Čo vyzerá Abash a kde sa používa?

Abash je strom, ktorého drevo bolo široko populárne na ruskom trhu v 90. rokoch. O tom, čo je strom a aké vlastnosti pre neho sú charakteristické, povieme nižšie.

Čo to je?

Abash, Abachi alebo Africký Kleon – Ide o dubovú rodinu Malvic, ktorej vlasť je západná a rovníková Afrika. Najčastejšie sa tento africký dub nachádza v krajinách ako Ghana a Kongo.

Dospelý strom vyzerá celkom pôsobivý. Výška dosiahne asi 40 metrov a jeho obvod môže byť až 3 metre. Pre túto rastlinu sa vyznačuje nádhernou a hustou korunou, ale nachádza sa bližšie k vrcholu, zvyšok trupu je zvyčajne holý a nemá žiadne listy alebo fena.

Abash je svetlo izolovaný strom, ktorý miluje priestrannú lokalitu, a preto najčastejšie rastie od iných stromov a kríkov.

Drevený odpad je veľmi ocenený. Najčastejšie sa začal používať na začiatku 20. storočia na vytvorenie nábytku, hudobných nástrojov a nielen. Na ruskom trhu sa drevo afrického dubu objavilo len bližšie k 90. ​​rokom. Kvality a charakteristiky tohto materiálu boli ocenené, a preto sa dopyt rýchlo zvýšil.

V tomto čase sa tento typ stromov snaží udržiavať a obnoviť.

Kontrola nehnuteľnosti

Fyzický

Textúra dreva tohto plemena je zvyčajne malá a hladká a štruktúra a farba sú homogénne. PLUS, takéto drevené nevydáva drevenú živicu, ktorá sa niekedy vyskytuje s drevom inými plemenami a má vysokú odolnosť voči mechanickým účinkom.

Jej hlavnou fyzickou nehnuteľnosťou je znížená tepelná vodivosť a tepelná kapacita. Podľa týchto dvoch kritérií les afrických dubových vodísk. Táto vlastnosť materiálu je obzvlášť dôležitá hranie pri budovaní kúpeľa a sauny. Vzhľadom na nízku tepelnú vodivosť vnútornej dosky osoba nehorí pokožku osoby počas prijatia kúpeľov. Vzhľadom na jeho poréznu štruktúru, strom pri kontakte s pokožkou jednoducho berie teplotu, ktorá je charakteristická pre ľudské telo, ktoré zabraňuje možnosti pálenia.

Prečítajte si viac  Vyberieme brúsny stroj pre steny a stropy

Okrem, Vzhľadom na tepelnú vodivosť tohto materiálu v priestoroch, ktoré sú orezané, v lete, spravidla je v pohode a v zime – dostatok tepla.

Stojí za to hovoriť o odolnosti vlhkosti tohto dreva. Ostré skoky a kvapky vlhkosti a teplôt neovplyvňujú jeho stav. Nie je trhlina, ktorá sa niekedy vyskytuje s drevom iných plemien, a nenecháva sa. Okrem toho je tento materiál neobvyklá aktívna absorpcia tekutiny. Takže, aj keď je vlhkosť asi 12%, drevo bude stále zostať.

Plus, aj keď tento materiál prisluhuje, nestane sa klzká, čo je tiež dôležitou nehnuteľnosťou pre kúpele a sauny.

Mechanický

Ak hovoríme o mechanických vlastnostiach dreva afrického dubu, prvá vec, ktorá stojí za to zaplatiť pozornosť, je plasticita. Aj pod ťažkým zaťažením, materiál nezničí a nie je deformovaný. Po odstránení zaťaženia si zachováva svoj pôvodný tvar.

Nie je možné uvádzať vysokú pevnosť tohto materiálu, keď je dostatočne nízka hustota. Uplatniť silné poškodenie dreva afrického dubu je dosť ťažké. Nebojí sa bremien a rozdeliť ho, musíte urobiť veľa úsilia. Z tohto dôvodu je, že pri jazde do tohto materiálu nechty nevytvárajú trhliny, ani čip. Vo všeobecnosti však spracovanie tohto materiálu nelíši vo vysokej zložitosti. Štruktúra tohto dreva je porézna a veľa je ako pena, ktorá veľmi uľahčuje prácu s ním.

Navyše stojí za to povedať, že drevo afrického dubu je dosť odolné. S dlhou životnosťou zostáva jeho farba nezmenená.

Drevo tohto plemena však má svoje nevýhody. Takže, napríklad pred sušením čerstvo okrajového stromu, musí byť odohraní pár dní, inak existuje riziko, že materiál stratí prírodný Koleler alebo začne čierny. To stojí za to povedať Takéto drevo vyžaduje správnu starostlivosť a spracovanie antiseptikami, V opačnom prípade to môže byť ohromený hubami, ktorý bude viesť k hnilobe. Okrem toho, Africké dubové drevo je charakteristické pre špeciálny a pomerne špecifický zápach, ktorý pre niektorých ľudí môže spôsobiť alergie.

Avšak, vôňa, spravidla by mala zmiznúť po sušení.

Funkcie spracovania

Drevo afrického dubu, napriek svojej silu, ľahko sa uvádza. Má rad jedinečných vlastností, vrátane nielen hustoty, ale aj schopnosť odolať vysokým zaťaženiam, ako aj ukladaniu vlastností po tepelnom spracovaní.

Prečítajte si viac  Tile Meranie 20 až 30: Výberové jemnosti

Ako už bolo uvedené vyššie, strom vyžaduje predbežné výňatky, ktoré trvá najmenej dva dni. Iba potom, čo sa koná jeho sušenie. Má tiež určité požiadavky. Takže, ak sa uskutočnilo bez kvalitného cirkulácie vzduchu, to znamená, že riziko, že drevená bilieta bude ohromená patogénnymi baktériami.

Po vysušení sa materiál získa nové charakteristiky: jeho odolnosť voči dvojici a vlhkosti sa zvyšuje a hmotnosť sa stáva nižšou.

Po držbe a sušení môže byť strom spracovaný akýmkoľvek spôsobom. Stále brutat, rezanie, zvitok, rezanie. Okrem toho, takéto drevo je tiež ľahko a dobré lepenie, leštenie a prospech so špeciálnymi tiniacimi činidlami.

Vďaka svetlu, pokiaľ ide o spracovanie dreva Abashi aplikuje v mnohých oblastiach.

Kde sa použije strom?

Drevo afrického duba sa vyznačuje vysokou cenou, ale aj napriek tomu je stále veľmi aktívne používané v rôznych priemyselných odvetviach.

Takže, z tohto materiálu vytvárať kryty hudobných nástrojov, nábytku a rôznych interiérových položiek. Okrem toho sa toto drevo používa v takých oblastiach ako stavba, štruktúra lodí, automobilov a zariadení lietadiel.

Zvlášť často sa tento materiál používa v usporiadaní kúpeľov a sauny. Je to tam, že tento materiál je schopný ukázať všetky svoje základné vlastnosti vo všetkých jeho sláve.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: