Odrody a pravidlá pre výber nožníc pre trávnik

Každý majiteľ vášho vlastného pozemného sprisahania má veľa času a úsilie odráža územie. V súčasnosti existuje mnoho rôznych zariadení, ktoré veľmi uľahčujú osobe pracovať v záhrade a na stránke. Niektoré z týchto nástrojov sú rôzne druhy záhradných nožníc, a to aj pre strihanie trávnikov.

Preskúmanie druhov

Dnes je trh záhradníckeho tovaru zaplavený rôznymi modelmi nožníc trávnika. Každý z týchto modelov má svoje vlastné technické parametre, pre ktoré je potrebné venovať pozornosť pri výbere tohto potrebného nástroja.

Existujú dve hlavné odrody takýchto nožníc – manuálne a elektrické (nabíjateľné). Podrobnosti bude uvedené nižšie o každom z druhov.

Manuálny

Takýto nástroj na strachové trávniky je najjednoduchšie jeho dizajnu, ale stále v dopyte medzi vlastníkmi relatívne malých lokalít.

Externe, manuálne nožnice trávnika sú takmer identické s obvyklým, odlišným len tým, že lopatky sa pohybujú v rovine kolmej na pohyby rukoväte. Použitie ich, je možné dosiahnuť sklon plátok takmer blízko k zemi.

Hlavným plusom ručného nástroja je, že nevyžaduje použitie elektriny s ním. Okrem toho, manuálne nožnice sú pohodlne ovládané, sú mobilnejší, skôr odrezali zbytočnú výšku trávy alebo dĺžku božských vetiev.

Mechanické nožnice sú funkčnejšie pri rezaní trávy a kríkov v ťažkostných alebo nepohodlných miestach kvetinových záhonov, trávniku, nažive živých plotov.

Nabíjateľný

Každý rok sú ponúkané nové modely elektrických brúsnych a ozubených techník, ktoré pomáhajú záhradkárom. Ich vynález výrazne znížil náklady na ľudské sily a čas, aby poskytli vlastné estetické druhy. Mnohí sú spokojní so svojimi mechanickými kolegami, tí, ktorí získali elektrický nástroj nikdy ľutoval svoj nákup.

Modely batérie sú veľmi vhodné na boj proti burinám rastúcim pozdĺž plotov, vedľa kvetov a stromov, kde sa obyčajní secateurs zbaviť trávy je pomerne ťažké. Pomocou takéhoto zariadenia je záhradná práca rýchlejšia, pohodlnejšia a bez veľkých problémov.

Hlavnou výhodou nožníc batérií pred operačnými nástrojmi – nedostatok vodičov, ktoré neustále zasahujú do nôh.

Neexistuje žiadny hluk a nepríjemný plynový zápach, ktorý je charakteristický pre prevádzku elektrických alebo benzínov kosačiek. Len Je potrebné monitorovať, že rozrezané trávy alebo malé vetvy by mali byť uviaznuté medzi lopatkami. Okrem toho je potrebné prestávky každých 20-30 minút, pretože s konštantnou prevádzkou sa nožnice vyhrievajú a ich nadmerné vykurovanie môže viesť k rozbitiu. Keď je model zvolený, venujte pozornosť výkonu napájania – v tomto zariadení závisí od.

Ak cena CENTY NEPOUŽÍVAJTE, je lepšie vybrať modely s niekoľkými dýzami, Výkonná batéria a teleskopická rukoväť, ktorá môže byť nastavená na určitú dĺžku. Nástroj na dlhej rukoväti nebude naklonený pre nízku trávniku.

Dôležitý je aj tvar čepelí záhradných nožníc, keďže každý z nich je určený na spracovanie špecifických oblastí územia. Napríklad hladké nožnice sú ideálne pre témujúce umenie alebo prácu v kvetine. Modely so zubami sú ideálne na rezanie suchej trávy, vysoké tuhé stonky a vetvy kríkov. Vlnité čepele vám umožňujú vyrezať trávu čo najhladšie, rovnako ako bojovať husté stonky.

Materiál

Okrem technických charakteristík sa nožnice líšia v každom inom dizajne a materiáli výroby, tvaru rukoväte a rezných prvkov. Napríklad, lopatky môžu byť hladké alebo majú zuby. Prvá bude vhodnejšia na zaostrenie a druhá dlhšia je ostrá.

Rukoväte sú vyrobené z dreva, polyamidu alebo uhlíka. Zariadenia s rukoväťami z uhlička sú veľmi pohodlné a pľúca, ale nevydržia padajú z výšky – materiál sa nelíši v dostatočnej silu.

Niektoré rukoväte majú gumový povlak, ktorý zabraňuje posunu počas pracovného nástroja.

Čepele sú vyrobené z ocele. Kvalita závisí od chemického zloženia a externého povlaku. Najviac odolné sú čepele pokryté zinkom a teflónom. Špeciálny náter neumožňuje, aby sa bylinky a prach držal, a tiež chráni nástroj pred koróziou. Cena takéhoto agregátu však bude vysoká, ale bude trvať oveľa dlhšie ako lacný analóg.

Všetko menej často na trhu môžete nájsť hnedé, pri práci, s ktorým potrebujete používať obe ruky, pretože už boli proti ich. Praktické pri používaní modelu na prácu s jednou rukou, ešte pohodlnejšia možnosť – teleskopické rukoväte nožnice. Majú mnohé výhody – schopnosť nastaviť rukoväť pod jeho rastom, nie je potrebné nakloniť, možno použiť na rezanie vetiev vysokých kríkov.

Veľký počet modelov prichádza v množine s niekoľkými dýzami, čo výrazne rozširuje ich funkčnosť.

Obľúbené značky

Zdvihol nástroj na prácu v záhrade, je potrebné vziať do úvahy jeho objem, ako aj koľko je ťažké. Pre kúsok nízkej trávy, tvar malých kríkov, stromov a trávnika sú dokonca aj mechanické modely, a viac funkčných štetcov by sa mali vybrať na hackovanie.

Nižšie je potrebné hodnotenie najobľúbenejších modelov elektrických aj mechanických nožníc.

 • GARDENA 08704. Nemecký model mechanických nožníc vyrobených z kvalitnej ocele s ochranným povlakom. Celková dĺžka nástroja – 18 cm a hmotnosť – 100 g. Miniatúrny nástroj je skvelý pre účes malých oblastí trávnika, ako aj na použitie v kuchyni. Pohodlné plastové rukoväte sa nepokrývajú v ich rukách. Dizajn nožnice vám umožňuje pracovať s pravou a ľavou rukou. Jediný mínus nie je zabezpečený zámkom.

 • Fiskars FingerLop Sp 45. Pohodlný manuálny model pre jednu ruku. Perá vyrobené z čiernej a oranžovej plasty. Dĺžka rezných prvkov je 20 mm, celková dĺžka nástroja je 21,8 cm a hmotnosť je 200 g. Neobvyklá forma zariadenia a jeho kompaktnosť im umožňuje manévrovať pri práci v záhrade. Prítomnosť Efezus určite poteší záhradkárov. Západka je však poskytnutá, nie veľmi trvanlivá.

 • Grinda 8-422087. Funkčný model s teleskopickou rukoväťou dobrej dĺžky (96,5 cm), ktorej prítomnosť eliminuje potrebu nakloniť sa pri rezaní byliniek. Rotačný mechanizmus je pohodlný počas účesu trávnika v ťažkostných zónach. Čepele sú pokryté teflónom, takže pozostatky trávy sa nezhromažďujú na reznej časti. Hmotnosť výrobku je 700 g, čo je jediný mínus tohto modelu.

 • STIGA SGM 102 AE 253010241 / ST1. Batérie nožnice pracovať v záhrade. Kapacita lítium batérie je 2,5 a⋅ch, napätie batérie – 10,8 V. Rotačný mechanizmus vám umožňuje pracovať s nástrojom v troch polohách. Rukoväte sú pokryté mäkkým materiálom. Hmotnosť produktu – 600 g. Incase s nožnicami Tam je trysky-kefy, nabíjačka, batéria.

 • GARDENA COMFORT CUT LI 09856-20.Tisíc.00. Záhradné nožnice na batérii majú obojstranné nože s dĺžkou rezného prvku 80 mm. Pohodlná rukoväť robí nástroj čo najpohodlnejšie. Vstavaná batéria s napätím 3,6 V.

 • BOSCH ISIO 3,6 V LI s teleskopickou rukoväťou. Elektrické nožnice s batériou 3,6 V. Výkon napájania je 1,5 a⋅. Pracujte takýto nástroj, nie je potrebné sa dotknúť, že sa zbaviť rastúcich bylín. Špeciálny indikátor informuje používateľa o vypustenej batérii.

Niektoré modely osvedčených výrobcov boli opísané v hornej časti. Na oficiálnych lokalitách záhradníkov je možné nájsť u iných dátových nástrojov.

Dieťa Nuances

Pre tých, ktorí sa rozhodli získať elektroniku za účesňový účes, musíte zvážiť niekoľko dôležitých bodov, ktoré ovplyvňujú výber tohto typu záhradného nástroja.

 • Vysoký výkon nožníc trávnika závisí od kapacity batérie a výkon batérie závisí od jeho neprerušovanej prevádzky.
 • Dĺžka čepele ovplyvňuje rýchlosť a jednoduchú prevádzku. Dlhé nožné nožnice vám umožňujú zvládnuť najťažšie miesta.
 • Hmotnosť prístroja by mala byť tak, aby ste mohli dlhú dobu pracovať v záhrade. Pri nákupe by mal držať nožnice v rukách, vykonajte pohyby, ktoré sú zvyčajne vykonávané pri práci. To pomôže pochopiť, či je táto hmotnosť vhodná, alebo stojí za to zvážiť, že modely jednoduchšie (ťažšie).
 • Indikátor batérie umožňuje monitorovať úroveň nabitia zariadenia, ktorá je veľmi vhodná pri práci v záhrade.
 • Vstavané tlačidlo uzamknutia Vylučuje možnosť náhodného alebo vypnutia.
 • Funkčná rukoväť pracuje s nástrojom čo najpohodlnejšie.
 • Pre mnoho modelov musí byť napájací zdroj zakúpený samostatne.

Ak sa niekto rozhodol kúpiť manuálnu kefovú rezačku, mali by ste sa oboznámiť s nasledujúcimi pokynmi.

 • Venujte pozornosť materiálu, z ktorej je čepeľ. Je lepšie si vybrať nožnice z ocele – život takéhoto nástroja nad vyššie.
 • Je potrebné klásť silu pružiny, ktorá sa nachádza v strede prístroja. Okrem toho musí byť elastický (ale nie pevný) a spoľahlivo fixovaný.
 • Dĺžka a tvar čepelí sú vybrané v závislosti od ich účelu – na rezanie trávy, čo dáva tvar k kríkom, spracovania stromov, a tak ďalej.
 • Materiál pokrývajúci rukoväte musia byť protišmykové.
 • Dostupnosť niekoľkých bodov čepelí, ktorá je vhodná na spracovanie rôznych častí záhrady.
 • Musíte vyzdvihnúť tvar rukoväte a zohľadniť aj skutočnosť, že existujú modely pre prácu jedného alebo dvoch rúk. Tu musí každý majiteľ vykonať individuálnu voľbu.

Ako sa to používa?

Práca elektrických nožníc je možná bez špeciálnych znalostí a zručností. Pred použitím nástroja by ste mali starostlivo preskúmať pokyny, ktoré sú súčasťou nástroja av prevádzke sa snažia dodržiavať všetky odporúčania uvedené v ňom. Kľúčom k úspešnej prevádzke prístroja je správne nastavenie zariadenia.

Práca v takomto nástroji je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Pred demontážou náradia zmeňte trysky, čistite lopatky, musíte vybrať batériu zo skrine zariadenia.

Dlhé zistenie Zariadenie pod priamym slnečným žiarením nepriaznivo ovplyvňuje stav batérie. Ak nožnice prestali pracovať počas prevádzky, nemusíte stlačiť tlačidlo ON / OFF mnohokrát, s najväčšou pravdepodobnosťou, batéria jednoducho vybitá.

V prípade nevhodnosti starej energie alebo jeho neprítomnosti, v súprave, kúpiť nový, s prihliadnutím na odporúčania výrobcov. Po operácii je potrebné batériu odstrániť zo zariadenia. Napájanie nemôžete uložiť v blízkosti kovových predmetov, pretože to môže viesť k skratu.

Prečítajte si viac o nožniciach trávnika Pozrite si časť Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: