dĺžka GOST – 35 centimetrov.

Existujú aj kombinované modely, ktoré poskytujú dodatočnú úroveň ochrany a pohodlia.

Obsahujú špeciálne textilné vložky na dlane a na zadnej strane ruky. Podšívka pre nich je vyrobená z bavlnenej tkaniny a amplifikácie – z dvojitého ozubeného kolesa alebo plachtu. Stojí za zmienku, že väčšina zváracích rukavíc sa kombinuje. Aj keď, samozrejme, môžete splniť jednoduchšie možnosti.

  • Three. Vo svojom dizajne sú trojkopelné kreténky najbližšie k sušienkom. Ich komfort sa však mierne zvýši v dôsledku malého oddelenia v blízkosti ponožky. Ich údržba – elektródové zváranie a hrubé inštalačné práce. Rukavice môžu byť uvoľnené bez obloženia, ak sa na ich vytvorenie používal tenký rozdelenie. Je príjemná na kožu, takže dodatočná vrstva sa nevyžaduje. Tiež bubvné a troj-slepé kragy môžu byť dva typy: krátke a dlhé. Prvá možnosť je vhodná pre tie aktivity, v ktorých je riziko predlaktia minimálne a hlavné zaťaženie ide na ruku ruky.

  • Bobby. False Crags sú najspoľahlivejšou verziou technických rukavíc pre zváračov. Podobne ako trojkolenské, sú vhodné výlučne na zváranie elektród a hrubé práce, pretože nedávajú ďalšie pohodlie a mobilitu pre prsty. Zvyčajne sušienky nie sú tak trvanlivé ako päť pokovovaných a môžu byť poškodené punktúrou alebo rezu. Súčasne, ich teplotná stabilita stále zostáva na výške.

  • Izolovaný. Vyhrievané krehké sú bubvné a trojvrstvové a päť platní. Sú ideálne na prácu za znížených teplotách. V izolácii Krag, existuje niekoľko dôležitých ďalších funkcií.
  1. Zvýšená dĺžka rukávu.
  2. Predĺžené padlé, nosiť cez zimnú bundu alebo špeciálne.
  3. Teplé kožušiny s kožušinou postihnutá hustota.

To všetko vám umožní pohodlne pracovať aj pri veľmi nízkych teplotách.

Materiál

Pri vytváraní Spilch Krag ako hlavný materiál, ktorý používa Spil. Na druhej strane však môže byť veľmi odlišný. Druhá a tretia vrstva kože je zvyčajne oveľa tenšia, ktorá pridáva rad ďalších funkcií. Rukavice vyrobené z tenkého ozubenia je oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie na kožu, a keď sú vytvorené, nevyžaduje materiály pre podšívku.

Avšak kvôli menšej hrúbke nemôžu poskytnúť rovnakú vysokú úroveň ochrany pred fyzickým poškodením.

Športové vrstvy, ktorých hrúbka presahuje 1,2 milimetrov, sa používa na vytvorenie triedy CRAG A. Takéto krehky sú veľmi spoľahlivé: sú takmer nemožné poškodiť pri práci a môžu odolať teplotám až 100 stupňov Celzia. Rukavice triedy A môžu mierne kopať pohyby, hoci účinok je takmer zhoršený. Okrem toho, hrubé ozubené koleso nie je veľmi príjemné na dotyk a môže dokonca spôsobiť podráždenie na koži, čo je dôvod, prečo je vždy extra vrstva tkaniny podšívky v takýchto rukaviciach.

Pre upevňovacie rukavice Najčastejšie používajte vlákno Kevlar. Môžu sa použiť aj závity Lavsana, ale v tomto prípade musí výrobca posilniť švu s prídavnou koženou inzerciou. V závislosti od toho, aký druh kože použitej na výrobu sa môže ozubené koleso ukázať ako rôzne farby. Najbežnejšie šedé kraky, ako aj rôzne odtiene žltej, oranžovej a hnedej.

Samostatní výrobcovia pokrývajú svoje rukavice s vrstvou žiaruvzdornej farby. Nielenže ich stávky na detailnejší vzhľad, ale môže úplne zlepšiť ochranné vlastnosti. Tam sú tiež Kragi so silikonizovaným povlakom, ktorý im dáva kompletnú odolnosť voči vode. Takéto rukavice sú široko používané na prácu s kvapalinovým dusíkom. Existujú aj modely, ktoré majú zvýšenú požiarnu odolnosť. Sú impregnované špeciálnym žiaruvzdorným zložením.

Tipy na výber

Výber cragov na prácu, v prvom rade brať do úvahy povahu činnosti. Ak hovoríme o zváraní, musíte si vybrať rukavice, plne vyrobené z lyžice. Model môžeme použiť impregnovaný žiaruvzdorným zložením. Ak hovoríme o inštalačnej práci, potom by sa zaostrenie malo byť na hrúbke ochrannej vrstvy. Najlepšie zo všetkých, samozrejme, bude tam kombinované modely triedy A.

Stojí to tiež stojí za to platiť pozornosť švaám, je to slabý bod Krag, a preto vyžadujú najdôležitejšiu pozornosť.

Teraz sa týka typu rukavíc. Ak viete, že budete musieť urobiť jemnú prácu, kde je potrebný malý motor, potom bez päťčlenných rukavíc nemôže robiť bez. Avšak, ak je povaha budúcej práce dosť hrubá, je celkom možné robiť s troj-slepými alebo bobgly modely. Nie sú tak pohodlné, ale aj stáť lacnejšie.

Najdôležitejšou nuanlivosťou je prítomnosť pečiatky o súlade s ustanoveniami GOST. Ak neexistuje žiadna pečiatka, potom si nemôžete byť istí kvalitu rukavíc, možno v rozhodujúcom momente, keď budú odoslané. Veľká pozornosť by sa mala venovať výrobcovi. Ak si myslíte, že používateľské recenzie, najvyššia kvalita ponúkajú švédsky výrobcovia, ako napríklad ESAB. Dávajú najvyššiu úroveň ochrany a pohodlia. Mnohí však môžu vydesiť cenu, ktorá začína od 1500 rubľov na pár.

Ruské výrobné rukavice sú tiež veľkým dopytom. Vedúci domácich trhu sa považuje za spoločnosť „Bary“. Ich výrobky sú tiež veľmi pohodlné a trvanlivé a vnútorné podšívky je vyrobené z príjemného mäkkého materiálu. Jediná vec, ktorú nižšia ako švédske modely, je v odolnom opotrebení. Ich životnosť je nižšia, ale kompenzujú túto dostupnú cenu.

Hoci životnosť je pomerne kontroverzná otázka. Napriek všetkým ukazovateľom spilkových rukavíc musia byť tiež opatrní. S náležitou pozornosťou sa venovala stavu rukavíc, budú slúžiť oveľa dlhšie. Napríklad musia byť vyčistené z kontaminácie. Nie je možné ich umyť, ani v písacom stroji ani manuálne. Ak chcete vyčistiť, stačí ich vysušiť, a potom ísť dobre so suchou kefou alebo tkaninou, venovať osobitnú pozornosť znečisteniu. A ak sa o nich vôbec nestaráte, potom drahý model môže začať po niekoľkých použitiach zhoršiť.

S náležitou starostlivosťou, ani tie najdrahšie rukavice môžu slúžiť na dva roky.

Je stále veľmi dôležité vybrať si správnu veľkosť Krag. Rukavica by mala sedieť po ruke čo najbližšie. Za žiadnych okolností by sa nemala skĺznuť. Ale neprestávajte, vaša kefa by mala byť pohodlná vo vnútri rukavíc, a to aj pri ohnutí prstov a vykonávať rôzne manipulácie s rukami. Ak máte pocit, že rukavica stlačí vašu ruku, je lepšie vybrať si veľkosť viac.

Dôležitým bodom je integrita ochrannej vrstvy Krag. Ak je na povrchu rukavíc prepichnutie alebo medzera, začnú prechádzať dovnútra teplom a tekutým kovom môže byť cez neho uniknúť, horúce maslo alebo dokonca oheň z zvárania. Je to veľmi nebezpečné, takže je potrebné skontrolovať integritu vonkajšej vrstvy rukavíc pred každým použitím.

Ktoré modely Spilk Krpy sú lepšie používať, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: