Odrody orechovných dosiek a ich aplikácie

Matica má veľmi bohatú históriu. Hlboko prenikol k potravinárskej kultúre, kozmetike a medicíne. Úloha v dekorácii a výzdobe priestorov zaberá osobitné miesto.

Zvláštnosť

Orech je považovaný za „červený strom“. Práca s ním milujú staviteľov a majstrov. Drevo nemá jednotnú farbu a je jadro, to znamená, že jadro je zrejme odlišné od vonkajšej vrstvy – Collus.

V strede prierezu trupu je strom stále tmavý a hrany sa výrazne rozjasňujú. Ukazuje sa, že druh prechodu z čokoládovej hnedej do béžového nosiča. Proces spracovania dreva je pomerne rôznorodý a tiež vytvára zaujímavú textúru materiálu. Preto je matica ako dokončovací materiál vo veľkom dopyte.

 1. Vhodné pre ručné práce. Úroveň hustoty je priemer, takže drevo je skôr plastové a ohýbanie, je ľahké znížiť, brúsenie, lakovanie a iné druhy spracovania.
 2. Pri vysušení plemena silne zmení tvar a ochrana, môže byť deformované. Ale následne jej výčitky a geometrické proporcie nie sú skreslené.
 3. Omenené vlákna môžu byť navíjané a môžu byť rovné, Čo je veľkorysý základ pre dizajnérov kreativity, rezačky a iných drevených majstrov.
 4. Materiál je imunitný voči vlhkosti, nie je prístupný baktériám a korózii. Môže slúžiť mnoho rokov. Podlahy z toho, že nie sú čerstvé a nie sú plesní, nestratia svoju brilanciu a farbu aj po rokoch prevádzky.

Dosky z orechov sú široko distribuované vo výrobe podláh, ale majú veľmi vysoké náklady. Na zvýšenie dostupnosti materiálu pre zákazníkov boli potrebné výrobcovia. Vytvoria sa špeciálne „vrstvené“ parketové dosky, kde je vyrobená len vrchná vrstva z drahých surovín a nižšia predstavuje lacnejšie druhy, ako je biróza alebo borovica. Výsledkom je, že doska má podobnosť s koláčom, kde každá vrstva je kolmá na predchádzajúcu, čím sa vytvára potrebná sila.

Preskúmanie druhov

Dosky z orechov sú rozdelené do metód spracovania a zberu surovín, ako aj odrôd plemena.

Rumber sa získa v dôsledku pílového kotúča. Môže pozostávať z hranej a nevykonanej rady.

 • Utešený – Príprava získaná v dôsledku pozdĺžneho rezania so zvyškami kôry na bokoch. Môže sa použiť na diela a výrobky, kde sa nevyžaduje estetický vzhľad, ako aj v návrhu práce, v ktorom sa matica zvyčajne používa zriedkavo v dôsledku jeho vysokej ceny.

 • Hnusný – Toto je doska, pil a spracováva zo všetkých strán. Iba vyššie a hodnotné suroviny.

Odrody stromov sa vyznačujú ich rozmanitosťou, ich poľnohospodárska plocha sa vzťahuje na severnú a Južnú Ameriku, Európu, Kaukazu a juhovýchodnú Áziu. Celkovo existuje viac ako 60 druhov, tu sú niektoré z nich:

 • Kalifornia;

 • Kaukazský (orech);

 • hickory;

 • Kanadská matica.

Popularita druhov rocku sa neustále mení. Amerika a európske odrody sú považované za najkrajšie.

Americká čierna matica je na vrchole popularity, pretože má neobvyklý vzorovaný povrch. Chuť jeho jadra sa líši od tmavohnedého na čiernu, súčasnú fialové a červené odtiene. Je najdrahší materiál.

Európsky Plemeno dreva v kvalite nie je horšie, ale stojí lacnejšie. Farbenie závisí od miesta rastu. Štruktúra je zvlnená, výkres sa skladá z Krapija a línií temnejšieho tónu, natiahnuté po celom povrchu jadra, ktorej farba sa zmení zo sivej-hnedej na červeno.

Kaukazský (orech) Som horší ako estetika, ale ide do vysoko kvalitných charakteristík. Jeho bažina sivá so zločinkami. Má komplexný, pruhovaný vzor, ​​zmení jeho farbu v závislosti od uhla pohľadu.

Exotické typy orechov sú zriedkavo používané v stavebných prácach, pretože odlesňovanie v mnohých krajinách je zakázané, pretože vedie k porušeniu environmentálneho systému džungle.

Používanie použitia

Omene je rozšírený v inžinierstve a dekoratívnom umení, dokonca aj v stavebníctve lietadiel a výroby zbraní.

Vďaka svojej relatívne nízkej hustote a plasticite sa rovnako ľahko používa v stavebníctve, dokončovacom, ako aj pri výrobe remesiel a suvenírov.

Všade z dosiek sa vyrába:

 • Luxusný nábytok spolu s dekoratívnymi komponentmi, prvkami stoličiek, chrbtových lôžok a regály;
 • Podlahy a parkety, stropy, stenové panely;
 • dyha s nábytkovými štítmi;
 • hudobné nástroje;
 • sochy;
 • domáce riad;
 • Akustické reproduktory;
 • Šperky a oveľa viac.

  Doska orechov má mnoho charakteristických vlastností, jedinečných výkresov a rôznych farebných palety. Je to jednoduché a pohodlné pre prácu, odolné v oblečení, trvanlivé. Ideálne pre všetky druhy ručných prác. Výrobky a dokončovanie z nej ľahko a esteticky zapadajú do interiéru.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár