Čo je to trik a čo sa stane?

Homektor sa stane nepostrádateľným asistentom na akomkoľvek súkromnom mieste. S ním môžete vyriešiť množstvo rôznych úloh, ale hlavne pomáha niečomu, aby sa niečo opraviť v rovnakej polohe alebo sa pripojili, bez toho, aby sa vzťahovalo na toto špeciálne úsilie. Tento nástroj môže nielen kúpiť, ale aj to sami bez odchodu domov. Nebude trvať menej ako žiadny výrobný model, a nezávislá výroba v každom prípade sa ušetrí z nadmerných výdavkov. Je však dôležité pochopiť vlastnosti nástroja, aby ste pochopili, čo presne je potrebné zaplatiť.

Čo je tento nástroj?

Hosteľ je malý prístroj, vďaka ktorým môžete utiahnuť drôtené svorky. Stojí za to povedať, že toto zariadenie je potrebné v akomkoľvek modernej farme. S ním sa môžete vyrovnať s rôznymi problémami, dokonca eliminovať prietok v inštalatérske potrubie. Upínacie zariadenie pre svorky môžu byť odlišné na základe materiálov. Preto sa náklady zmenia.

Napríklad, Upevnenie pre páskové svorky z plastu budú lacnejšie ako akékoľvek kryt kovovej hadice. Konečná voľba medzi modelmi sa bude musieť vykonať na základe ktorej sa cieľ použije na tento účel. Podľa štatistík, v súkromných priestoroch, svorky sú potrebné najmä odstrániť úniky a upevnenie vo vodných potrubiach, ale to nie je limit.

Odrody

Svorky môžu byť rozdelené do niekoľkých druhov v závislosti od rozsahu použitia

Červ

Používa sa, ak potrebujete pripojiť hadice. Podľa dizajnu je to celkom jednoduché, vložte a odstrániť veľmi rýchlo, v procese potrebujete pravidelný skrutkovač.

Navrhnuté na opakované použitie.

Trubica

S ním sú fixované plastové alebo kovové rúry. Povrch na upevnenie pokojne slúžia na stenu alebo strop. Priemer takéhoto návštevníka je iný a kľúčovým parametrom podľa voľby bude schopnosť odolať jednej alebo inej úrovni zaťaženia. Takáto svorka má zvyčajne tvar U pre pohodlie fixácie.

Ventilácia

Vďaka tomu budú opravené všetky kľúčové prvky moderného ventilačného systému. Ako materiál výrobcu sa používa mnoho listov ocele. Skrutky a orechy slúžia ako upevňovacie prvky. Druhy vetracie svorky sú dosť veľa, ale väčšina z nich má štandardný tvar v tvare písmena U alebo p.

Oprava

Používa sa na odstránenie netesností v potrubiach bez zvárania a ďalších nástrojov. Toto je možné kvôli prítomnosti špeciálneho tesnenia, s pomocou ktorej je otvor tesnenie. Hotterakt na opravu v profesionálnych kruhoch sa tiež nazýva krimpovanie.

A malo by sa zvoliť v závislosti od priemeru potrubia, ktoré potrebujú opravu, ako aj tlak, ktorý sa nachádza v ňom.

Plastový

Tiež sa nazývajú kravata. Materiál sa používa hlavne nylon. Takáto svorka je malý úzky pás, ktorý na jednej strane má zárezy a na druhej strane – zámok. A samozrejme, existuje plastový poter, ku ktorým je celý dizajn pripojený. Táto svorka sa používa na upevnenie rúrok ďalších prvkov, ako sú drôty alebo izoláciu.

Výroba

Urobte si domáce škody, ktoré nie sú tak ťažké, pretože sa zdá na prvý pohľad, však výroba technológie sa zmení pri používaní rôznych materiálov. Napríklad, mnohí make, sklenené rezačky, iné zariadenia. Všeobecne platí, že výrobná technológia bude vyzerať takto.

 1. Ako základ, musíte si vziať kovovú dosku s vhodnými parametrami. S nezávislou výrobou budú výkresy so špecifikovanými rozmermi rozhodujúce, pretože ak nebudete sledovať technológiu, nebude fungovať správne.
 2. Základňa sa brúsila požadovanou koncou šírkou a štrbinami pre stuhu alebo drôtu. Na tento účel sa zvyčajne používa bulharčina alebo akýkoľvek iný vhodný nástroj.
 3. Potom na druhej strane ostrého konca vyvŕtajte otvor požadovaného priemeru. Aj tu bude všetko závisieť od pásky alebo drôtu, ktoré sa plánuje používať v budúcnosti.
 4. Potom sa do štrbiny vloží vhodná skrutka a drôt sa otočí okolo celého tela nástroja alebo hadice.
 5. Konce drôtu sú paralelne s otvorom a v štrbine skrutky, bez toho, aby sa navzájom pretínali.
 6. Skrutka je skrútená kľúčom, svorka je automaticky oneskorená.
 7. Hosteller sa musí obrátiť na koncové konce drôtu a opravy. Potom je prebytočný drôt odrezaný. Nástroj je plne pripravený na použitie.

Toto je najjednoduchšie, ale nie jediná možnosť výrobcu. Môže byť vyrobený z TAlRepa alebo sklenenej frézy bez menšieho úspechu, ale technológia a algoritmus akcií budú mierne odlišné. Dokonca aj oceľový pás orezávacieho potrubia môže prísť ako nováčik. Proces výroby bude vyzerať takto.

 1. Potrubie je potrebné narezať na niekoľko častí s brúskou alebo akýmkoľvek iným vhodným nástrojom. Šírka, ktorá by mala byť až 20 cm.
 2. Upevňovacie prvky sú pripojené k okrajom svorky zváraním.
 3. Predtým je potrebné použiť vrták alebo kovový vŕtanie, aby ste vytvorili niekoľko ďalších otvorov.
 4. Tesnenie je vyrobené z troch miliónov gumy, majú to priamo pod svorkou. Guma môže byť iná, ale kľúčová úloha v procese voľby bude hrať taký parameter ako hrúbka: musí byť aspoň 3 mm.
 5. Svorky nosia na potrubí, obalom a utiahnite podložku, maticu alebo skrutku. Je veľmi dôležité urobiť to rovnomerne tak, že svorka je dobre oneskorená.

Je to trochu zložitejšie, aby ste sa vytvorili hostor s zváraním, a tu je dôležité vziať do úvahy úroveň zaťaženia, ktorú nástroj primerane vydrží. Sa bude hrať značnú úlohu a budú hrať podmienky prevádzky, takže všetky materiály by mali byť vybraté opatrne.

Ako základ je stále výhodné používať oceľ.

Metódy Mate

Svorky majú rôzne metódy párenia, takže podmienky pre ich prevádzku sa môžu líšiť. Tam, kde môžete použiť jednu možnosť, nezodpovedá inej. Pre domáce výrobca je drôt najčastejšie používaný, preto sa na párenie musí použiť:

 1. vyzdvihnúť drôtu dostatočnú dĺžku a hrúbku (zvyčajne od 3 do 5 mm, záhyb môže byť upevnený s telesámi);
 2. Zabalte svorku, zatiaľ čo voľné konce idú priamo cez slučku drôtu;
 3. Dajte na slučku a opravte skrutkou alebo maticou;
 4. Pomaly otáčajte svorku (drôt niekedy musí byť opravený tak, aby jeho konce neprekršili).

Výsledkom je, že hostor sa rozvíja a fixuje v správnej polohe. Nezariadené drôty. Dokonca aj s postupnou výrobou trvá celý proces dlhší ako niekoľko hodín, a bude možné zariadenie používať už dlhú dobu.

O tom, ako urobiť dušník z dverových slučiek s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár