Olovujúci nádoba: typy štruktúr a ich výhody

Takmer všetky dokončovacie práce zahŕňajú zarovnanie stien s rôznymi typmi omietky. Aplikujte riešenie nie je vždy vhodné pre konvenčné CELMA, pretože je pre jej ťažké rovnomerne rozdeliť kompozíciu na povrchu. Univerzálne riešenie je použitie nádoby omietky.

Základné pojmy

Omietkový vedro je pomocné zariadenie, ktoré je určené na aplikáciu kvapalného roztoku na povrch steny alebo podlahy. Aplikujte ich často pri debinácii vertikálnych povrchov.

Tento dizajn je vyrobený z niekoľkých hlavných častí:

 • Kovová misa. Kapacita nádoby sa môže líšiť v rôznych veľkostiach. Urobil misku odolného listu ocele, ktorá dáva rôznym tvarom.
 • Pero. Upevnite ho priamo do rámu, aby ste zjednodušili prácu. Mnohé jednoduché rukoväte sú vyrobené na báze dreva, pretože má malú hmotnosť.

Treba poznamenať, že forma vedra, ktorý sa môže líšiť v závislosti od aplikačného prostredia a spôsobu použitia riešenia.

Je oveľa jednoduchšie pracovať s takýmto nástrojom ako s Celma, na povrchu, z ktorých môže byť riešenie odmietnuté.

Názory

Stavebné vedro sa už dávno objavili a odlišovali sa jednoduchá a praktickosť. Po čase času sa výrobok nezmenil: Výrobcovia zlepšili tvar misky.

V závislosti od spôsobu použitia môžu tieto výrobky rozdelené na 2 hlavné typy:

 • Manuálny. Toto sú bežné domáce misky s drevenou rukoväťou. Môžete ich urobiť s vlastnými rukami z tenkého plechu. Nástroj používajú majstri s malými množstvami práce, kde nie je nutné dosiahnuť vysokú presnosť aplikácie.

 • Hopka. Toto je pneumatický vedro, ktorý vám umožní aplikovať riešenie pri vyšších rýchlostiach. Externe sa podobá miske s vysokou stranou. V spodnej časti nádrže sú otvory, cez ktoré je zmes na výstupe. Môže existovať niekoľko, a sú doplnené špeciálnymi vodiacimi trubicami.

Dodávka roztoku sa uskutočňuje v dôsledku kompresora stlačeného vzduchu.

Na zjednodušenie operácie môžu dizajnéri zmeniť usporiadanie rukoväte. To vám umožní pracovať s povrchmi umiestnenými v rôznych lietadlách. Niektoré modifikácie môžu byť vybavené skrútenými hlavami. To vám umožní zmeniť smer práce v závislosti od umiestnenia steny.

Princíp pracovnej násypky

V tomto formulári by sa pneumonovok mal podrobnejšie zastaviť. Jeho použitie umožňuje niekoľkokrát urýchliť šokovanie.

Princíp fungovania pneumopatov na použitie roztoku môže byť opísaný takýmto algoritmom:

 • Určité množstvo varenej zmesi je pokryté v miske. Treba poznamenať, že kvalita žiadosti závisí od konzistentnosti riešenia. Nemala by byť príliš hrubá a nie príliš tekutá. Hrúbka zmesi sa stanoví vizuálne.
 • Po naplnení roztokom na zástrčku vedra v kompresore. Riadenie sa vykonáva pomocou špeciálnej páky. Vzduch pri výstupe padá na roztok a tlačí ho cez spodnú otvor, po ktorom sa zmes nachádza na stenu.

Aplikácia sa vykonáva v konzistentne tenkých vrstvách. Je lepšie vykonávať niekoľko prístupov, pretože to umožní požadovaný zväzok zmesi so základňou. Treba poznamenať, že moderné automatické lyžice sú univerzálne.

Okrem omietky s ich pomocou, môžete použiť nasledujúce zlúčeniny:

 • Riešenia piesku;
 • Reliéfne texturálne farby;
 • Korkové riešenia.

Jedným z technických parametrov zásobníka je uhol, pod ktorým môže systém distribuovať omietku. Táto hodnota vo väčšine nástrojov sa líši od 30 do 90 stupňov. Čím menší je to menší štvorcový kryt zmesi, keď.

Preto, keď vyberiete zariadenie, je potrebné zvážiť, ako sa momentálne musí vykonať množstvo práce.

Výhody a nevýhody

Olovujúce lyže sú dnes celkom bežné a používajú mnohí profesionálni stavitelia.

Tieto univerzálne zariadenia majú niekoľko nesporných výhod:

 • Jednoduchá obsluha. Použite príručku alebo pneumatický vedierku, dokonca ani nemá skúsenosti, muž.
 • Zvýšiť produktivitu. Dosiahnuté z dôvodu možnosti rýchlej aplikácie požadovaného objemu zmesi na stene. Treba poznamenať, že ručné lyžice nedávajú také veľké zvýšenie ako automatizované systémy.
 • Rovnomerné rozdelenie. S pomocou takejto lopaty môžete aplikovať relatívne hladkú vrstvu omietky, ktorá bude musieť byť vyhodená len pravidlom. Ale to neznamená, že s vedcom nie je možné získať ploché lietadlo.

 • Tvorba tenkých vrstiev. Táto výhoda sa týka pneumatických vedier. S ich pomocou je riešenie veľmi dobre lepenie na povrchu. To vám umožní rovnomernejšie distribuovať, čo spôsobuje zmes s hrúbkou až 1 cm.
 • Nízke náklady. Modely sú k dispozícii takmer každým osobe. Ale ak plánujete používať pneumatický vedro, potom budete potrebovať na dodatočne stock kompresor pre určitú moc.
 • Trvanlivosť. Je spôsobený tým, že lopatka neobsahuje pohyblivé časti a mechanizmy. Ak sa o to staráte správne, môžete ho použiť niekoľko rokov.

Vedro nemá takmer žiadne mínusy – dokonale sa vyrovná s úlohou. Jedna z nevýhod možno považovať za použitie na jeho výrobu zlyhaných kovov, čo rýchlo vystavené korózii a stráca silu.

Robíme sami

Stavebné vedrá majú relatívne jednoduchú formu, čo ho umožňuje znovu vytvoriť doma.

Výrobná technológia tohto zariadenia pozostáva z niekoľkých po sebe nasledujúcich operácií:

 • Spočiatku by ste mali nájsť vhodnú výkresu alebo príkladu výkresu s náčrtom požadovanej formy. Ak dizajn predpokladá použitie kompresora, potom je potrebné dať jej formu obdĺžnikovej misky bez horného krytu.
 • Z dvoch listov rezané prázdne miesta pre misku. Jedna časť bude pôsobiť ako do dna a mali by byť vytvorené z druhej. Ak to chcete urobiť, ohnite list v pravom uhle alebo ho zrúti do formy valca.

 • Pripojenie prvkov. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť misku, je zváranie získaných faktúr. Ale táto možnosť nie je vždy vhodná pre oceľ. Preto je univerzálnym spôsobom použiť skrutkové zlúčeniny.
 • Rezné otvory. Po dokončení musíte vyvŕtať dva otvory, ktoré sa použijú na pripojenie kompresora a výstupu roztoku. Tie by mali byť prijaté malé vodiace trubice.

Technológie

Aplikácia omietky s vedcom nie je komplexný proces.

Vykonávaním tohto postupu by sa malo dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel: \ t

 • Pred omietaním by sa mal starostlivo pripraviť povrch stien. V závislosti od použitého roztoku je základňa uzemnená určitou zložením. Ak sú steny silne skrútené alebo majú veľa trhlín, musia byť zarovnané alebo posilnené.
 • Roztok zásobníka by sa mal aplikovať na diaľku nepresahujúcu 15 cm od steny. Ak potrebujete ovládať hrúbku vrstvy, potom sa táto hodnota zníži na 2-5 cm. Všimnite si, že ďalej pneumonol je, tým viac bublín bude vytvorené v štruktúre. Aby sa odstránila prázdnota, povrch bude potrebovať pozornejšie.

    • Ak sa použije obvyklé vedro, potom musí byť riešenie hodený na steny. Zároveň sa musíte pokúsiť, aby sa pohyb ruky podobal ventilátoru. To vám umožní ľahko distribuovať riešenie.
    • Zrušte riešenie s niekoľkými vrstvami, kým slúži na hornej strane predtým inštalovaných majákov. Používajte iba vysokokvalitnú omietku, ktorá je podľa recenzií expertov dobre udržiavaná na určitom materiáli.

    Omietacie lyže sú jednoduché zariadenia schopné robiť steny steny oveľa jednoduchšie a lepšie. Jednoduchosť aplikácie je vykonávať jednoduché a plynulé pohyby, ktoré vám umožňujú rovnomerne distribuovať zmes cez povrch. To výrazne zjednodušuje dokončovacie práce a umožňuje vám, aby sa opravili sami.

    Video Review o používaní sadry Bucket Pozri nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár