Čo je to víťazný vŕtačka a ako si vybrať?

Urobiť aj malé kozmetické opravy, robiť bez vŕtacích stien alebo iných povrchov je nemožné. Môže sa zdať, že nie je nič jednoduchšie, ako urobiť otvorenie požadovanej veľkosti. Ale v skutočnosti, aj taká jednoduchá práca má nejaké nuansy. Po prvé, musíte poznať pravidlá práce s vŕtaním. Po druhé, je dôležité zvoliť si vrták. Najobľúbenejšie dnes je produkty s víťaznými tipmi. Sú veľmi pohodlné v prevádzke, nenáročný, a čo je najdôležitejšie, môžu dokonca pracovať v neskúsenej osobe.

Čo to je?

Pomerne často začínajú stavitelia v náročnej situácii. Vedia, ako pracovať vŕtač, dali novú vŕtanie do kazety a dosiahnutá diera nespĺňa požiadavky. Dôvodom tohto problému nie je v neprítomnosti zručností práce alebo zlého nástroja, ale v reznom prvku.

V prvom rade je potrebné zoznámiť s materiálom, z ktorého sa vŕtačka vykonáva, a určiť vlastnosti pracovného povrchu. Dôležitým pravidlom vŕtania je, že rezný prvok by mal byť ťažší základ.

Nezabudnite, že správny brúsny vrták je tiež dôležitým prvkom postupu vŕtania. Pre experiment si môžete vziať kovový vrták a pokúsiť sa, aby bola diera v konkrétnom základe. S takýmto prácou stratí rezný prvok svoju účinnosť a môže sa zlomiť.

Ak potrebujete urobiť dieru vo veľmi pevnom povrchu, je najlepšie si vybrať vŕtanie s víťazným hrotom. Môžu byť odlíšení od zvyčajného rezného prvku prítomnosťou na špičke zliatiny, ktorá sa vyznačuje vysokou úrovňou pevnosti.

Nezabudnite Technický pokrok neprestáva a klasický model víťazných cvičení, ktorý mal široký dopyt v neďalekej minulosti, prechádzal modernizáciou. Teraz môžu byť víťazné vŕtačky použité v práci s rôznymi typmi materiálov, ako je kov a betón.

Ak robíte výhody žiarivých tipov, je potrebné zvážiť základný materiál. Ak chcete pochopiť, čo ide, mali by ste stratiť ľahko v histórii. WINS – to je zliatina vytvorená v roku 1929. Obsahuje kobalt a volfrám v pomere 10% až 90%. Toto spojenie pokrýva špičku vrtáka, niekoľkokrát posilní svoju účinnosť. Víťazné vŕtačky sa teda ľahko vyrovnať s tvorbou otvorov v tehál, troskách výbuchu a betónu.

Potom sa navrhuje zoznámiť s hlavnými výhodami, ktoré vyhrajú.

 • Zliatina je veľmi trvanlivá, nepodľahne deformácii.
 • Výherný materiál odoláva silnému nárazu. Je to spôsobené tým, že víťazné cvičenia sa používajú v perforátoroch s zásadou účinku.
 • Dnes, získanie víťaznej zliatiny sa vyznačuje minimálnymi nákladmi.

Okrídlené cvičenia boli vyvinuté hlavne pre inštalačné práce a vytváranie otvorov rôznych veľkostí v určitých štruktúrach.

Moderné možnosti však majú širší súbor funkcií. Môžu byť použité v rôznych stavebných operáciách:

 • Vŕtanie Arykov, za predpokladu, že tesnenie komunikácie;
 • Vŕtacie otvory pre montážne kotvy a iné upevňovacie prvky;
 • Vykonávanie demontáže betónových konštrukcií na vytvorenie okien a dverí;
 • Víťazná vŕtačka sa používa na opravu nábytku a armatúr;
 • S ním je možné pracovať s krehkými materiálmi, ako sú keramické dlaždice, sklo;
 • Víťazná vŕtačka je ľahko zvládnutá kamennými pozemkami.
Prečítajte si viac  Robíme panel s vlastnými rukami

Nováčik Builder si musí pamätať: Pre efektívnu prácu nie je nutné tlačiť na perforátor, v kazete, ktorý stojí nudné s víťazným hrotom – vŕtačka musí mať voľný pohyb.

Typy a ich návrhy

Charakteristickým znakom výherného vŕtania je, že nepotrebuje ďalšie ostrenie. Z výrobného dopravníka výrobok vystupuje uhlom špičky zodpovedajúcej správnej práci. Vyzerajú ako známe všetky rezacie prvky s dodatočným povrchom na špičke.

Rezacká časť výhernej vŕtačky má dve brehy približne rovnakej šírky. V mieste, kde sa pretínajú, a tam je centrum diery. Pozrite sa na rozdiel v šírke ramien s voľným okom nemožné. To si vyžaduje špeciálne meracie nástroje. Úplne odlišná otázka, ak je šírka viditeľná bez akýchkoľvek meračov. V takejto situácii sa neodporúča používať víťazný vrták. Priemer otvoru bude oveľa väčší, rezný produkt sa otáča ako hrotu závesu a rezný produkt sa zlomí.

Ak sa zrazu rozpadne špička víťazného vŕtania, môže byť tvarovaná, ale v rovnakom čase je v súlade s niekoľkými nipu.

 • Brúsny uhol závisí od spracovaného povrchu. To, čo je viac masívne, uhol by mal byť menší.
 • Výherný materiál nevedie väčšiu teplotu. So silným zahrievaním môže zliatina prasknúť alebo oddeliť od základne.
 • Ak to nebolo možné vyhnúť prehriatiu, je prísne zakázané okamžite vychladnúť vŕtanie. Najlepšie je odložiť rezný prvok stranou na prirodzené chladenie.

Ak je priemer výherného vŕtania malý, určite to bude veľmi rýchlo zlyhať. Tento nuance však nie je spojený so skúsenosťami majstra. V tomto prípade to všetko závisí od konštrukcie rezania. Preto sa odporúča kúpiť niekoľko náhradných vrtákov vopred.

K dnešnému dňu existuje mnoho odrôd rezných prvkov s porazeným útokom. Líšia sa v značke, kvalite, účinnosti a nákladoch.

V závislosti od chvostovej časti sú víťazné vŕtačky rozdelené do 4 skupín.

 • Hexagon. Sú určené na rýchlu inštaláciu. Môže mať konvenčnú formu alebo prehlbovanie.
 • Valcový. Tento typ vrtáka je určený na inštaláciu v kazete pravidelného vŕtačky.
 • Ss. Takéto výrobky sú vhodné pre väčšinu perforátorov s neobvyklým tvarom kaziet.
 • Trojuholník. Sú najťažšie držané v kazete, neblokujte a nevyskočujú.

Okrem tvaru stopky sú vŕtané vŕtačky rozdelené do priemeru. Minimálna rýchlosť rozmerov je 3 mm. Môžu vŕtať menej hustých základov. Pre prácu na kameni, tehlovej, kovovej, betóne a penovej betóne sa vyvíjajú väčšie rozmery vŕtania, napríklad 6-8 mm.

Pre najťažšie povrchy

Najobľúbenejšie sú víťazné vŕtačky určené na prácu s kameňom a tehálmi. Mnohé z nich môžu byť použité v maximálnom režime prevádzky. Uhol prekrytia špičky je 130 stupňov. Niektorí výrobcovia však robia zložitejšie. Zvyšujú uhol alebo vyostria strednú časť.

Prečítajte si viac  Všetko o transparentnom filme PVC

Ak je zvolený režim sušeného vŕtania, spracovávaný povrch je rozdrvený, ako z sekáč. A vďaka špeciálnym drážkam vŕtania, odstránenie otvoreného materiálu z vytvoreného otvoru. Odstránenie základu základne však nie je hlavným účelom drážok. S pomocou ich pomoci je vŕtačka najúčinnejšie prehĺbená v diere a nie je uviaznutá v procese otáčania.

Niektorí výrobcovia vyvíjajúce víťazné vŕtačky sú kategoricky zakázané používať ich v šokovom režime prevádzky. Dôvodom pre zliatinový a ostrý uhol. Vo väčšine prípadov je výrobok s víťazným hrotom na jedno použitie. Aspoň je uvedené na ich obale. Ale stavitelia, často sa zaoberajú vŕtaním, nevyhadzujú použité produkty a sú znovu ostré pre následnú prevádzku.

Pre porézny betón

Dnes, materiály, ako je penový betón, prevzdušňovaný betón a silikátové tehly s širokým dopytom. Všetky z nich patria do časti poréznych materiálov. Ak chcete vytvoriť malé otvory v takýchto základoch, môžete použiť kovový vrták. Najlepšie je však vybrať štandardných víťazov. V tomto prípade sa nemusíte báť, že vrstva omietky.

Ak potrebujete urobiť dieru s veľkosťou 30-120 mm, je najlepšie využiť víťazové vŕtačky so špeciálnymi útokmi. Externe sú podobné vŕtaniu pera na drevo, punč pravidelný blok. Ale, bohužiaľ, sila zliatiny je oveľa nižšia ako kameňa. Ak chcete zbaviť sa odpadu, v konštrukcii takýchto výrobkov sú špirály. To bude trvať perforátor alebo vŕtanie do práce, ale bez použitia režimu nárazu.

Vŕtané vŕtačky pre porézny betón sa môžu používať na pozemkoch s hotovou úpravou. Je žiaduce, aby vrstva omietky nemala výstužnú kovovú sieťovinu.

Pre dlaždice, keramiky a okuliare

Dnes nájdete víťazné vŕtačky pre prácu na skle, kaviarni, dlaždice a keramike. Ich charakteristické vlastnosti sú v tipoch, ktoré majú kužeľovú formu, okrúhle stopky a veľkosti. Priemer víťazov vŕtačky na taký krehký materiál sa líši v 3-12 mm.

Extrémne zriedkavé, ale Dizajn týchto typov vŕtania je však zvýšená víťaznými doskami a reznými hranami. Vďaka takýmto zvláštnosti vytvárajú stavitelia presné otvory s hladkými hranami.

Pri práci s týmto typom vŕtania však musia byť dodržané niektoré nuansy. Aby bola diera meraná 20-94 mm, je vhodnejšie použiť kruhové rezacie prvky nazývané „Ballns“. Takéto štruktúry majú 2 zrnité platne.

Väčšina výrobcov odporúča chladenie víťazného vrtáka. V prerušeniach medzi vŕtaním je dostatočné na to, aby ich voda bola ochlatná voda. Tento postup vám umožňuje zvýšiť životnosť a efektívnosť výrobku.

Populárne výrobcovia

Moderný stavebný trh Ucestity Rôzne víťazné vŕtačky. Líšia sa vo veľkosti štruktúry, a čo je najdôležitejšie, výrobca. Na regáloch môžete splniť rezné prvky európskych a domácich značiek. Zoznam zahraničných spoločností zaoberajúcich sa výrobou víťazných vŕtačov zahŕňa dobre známe mená, ako napríklad Makita, Bosch, Metabo, Stay, Fit.

Prečítajte si viac  Vlastnosti vysokotlakového polyetylénu a jeho oblasti

NezabudniteCena cenovej politiky akýchkoľvek nástrojov je úplne závislá od technológie vytvárania a efektívnosti. Z prezentovaného zoznamu značiek je Bosch obzvlášť populárny. Ich výrobky sa vyznačujú 4-špirálovou štruktúrou, vďaka ktorej odpadu z generovaného otvoru je neobmedzený.

Zo domácich výrobcov sa výrobky takýchto ochranných známok využívajú s veľkým dopytom: „Interskol“, „ZUB“, „ENKOR“. Ich vŕtačky s víťaznými tipmi sú prezentované v priemernej cenovej kategórii. Zaručujú presné vŕtanie, ale zároveň majú obmedzenú životnosť.

Nezabudnite, že čínske výrobné cvičenia nájdete na modernom stavebnom trhu. Značkové produkty z ČĽR sa vyznačujú vysokou kvalitou a spoľahlivosťou, ale zároveň majú vysokú cenu. Ak náhle predávajúci ponúkne na nákup rozpočtu víťazného vŕtania, pravdepodobnosť je, že je to falošné a prestávky na prvej minúte práce. Aby ste si nekupovali zlá kvalita vŕtačka, musíte starostlivo preskúmať svoj dizajn, uistite sa, že farba výrobku je jednotná. Ak existuje aspoň nejaký rozdiel medzi rôznymi časťami rezného výrobku, s najväčšou pravdepodobnosťou je to falošné.

Moderní výrobcovia, ktorí si uvedomujú, aké dôležité a potrebné, víťazný vŕtací vŕtanie ponúka svojim zákazníkom súbory, cena, za ktorú je výrazne vyššia ako jednotlivé rezné prvky.

Odporúčania na výber

Dnes v obchode Windows stavebných obchodov predstavuje širokú škálu vrtákov s víťaznými tipmi, medzi ktorými zostáva vybrať produkty zodpovedajúce konkrétnemu prípadu.

Po prvé, kupujúci analyzujú cenovú politiku rezného prvku. Náklady na jeden výrobok alebo celá sada závisia od výrobcu, jeho slávy, krajiny výroby a samotného predajcu, presnejšie, jeho podvádzanie.

Zvyčajne, Vysoká cena je priradená k vŕtaniu európskej výroby, ale stojí za to, a záruka sa poskytuje. Stredné Cenové škály Produkty sú najčastejšie reprezentované menej známymi spoločnosťami. Takéto rezacie prvky sa líšia nízkou pevnosťou a nie vždy zodpovedajú vlastnostiam.

Väčšina možností rozpočtu kupujúci sa snažia obísť párty, pretože sú presvedčení o svojich nízkych kvalitách.

Podľa obvinení z mnohých stavebných obchodov sa bosné vŕtačky tešia vo veľkom dopyte. Táto značka ponúka vysoko kvalitné, spoľahlivé nástroje, ktoré sú ideálne pre prácu s rôznymi základňami. Vzorky zo strieborného perkusie, nárazu, Karat, čierny Quartz, Dewalt sú tiež populárne.

A napriek tomu hlavná vec pri výbere víťazného vŕtania je jej účelom.

V nasledujúcom videu je povedané o tom, čo víťazný vrták.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: