Odrody a používanie filmu na sklo

Predtým, zafarbené sklenené okná boli považované za atribút luxusu. A naozaj to bolo nádherné, sofistikované okuliare. V priebehu času sa zafarbené sklenené okná začali simulovať maľovanie a všetky rovnaké takéto dizajn nebol lacný. Dnes pomáha špeciálnym filmovým nátery pre sklo, vytváranie zaujímavých vizuálnych efektov. A nielen vo forme vitráže. Zvážte viac odrôd a používanie filmu na sklo.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Zvláštnosť

Film na sklo, ktoré sa začalo volať zafarbené, vyrobené z vinylu alebo polyesteru, ako aj príbuzných materiálov. Takéto materiály sa skladajú z niekoľkých vrstiev: prvý dekoratívny, druhý papier. Samolepiaci filmový základ pomáha prilepiť ho na sklo bez problémov bez použitia adhéznych zložení a ďalších nástrojov.

S dôverou možno povedať, že polyesterové materiály sú najobľúbenejšie. Sú vysokou pevnosťou a táto kvalita pomáha vyhnúť sa náhodnému prerušeniu. A farba, ktorá je pokrytá materiálom, má vynikajúce vlastnosti. Okrem toho je to, ako hovoria odborníci, ekologicky neutrálny produkt.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Ale povlak na sklo, vyrobené z polyvinylchloridu, už nie je dobré. Nie je to tak transparentné, takže optické deformácie nie sú vylúčené. A lepidlo na sklo je ťažšie ako polyesterový film, ktorý je spojený s indikátormi elasticity materiálu. Nakoniec, v tomto filme je zložka vinylchloridu, a tu je jeho ekologické parametre alarmujúce.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Náklady na škvrnité sklo by nemali byť veľmi vysoké. Ale stále spočíva na kvalite výrobku, ako aj domáceho filmu alebo importovanému. Všeobecne platí, že tovar by nemal náklad drahý, pretože mnoho rokov vykorisťovania nesľuje žiadne vlastnosti a priori. Mimochodom, dokonca aj umiestnenie výrobku môže ovplyvniť cenu. Často sa dekoratívny film pre sklo nazýva architektonický, ktorý znie viac vážnych a v očiach kupujúceho sa tovar stáva atraktívnejší.

Možné sú nasledujúce možnosti pre dekoratívne filmové plátna:

 • Atterálny materiál – to znamená, že poskytuje ochranu pred slnečným svetlom;
 • Vržená sklenená vrstva – vytvára ozdoby na sklenených plochách;
 • Ochranná vrstva – nielen zdobí, ale tiež vytvára ochranu pred trhlinami a mechanickým poškodením;
 • Film, ktorý má lepiaca vrstva;
 • Statický povlak predávaný v kotúčoch 90 cm široký, bez adhezívnej bázy, je pripevnený k povrchu statickej adhézie.

Dôležitý! Vrstva si môžete prilepiť nielen na skle, ale aj na keramických obkladačkách, zrkadlových, dverí, drevených materiálov, plastov a stále na tvrdenom skle v sprche.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Preskúmanie druhov

Samolepiaci film je transparentný a nepriehľadný. V prvom prípade je možné imitovať vlnitú plochu matného skla, s mierne viditeľným vzorom. Tento vzor je často pripomínaný. Nepriehľadné fólie široké v ich farebných riešeniach sú často používané filmové povlaky s farbivom skleneným vzorom, veľmi podobným prírodným oknám. Dokonca majú separačné pásy.

ALE stále existujú trojrozmerné a textúrované výrobky. Majú jemne odpracované textúry, kvalitatívne aplikovaný vzor alebo ornament. Trojrozmerný produkt je zvyčajne vyrobený individuálnym spôsobom a textúrovaný film je zvyčajne jeden odtieň, povrch nedesených.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Tony

Slnko sa pozrie do okna – požadovaný obraz pre tých, ktorí žijú na tieňovej strane. Ale pre tých, ktorí svietia slnko príliš rušivé, táto aktivita môže byť skutočným problémom. A tonizujúce filmy môžu byť výstupom. Znižujú jas prúdu slnečného svetla: v lete je to obzvlášť dôležité. Odborníci zabezpečujú, že počet nebezpečných ultrafialových lúčov, vďaka tejto filmovej bariére, sa doslova zníži o 90%.

Ako aj okrem toho, že biť slnko, tónovanie šetrí a pocit nepochybne. Sklenené tónovanie nesie s ňou chladnou a sviežosťou. Vo slovnom, tonizovaní služieb so špeciálnym filmom dnes veľa v dopyte. A odtiene materiálu sú veľmi, každé okno je vaša optimálna možnosť. Mnohí majitelia dávajú prednosť takémuto filmu, ktorého vzhľad je veľmi prirodzený. Hádajte, že je tónované sklo, môžete sa na to pozerať len v určitom uhle.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Ochranný

Zdá sa, že je potrebné použiť ochranné filmy, kde je žiadosť o posilnenie stability okenného skla na mechanické účinky. Vďaka takejto adhéznej inštalácii na sklo môžete dosiahnuť vážnu ochranu. Takéto filmy sú tiež transparentné a tónované. Transparentné odrody v hrúbke nepresahujú 300 mikrónov a tónované – 115 mikrónov. Hrúbka ovplyvňuje, aký mechanický vplyv je schopný odolať filmovej vrstve. Ale hlavnou vecou je, že takýto produkt šetrí sklo z rozptylu, chráni osobu z rozptýlených fragmentov.

K dispozícii a špeciálne obrnené filmy (alebo ako sa nazývajú inak – bezpečnosť). Môžu chrániť sklo pred výbušným zariadením opusteným do neho alebo dokonca fľašu s „Molotovovým kokteilom“. Obrnené okuliare majú vlastné technické vlastnosti zodpovedajúce GOST 300826-2001. Okenné sklo, vzhľadom na ochrannú fóliu, sa stáva výbušným, ohňovzdorným a nárazom. A samozrejme, takéto vlastnosti, ako je konské lyžovanie a boj proti nelegálnemu prieniku, obavy a obrneného filmu.

Dôležitý! Ale existujú nevýhody ochranného filmu. Náklady na takýto výrobok je vyšší ako pole filmových náterov iných typov. Ochranný povlak sa rýchlo vyhorenia a bude musieť byť nahradený.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Izolácia tepla

Film úspory tepla ušetrí až 30% spotreby energie v byte. Mikroskopická kovová vrstva aplikovaná na povrch energeticky úsporného filmu tvorí špeciálnu vrstvu. Táto vrstva sa nestane prekážkou pre prechádzanie viditeľného spektra Slnka. Ale mení transparentnosť povlaku (refrakcia) pre UV a IR segment solárnej aktivity.

Ľudské oko nemôže vidieť infračervené lúče. Ale sú zodpovedné za prevod tepla, a film, refraktovať tieto najviac lúčov, odrážajú ich vo vnútri bytu. Preto sa považuje za povlak na vykurovanie. Preto sa nazýva aj „tretie sklo“. Výrobcovia vyrábajúci takýto film radí, aby ho držali v systéme Windows, aby sa tepelne zachovali výlučne počas chladných mesiacov roka. Slnečné lúče, povedzte, že predajcovia filmu, v zime nenesú teplo v skutočnosti, a IR lúče budú správne refrrujú, takže je miestnosť v teple.

Dôležitý! Energeticky úsporné filmy sú zmenšené – sú natiahnuté, keď sú rovnomerne zahrievaní teplým vzduchom. Tam sú tie, ktoré prilepili na okne starým dobrým mydlom riešením.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Nezabudnite, že negatívne strany tepelne izolačného filmu budú nespravodlivé. Hlavný mínus výrobku je takmer úplný odraz UV žiarení. A to môže vážne trpieť nepriamymi rastlinami. Príslušní hostitelia o takéto riziko, zvyčajne nakupujú fytolamba, ktorá v balkónoch a parapetoch dávajú rastliny potrebné svetlo. Ale nie je to úplne správna logika: fytolampa, aby zabezpečili potreby rastlín, by mali pracovať mnoho hodín v rade. A to je už rozpor, aby sa zachránil elektrickú energiu, pre ktorú v skutočnosti, a získavajte tepelne šetriaci film.

Druhý mínus – film sa stáva neefektívnou jar a jeseň. Keď bolo vykurovanie v domácnosti buď dané, alebo už vypnuté, film neumožňuje solárne teplo. A v byte bude balkón surový a nepohodlný. A energeticky úsporný film odráža rádiové vlny, takže môžu existovať prerušenia s bunkovou komunikáciou v dome, kde je takýto film vložený. Jedným slovom, na získanie alebo nie takého inovatívneho a druh racionálneho produktu, stále musíte myslieť.

Odrody a používanie filmu na sklo

Dekoratívny

Úlohou takýchto filmov je dať sklo pôvodného typu. Slúžia pre dekor izby, zdôrazňujú dizajn-akcenty. Sortiment podobných produktov je obrovský. Tento typ filmu zahŕňa nasledujúce možnosti:

 • transparentné maľované;
 • transparentné s tonizujúcimi oxidmi kovov (to sú filmy so zrkadlomovým povrchom);
 • priesvitný (to znamená matný);
 • nepriehľadné;
 • Zafarbené sklo (s určitým výkresom, tlačou, ornamentom).

Pre vlastné kľúče zostávajú zafarbené sklenené filmy najprísnejšie. Pre zdobenie okien a iných okuliarov sú bohaté na príležitosti. Imitácia prírodného vitráže môže byť taká úspešná, že len odborník môže uhádnuť o skutočnej rozhodnej otázke.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Nasledujúce charakteristiky hovoria v prospech takéhoto filmu:

 • Je to jednoduché inštalácie, pretože adhézny základ nevyžaduje, ako presne upevniť povlak;
 • Je prezentovaný v širokej škále farieb – môžete si vybrať možnosť farby, môže byť monochromatická (čierna a biela, sivá);
 • Toto je univerzálny výrobok schopný zdobiť nielen povrch skla;
 • film zvýši pevnosť skla a v rodine, kde sú napríklad malé deti, je to relevantné.

Môžete si kúpiť aj film, ktorý napodobňuje pieskové sklo a pozrite sa, bude to prirodzené. Môžete nájsť film s jednostrannou viditeľnosťou. Veľmi často, starý sovietsky nábytok môže byť transformovaný nielen jeho premaľovanie, ale aj zdobenie sklenených vložiek s dekoratívnym filmom. Na výstupe – zásadne odlišné zloženie nábytku.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Používanie použitia

Použitie filmového dekoru sa stalo širším, než bolo pôvodne určené. Ak to bol len sklenený kryt, teraz je film pokrytý dreveným nábytkom (aj keď má svoj vlastný produkt), darčekové krabičky, rôzne predmety a dekor. Zvážte hlavné aplikácie.

 • Film na skle. Môže byť tónovaná, ochranná, tepelná izolácia (ako je uvedené vyššie). V rustikálnom dome, takýto film môže jednoducho zdobiť sklo v oknách na verande, aby sa ochránili pred cudzincami a len „šaty“ dom.
 • Pokrytie pre sklenené oddiely. Ak je taký oddiel v miestnosti (je to zvyčajne funkčné – priestor zóna), obyčajné sklo môže vyzerať nudné. A zdobené filmom, ktorý získava zásadne iný druh.
 • Povlak na sklenutie dverí. Napodobňuje sklo s pieskovou alebo farbou vložkou. Môžete tak vyriešiť problém interiéru. Napríklad, v miestnosti sú prvky Art Deco a sklo vo dverách je monofónne, nudné, nepodporné štýl. A lepený film rieši túto úlohu dizajnu rýchlo a len.
 • Film pre šatník. Čo nie vždy chodíme na sklenené vložky v skrini. V špeciálnych službách dnes môžete urobiť plán, kreslenie dizajnu fasády. A potom na tomto pláne, urobte rezaný film a aplikujte ho v správnom poradí na povrch. Ukazuje sa na dvere šatníka so štýlovým ornamentom. A skutočnosť, že tento ornament nie je továreň, ale je vyrobený s použitím obyčajných vlastných kľúče, ktorý vie, aké ťažké uhádnuť.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Môžete si tiež pamätať na sklenené kuchynské stoly, ktoré sa niekedy chcú jednoducho vizuálne transformovať. Sklo pre desktopový pult, pod ktorým je obvykle uložené rôzne papierové arzenál – „pripomienky“, plány, fotografie, vzorky, môžu byť tiež zariadené transparentným filmom s krásnym efektom. A plnenie mostíkov papiera je viditeľné a dekoratívny príjem sa podarilo.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

Ako lepidlo?

Prilepiť film sa zdá byť jednoduché a rýchle, ale tieto sú chybné závery. Je to naozaj nie je obzvlášť ťažké a prístupné pre všetkých.

Pre prácu môže byť užitočné:

 • ruleta;
 • oceľová čiara;
 • Škrabka na skle (vhodný akvárium);
 • Gumové škvrny rôznych veľkostí
 • Sencil nôž s vymeniteľnými čepeľami, nožom?
 • Pulveriér s tvorbou jemného vodného mraku;
 • Umelý semiš (poháre dobre);
 • roztok mydla;
 • Tenké médiá (ak je potrebné vypnúť výslednú bublinu).

Nie vždy potrebujete takýto súbor, ale v priemere, príprava finančných prostriedkov a nástrojov vyzerá. Hlavným pravidlom je ozdobiť len celé sklo. Druhé sklo musí byť zbavené znečistenia, odmietnuť. Vhodné je pracieho prášku, prostriedok na umývanie okien alebo klasického roztoku mydla. A ak sa sklo opláchneme po čistení vodou s pridaním ammóniového alkoholu, bude to veľmi krásne na glistene.

Odrody a používanie filmu na sklo

Zvážte nasledujúce fázy filmu:

 1. Meranie skla, rezanie fragmentov podľa týchto meraní;
 2. Spočiatku je film odstránený zo substrátu, picing posledný klinec; Demontáž substrátu, film namočte s mydlovým roztokom z aplikácie adhéznej kompozície;
 3. Vlhká strana sa aplikuje na povrch skla; Riešenie mydla nie je potrebné odmietnuť film, nie je nutné posunúť, tesné lisované, vodné kopy s fixáciou;
 4. Vonkajšia strana by sa mala striekať z postrekovača;
 5. Film je vyhladený horizontálnymi pohybmi v oboch smeroch; Neregulované by malo zostať 10 cm s každou zo strán, ktoré pomáhajú byť vylúčení z povlaku mydlovej vody, ušetrí z tvorby bublín;
 6. nakládkový nôž pozdĺž okrajov skla je odrezaný prebytočný materiál, opäť sa používa špachtľa;
 7. Sklo sa čistí mäkkým tkanivom suchým; Môžete použiť papierový uterák.

V jednom večeri môžete úplne transformovať okno, sklenené dvere vložky alebo oddielu. Rýchle zmeny (a rozpočet), prosím oko, opýtajte sa novej nálady domu, riešiť rôzne návrhy dizajnu.

Odrody a používanie filmu na sklo

Odrody a používanie filmu na sklo

O lepení zrkadlového filmu na oknách pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár