Ochranné okuliare z laserového žiarenia: Charakteristika a pravidlá voľby

Na ochranu očí pred laserovým žiarením musíte nosiť špeciálne okuliare. Ak si chcete vybrať správne, pri nákupe je potrebné zamerať na niekoľko dôležitých kritérií. Je tiež potrebné zohľadniť účel príslušenstva.

Charakteristický

Ochranné laserové okuliare sú univerzálne zariadenie, ktoré je potrebné pri práci so zariadeniami, ktoré dávajú žiarenie nebezpečné pre oči. Toto príslušenstvo okamžite vykoná dva dôležité funkcie.

 1. Lasery nie sú schopní mať negatívny vplyv na kožu a ľudské telo, ale môžu ľahko poškodiť orgány. Preto musia byť oči chránené pri práci s laserovými zariadeniami. Samozrejme, body nie sú zaručená ochrana, ale vytvárajú ďalšiu bariéru pre negatívny vplyv na objektív a sietnicu. Ochranná funkcia – najdôležitejšie.
 2. Ďalšou funkciou je zlepšenie viditeľnosti laserového lúča. Špeciálne svetlé filtre sú zabudované do okuliarov, ktoré vám umožňujú vidieť laserovú čiaru zreteľnejšie. Treba však poznamenať, že výrazný účinok je možné získať len v interiéri, táto funkcia je bezmocná.

Náklady na príslušenstvo môžu byť iné. Tento indikátor závisí od výrobcu, ako aj niektoré funkcie príslušenstva.

Ak hovoríme o rozpočtovom verzii, body budú stáť približne 600-700 rubľov. Profesionálne a špecializované okuliare sú drahšie.

Pri manipulácii s laserovými okuliarmi sa odporúča dodržiavať dôležité bezpečnostné opatrenia. Sú nasledovné:

 • Neodporúča sa nasmerovať nosník priamo na povrch okuliarov, inak môžu byť pokazené;
 • Nemôžete použiť okuliare na prácu s pásmami, pre ktoré nie sú určené;
 • odstrániť body počas prevádzky je nemožné;
 • Je potrebné prestať používať poškodené body, pretože nerakujú správnu úroveň.

Ľudia, ktorí majú problémy s víziou, odporúča sa pred použitím konzultovať so špecialistom.

Preskúmať modely

Existuje mnoho okuliarov určených na ochranu oka pred žiarením. Modely sa od seba líšia primárne a funkčnosť. Najobľúbenejšie sú nasledujúce.

 • ADA Instruments Visor Red – lacná možnosť určená na prácu s laserovými úrovňami v priestoroch s dobrým osvetlením. Príslušenstvo z polykarbonátu. Tam je ochrana pred poškriabaním a zahmľovaním. Náklady v rozsahu 400 rubľov.

 • Stabila – Tento model je navrhnutý tak, aby zvýšil viditeľnosť laserového lúča. Náklady na 1500-1700 rubľov.

 • Špecializované okuliare na ochranu pred laserovým žiarením Rosomz ZN22-NWS22 Lazer 22203 – drahý model (asi 3 600 rubľov). Môžu byť pripísaní triede profesionálov.

Toto sú len najobľúbenejšie možnosti prezentované v rôznych cenových rozsahoch. Voľba sa musí vykonať v závislosti od požiadaviek a individuálnych schopností.

Voľba

Pri nákupe ochranných okuliarov, musíte sa zamerať na dôležité nuansy.

 1. Je potrebné určiť vlnovú dĺžku výstupného žiarenia.
 2. Je tiež dôležité určiť parametre: výstupný výkon, trvania, frekvencia.
 3. Vypočítajte maximálny čas expozície.
 4. Vyberte vhodný formulár.

Výkon sa musí určiť na základe činností, ktorého príslušenstvo je zakúpené. Takže, pre epiláciu je pomerne malá sila a na rezanie kovu bude potrebné zvýšiť tento indikátor. Preto viac moci, tým vyššie náklady.

Prehľad okuliarov laserového žiarenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: