Odrody a používanie drevených skrutiek

V súčasnej dobe je však obrovské množstvo skrutiek rôznych cieľov, avšak, ak potrebujete zariadenie navrhnuté špeciálne pre prácu na drevo, je lepšie vedieť všetko o odrodách a použitie vopred Sculpióny na strome.

Zvláštnosť

Skrutky na drevo Pomerne často sa môžu zamieňať s takýmito druhmi spojovacích materiálov. Dôvodom je, že vyzerajú takto, takže nie je vždy možné rozlíšiť na prvý pohľad, čo presne pred vami. S podrobnou kontrolou sa však výrazný rozdiel stáva viditeľný, a to je hlavné kritérium pri výbere skrutky.

Vzhľad Tento druh zariadenia vyzerá ako valcový držiak s určitým spôsobom závitov. S touto vláknom je vhodné vykonávať rotačné pohyby, takže Podľa Schupova na strome existujú svoje výrazné vlastnosti, s ktorými sa ľahko rozpoznajú:

 • Rozmery takýchto svietidiel sú o niečo menej ako v prípade štandardnej skrutky – ak ich umiestnite v blízkosti, je zrejmé, že noha má skrutku na strome;
 • Hlava má zaoblený tvar, zatiaľ čo iné svietidlá pre upevňovacie prvky, ktoré sú semi-sami;
 • Hlava má hexagónové vlákno tak, že môže byť pohodlne zabalené pomocou kľúča a priemer samotnej skrutky je o niečo väčší ako priemer skrutky;
 • Hlava má otvor, v ktorom môžete vložiť štandardný skrutkovač;
 • Samohodná niť sa tiahne na okraje klobúkov a samotné rezbárstvo je dosť akútne.

Ak sa obrátite na definíciu z oficiálneho dokumentu, môžete ľahko pochopiť, ako spoznať všetky ostatné typy spojovacích materiálov. Hovorí to Skrutka – toto je špeciálny upevňovač s tyčou a vonkajšou závitou, V tomto prípade má závitový kužeľový koniec a klobúk na druhej strane výrobku.

Hlavným rozlišovacím znakom skrutky sa nazýva otvor, ktorý sa uskutočňuje špeciálne pre skrutkovač – zvyčajne pokrýva približne 2/3 klobúkov, alebo sa dodáva na veľmi hrany. Skrutka a skrutka krížového rezania je presne v strede.

Preskúmanie druhov

Skrutky sa dodávajú v rôznych veľkostiach, ktoré sú naskladané v tabuľke nižšie.

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

2.päť

10

3.0

10

3.päť

10

4.0

13

päť.0

šestnásť

13

13

13

šestnásť

dvadsať

šestnásť

šestnásť

šestnásť

18

25

18

18

18

dvadsať

tridsať

dvadsať

dvadsať

dvadsať

22

35

22

22

22

25

40

25

25

25

tridsať

45

tridsať

tridsať

40

päťdesiat

40

45

60

päťdesiat

70

Ak sú takéto oficiálne dokumenty súvisia, potom podľa informácií opísaných v nich, Skrutky majú tiež špeciálne rozdelenie do nasledujúcich veľkostí:

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

Ø, mm

Dĺžka, mm

2.päť

10

3.0

10

3.päť

10

4.0

13

päť.0

šestnásť

13

13

13

šestnásť

dvadsať

šestnásť

šestnásť

šestnásť

18

25

18

18

18

dvadsať

tridsať

dvadsať

dvadsať

dvadsať

22

35

22

22

22

25

40

25

25

25

tridsať

45

tridsať

tridsať

40

päťdesiat

40

45

60

päťdesiat

70

Ak hovoríme o odrodách, potom sú skrutky rozdelené do niekoľkých druhov, medzi ktorými najobľúbenejšie sú nasledovné:

 • konštrukcia, jedna z najodolnejších, ktorá je určená na pripojenie určitých štruktúr, ktoré majú byť vzájomne prepojené, je schopný odolať pomerne veľkému tlaku;
 • Bilaterálne, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zachoval dizajn, ktorý je pripojený s jednou zo strán, zatiaľ čo druhá strana sa často udržuje na jeden alebo iný povrch;
 • Samočinná skrutka, ktorá je kombináciou klasickej skrutky a samo-lisovania, a najlepšie vlastnosti toho istého výrobku pre spojovacie materiály sú kombinované v tomto dizajne;
 • dlhé, čo je určené na stanovenie tohto alebo iné zariadenie alebo konštrukciu veľkej hmoty alebo s hustým a dlhým povrchom;
 • S TlačSHABA, často akútna skrutka, vyrobená z zinku, je skvelá pre konsolidáciu obzvlášť odolných povrchov;
 • Čierna, vyrobená hlavne z uhlíkovej ocele, takže tento typ upevňovacieho prostriedku je jedným z najodolnejších, používa sa na upevnenie dosiek sadrových vlákien, ako aj na drevo alebo sadrokartónu;
 • Pre upevnenie drevených MAS, ktoré majú tendenciu klasterové kondenzát, takže potrebujú silné upevnenie a skrutky tohto typu sú úplne vhodné pre takúto prácu;
 • Pre bobosínu sa výhodne uskutočňuje obojstranným, z ocele alebo železa, môže byť použitý nielen na jeho zamýšľaný účel, ale aj na opravu rôznych druhov dreva;
 • Pozinkované, také skrutky sú pokryté vrstvou zinku, čo zvyšuje indikátory pevnosti, ako aj schopné odolať veľkým a ťažkým dizajnom.

Na tvare hlavy

Skrutky sa tiež líšia Tvar hlavy.Medzi najznámejšie by sa malo nazvať:

 • S tajnou hlavou, keď samotná hlava nie je silne pilá a málo konkávny vnútri skrutky;
 • s polkruhovou hlavou, keď sú viditeľné poloodémy;
 • s hlavou semiplotov;
 • s houvnou hlavou;
 • so štvorcovou hlavou;
 • s vnútorným šesťhranom.

Osobitne pod hexagonom si musí vybrať a nástroje, S pomocou ktorej budete pracovať s podobnými typmi spojovacích materiálov. Je tiež potrebné zohľadniť takúto klasifikáciu, pretože:

 • Prvé dva typy sú určené na upevnenie armatúr;
 • Schupo s polo-nohy klobúk dokonale vhodný, ak chcete pracovať s príslušenstvom, ktorý má rozšírené otvory;
 • Na klobúkoch je tiež označený, ktorý skrutkovač bude najvhodnejší pre prácu s týmto typom upevňovacieho prostriedku, takže ak je rovný otvor na klobúku, potom je lepšie použiť výnimočne plochý skrutkovač.

Vo farbe a materiáli

Z tejto polohy sa skrutky líšia takto:

 • pozinkované, ktoré sú určené na drevnú prácu a sú prezentované na skladoch hlavne v zlatých a strieborných odtieňoch;
 • Čierny fosfátovaný, ktorý je vytvorený zo špeciálnej oxidovej ocele, majú cruciformný slot, ktorý sa používa hlavne na hrubšiu prácu;
 • žlto-módne, ktorí majú rovnaké stretnutie a vzhľad, ako aj pozinkované.

Na dĺžke nite

Z hľadiska nite sa skrutky navzájom líšia takto:

 • Kompletné vlákno, pod ktorým priechod vlákna z ostrého konca a na vonkajšej hranici, niekedy trvá aj na samotný klobúk;
 • Nedokončené vlákno, ktoré nedosiahne klobúky a končí z niekoľkých milimetrov od nej.

Iné typy

Klasifikácia nielen obsahuje typ závitu, materiál alebo farbu. Skrutky sa tiež líšia v iných vlastnostiach, medzi ktorými hovoria:

 • Zrkadlová skrutka, ktorá sa líši od klasickej skutočnosti, že je na ňom uzáver polkruhového alebo plochého formátu;
 • Dvojité, ktoré sa môžu na oboch stranách zaskrutkovať do jedného alebo iného povrchu, sa považuje za univerzálny uzáver;
 • Kľúč, ktorý je určený na upevnenie dvoch častí navzájom čo najťažšie;
 • Obilnín Shuffle, ktorý je celkom bežne používaný stromom, spočiatku to bolo určené výlučne na vedenie sanitárnej práce, ale neskôr sa začalo široko používať na rôzne práce s drevenými povrchmi;
 • Skrutka na plechovku, ktorá sa používa nielen na drevo, ale aj na upevnenie niekoľkých častí cínu, ho tiež ľahko spojí s kovovým a plastovým povrchom.

V súčasnosti je tu ďalší typ drevenej skrutky – Kotva, ktorý je prevažne používaný pre Mramorova prácu, ako aj ďalší typ prírodného alebo umelého kameňa.

Často je to však, že takáto skrutka sa používa na zabezpečenie drevených výrobkov.

Tipy na výber

Ak chcete vybrať skrutku na prácu pre konkrétnu prácu, musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov.

 1. Ak ste dôležitý pre estetický komponent, je najlepšie získať skrutku s chromatickou hlavou, pretože to nebude pokaziť vzhľad pevnej položky, ale len pridáva trochu elegancie.
 2. Ak potrebujete urobiť trochu práce, potom drahé skrutky vám úplne nič – je lepšie vybrať si čierny fosfátovaný. Avšak, tam je už estetický komponent, ktorý ide na pozadie, napriek tomu takýto typ skrutky pomôže zabezpečiť konštrukciu takým spôsobom, že vám bude slúžiť dlhú dobu.
 3. Ak plánujete opraviť určitý dizajn v miestnosti s vysokou vlhkosťou, stojí za to zvoliť čierny fosfátovaný, pretože sú odolnejšie voči tomuto faktoru.
 4. V takmer všetkých priestoroch môžete použiť pozinkované a zlatý aj strieborný odtieň, ako sú univerzálne.

Montáž

Inštalácia pozostáva z dvoch stupňov: výpočet a technológie. V prvej fáze musíte určiť, koľko skrutiek bude potrebovať v práci, a na druhom mieste, ako presne vyriešiť dizajn. Je potrebné vziať do úvahy hmotnosť vlastností, vrátane toho, čo je potrebné urobiť dieru, pretože bude potrebné zabezpečiť, čo ste si mysleli, ako opraviť – skrutku bez skrutkovača alebo v tomto prípade je racionálne dotiahnuť skrutkovač.

Je tiež dôležité zvážiť, či sa chystáte nainštalovať podlahy alebo stropy / steny.

Kalkulácia

Na výrobu Výpočet počtu skrutiek, Stačí nájsť špeciálnu kalkulačku v sieti, ktorá pomôže nájsť presnú číslicu. Ak to chcete urobiť, zadajte nasledujúce údaje do poľa:

 • Typ skrutky (alebo akéhokoľvek iného upevňovacieho prvku);
 • Dĺžka a šírka materiálov a povrchov, ktoré budú musieť byť vyšetrené.

Môže sa tiež vykonať nezávisle s určitými tabuľkami, ktoré sú vytlačené v špecializovanej literatúre.

Technológia

Inštalačná technológia sa vyskytuje v niekoľkých stupňoch.

 1. Pred priskrutkou skrutky, urobte značku, potom urobte malú dieru.
 2. Použitý skrutkovač musí zodpovedať závitu na skrutke skrutky.
 3. Potom otočte skrutky pomocou predvŕtania alebo bez neho.
 4. Ak majú časti malú dieru, potom je potrebné urobiť predkonku-to-end otvor s vŕtačkou, ktorá bude mierne označená kruh.
 5. Ak majú podrobnosti, naopak, majú väčšiu hrúbku, bude potrebné urobiť hluchý otvor s veľkosťou o niečo menej ako priemer skrutky.
 6. Ak pracujete s preglejkou alebo iným tenkom drevom, potom musíte urobiť dieru na vlastných rukách. Avšak, ak je strom dostatočne pevný, potom budete potrebovať využiť vŕtanie.

Tak, skrutky na drevo sa líšia nielen klasifikáciou, ale aj typom použitia.

Je potrebné vziať do úvahy veľa faktorov, ktoré vám pomôžu vybrať presne typ skrutiek, ktorý je vhodný pre vašu prácu, ako aj hľadanie technológie, vďaka ktorej výsledok práce bude najúčinnejší.

O tom, ako vybrať pravé stromové skrutky, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: