OAK SONOMA: Použitie farby v interiéri

Prírodný strom v interiéri vyzerá nádherný a atraktívny. Často je pevné pole nahradené cenovo dostupnejšími analógmi pri zachovaní jeho textúry. Farba dubov Sonoma je veľmi obľúbená u rôznych odtieňov, čo umožňuje zdobenie steny, podlahy, nábytok. Farba univerzálne a dobre kombinované s interiérmi v rôznych štýloch.

Čo je táto farba?

Na pobreží Kalifornie je okres, na počesť toho, ktorý odtieň a dostal svoje meno. DUB SONOMA má sivú farbu s ružovým pot. Zaujímavá textúra zahŕňa požehnané rozvody. Zároveň je niekoľko Subtocks v závislosti od toho, kde a v akých podmienkach sa strom rástol. Vysoká vlhkosť prispieva k stmavnutiu. Farba je dosť populárna kvôli svojej atraktívnosti. Tak možno laminovaná drevotriesková doska a mdf, dyha. Najdrahšou možnosťou je drevené pole.

Sonomom Oak môže byť použitý pri výrobe nábytku a podláh, fasády.

Klady a zápory

Vysoko kvalitné výrobky dubového sonomómu sú kombinované s rôznym nábytkom a textilom, takže sú veľmi vyhľadávané. Tieň je teplý a schopný urobiť izbu útulnejšie, pohodlné. Je pozoruhodné, že farba je vhodná pre priestory akéhokoľvek miesta určenia. Hlavné výhody Sonoma Oak.

 • Praktickosť tieňa je pozoruhodná. Textúra stromov je taká, že svetelné znečistenie na povrchu je takmer neviditeľné. Je veľmi výhodná pre intenzívnu operáciu. Preto sa materiál často používa na kuchynské fasády.
 • Hue je heterogénny, ľahký a rovný vzduch. Interiérové ​​položky s takýmito fasádami vizuálne rozšíriť priestor. Okrem toho farba dubovej Sonoma robí miestnosť so svetlom aj v prípadoch, keď sú slnečné lúče prakticky nepreniknuté dovnútra.
 • Ak sa Umsp použije, Mimochodom, pocit bude vytvorený, že pred očami prírodného dreva vďaka textúre, kresbe, bývaniu.
 • Univerzálnosť je dosť dôležitá. Produkty Color Oak Sonoma môže dokonca kúpiť v už vytvorenom interiéri. Sú kombinované s množstvom odtieňov a textúr.

Sonomom Oak môže byť použitý v spálni av kuchyni. Nie je však možné volať farbu dokonalé. Vtipy na nábytku sú znečistené veľmi rýchlo, a to je obzvlášť viditeľné na svetelnom pozadí, musia nasledovať ich čistota. Nie je možné, aby dub Sonoma naraz Paul, steny a nábytok, musíte zostať na niečom. Inak, miestnosť nebude vyzerať bez ohľadu na to.

Ľahké odtiene robia interiérové ​​svetlo, svetlo, uvoľnené. Nepoužívajte Sonoma dub pri výrobe kabinetu. Táto miestnosť by mala byť pevnejšie a tmavé odtiene sa vyrovnávajú s takýmto úlohou.

Príroda farby sa musí zvážiť pri výrobe interiéru.

Odtieň

Prírodný dub má mnoho jedinečných vlastností, medzi ktorými nielen mimoriadnu silu, ale aj atraktívnu textúru. Vysoká dekoratívne robí odtieň takejto populárne. Na povrchu môže byť lesk alebo matný povlak. Výrobky v každom prípade vyzerajú atraktívne.

Presný odtieň prírodného dreva závisí od klimatických podmienok, v ktorých sa pestuje. Okrem toho, s vekom, materiál stmavne. Výsledkom je, že DUB SONOMA dostala variácie v jasnej a tmavej farebnej schéme. Všetky farby sú duplikované a pri výrobe dekoratívneho filmu s imitáciou prírodného materiálu.

Tmavý

DUB SONOMA je k dispozícii v rôznych variantoch. Tmavá farba sa stretáva menej často, ale má tiež populárne. Dobré riešenie pre návrh prezentačného interiéru. Dark odtieň môže byť vytvorený rôznymi spôsobmi.

Príčiny DUB DUB SONOMA.

 • Miesto rastu. Európske stromy majú zvyčajne brandy tón. Je to spôsobené charakteristikou klímy, úrovne vlhkosti.
 • Tepelné spracovanie. Takže dubová sonoma hľuzovka a podobné odtiene. Toto zatemnenie sa vykonáva rýchlo. A spracovanie neovplyvňuje kvalitu prírodného dreva, nemení jeho fyzikálne vlastnosti.
 • Podlaha. Ak je drevo dlhý čas v bažinách vody, potom sa stáva takmer čiernym. Existujú umelé plniace technológie, ktoré vám umožní zmeniť farbu oveľa rýchlejšie. Vo vode, drevo by malo lietať ani jeden desať rokov, je vyťažil už spracovaný. Ale umelá technológia vám umožňuje transformovať už spustené pole.

Dark odtieň Sonoma dub vám umožňujú, aby sa atmosféra tak pohodlná a pokojná. Farebný rozsah robí izbu útulnejšie a teplé. Tmavé farby sú oveľa praktickejšie, pretože nie sú viditeľné prach a podobné znečistenie. Ďalšie výhody:

 • v kombinácii s rôznymi odtieňmi;
 • dlhá životnosť;
 • Nebojí sa vystavenia ultrafialovému, priamemu slnečnému žiareniu;
 • Vytvára účinok prírodného dreva;
 • Paleta odtieňov je rôznorodá, čo vám umožňuje vytvoriť optimálnu voľbu.

Svetlo

Biela farba je zvyčajne v mladom dreve. A rozsah je pomerne široký, čo umožňuje použitie materiálu v rôznych interiéroch. K dispozícii je tiež dub, ktorý bol privedený na požadovaný odtieň so špeciálnymi kompozíciami. A to len rozširuje možnosti dizajnérov pri výbere farieb.

Pri výrobe nábytku sa používa svetlo dubový sonomóm. Odtiene, ako je mlieko, perla, slonovina, krémová. Niektoré materiály sú podávané šedej, lesk vyzerá ako striebro. SNOW DUB SONOMA sa častejšie používa na výrobu malých prvkov.

Čo kombinuje?

Farba Sonoma je dokonale harmonizovaná s inými odtieňmi. Je to takmer univerzálny pre každý interiér. Je pozoruhodné, že tento nábytok môže byť prijatý v už vybavenom byte, nahradiť starý. Izba bude oveľa jasnejšia, útulná a atraktívnejšia.

Pri plánovaní by ste mali vyhodnotiť funkcie situácie, keď sa použije farba. Takže to bude jednoduchšie vybrať potrebné kombinácie, aby nemali čeliť konfliktu a beamless. Kombinácia farieb vo veľkej miere závisí od toho, ako sa používa odtieň sonom. Existuje dosť možností.

 • Light Oak Sonoma harmonizuje so všetkým hnedým gamutom. Okrem toho, strieborná a zlatá farba, tyrkysová, fialová, lilac, smaragd a modrá.
 • Dark Oak Sonomome sa dobre kombinuje s tmavozelenými a modrými tónmi, burgundskymi a čiernymi. Vhodná farba olív a pistachios.
 • Univerzálne sú béžové, ryšavé, smotany a sivé. Tieto farby sú harmonizované so všetkými odtieňmi Sonoma.

Dobrá kombinácia je však možná len s integrovaným prístupom. Takže, s tmavými tónmi dubovej Sonoma stojí byť opatrný. Existuje riziko, aby sa miestnosť príliš nepojemná, nepohodlná. Je potrebné vziať do úvahy umiestnenie okna v miestnosti. Ak je zdrojom prirodzeného osvetlenia na severe, potom je miestnosť tmavá, a mali by ste dať viac nábytku z jasnej Sonoma. Môžete kombinovať rôzne odtiene samotného stromu, aby ste vytvorili neobvyklý a zaujímavý interiér. TRUE, nasýtená textúra je lepšie zriediť s niečím jedným fotomom.

Izba s oknom na južnej strane môže byť akýmkoľvek spôsobom zariadiť. Má dostatok prirodzeného svetla, a preto nie je jasné.

Aplikácia v interiéri

Farba Sonoma môže mať inú „teplotu“, ktorá je veľmi vhodná pri navrhovaní miestnosti. Textúra, kde je sivá prepojená so žltou, ružovou a krémovou, by sa mala používať v interiéri s extrémnou opatrnosťou. Farba použitá na dekoračný strop, podlahy, steny. Mimochodom, môžete si vybrať vhodnú tapetu. Samozrejme, z materiálu farby Sonoma urobiť nábytok, dvere. Dobre svetlé výrobky sa pozerajú do detskej izby a prevaha odtieňa priamo závisí od podlahy dieťaťa.

Všeobecné tipy na použitie Sonomom Oak v interiéri.

 • Garnities svetelných tónov by mali byť kombinované s jasnejšími stenami. Takže nábytok bude vyzerať viac ušľachtilého a pokojného.
 • Sklenené detaily vo veľkom počte sú dobre kombinované so svetlými a tmavými odtieňmi dubovej sonoma.
 • Najmä úspešne vyzerajú úzke a vysoké skrine. Ale regály tejto farby sú oveľa atraktívnejšie, ak je rám široký a police sú otvorené.
 • Zrkadlá nielen zdôrazňujú vlastnosti materiálu, ale aj vizuálne urobiť izbu viac, ľahšie. Dobrá kombinácia pre malú izbu. Túto techniku ​​môžete použiť na chodbe.
 • Kontrast môže byť použitý v samotnom nábytku. Dark CinT, rámovanie jasných dverí, nedovoľuje, aby sa objekty spojili do jedného celku. Môžete tiež kombinovať vybavenie položiek rôznych odtieňov Sonoma dub.

Spálňa

Zvyčajne sa používajú svetlé odtiene. Takže miestnosť sa stáva svetlom a vzduchom, prispieva k vysoko kvalitnej dovolenke. Štandardne z jedného materiálu vyrábaného postele, nočné stolíky, šatníková skriňa. Vo veľkej miestnosti môžete dodatočne dať Trumpem, stoličky a tabuľku. Dizajn pozadia stojí za to urobiť monofónne, sivé alebo pastelové tieň. Kľúčovým prvkom interiéru bude Sonomom Oak Nábytok. Môžete si urobiť odrody s dekoráciami vo vhodnom štýle, takže miestnosť vyzerá zaujímavejšie. Spálňa by však nemala byť príliš pyro, je dôležité, aby to nepreháňalo.

Aj v kombinácii s dubom, Songoma vyzerá dobre zrkadlá, ktoré môžu byť použité pri výrobe skrine. Tmavé farby sú relevantné v spálni s veľkou plochou. Môžete dokonca skombinovať dubové boky rôznych odtieňov. Napríklad podlahová krytina je vyrobená svetlo – béžová alebo sivá – a nábytok a dvere vyzdvihnúť z tmavých odtieňov. V rovnakej dobe, steny sú lepšie neutrálne, pokoj.

Obývačka

V takejto miestnosti je veľká modulárna stena zvyčajne umiestnená s otvorenými a uzavretými časťami. Ako doplnok sa vydáva priestor na posedenie z mäkkej skupiny. Dvojitá Sonoma sa dobre hodí, aby sa zvýraznila prvky nábytku alebo celých rámov. Kombinácia matných a lesklých povrchov vyzerá dobre. Zvyčajne, vedľa čalúneného nábytku dať tumbu, ktorá je vhodná dať nejaké malé veci alebo dať šálku s čajom. Takáto kombinácia vyzerá celkom ľahko a nezdobene, bez ohľadu na oblasť obývacej izby. Ak je nábytok vyrobený zo Sonomeho ľahkého dubu, potom dvere a steny sú lepšie robiť tmy a naopak. Tiež pre rozmanitosť sa používajú malé jasné prvky, napríklad BAFPS.

Tmavá farba Sonoma je vhodná pre halu s veľkou plochou. V opačnom prípade sa miestnosť stane príliš ponurým a úplne nedučivým. Úspešne sklenený stôl v kombinácii s nábytkom akéhokoľvek tieňa.

Môžete ďalej uľahčiť interiér s priehľadnými vložkami na modulárnu stenu. Dvere vychádzajú z maľovaného alebo maľovaného skla.

Kuchyňa

Registrácia takýchto priestorov si vyžaduje osobitnú pozornosť. V kuchyni, nábytok podlieha kvapky teploty, vysokej vlhkosti, časté znečistenie tuku a potravín. Mnohí sa snažia používať ľahké odtiene dreva v tejto miestnosti, pretože sú veľmi označené. Avšak, Sonomom Oak je vhodný na výrobu fasád ušľachtilých v zaujímavých odtieňoch a komplexnej textúre. K dispozícii je takmer nepostrehnuteľné malé znečistenie. Len raz denne utrite povrch tak, aby zostali v pôvodnom formulári. Je to veľký plus, pretože biely nábytok sa musel umyť častejšie častejšie. Navyše, dokonca aj malá kuchyňa s takýmto držadlom bude vyzerať priestranné, svetlé a atraktívne.

S pomocou materiálu tejto farby môžete urobiť nielen pracovný priestor, ale aj jedálenskú skupinu. Dobrý vzhľad tabuľky z dubovej sonoma a stoličiek alebo stoličiek. Nábytok vyzerá nádherne a nezapadne na rodinné večere. Zároveň sa svetla farba povrchu neodvráti od kŕmenia potravín, odborníci tvrdia, že je dobre ovplyvnená chuť do jedla a trávenie. Veľká a priestranná kuchyňa vám umožňuje experimentovať so Sonomom Dark Oak. V tomto prípade by sa podlaha, strop a steny mali byť ľahké alebo neutrálne. V opačnom prípade bude kuchyňa SULLEN a preťažená. Dobré riešenie bude kombináciou rôznych odtieňov v kuchynskej headsete a jedálenskej skupine. Bude to ešte mierne zvýrazniť rôzne funkčné zóny.

Kúpeľňa

Niektorí ľudia rovnako vylučujú použitie podobných materiálov v takej miestnosti v dôsledku vysokej vlhkosti. V tom istom prípade by ste sa nemali báť. Nábytok pre kúpeľňu je často zarámovaný v sofistikovanej Sonoma dubom. Svetelné možnosti sú obzvlášť dôležité pre malú kúpeľňu – umožňuje vizuálne zvýšiť priestor.

Farba je relevantná, keď je miestnosť čistá v klasickom štýle, ale aj v moderných interiéroch. Pri použití svetlých farieb stojí za to používať jasnejšie a výrazné podlahy alebo dekor na stenách.

Vo veľkej kúpeľni môžete využiť zaujímavejšie techniky bez rizík. Tmavý nábytok by mal byť umiestnený v miestnosti s povrchovou úpravou. Atraktívne sa pozrie na hru na kontraste. V malej kúpeľni je lepšie používať úzky nábytok s otvorenými fasádmi. Tým sa nezúčastňuje užitočný priestor.

Zvlášť atraktívna dubová Sonoma vyzerá ako vložky z zrkadiel, stonky. Tento príjem môže byť použitý pri umiestnení kúpeľne. Takže interiér sa stane zaujímavejším kvôli špeciálnej hre svetla na textúre stromu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár