Odrody a výber drevených skrutiek

V súčasnosti je najbežnejšie spojovacie materiály na použitie vo výrobe av každodennom živote je všetok obľúbený strom sebestačnosť. Malo by sa chápať v jeho odrodách, aby si vybrali právo.

Zvláštnosť

Hlavným plusom takejto samo-tlače je, že nie je potrebné predvŕtať otvor – vďaka akútnej základni a nite, nezávisle naskrutkujte do povrchu. To je nádherná alternatíva k nechtom.

Self-capping skrutky vizuálne odlišné od iného druhu v dôsledku vzácneho závitu (to pomáha samočinnej skrutke na držanie vlákna stromu), jeho odbočky sú väčšie a hlbšie. Tiež zbaviť sa drvenia dreva, musí mať veľmi ostrú ihlovú základňu (tip). Ak chcete skryť takéto upevňovacie prvky, a nevynikol na hotovom výrobku, kužeľovitá hlava urobila pokrúsu skrutku.

Priemerná dĺžka drevenej skrutky je 10-250 mm. Ak dĺžka presahuje 80 mm, potom nebude závit na celú tyč – pomôže znížiť odolnosť pri preskrutkovaní skrutky v dreve.

Pre každý typ stavebných prác nájdete požadovanú sebestačnosť. Voľba je len obrovská, je to spôsobená rôznymi použitím materiálu. Ale všetci musia byť v súlade s GOST.

Porovnanie s kovovými skrutkami

Vzhľadom k tomu, strom a kov majú absolútne odlišnú štruktúru, potom sú skrutky aplikované rôzne.

 • Drevo je menej husté, pre to, aby sa prispôsobili upevňovacím materiálom s veľkým rozstupom nití – takže upevnený materiál spoľahlivo opravuje a vlákna stromu budú poškodiť menej. Tiež pre montáž drevených konštrukcií sa používajú tenšie skrutky.
 • Hlavným rozdielom kovového sebaistoty je najmenší krok závitu, ktorý poskytuje vysokokvalitné spojenie rôznych kovových konštrukcií a profilov. Takéto skrutky sú hrubšie a silné.

Obaja samo-lisovanie majú veľmi akútne konce, môže byť vyrobené z identických materiálov a majú rovnaké klobúky.

V súčasnosti si môžete kúpiť takzvanú univerzálnu samoobslužnú skrutku, ktorá bude vyhovovať akémukoľvek typu materiálu.

Preskúmanie druhov

Mnohí sa stretávajú s podobným typom upevňovača prvýkrát a jednoducho neviem, čo sa líšia od stromu. V spravodlivom človeku je ťažké okamžite prejsť v takomto širokom výberom odrôd.

Je zvyčajné klasifikovať tieto výrobky v niekoľkých kritériách.

O spracovaní vonkajšieho povrchu

Z toho, čo materiál bude vyrobený zo sebakleptého skrutky, jeho ďalšia sila závisí. Môže to byť nerezová alebo uhlíková oceľ, mosadz. Na ochranu pred koróziou je pokrytá špeciálnym riešením.

Ak má samoobslužná skrutka čiernu farbu, potom je to takzvaná fosfatátovaná samospračná skrutka. Používa sa na miestach s nízkou vlhkosťou, extrémne nestabilnou k korózii.

BRASS-Kryté skrutky majú žltú farbu, odporúčajú sa aplikovať v budovách s vysokou vlhkosťou.

Ďalší typ samoobslužných skrutiek je pozinkovaný; sú biele. Používa sa absolútne v akomkoľvek prostredí, pripojené k akémukoľvek typu dreva.

Strieborná farba sa nachádza pri hardvéri potiahnuté chróm. Tento povlak zabraňuje rozvoju korózie, chráni pred buničkou a poškriabaním. Sú považované za dekoratívne, používané všade, kde je dôležité, aby ste nestabilizovali estetický pohľad na miestnosť.

Informovať

Výrobcovia ponúkajú najširší sortiment skrutiek. Pri rôznych prevádzkových podmienkach sa používajú upevňovacie prvky určitého tvaru, niektoré z nich majú špeciálne možnosti, napríklad gumové tesnenia alebo povrch vo forme vrtáka.

 • Niektoré z najlepších skrutkovacích skrutiek. V podstate sú prakticky univerzálne pre drevnú prácu, pretože sú vhodné pre rôzne druhy dreva. Vyrobené z odolnej a plastovej ocele, čo im umožňuje používať ich v akomkoľvek ohybe (t. E. Bez ohľadu na to, ako to uhol neprekročil, bude to veľmi ťažké ho zlomiť). Pri spájaní masívnych konštrukcií sa používa s použitím štrukturálnej sebestačnosti.
Prečítajte si viac  Kovová farba v Canisters: Výberové funkcie

 • S tlačovýmshabie. Použiteľné pre montáž preglejky alebo tenké profilové plechy, vybavené hlavami vo forme podložky, ktorá nedajú sebestačnú dostatočnosť. Vyrobené hlavne v bielych žltých farbách. Antikorózny. Stále existujú samoobslužné skrutky s maľovaným tlačom. Používa sa na montáž profesionálneho listu rôznych farieb.

 • S HEAGAGON HEAD. Takáto samoľúbová skrutka sa tiež nazýva hluchý, je vhodný na pripojenie silných pevných štruktúr. Veľmi základ má ostrenie, klobúk je vyrobený pod hexagónom. Je takmer vždy vystužená, hmotnosťou a hrúbkou presahuje štandardné skrutky. Kľúč Použiť pre upínanie. Tam sú tiež samoobslužné skrutky s tajným klobúkom, s notchom pod hexadujúcim kľúčom.

 • Strešné skrutky majú hexatový klobúk a gumené šmyk, Čo poskytuje ďalšie elastické tesnenie a zatvorí otvor z prebytočnej vlhkosti. Najčastejšie sa dodáva s vŕtaním na konci.

 • Hardvér pre nábytok sa nazýva potvrdí, majú hlúpy koniec. Aby ste ich točili, potrebujete predprimovaný otvor. Prakticky nepodliehajú korózii, vyrobené z vysoko kvalitnej ocele. Používa sa na montáž nábytku, vám umožní niekoľkokrát zbierať a demontovať drevený produkt, zatiaľ čo nie škodlivé upevňovacie prvky.

 • K dispozícii je tiež pozinkovaná self-capping skrutka na prácu na strome, nazývanej Spike-Groove. Ako zrozumiteľné z samého mena, pozostáva z špice a drážky, ktorá pomáha dokonale pripojiť vertikálne časti.

 • Od profesionálov môžete často počuť takéto meno ako „blchy“ alebo „chyby“. Ide o samoobslužné skrutky, ktorých hlava má skrátený kužeľ. Kvôli tomu majú schopnosť vŕtať aj kov. Zvyčajne vyrábajú malú veľkosť.

 • Samoobslužná skrutka, iný názov – skrutkovací krúžok. Vyzerá ako pevne stlačený háčik. Často používané pri upevnení stavebného dreva do fasády budovy. Schopný odolať malej hmotnosti, neodporúča sa používať pre krehké veci, napríklad luster. Vyrobené z tvrdenej uhlíkovej ocele, nahora pokrytá zinkom. Ak je zvolená hmoždinka, musí byť na úrovni s časťami seba-tlače.

 • Píly s veľkým širokým klobúkom Použite pre lepšie upevňovacie upevňovacie prvky na drevo, plus vám umožní zatvoriť otvor.

Podľa typu nite

Hlavné odrody:

 • Samočinná skrutka so širokým krokom nite, používaná na mäkké drevo (MDF, drevotrieskové dosky, drevovlábrodu), takéto upevňovacie prvky sa používajú aj pri dokovacej sadrine, plastu;
 • Malý krok (nízky závit) je vhodný na montáž stromu hustých plemien, pevných plastov a dokonca kovových častí;
 • Vlákna v dvoch hovoroch (v nej striedavo ide malý a široký krok) je ideálny pre spojovacie materiály, ktoré sa od seba líšia s ich hustotou, napríklad sušenie a kovový profil.
Prečítajte si viac  Aké sú veľkosti vlečky?

Ale toto sú len najbežnejšie typy. Teraz výrobcovia vyrábajú skrutky s modifikovanými vláknami, sú tu špeciálne drážky, ostré hrany, rezač na špičke nite alebo špeciálnych ozubených cievok.

Veľkosti a hmotnosť

V zásade, pri výbere požadovanej veľkosti sebaúvania, môžete s vami vždy odobrať vzorku, ale ak nie je žiadna taká možnosť, potom by sa mala v existujúcich vzorkách vyriešiť.

Parametre vlastného lisu sú určené dĺžkou a priemerom:

 • Existuje štandardná čiara upevňovacieho prostriedku dĺžky: 10, 15, 20, 25, 30, 35, 38, 40, 45, 48, 50, 55, 60, 63, 70, 75, 80, 100, 120, 150 mm;
 • Najčastejšie používané samočinne sú univerzálne, ich štandardné parametre v priemere sú 1,6, 2,0, 2,5, 3,0, 3,5, 4,0, 5,0, 6,0, 8,0, 10 0 mm.

Toto sú štandardné veľkosti, ale existujú výnimky. Najdlhšie samolepiace skrutky dosahujú dĺžku 200-250 mm, sú určené na pripojenie hrubých vrstiev dreva. Najmenší niekedy nedosiahne jeden centimeter.

A jeden z najobľúbenejších modelov samo-vzoriek (čierny) má neštandardnú dĺžku 51 mm, čo nemá vplyv na jeho všeobecné charakteristiky.

Skúsení majstri sú najprv určení z hrúbky seba-tlače, v závislosti od jeho ďalšieho používania si vyberú viac jemnejšie alebo hrubé. Nasledujúce kritérium je dĺžka, niekto príde šikovný krátky a niekto nebude schopný robiť v práci bez dlhej vlastnej budovy. Potom sa otočte na priemer výrobku. Všetky označenie samo-vzoriek je veľmi ľahko čítané, a dokonca aj najnekonnejšia osoba bude schopná ju rozlúštiť. Ak je balík špecifikovaný veľkosť 6×40 alebo 5×25, potom prvá hodnota vždy označuje priemer výrobku a druhá – jeho dĺžka. Vedieť, to bude ľahké vybrať si požadovaný upevňovač na vlastnú päsť.

Výrobcovia spravidla robia stoly s veľkosťou svojich výrobkov, môžete vidieť, ako dlho to môže byť vlastné a s akým priemerom klobúkov.

Hmotnosť, vlastné povzdych majú tiež rozdiely. Hmotnosť jedného mesiaca je parametre:

 • 3,5 × 16 – 1,08 g;
 • 3,5 × 19 – 1,13 g;
 • 3,8 × 64 – 3,75 g;
 • 3,8 × 70 – 4,73 g;
 • 4.2 × 70 – 4,22 g;
 • 4.2 × 76 – 4,79 g;
 • 4,8 × 89 – 7,63 g;
 • 4,8 × 95 – 8,58 g.

Malo by sa tiež vziať poznamenať, že parametre rôznych značiek sa môžu mierne líšiť, čo prekročí mieru 10%.

Ako si vybrať?

Samozrejme, že najdôležitejšou vecou je určiť účel použitia vlastnej budovy: pre ktorý sa použije, či budú na ňom ovplyvnené prírodné podmienky (dážď, sneh). Okrem toho stojí za kontrolu kvality potrebných skrutiek.

 • Hardvér musí byť totožný vo farbe – to je priamy dôkaz, že sa s nimi zaobchádza rovnako dobre a budú slúžiť presne to isté.
 • Veľkosť by tiež nemala byť žiadny rozdiel – vizuálne všetky rovnaké dĺžky a hrúbky. To isté platí pre kroky závitu: otočenie sú číre a s rovnakým intervalom rezania.
 • Ak je na konci špeciálny rezaný, nemali by byť siatie. Okraj by mal byť ostrý, nie je zlomený, inak takýto detail sa už automaticky stane nevhodným.
 • Vybranie, vo forme, v ktorej je zásuvka vyrobená, by mala byť jasná, hlboká a symetrická.
 • Vysoko kvalitné skrutky sú zvyčajne označené špeciálnym označením na obale – to je kapitál Latinský list. Upevňovacie prvky s takýmto označením sú vyrobené vo veľkých továrňach a prejsť dodatočné kontroly, majú certifikáciu. Výber vysoko kvalitných výrobkov, bude možné sa obávať, že spojovacie materiály sú rozbité v nesprávnom čase.
Prečítajte si viac  DEPON DREKTRÁTORY: funkcie a prevádzkové tipy

Bez toho, aby ste mali veľa skúseností pri výbere hardvéru, je lepšie konzultovať s konzultantom alebo len so skúseným majstrom. Pomôže vám vybrať požadovaný typ upevňovacieho prostriedku pre určitý typ práce alebo si vybrať príslušenstvo nábytku.

Pravidlá práce

Je celkom jednoduché použitie v práci sťahovacej skrutky na strome, najmä ak máte skrutkovač na ruku, ale aj bez ďalšieho náradia, s vhodným skrutkovačom, táto úloha je ľahko vykonávať. Aby nedošlo k poškodeniu v procese skrutkovania skrutiek a nerozdeliť drevo, musíte sledovať niektoré pravidlá.

 • Keď je tenká drevená časť spojená alebo sa používajú drevené krehké plemená, je potrebné pre špeciálnu opatrnosť – jeden nesprávny pohyb je schopný znamenať rozdelený materiál. Aby sa zabránilo takejto situácii, otvor je vopred – to je tiež nazývaný pilotný otvor. Použiť pre takýto pracovný vŕtanie na drevo a vŕtajte. Priemer je určený vlastnosťami surovín. Napríklad, ak sa používa materiál mäkkých plemien z mäkkých dreva, vŕtačka v priemere musí byť menšia ako dvakrát ako priemer uzáveru. A keď pracujete s takýmto hustým stromom, ako je dub, je vŕtačka zvolená, úplne identická s veľkosťou metriky.

 • Mnohí zvoliť dĺžku vlastného postaveného, ​​vedeného pravidlom „viac, to znamená lepšie“. Zdá sa, že dlhý hardvér bude spoľahlivo blízko, a ak to časť umožňuje, niekedy ho vŕtajte so samoobslužnou skrutkou. Toto stanovisko však je nesprávne. Odborníci Upozorňujeme, že správna zvolená dĺžka je sľubom trvanlivého fixácie. Self-vredy majú byť 6-7 mm kratšie ako hrúbka upevňovaných konštrukcií alebo častí.

 • S výberom priemeru je situácia podobná. Nemusíte si vybrať najhrubšie sebestačnosť, pretože niekedy sa tenký zips môže vyrovnať s úlohou oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Aj s jemným metmom je oveľa jednoduchšie pracovať a schopnosť rozdeliť výrobok sa znižuje takmer na nulu.

 • Tam je taký typ dreva, ktorý je veľmi ťažké skrutky skrutky, najmä ak sa používa len otáčanie. Odporúčajú sa profesionáli, aby pre-mazanie spojovacích materiálov s ekonomickým mydlom alebo voskom – to pomôže získať hardvér v požadovanom materiáli.

 • Základné princípy, ako správne skrutkovať skrutku v strome, už boli zvážené. Ale čo robiť, ak je potrebné extrahovať také staré skrutky? Hlavné spájkovacie železo pomôže: je potrebné ho držať trochu na správne upevnenie, pretože každý vie, že kov sa rozširuje, keď sa zahrieva. Po tom, čo sa Self-udržiava opäť ochladí, nebude ťažké ho odstrániť.

Strom Self-Review Review.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: