Odrody barov podporuje a ich použitie

Pri stavebných budovách z dreva je ťažké robiť bez pomocných prvkov upevnenia. Jedným z týchto spojovacích materiálov je podpora pre drevo. Konektor umožňuje fixáciu tyčiniek medzi sebou alebo na iný povrch. Článok bude hovoriť o vlastnostiach spojovacích materiálov, jeho typov, veľkostí a poradenstva o používaní.

Zvláštnosť

Brous Podpera je perforovaný kovový konektor s pozinkovaným povlakom. Upevňovacie prvky majú kombinovanú štruktúru, pozostáva z dvoch rohov a priečočku vo forme dosky, ktorá slúži ako basová podpora.

Tento upevňovač sa tiež nazýva balónový držiak. Výrobok je vyrobený z hustého kovu a pokrytý vrstvou svetla zinku. Zinkový povlak výrazne zlepšuje životnosť výrobku, chráni upevnenie pred vystavením vonkajšiemu prostrediu.

Každá bočná podpora má vyvŕtané otvory, ktoré sú navrhnuté tak, aby používali skrutky, hmoždinky alebo nechty. Niekoľko políc na základni držiaka má tiež viac otvorov. Vďaka nim sa vykonáva upevnenie prvku na priečny brúste alebo betónový povrch. Fixácia je vyrobená s kotvami.

Tu sú hlavné funkcie podpory barov.

 • Použitie podpory pre drevo výrazne znižuje čas výstavby. Niekedy výstavba trvá niekoľko dní alebo dokonca týždňov.
 • Nie je potrebné používať ťažké vybavenie. Dostatočne prítomnosť skrutkovača.
 • Rýchla montáž.
 • Nie je potrebné robiť rezy a otvory na drevených konštrukciách. Sila štruktúry stromu sa teda zachováva.
 • Možnosť výberu výrobkov pre upevňovacie prvky: skrutky, samoobslužné skrutky, hmoždinky.
 • Špeciálny upevňovací povlak zabraňuje hrdze.
 • Dlhý servis.
 • Sila pripojenia.

Preskúmanie druhov

Podporuje majú niekoľko modifikácií s ich vlastnosťami, štruktúrou a účelom. Typy zátvoriek sú založené.

Otvorené

Upevňovač otvoreného typu vyzerá ako plošina s doskami, ktoré sa ohýbali. Dizajn má kripe s otvormi rôznych priemerov. Existuje niekoľko úprav otvorených podpery: L-, Z-, P- a U-tvar.

Otvorená podpora je najobľúbenejším upevnením pre zlúčeniny drevených lúčov v rovnakej rovine. Upevňovacie prvky sa ľahko používajú, výrazne znižuje čas prevádzky, zvyšuje tuhosť v rohoch zlúčenín. Na upevnenie použitia hmoždinky, skrutky, skrutky. Spojovací produkt je vybraný stručne pod priemerom perforácie kovovej podpory. Otvorené konzoly sú vyrobené z hustého pozinkovaného plechu s hrúbkou 2 mm.

Výroba využíva špeciálne technológie, ktoré zvyšujú životnosť a umožňujú použitie výrobkov na dokončovacie práce.

Zatvorené

Tieto držiaky sa líšia od predchádzajúcich druhov ohnutých do krimpovania. Podpera sa používa na upevnenie drevenej tyče s betónom alebo tehlový povrch. Self-capping skrutky, nechty, hmoždinky alebo skrutky. Výroba uzavretej držiaka sa vykonáva metódou za studena. Konštrukcia je vyrobená z karbonizovaného materiálu s pozinkovaným povlakom, ktorý označuje trvanlivosť výrobku. Vďaka povlaku nie sú uzavreté konzoly ovplyvnené hrdzou a slnečnými lúčmi.

Produkty sú schopné odolávať ťažkým nákladom a nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Pri inštalácii uzavretej podpory dochádza k pevným kompresiám lúča, čo dáva hustá a spoľahlivá fixácia uzla pripojenia. Tento typ podpory sa používa pri pripájaní lúčoch. Na upevnenie, kotvy alebo samorezovacie skrutky sú vhodné pre priemer perforácie.

Prečítajte si viac  Všetko o dreve bielidke

Posuvný

Na zníženie deformácie drevenej protokolovej kabíny sa použije posuvná konzola. Upevňovacie prvky poskytuje mobilitu raftovaného v dôsledku spojenia ich koncov podľa typu závesov. Posuvná podpora je kovový prvok z uhla s slučkou a doskou, ktorá je umiestnená na nohe. Montážna konzola produkuje z listu ocele v hrúbke 2 mm s pozinkovaným. Použitie posuvnej podpory zahŕňa inštaláciu rovnobežnú s posunom. Upevnenie zabezpečuje spoľahlivú fixáciu spojovacích uzlín, je zjednodušená pri inštalácii a vysokej kvality eliminuje deformáciu.

Bodovanie a hypotéky

Skóre Podpery sa používajú pri výstavbe malého šermu a ľahkého základu. Podporuje drevo v zemi – to je dizajn dvoch prvkov. Prvý prvok je navrhnutý tak, aby upevnila tyč, druhý vyzerá ako kolík s upchatím pôdy. Použite vertikálne upevňovacie prvky. Drevo sa vloží a fixuje nesebeckosť. Hotový dizajn je upchatý do zeme a môže slúžiť ako spoľahlivý podpora pilierov.

Hypotekárna konzola má svoje vlastné vlastnosti. Používa sa na opravu podpory betónu. Povrch dreva a betónu neprichádzajú do kontaktu, čo zvyšuje pevnosť a trvanlivosť dizajnu.

Nastaviteľná podpora alebo kompenzačná konzola

Nastavenie podpory slúži na kompenzáciu procesu zmršťovania dreva. Drevené nosníky a guľatiny Pri vysušení sa zahrievajú. Percento zmrštenia je až 5%, to znamená až 15 cm pre 3 m výška. Kompenzátori sa zmenšili.

Kompenzátor sa nazýva aj skrutkový konektor. Vzhľad, naozaj, pripomína jacko. Dizajn sa skladá z niekoľkých dosiek – podpora a reakcie. Platne majú otvory na upevnenie. Samotné dosky sú utesnené skrutkou alebo kovovou skrutkou, ktorá poskytuje spoľahlivú a stabilnú polohu. Kompenzátory vydržia veľké zaťaženie a majú proti korózii.

Konektor „les až do konca“

Takáto zlúčenina sa nazýva nechtová doska. Prvok vyzerá ako taška s karafiátmi. Hrúbka samotnej dosky je 1,5 mm, výšky spike – 8 mm. Klince sú vytvorené v dôsledku použitia metódy za studena. Na 1 Decimeter Square predstavuje až 100 hrotov. Upevňovacie prvky je bočný lúčový konektor a nainštalované hroty dole. Platňa je úplne upchatá do dreveného povrchu.

Prečítajte si viac  Ako sa kliešte líšia od klieští?

Rozmery

Pri stavebných drevených budovách potrebujete tyče rôznych šírky a dĺžky. Podporu určitej veľkosti pre nich sú vybrané:

 1. Veľkosti otvorených zátvoriek: 40×100, 50×50, 50×140, 50×100, 50×150, 50×200, 100×100, 100×140, 100×150, 100×200, 140×100, 150×100, 150×150, 180×80, 200×100 a 200х 200 mm;
 2. Hodnoty uzavretých nosičov: 100×75, 140×100, 150×75, 150×150, 160×100 mm;
 3. Posuvné upevňovacie prvky sú nasledujúce rozmery: 90x40x90, 120x40x90, 160x40x90, 200x40x90 mm;
 4. Niektoré veľkosti upchatých podpier: 71x750x150, 46x550x100, 91x750x150, 101x900x150, 121x900x150 mm.

Tipy na použitie

Najbežnejší zips je považovaný za otvorenú podporu. Používa sa pri montáži drevených stien, oddielov a prekrývaní. Existuje 16 veľkostí otvorenej konzoly, aby sa zabezpečilo upevňovacie prvky tyče rôznych sekcií. Podpera 100 x 200 mm je napríklad vhodná pre bar s obdĺžnikovým prierezom. Upevňovacie prvky sa pripájajú s barmi pomocou nesebeckého. Špeciálne prílohy a zariadenia nepotrebujú.

Otvorené pripojenie sa používa na vytvorenie t-tvarovaných spojovacích materiálov. Drevo je upevnené do konca materiálu koruny na oboch stranách spojovacej čiary.

Uzavreté upevňovacie prostriedky vytvárajú tvaru m tvaru m. Inštalácia prvku je trochu odlišná od inštalácie otvorenej konzoly. Použitie uzavretých upevňovacích prvkov znamená inštaláciu na samotnom klinov. Až potom naskladajte dokovací lúč. Na upevnenie používajte bežné skrutky.

Montáž posuvného držiaka znamená inštaláciu rovnobežnú s nohou Rafter. Uhol je kolmý na maximum na kompenzáciu procesu zmrštenia. Posuvné upevňovacie prvky sa používajú nielen pri výstavbe nových budov. Môže sa použiť na riedidlá. Pomocou posuvnej podpory výrazne zvyšuje pevnosť drevených konštrukcií.

Pred inštaláciou upchatého uzáveru by ste mali najprv odhadnúť kvalitu pôdy. Stojí za to vedieť V piesočnatej a vodotesnej pôde budú podpery pre vertikálne hromady alebo potrubia zbytočné. Nebudú držať. V kamenskej krajine nebudú skóre. Tieto faktory sa musia zohľadniť.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a jemnosti výberu zbraní na zatĺkanie klincov do dreva

Podpora začne s prípravou baru. Veľkosť tyče je zvolená na základe veľkostí sedadla, v ktorom bude pilier vložený alebo hromadu. Veľkosť Vypočítajte miesto inštalácie držiaka a vykopnite prehĺbenie. Držiak je inštalovaný v prehlbovaní okraja nadol a upchaté kladivom. V procese musíte skontrolovať hromadu na úrovni, aby ste splnili prísne vertikálnu polohu.

Hypotekárny konektor sa často používa v betónovaní alebo následne na inštaláciu nosnej tyče. Predtým v betónovej ploche sú otvory vŕtané, čo je 2 mm menšie ako priemer kolíka hypotekárneho prvku. Držiak sa pripája s betónovým povrchom s hmoždinami alebo kotvami.

Podpora alebo doska na nechty sa ľahko používa. Je inštalovaný s klinecou časťou a upchávajte klammer alebo kladivo. Prvok je vhodný na pripojenie bočných pruhov v jednej rovine.

Pred inštaláciou kompenzátorov na úpravu je potrebné vykonať označenie pre každého z nich. Zároveň berte do úvahy dĺžku a šírku drevených lúčov. Potom sú kompenzátory pevné a vystaviť výšku. V prípade potreby korekcia rohov pomocou úrovne.

Upevňovacie prvky sú vybrané na základe priemeru pierovania nosičov a typu pripojenia. Pripojenie upevňovacích prvkov a dreva sa vykonáva pomocou nesebecké, skrutky, nechty alebo kotvy. Napríklad pri inštalácii obyčajných otvorených alebo uzavretých nosičov používajte samoobslužné skrutky. Ak chcete opraviť ťažké drevené konštrukcie do betónu alebo tehlu, je lepšie zvoliť kotvy alebo hmoždinky. Produkty sú schopné odolať vysokým ukazovateľom zaťaženia a tlaku.

  Podporuje bruss majú rad odrôd, čo umožňuje vybrať konzolu pre konkrétny typ pripojenia. Všetky druhy majú vlastné funkcie, veľkosti a charakteristiky. Avšak, oni sú zjednotené jedným: dlhým životnosťou a jednoduchosťou. Tento článok pomôže zistiť a vybrať definitívne zadanie a Tipy na používanie vylučujú chyby pri inštalácii.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: