Odrody keramických dlaždíc pre kuchyňu a odporúčania pre svoj výber

Keramická dlažba je považovaná za najobľúbenejší povrchový materiál pre kuchyňu, pretože má vysokú kvalitu a slúži dlhodobo. Kvôli rôznorodosti farieb a textúr dopĺňa akýkoľvek dizajn, čím dáva pohodlie miestnosti a teplo. Okrem toho je výrobok ľahko inštalovaný, dokonca aj začiatočník majster bude schopný vykonať keramiku dekor.

Zvláštnosť

Keramická dlažba je moderný stavebný materiál, ktorý sa vyrába vo forme dosiek a je určený na obkladové steny a podlahy, sa vyznačuje hladkým povrchom. Obkladový materiál môže mať inú veľkosť, čo zjednodušuje jeho inštaláciu. Vyrába sa keramika z prírodných surovín, jeho kompozícia obsahuje zmes piesku a ílu, ktorá sa odišlo po varení na tvorbe a prúdi dole pri teplote od 900 do 125 ° C (v závislosti od typu produktu).

Vďaka tejto metóde spracovania materiál získa stabilnú štruktúru a inertnosť. Keramická dlaždica sa nebojí vystavenia vode a kontaktu s chemikáliami, takže ideálny pre kuchyňu. K dnešnému dňu bol ceramooklitter široko používaný pri navrhovaní dizajnu rôznych priestorov. Z tohto materiálu môžete položiť obe pevné povrchy a oddelené fragmenty s určitým predmetom.

Výhody a nevýhody

Mnohí majitelia bývania si vyberú keramické dlaždice, aby dokončili kuchyňu, pretože je to prírodný materiál a nepoškodzuje ľudské zdravie. Produkt nerozlišuje toxické látky do životného prostredia, pretože vyhoreli vo výrobnom procese, ktorý poskytuje vysokú teplotu streľbu. Okrem environmentálnej priateľstvo má tento konečný materiál iné výhody.

  • Inertness. Po vypálení, dlaždica získava odolnosť voči tvorbe plesní a húb, neinteracuje s chemikáliami. Kvôli tomu sa často používa na čelia povrchom v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. V kuchyniach, keramické dlaždice najčastejšie vypracuje pracovný priestor, pretože je práve možná, ako je to možné. Materiál s priamou vlhkosťou získava všetky svoje vlastnosti.
  • Odolnosť proti opotrebeniu. Ak spĺňate všetky technológie pokládky dlaždice, môže slúžiť v kuchyni pre viac ako tucet rokov. Predĺžiť životnosť cieľa pomáha správnej starostlivosti. Musí byť pravidelne stierané z prachu, mastných a vodných kvapiek s použitím špeciálnych žien alebo mäkkej handričky. Nebojí sa takejto dlaždice a kontaktu s abrazívami, zachováva si svoju pevnú štruktúru na dlhú dobu a atraktívny vzhľad. A materiál je rezistentný na priame slnečné svetlo a nezmizne.
  • Zahraničná bezpečnosť. Dokončovací materiál z keramiky nepodporuje proces horiace, ktorý zabraňuje šíreniu ohňa v ohni.
  • Obrovský výber sortimentu. Vzhľadom k tomu, že výrobky produkujú rôzne formy, farby a veľkosti, ľahko sa dajú vybrať v rámci akejkoľvek štylistickej miestnosti. Keramické dlaždice sú dokonale kombinované s inými typmi dekoratívnych orezaní, rozširuje možnosti dizajnérov a umožňuje vám realizovať najoriginálnejšie nápady v skutočnosti.

Pokiaľ ide o nedostatky, tento materiál má vysoké náklady, jeho samostatné typy sú komplexné v zariadení, ktoré vyžadujú určité zručnosti. Ak si želáte, môžete si kúpiť dlaždice rozpočtovej triedy, je prakticky nič horšie v kvalite drahých výrobkov a nie menej pôvodne vyzerajú v kuchynskom interiéri.

Názory

Kuchynské dlaždice keramiky sa považujú za najvhodnejší materiál na dokončovacie plochy, ktoré sú často vystavené rozdielom vlhkosti a teploty. Nedávno je stavebný trh reprezentovaný elegantný sortiment výrobkov, zatiaľ čo môže mať iný dizajn a charakteristiky. V závislosti od toho je orientovaný výrobok rozdelený na niekoľko typov.

  • S lesklým povrchom. Toto je najbežnejší typ keramiky, ktorý je ľahké odísť a má ľahký trblietok. Dokončenie s týmto materiálom vám umožňuje naplniť miestnosť svetlom a vizuálne rozšíriť svoj priestor. Preto je možné vybrať lesklé biele výrobky pre dizajn kuchynských zástery. Ich jedinou nevýhodou je výraznejšie škvrny tuku a vody.

  • S matným povrchom. Diferizuje drsné na dotykový povrch a je často k dispozícii s pôvodnou textúrou. Je zaujímavý v kuchynskej dekoratívnej úprave, v ktorom je kombinácia dlaždíc pozostávajúcich z niekoľkých textúr. Keďže matný povrch je na rozdiel od lesku, zvyčajne sa používa na obloženie kuchynskej podlahy.

  • S depozíciou. Je špeciálny typ keramického výrobku, ktorý má povrch zdobený dekoratívnymi vložkami. Vyzerá to v dizajne kuchyne nezvyčajné a originálne, ale je to drahé. Mnohí stylisti uprednostňujú kombinovať v povrchovej úprave v rovnakom čase vzorky keramiky s lesklým, matným povrchom a striekaním. Dáva izbu špeciálne kúzlo.

Ceramooklitter môže byť tiež rozlíšená stupňom ochrany pred účinkami chemikálií, je rozdelená do nasledujúcich tried: A, B, C, AA a O. Pre kuchyne sa odporúča vybrať produkty s označením A alebo AA, majú hrúbku až 4 mm a je najviac odolný voči detergentom a čistiacim prostriedkom. Veľkosť, keramické obklady sú 10 × 10, 20 × 20, 20 × 30 a 30 × 30 cm (zvyčajne používané na povrchovú úpravu podlahy). Podľa spôsobu výroby je dekoratívny materiál rozdelený do extrudovaného (získa sa lisovaním piesku s ílom) a vytláčané (vyrobené z tvrdej hmoty, ktorá je prechádza cez extrudér)

Možnosti dizajnu

Keramická dlažba pre kuchyňu je k dispozícii v rôznych farbách, takže sa ľahko zvolí pre akúkoľvek štýlovú izbu a harmonicky v kombinácii s nábytkom a inými položkami dekorov. Teraz môžete nájsť monofónne aj vzory s kresbou. Obrovská popularita používajú produkty béžovej, bielej, ružovej a modrej. Často sú zdobené vinylovým nálepkami, ktoré sa pri zmene dizajnu v kuchyni ľahko odstráni. Krásna dekorácia je dlaždica s kvetmi, je zaujímavé sa pozrieť do interiéru, čo mu dáva atmosféru nehy.

Široký dopyt má materiál pod stromom alebo gzhel. V závislosti od farieb pultoty a headsetu môže byť zvolený ľahší alebo tmavší. Ak chcete získať kontrast v dizajne, odporúča sa použiť dlaždice niekoľkých odtieňov, zatiaľ čo je dôležité venovať pozornosť hlavným detailom interiéru a nepreháňať ju s odrodou. Pre dizajn zásteru je dokonalé riešenie považované za keramiku nevhodných farieb, s obrazom abstrakcie a ovocia. Rovnako ako keramické dlaždice môžete položiť povrch stenách vo forme panelu, výber určitej témy.

Samostatná pozornosť si zaslúži produkty s imitáciou mramoru, dlažby alebo kameňa: často sa používajú pri vytváraní kuchýň v štýle krajiny. Zdá sa, že pôvodná kuchynská zástera, upravená s dlaždicou v štýle patchwork, na to, vyzdvihnúť dlaždice s malými kvetinovými vzormi. Pre podkrovný štýl sa odporúča dizajnéri, aby získali matné keramické dlaždice s betónovou alebo tehlovou imitáciou, Musí byť doplnený sklom a kovovým dekorom. Vytvorenie neobvyklého dizajnu bude tiež pomáhať dlaždice vo východnom štýle: zobrazujúce sakura kvety a hieroglyfy.

Ako si vybrať?

Najväčšími výrobcami keramických dlaždíc v kuchyni sa považujú za Španielsko a Taliansko, neustále dopĺňajú európsky trh s novými produktmi, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou. V tomto prípade sa dokončovací materiál môže líšiť v konštrukčnom a operačnom charakteristike. Talianske výrobky majú klasické strany strany od 10 do 50 cm a veľkého množstva od 50 do 120 cm. Stredné vzorky vzoriek sa bežne používajú na kuchynský nástenný dekor. Aby to urobili, potrebujú získať rôzne formy a vytvoriť komplexný panel na monotónnom základe. Španielska dlaždica vo forme veľkých štvorcov je vhodná pre podlahu, jeho rozmery môžu byť od 10 x 10 do 120 × 120 cm a hrúbka nepresahuje 6 mm.

Španielska keramika môže byť tiež podšívka a steny, Aby to urobilo, stojí za to vybrať vzorky obdĺžnikových tvarov, ktoré sa vyrábajú v spoločných veľkostiach 20 × 25, 20 × 30, 12 × 24, 15 × 15 a 15 × 20 cm. Hrúbka takýchto výrobkov je 4 mm. Vzhľadom k tomu, že produkt tohto druhu je drahý, potom pred nákupom by sa výpočty mali vykonať a uprednostniť tieto vzorky, ktorých rozmery budú viacnásobné plochy povrchu. Tým sa zníži spotreba materiálu a zníži množstvo odpadu.

Pokiaľ ide o výber dizajnu, talianska dlaždica sa vyznačuje minimalizmom a obmedzením a španielsky, naopak, priťahuje lesk a úľavu na hru. Ak je interiér zabezpečený pre prítomnosť kvetinových motívov vo forme kytice a vegetácie, je lepšie kúpiť španielske výrobky. Vyznačuje sa vzormi symetrie. Pre kuchyňu v klasickom štýle sa anglická keramika dokonale zapadajú: má vysokú kvalitu a vyrába v bohatej palete farieb.

Malo by sa vyplatiť aj stupňu ochrany materiálu, pretože bude neustále vystavený odparovaniu z varenia. Materiál by mal byť ľahko starostlivý, najmä podlahový kryt, ktorý je kontaminovaný potravinárskymi časticami. Dôležitú úlohu sa hrá v oblasti výberu a trvanlivosti. Ak sa keramika obáva mokré čistenie s použitím čistiacich prostriedkov, rýchlo stratí atraktívny vzhľad. Preto je žiaduce získať produkty s triedou ochrany AA.

Dokonale vhodný pre kuchynskú keramiku s drsným povrchom, zatiaľ čo by mala mať malú štruktúru: to uľahčí čistenie. Pre obklady stien odporúčajú odborníci s použitím materiálu s malým stupňom poruchy, pretože nebudú vystavené vysokým zaťaženiam a je lacnejšie. V prípade, že je v interiéri prítomný prirodzený strom, potom môže kuchyňa dodatočne zdobiť dlaždice pod stromovými vložkami. Je zvolený pri farbe headsetu a stanovené v pracovnom alebo jedálenskom prostredí.

Ako si vybrať keramickú dlažbu pre kuchyňu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: