Čo napadnúť injektáž z dlaždice?

Často, po opravách na povrchu povrchových materiálov zostávajú škvrny z rôznych riešení. Zvlášť často sa takýto problém vyskytuje pri používaní injektácií na spracovanie švov. Kompozícia rýchlo stvrdne a je ťažké ho odstrániť, pretože nie je najúspešnejším riešením hrubých mechanických metód. V tomto prípade je dôležité vedieť niekoľko jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť kontamináciu tohto typu.

Značky znečistenia

V podstate sú švy sledované po pokládke dlaždíc. Najčastejšie sa tento povrchový materiál používa na kuchyňu, kúpeľňu alebo toaletu, t.j. miesta s vysokou vlhkosťou. Moderní výrobcovia produkujú dlaždice, ktorá nevyžaduje veľa starostlivosti. Hlavnou vecou je pravidelne utrieť jeho povrch.

Po opravách záchyt na švy často zostáva na samotnom materiáli. Zbaviť sa škvŕn mrazeného riešenia pomerne problematické. Trochu jednoduchšie je prípad čerstvého zloženia, ktoré sa dá ľahko opláchnuť bez toho, aby sa uchýlili k radikálnym metódam.

Odstránenie fugue z povrchu by ste nemali urobiť nadmerné úsilie, pretože môže pokaziť vzhľad dlaždice a dokonca narušiť jeho integritu. Dnes existuje mnoho špeciálnych fondov, ktoré vám umožnia rýchlo a bez negatívnych dôsledkov odstrániť injektáž z dlaždice bez zanechania stôp. Nesprávne vybrané zloženie je však tiež schopný kazia materiál. Preto je dôležitým bodom včasné odstránenie injektáže v štádiu kladenia dlaždíc.

Fuga pre šie debnenie sušení dosť rýchlo. Toto môže byť vyžadované od 12 do 20 minút v závislosti od kvality riešenia a dodržiavania aplikácie technológie. Preto, fugu, ktorá sa dostala na dlaždice, je potrebné umývať čo najrýchlejšie.

Obzvlášť ťažké čistiť povrchom s drsnou a poréznou štruktúrou, pretože ostré pohyby môžu ľahko poškodiť materiál. V tomto prípade je zmes lepšia počas spracovania švov medzi dlaždicami. V rovnakej dobe trieť špinu čo najviac, aby nedošlo k pokaziť spracované medzery medzi povrchovými prvkami.

Zatvorte injektáž od čiary v dvoch krokoch. Prvá etapa – vykonávanie suchého čistenia, ktoré sa vykonáva po upevnení malého kusu obkladu. Na utieranie hotových povrchov sa používa špeciálny gratát. Pohyb musí byť vykonaný diagonálne na švy. Kvôli tomu môžete zabrániť poškodeniu, ktoré ešte nie sú zmrazené budovy.

V druhej fáze je povrch prania. Snažte sa starostlivo vyčistiť umiestnenie znečistenia pomocou konvenčnej špongie ponorenej do teploty vody. Na tento účel a malý rez penovej gumy. Ak si zmes umyte z dlaždice naraz, môžete postupovať postup.

Špeciálne prostriedky

Určite s pozostatkami stavebnej zmesi na dlaždice môžu byť použité špeciálne výrobky pre domácnosť, ktoré obsahujú kyselinu. Toto sú vysoko aktívne riešenia a rôzne prášky na základe špecifikovaného komponentu. Stojí za zmienku, že nástroje obsahujúce organické kyseliny sú ideálne na odstránenie a iné kontaminanty po opravách.

Kyslé formulácie rýchlo odstránia škvrny z lepidla, roztokov primérov. V tej istej kategórii zahŕňali stopy z lull (rovnomerné farby), ktoré sa rýchlo zmrazili na dlaždice. Tiež špeciálne prostriedky sú pripojené k spracovaným medzerom medzi dlažbou homogénnym pohľadom.

Výber takýchto chmýří na čistenie fugue je potrebné vziať do úvahy technické vlastnosti materiálu. Stojí za to skontrolovať vopred, či má dlažba odolná voči chemickým vplyvom. V opačnom prípade môžu stopy z kontaktu s kyselinou zostať na povrchu, čo nebude možné odstrániť neskôr.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať tekutým kompozíciám a čističe vo forme gélu. Podľa mnohých odborníkov sú ideálnou voľbou na čistenie všetkých typov povrchov. Zásada pôsobenia týchto kompozícií je vytvoriť rýchlu reakciu, ktorá zjemňuje stavbu.

Pokiaľ ide o možnosti prášku, mali by sa používať opatrne.

Najmä môžu byť nebezpečné pre:

  • Mramorové dlaždice;
  • Povrchová úprava žuly;
  • Materiály z mramorovej drviny.

Tiež sú prášky nežiaduce používať na odstránenie injektážnej plochy z povrchov vápna.

Voľba domácností zlúčenín na odstránenie škvŕn z dlaždíc, musíte zvážiť, čo sa všetci líšia od seba s rôznym percentom kyseliny. Aj v mnohých uskutočneniach sú príchute a iné komponenty. Opatrne preskúmajte zloženie pred nákupom, pretože nesprávne vybrané prostriedky môžu pokaziť povrch.

Ak sa rozhodnete čistiť dlaždicu pomocou profesionálnych metód, skontrolujte podľa pokynov uvedených výrobcom. Pokiaľ ide o pomoc, na odstránenie starej a sušenej Fugu je tiež lepšie používať špongie s mäkkou základňou. Všimnite si, že nie je možné používať kovové predmety a kefy s tuhými štetinami na čistenie keramickej dlaždice, pretože môžu poškriabať materiál.

Pred použitím náradia obsahujúcich kyselinu, uistite sa, že ste nosili rukavice. Čistiť čistú starostlivosť. Uistite sa, že riešenie nezasiahne pokožku a sliznicu.

Ľudové metódy

Ak sa rozhodnete opustiť používanie špeciálnych fondov, môžete odkazovať na efektívne ľudové metódy. Pri eliminácii stavebného zloženia z povrchu po sušení pomôže obvyklej kyseline citrónovej.

Často sa často používa zmes vo forme cestovín, ktorý zahŕňa potravinársku sódu a ocot. Komponenty sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a spracúvajú sa s hotovou zložením kontaminovaných oblastí.

Nástroj sa aplikuje na miesto a nechajte expozíciu niekoľko minút. Potom sa pasta odstráni pomocou mäkkej špongie alebo kefy.

Tento spôsob sa môže použiť aj pre zastarané stopy zmesi zostávajúce na povrchu.

Môžete vymazať mrazenému Fugu as pomocou jednoduchej potravinovej sódy. Ak chcete začať, je potrebné byť mierne navlhčené, s použitím práškového prostriedku naplneného vodou alebo vlhkou handričkou. Potom je potrebné aplikovať malé množstvo sódy do dlaždice. Potom sa podšívka utreje mäkkou kefou, bez toho, aby sa náhle pohyby.

S pomocou sódy môžete zvládnuť interkurické švy. Stal sa vynikajúcou prevenciou foriem alebo húb. Po postupe by sa spracovaná dlaždica mala opláchnuť čistou teplou vodou.

Vyčistite matný povrch môže byť vyčistený zvyčajným čistiacim prostriedkom pre riad. Gél sa zriedi vo vode, potom sa dlaždica premyje špongiou. Potom sa stopy gélu musia odstrániť handričkou navlhčenou v teplej vode.

Vyčistite záchyt z reliéfneho dlaždice môže byť použitím glycerínu. Látka je chované vo vode (1 časť látky pre 3 diely čistej kvapaliny). Kompozícia jemne čistí povrch, neopustí škvrny a rozvody.

Ďalšími jednoduchými ľuďmi je použitie roztoku amoniaku. Jedna polievková lyžica látok je chovaných vodou, po ktorej je kontaminovaná oblasť utiera. Akonáhle je záhuba úplne zmizne z povrchu, dlaždica musí byť ošetrená čistou teplou vodou.

Pre čistenie porcelánu je lepšie použiť biely duch. Zloženie (1. st. L. ) Je potrebné rozpustiť v jednom žiarení vody. Zvyšky hriechov sa odstránia z povrchu pomocou pripraveného riešenia a mäkkej špongie.

Je ťažké vyčistiť fugue s epoxidovou živicou. Táto zložka vytvára kompozíciu budovy úplne nezraniteľná účinkom organických kyselín a rôznych zásad. Preto je potrebné použiť špeciálne čistiace prostriedky na odstránenie injektáže. Na miesta kontaminácie musíte použiť zmäkčujúce činidlo a po 10 minútach, odstrániť zvyšky zmesi pomocou kefy.

Nezabudnite, že bez ohľadu na to, aká silná neexistuje žiadne znečistenie, pohyby v procese čistenia povrchu musia byť mäkké a opatrné. To platí najmä pre lesklé povrchy. Len tak môžete uložiť jas farby a bezchybnú hladkosť materiálu.

Užitočné poradenstvo

Ak prvýkrát vyberiete injektáž z dlaždice, musíte venovať pozornosť niekoľkým dôležitým bodom.

  • Zostatočne kontaminované švy pomôže peroxid vodíka. Roztok sa aplikuje na zatemnené miesta a nechať, bez preplachovania.
  • Epoxidová farba alebo surová páska pomôžu chrániť švu pred poškodením. Odporúčajú sa používať počas čistenia.
  • Odstránenie injekcií sa vždy začínajú od dna. Táto technika pomáha eliminovať aj tie najmenšie škvrny, neopúšťajú rozvody na povrchu.
  • Ak používate špeciálne domáce výrobky, určite si prečítajte pokyny. Látka musí byť striktne chov v určených proporciách. Nezabudnite na ochranné rukavice.

Niektoré komponenty prítomné v zložení domácností chemikálie sú schopné spôsobiť vážne podráždenie. Ľudové prostriedky môžu tiež negatívne ovplyvniť zdravie, takže pre-uistite sa, že nie je žiadna alergická reakcia na použité komponenty.

O tom, ako bez úsilia pršať sa s hrubou dlaždicou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár