Opis drevenej múky a jej použitie

Drevená múka je pomerne populárny typ surovín, ktorý sa používa ako súčasť rôznych ľudských životov. Dnes v našom článku budeme podrobne zvážiť popis tohto materiálu a jeho charakteristických vlastností.

Zvláštnosť

Všeobecne povedané, drevená múka je prášok, ktorý sa skladá z rozptýlených granúl. Tento typ suroviny sa vykonáva v striktne definovaných technických podmienkach a musí byť v súlade so štandardnou GOST. Treba poznamenať, že drevená múka je vytvorená pomocou špeciálneho mechanického typu spracovania.

Aby ste vytvorili múku, môžete použiť akýkoľvek drevený odpad. Najčastejšie, v tejto úlohe, piliny, čipy alebo hardvér. Je tiež dôležité vedieť, že v závislosti od použitých surovín, drevnej múky sa líši v kvalite a podľa toho je rozdelená na niekoľko odrôd: najvyššie, prvé a druhé.

Okrem kvalitatívnej klasifikácie drevej múky je tiež klasifikácia surovín v zložení. V tomto ohľade existujú tri možnosti – ihličnaté, listnaté a zmiešané.

Zároveň sa používa výlučne jeden strom dreva veľmi zriedkavo, najčastejšie je tu zmes v určitých pomeroch.

Rovnako ako akýkoľvek iný materiál, drevená múka má rad jeho jedinečných funkcií:

 • Dostupnosť 9 odrôd, sa výrazne líšia v ich individuálnych charakteristikách;
 • Prirodzené zloženie, nedostatok umelých nečistôt a prísad;
 • rôzne kvety, ktorý je určený špecifickou škálou použitého dreva;
 • Rozsah širokej hustoty, indikátory, ktoré sa líšia od 100 kg / m³ do 220 kg / m³;
 • Vysoký Gigroskopické vlastnosti (To znamená, že drevená múka má schopnosť absorbovať nežiaducu vlhkosť a tým zachovať optimálne podmienky v miestnosti);
 • Surový nestratí svoje vlastnosti počas jeho používania;
 • Tixotropná nehnuteľnosť (T. E. Schopnosť znižovať viskozitu z mechanického nárazu a zvýšiť viskozitu v pokoji);
 • Vysoká teplota zapaľovania, čo je 200 stupňov Celzia.

Pred zakúpením drevej múky by sa mala starostlivo preskúmať a vyhodnotiť svoje uvedené vlastnosti.

Primárne požiadavky

Aby bola drevená múka použitá svojou priamou schôdzou, Suroviny musia spĺňať niektoré požiadavky:

 • Veľkosť častíc, ktoré sú súčasťou drevného prášku, by nemali prekročiť indikátor v 1,2 mm;
 • Vo výrobe je povolené používať Iba prírodné materiály, Ani takéto látky ako anti-epires alebo antiseptiká sú neprijateľné;
 • Na výrobu vysoko kvalitných surovín Odpadu mimoriadne čerstvé rezané stromy;
 • Pre múku najvyššieho stupňa je povinná Postup sušenia a T. D.

Pred nákupom a používaním materiálu je teda povinné, mali by ste sa uistiť, že produkt, ktorý si kúpite, spĺňa všetky požiadavky (napríklad môžete požadovať príslušné certifikáty kvality). Inak by sa malo zamietnuť.

Výrobná technológia

V prvom rade by sa to malo povedať Proces výroby drevenej múky je celkom jednoduchý. Okrem toho sa vyznačuje nízkymi nákladmi. Vo výrobnom procese môžete použiť domáce aj dovážané zariadenia (napríklad z Japonska). Jedným alebo druhým spôsobom, v skutočnosti, stroj musí byť drvič (alebo mlyn, alebo drvič) piliny, čipy alebo hardvér (alebo akýkoľvek iný materiál, z ktorej je vyrobená drevená múka).

Všeobecne platí, že výrobná linka drevenej múky je skôr sľubným priemyslom v našom štáte.

Pokiaľ ide o priamu spôsob výroby a získavania surovín, najčastejšie sa aplikuje tzv „Dynamické self-brúsenie“, ktoré sú možné kvôli účinkom silného prúdenia vzduchu. V tomto prípade by mal tento postup pokračovať na zodpovedajúcej teplote vzduchu av súlade s potrebným chemickým zložením vzduchových hmôt v dielni. Po vykonaní materiálu sa obalový a balenie.

Prečítajte si viac  HLAVY VPLYVU: Pravidlá preskúmania a výberu

Zvážte krátku inštrukciu na výrobu drevenej múky v priemyselných podmienkach.

 1. Po prvé, Je potrebné zvoliť si vhodný drevo. Vyžaduje sa triedenie odpadov, nepoužíva sa zhnité, drsné alebo infikované škodcami alebo materiálom ochorenia.
 2. Ďalej sa deje proces rozdrvenia stromu až do, Kým neuvidíte potrebnú miernu textúru.
 3. Mokrá mierna hmota Postup sušenia prachu.

Značky

Ako je uvedené vyššie, existuje 9 značiek drevej múky, ukazovatele a charakteristiky, ktoré sa riadia GOST. Každá značka majú svoj vlastný podmienený digitálny alebo listový označenie: 120, 140, 160, 180, 200, 250, T, 560, 1250.

V procese získavania stromového prášku je dôležité venovať pozornosť farbám označenia štítkov. S zvýšením počtu, ktorý je typický pre značku, sa zvyšuje veľkosť častíc, z ktorej sa prášok skladá.

Populárne výrobcovia

Pre priemyselné (alebo iné účely) je možné použiť drevnú múku vyrobenú v Rusku alebo materiáli, ktorý vstúpil do našej krajiny v dôsledku dovozu. Zvážte niekoľko populárnych výrobcov materiálov.

 1. Forest Complex Company Práca od roku 1999. Počas svojej existencie na trhu sa už podarilo dobyť dôveru spotrebiteľov. Rozsah zahŕňa nielen drevnú múku, ale aj veľký počet sprievodných produktov.
 2. Firmy „horizont“ je jednou z hlavných výrobcov drevenej múky. Značka sa nachádza v lokalite Yoshkar-Ola.
 3. Značka NovoMix – Jedná sa o spoločnosť NOVOSIBIRSK, ktorá vyrába inovatívne stavebné materiály.

Pôsobnosť

Všeobecne platí, že drevená múka sa vzťahuje V rôznych oblastiach ľudského života. Takže napríklad sa používa v lepidlách, v záhrade, pre DPK, na výrobu takéhoto tovaru ako hromadného a manipulačného tovaru, pridajte ho aj do karbolitídy atď. Ak zovnesieme, potom môžete alokovať 2 hlavné oblasti drevenej múky.

Priemysel

Drevená múka sa často používa na výrobu titánu Belilu, ktorý je v jeho podstate populárnou a rozšírenou potravinárskou prísadou. Okrem toho sú drevené suroviny vyrobené celulózou, ktorá sa zase používa v procese výroby materiálov, ako sú: elektródy na zváranie, konštrukčný sadrokartón, keramika, dokončovacie zmesi, linoleum atď.

Prečítajte si viac  Prahopult od spoločnosti "Zubr"

Hnojivo a krmivo

Ďalším dôležitým rozsahom dreva prášok – hnojivo pre rastliny a krmivo pre zvieratá. Tak, drevnou múkou, pôdnou vodičom a hnojením ťažkých pôd. Okrem toho, suroviny môžu pestovať huby, sadenice a t. D.

Pokiaľ ide o použitie materiálu, v tomto ohľade je potrebné si všimnúť skutočnosť, že drevná múka je komponent, ktorý má pozitívny vplyv na živočíšnu trávenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: