Čo si môžete vybrať kúpeľňa tapeta?

Kúpeľňa je miesto, kde si môžete obnoviť pred začiatkom dňa a relaxovať po rušnom večeri. Farba a textúra povrchových materiálov zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní pohodlnej atmosféry. Jedným z nástrojov v kúpeľni dekorácie je tapeta.

Aké sú názory?

Správny výber a dostupnosť dobrého vetrania vám umožní používať tapetu v konštrukcii kúpeľne.

Pred nákupom by ste mali starostlivo preskúmať informácie o obale. Označuje označenie a popisuje podrobné pokyny ich lepidla. Označenie určuje odolnosť proti užívaniu produktu.

Tapety pre kúpeľňu v nehnuteľnostiach sa líšia v nasledujúcich typoch:

 • Povlaky odolné voči vlhkosti – ich povrch sa môže čistiť a umývať mäkkú handričku.
 • Vzorky premytia sa môžu premyť vodou alebo vodným roztokom, s malým obsahom detergentov.
 • Odolná tapeta odolná voči detergentom a špongiám.
 • Odolné voči opotrebeniu sa môže čistiť použitím detergentov a kefiek.
 • Samolepiace plátna sú zvýraznené skutočnosťou, že už majú lepiaci povrch, nemusia aplikovať lepidlo. Sú určené nielen pre steny, takéto tapety môžu byť prilepené na nábytok a predmetoch.

Existuje špeciálna kategória tapety proti vlhkosti, ktoré sa vyrábajú s možnosťou ich maľovania, sú vhodné pre vysoko kvalitnú farbu.

Ďalší z pôvodných spôsobov orezávania kúpeľne – triasť tapetu nielen na stenách, ale aj na strope.

Materiál

Pri dokončení kúpeľne môžu byť známe dlaždice a plastové panely nahradené tapety. Sú zaujímavejšie kvôli ich ekonomike, farebnej schéme a pôvodných výrobcov. Môžu byť ľahko prenesené počas deformácie.

Podľa výroby materiálov sa rozlišujú tieto typy:

 • Papierové tapety – ekologické, sú ľahko ovládateľné, ale rýchlo absorbujú vlhkosť. Na použitie v kúpeľni sa nezmenia.

 • Vinyl – Toto je dvojvrstvová tapeta. Primárnou základňou môže byť papier, tkanina alebo frézy, horná dekoratívna vrstva sa vykonáva z polyvinylchloridu. Je to polyvinylchlorid, ktorý poskytuje odolnosť proti stenovým povlakom voči vlhkosti. Vinylové tapety sú rozdelené na penové, ploché a husté modely.
 1. Penový Povrch je hustý a reliéfny, má výrazné kreslenie, vhodné na maľovanie, môže mimické keramické dlaždice alebo iné pevné povlaky.
 2. Plochý Tapety na rozdiel od penových vzoriek sú veľmi tenké a nemajú úľavu. Takýto účinok sa dosahuje použitím výkresu a razenia vinylu pod teplotou horúcej teploty. Vyzerať drahé a štýlové.
 3. Hustý modely odolné voči oderu a odolným vlhkosti. Sú vyrobené z pevného vinylu horúcim reliéfom, zdobaním môžu napodobňovať textílie a kožu.

Pri výbere tapety je dôležité venovať pozornosť tomu, čo sú vyrobené.

 • Fliselinovye Canvy sú netkané materiálom na báze celulózových vlákien. Sú navzájom spojené s polymérmi. Niekoľko vrstiev phlizelínu sa stlačí a nasiaka sa chemickým zložením. Nemusia dodatočne aplikovať lepidlo. Keď sa držia, len spracovávajú steny, ktoré pomáhajú udržať tvar tapety.
 • Korok Tapety produkujú z korku stromu, presnejšie od jeho kôry. Tento materiál je veľmi odolný a má dobré izolačné vlastnosti. Vyrobené vo forme panelov, valcov, tapety. Panely a rolky majú korkovú základňu a povrch dyhy impregnovaným voskom. Korkové povlaky zase majú papierovú základňu a hornú vrstvu dyhy. Môže byť prírodný tieň alebo maľovaný.
 • Tekutý Tapety sú suchou zmesou hodvábu, bavlny, bambusové vlákna. Zmieša sa s vodou a aplikuje sa na primárny povrch stien. Okrem toho môžete pokryť špeciálny lak. Nemusíte premýšľať o kĺboch, zodpovedajúce vzor, ​​o výbere lepidla. Takéto tapety pomôžu vytvoriť pôvodný pohľad aj v najjednoduchšej kúpeľni.

 • Sklenené zariadenie pozostáva z sklolaminátu, môžu byť natreté, lepidlo na steny a strop. To si bude vyžadovať špeciálne lepidlo. Takéto tapety vyzerajú veľmi krásne, estetické, ekologické a odolné voči vlhkosti. Cena je drahšia ako zvyšok tapety, ale bude im tiež dlhšie slúžiť;
 • Bambus Tapety sú vhodné pre kúpeľňu, ak ich kombinujú s viacerými vlhkosťami odolnými voči vlhkosti a miesto mimo zdrojov vlhkosti. Prírodný materiál môže byť deformovaný kontaktom s vodou a napučať.
 • Ďalší mimoriadny prvok dekor – tzv „Kamenná tapeta“. Silikónové a polyuretánové matrice mimické takéto pevné povrchy ako kameň, tehál, bridlice a ďalšie. Môže mať inú pomoc a farby. Vhodné pre inštaláciu v kúpeľni, dokonale prenášajú podmienky vysokej vlhkosti.

 • Metalizovaný Tapety sú dvojvrstvové plátno, kde je základňa z tkaniny alebo papiera, a horný povlak hliníkovej fólie. Vhodné pre dobre vetrané izby;
 • Odolný voči vlhkosti Nástenná maľba pomôže diverzifikovať interiér kúpeľne. Rozlišovať samolepiace vlhkosť odolné voči tkanivovému základu a vyrobené z polyvinylchloridu, lesklým alebo matným povrchom.
 • Ropná látka je vyrobený zo syntetických materiálov, takže sa nebojí voda. Vhodné pre akýkoľvek hladký povrch, či je to stena, zrkadlo alebo dlaždice. Olejový blok sa uvoľňuje na papieri, tkaninovom substráte alebo bez základne. Môže byť reliéfny alebo penový. Zvyčajne má ropu nízku cenu.

Rozmery

Šírka tapety domácej výroby 53 a 106 centimetrov. V každodennom živote sa nazýva pol metra a merač. Európski výrobcovia vyrábajú šírku tapety od 70 do 100 cm.

Papierové valce sa vyrábajú hlavne v polometrovej verzii, širšia robia vinylové nátery na báze lístkov.

Typicky je štandardná dĺžka jedného rolka 10,05 cm. 15 metrov valcov sa nachádzajú medzi vinylovým tapeta šírka 53 cm. Pre meter vinylové tapety, použite dĺžku 25 m. Tam sú neštandardné tapety 50 metrov dlhé.

Pri výpočte počtu rolí je potrebné vziať do úvahy výšku stropu a počet remesiel v jednom balení.

Farby

Nákup produktov sa odporúčajú len potom, čo ste si mysleli na spoločný štýl v kúpeľni. Farba tapety v kúpeľni je dôležitá na kombináciu s farbou podlahy, nábytku a ďalších malých položiek. Dokonca aj taký detail ako uteráky alebo koberce môžu zohrávať významnú úlohu v dizajne.

Cork a Bambusové tapety majú prirodzenú farbu. Takéto kryty budú vyhovovať milovníkom prírodných odtieňov a prírodných tém.

Kleenka a tapety prenášajú krásu jasných fotografií a kresieb. Môžete vytvoriť plátno pomocou fotografií. Hlavná vec si vybrať typ povrchu – Matte alebo lesklý. Lesk je vhodný pre svetlé farby. Matte povrch bude vhodný s viac zdržanlivými odtieňmi, s pastelovými farbami.

Pre kamenné tapety je charakteristické použitie sivej, hnedej, piesočnej, tmavej odtieňov. Sklenené tapety môžu byť natreté po lepidle. A tekuté tapety je už predávané vo farbe.

Možnosti s multi-farebným vzorom pomôžu skryť nezrovnalosti a nástenné chyby, monofónne, naopak, stojí za to zakúpiť za hladké steny.

Veľké vzory vizuálne znižujú veľkosť miestnosti. Preto, ak je oblasť kúpeľne malá – vyberte jasnú tapetu s malým vzorom. V priestrannejšom kúpeľni môžete experimentovať s jasnými farbami a veľkými vzormi.

Modré odtiene vizuálne rozširujú miestnosť a dávajú pocit čerstvosti. Mäkká ružová, pastelové farby budú príjemné do oka a vyrábajú upokojujúci účinok. Zelená pomôže rozveseliť ráno a relaxovať pred posteľou. Žlté odtiene zvýšia náladu a konfigurujte pozitívnym spôsobom.

Zaujímavosťou bude použitie dvojfarebných stien kúpeľne. Stena môže byť rozdelená na dve časti, aby sa tmavo spodná a svetla top. Buď priľahlé steny usporiadajú rôzne farby.

Dekor

Moderný trh je vyplnený tapetou s rôznymi možnosťami dekorov.

Canvas môžete nájsť na predaj s nasledujúcim odbavením:

 • Reliéf, konvexné alebo konvenčné vzory vzoru;
 • geometrické tvary všetkých druhov foriem;
 • Témy prírody – krajiny, zvieratá;
 • Kvetinové motívy – zeleninový svet, hmyz, ovocie;
 • Morská téma s obrazom kvapiek, vĺn, s pobrežnými plážami, s delfínymi;
 • Abstraktné a svetlé výkresy;
 • Imitácia materiálu (tkanina, mozaika, sklo, drevo, tehlová, kovová).

Štýl a dizajn

Klasický štýl je vždy relevantný v dizajne kúpeľne. Klasický je obmedzenie, praktickosť a elegancia v jednej fľaši. Tapeta biela, pastelové odtiene pomôžu vytvoriť interiér sedenia. Odporúča sa vybrať si web so vzormi alebo strednými vzormi.

Ak chcete vytvoriť svoje malé provence, jasnú tapetu s malými obrazmi kvetov, rastliny prídu na záchranu. Farba sa môže líšiť v závislosti od vašich preferencií. Vaša voľba – levanduľa, ružová, zelená, modrá, modrá, hnedá, sivá, všetky pastelové gamut.

Kvapalné tapety s originálnou textúrou a modelmi s geometrickými vzormi sú dokonale vhodné pre high-tech štýl.

V popredí a pop umenie, použite šťavnaté farby, abstraktné veľké výkresy, fotografie tapety a tapety s nezvyčajnou textúrou.

Hlavné farby pri vytváraní morského štýlu sú kombináciou bielych a modrých, modrých, zelených odtieňov. A samozrejme, používajú foto tapety s tematickými obrázkami.

Ak chcete vytvoriť japonský štýl, môžete bezpečne používať bambusové alebo korkové tapety, fotografie tapety.

Kamenná tapeta, korok, fotografia tapeta s prírodnými motívmi pomôže vytvoriť štýl krajiny. Ale v modernej, je vhodnejšie používať možnosti fotónu bez akéhokoľvek prebytku.

Ako najlepšie si vybrať?

Pred zakúpením náterov steny rozhodnite o vzhľade kúpeľne a štýlu dizajnu. Na základe toho je lepšie rozhodnúť, ktoré materiály vopred, ktoré materiály budete používať pri opravách.

Je to praktickejšie kombinovať tapetu s inými materiálmi, napríklad s kachľovým murivom alebo plastovými panelmi. Môžete čiastočne maľovať steny pomocou vodotesných farieb.

Samozrejme, v kúpeľni je vhodnejšie vybrať modely odolné voči vlhkosti. Vedúcimi v tomto kritériu sú vinylové, sklenené a tekuté tapety.

Odporúča sa však lepiť tapetu len na stenách, ktoré nebudú priamo vystavené vode.

Všeobecne platí, že pokiaľ ide o vlhkosť, sa rozlišuje niekoľko zón.

 • Prvým z nich je priamo povrchová kúpeľňa, umývadlo, duša. Samozrejme, že nič nelepí.
 • NEXT – steny okolo kúpeľne. Kvapky vody na nich padajú, striekajú. Sklo alebo kvapalina, odolné, odolné tapety odolné voči opotrebeniu sú tu dokonale vhodné.
 • Tretia zóna sa nachádza na bokoch vodných zdrojov vo vzdialenosti od polmeru, vodotesné, umývateľné plátno všetkých druhov sú použiteľné na týchto povrchoch.

Účtovníctvo pre všetky vyššie uvedené druhy a funkcie vám pomôžu urobiť konečnú voľbu. Priamo závisí od rozpočtu, oblasti miestnosti, podmienky ventilácie, vaše individuálne preferencie a kreatívne nápady.

Výhody a nevýhody

Nepochybné plusy v používaní tapety:

 • Krásny vzhľad;
 • Nízka cena (v porovnaní s inými povrchovými materiálmi);
 • rôzne textúry a farebné riešenia;
 • Jednoduché použitie, ľahko sa prilepí a môže byť odstránený, ak je to žiaduce;
 • Možnosť kombinácie s inými materiálmi.

Medzi mínusov stojí za zmienku, že v neprítomnosti dobrej vetrania sa štruktúra tapety začne zhoršiť, deformácie sa môžu objaviť vo forme opuchu, oddelenia, vzhľadu hubových formácií a foriem.

Slávne výrobcovia a recenzie

Medzi zahraničnými výrobcami dobrá spätná väzba od kupujúcich dostala výrobky z Nemecka (napríklad Rasch, Novamur, Hohenberger), Taliansko (4 Seasons, Armani Casa, Giardini), Spojené kráľovstvo (Graham & Brown, Sanderson), Kanada (BlueMoumtain).

Domáce továrne nie sú horšie ako cudzinci v kvalite. Medzi ruskými továrňami by sa mali poznamenať, že tieto firmy: „Moskva Wobbling Factory“, „Saratov tapety“, „Art“, „Palette“, „Elisium“, „Eurovekor“, „Lyukprint“, „Silk omietka“, „Antimarker“ , „Interografie NOVA“.

High-end Products s ​​exkluzívnymi dizajnérske riešenia vydané Viktoria Stenova, Loyina, Malex Design.

Krásne príklady a možnosti

Vytvorenie francúzskeho interiéru v kúpeľni používali biele tapety s bohatým kvetinovým vzorom. Horná časť steny je zariadená tapetou a spodnou časťou plastových panelov snehu-bielej. Takýto roztok chráni povlak z vody.

Tapety sú harmonizované s kúpeľňou v štýle Provence, uterákov a s pevným rockovým umývadlom. Kombinácia svetla a zelených tónov vytvára atmosféru čerstvosti, ľahkosti a mieru. Toto je ideálne miesto pre relaxáciu po ťažkom dni.

S zručnými aplikáciami sú abstraktné výkresy schopné previesť izbu nad rámec uznania. Fantasy kreslenie s prekonaním v tmavo zelené farby skrývajú steny steny. Dokonca aj prítomnosť okna na tejto stene nepokazuje celkový dojem vyrábaný miestnosťou. Farba podlahovej krytiny a bočných stien je dobre harmonizovaná s fotografickými tapetami.

Kúpeľňa v klasickom štýle je zariadená v teplých pastelových farbách. Tapeta nebude zomrieť s farbami, vyzerá to zadržiavané, avšak kvôli jemnej farbe a reliéfnej textúre s perlovými kvetmi, vytvoriť luxusnú atmosféru.

Sofistikovanosť v jednoduchosti – takže môžete opísať kúpeľňu s korkóznou tapetou. Nič nie je kričať. Žiadna položka kmeňový pohľad.

Je to v takejto atmosfére, ktorú môžete relaxovať a relaxovať.

Tipy

V záujme procesu a výsledok kúpeľňovej úpravy, prosím, niektoré odporúčania by sa mali brať do úvahy pri lepení tapety:

 • Predbežný výpočet výšky steny a množstvo požadovaného materiálu. Nákup produktov jednej strany, inak sa farba môže líšiť.
 • Myslite na štýl a kombináciu náteru steny s inými materiálmi (kombinácia s dlaždicami, s plastovými panelmi).
 • Opatrne pripravte povrch, čistú a hladkú stenu – už 50% vášho úspechu. Ak je to potrebné, aplikujte tmel a vytvorte priming. Ak neexistuje spôsob, ako vyrovnať steny – lepšie kúpiť reliéf tapety.

 • Pred začatím práce si pozorne prečítajte pokyny pre tapetu a striktne postupujte podľa pokynov.
 • Vyberte si lepidlo, farby, ochranný lak, prečítajte si pravidlá pre použitie. Pri použití zlých kvalitných lepidiel sa tapeta často vykopaná. Venujte osobitnú pozornosť manipulácii s kľúčmi.
 • Nenoste miestnosť počas práce. Vzduchové toky zasahujú do spojky handričiek s povrchom steny.
 • Sklenené palice, „Stone“ tapety sú žiaduce zveriť špecialistov.

Vynikajúce nápady s tapetou pre vašu kúpeľňu. Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: