Oprava meracej rulety

Vykonajte merania, presné označenie – to sú dôležité etapy stavebných alebo inštalačných prác. Na vykonávanie takýchto operácií sa používa stavebná ruleta. Pohodlné meracie zariadenie pozostávajúce z puzdra, v ktorom je ohybná páska umiestnená s rozdeleniami skrútenými do kotúča, a špeciálny mechanizmus na úsporu, možno nájsť v akomkoľvek farme.

Sú malé, vhodné pre vnútorné merania alebo malé vzdialenosti. Dĺžka meracej pásky v takýchto ruletinách od 1 do 10 metrov. A tam sú rulytes na meranie veľkých vzdialeností alebo zväzkov, kde sa dĺžka meracej canvázy líši od 10 do 100 metrov. Čím dlhšia je meracia páska, viac masívna konštrukcia ruleta.

Zariadenie

Zariadenie mechanizmu vo vnútri rulety je takmer rovnaké. Hlavný prvok – meracia páska s aplikovanou stupnicou. Stuha je vyrobená z flexibilného, ​​mierne konkávneho kovového profilu alebo plastu. Správnosť plátna je predpokladom, vďaka tomu je dosiahnutá ďalšia tuhosť na okraji centimetra, aby sa uľahčilo meracie dielo jednou osobou. Je to relevantné pre nie veľmi dlhé rulytky. Metriace pásky pre geodetické merania môžu byť vyrobené zo špeciálneho koperónu alebo plachtu.

Meracie mechaniky môžu byť rozdelené metódou pásky pásky na valcovanie.

 • Roulets s manuálnym spôsobom navíjania pások. Najčastejšie je to zariadenia s meracím pásom pre viac ako 10 metrov, čo je navinuté na cievke pomocou rukoväte. Život takýchto zariadení je neobmedzený, pretože mechanizmus tovaru je jednoduchý a veľmi spoľahlivý.
 • Roulets s mechanickým spiatočným zariadením, ktorý je pásková pružina skrútená vo vnútri špeciálnej cievky. Takýto mechanizmus pre sklad je vhodný na meranie prístrojov s dĺžkou plátna do 10 metrov.
 • Ruleta s elektronickou pohonom na vinutie. Takéto zariadenia majú ďalšiu funkciu zobrazenia výsledku merania na špeciálnu hodnotiacu tabuľku.

Mnohé modely rulety majú tlačidlo na upevnenie tak, aby centimeter nenavrátil do rolka. Na vonkajšom konci meracej pásky je namontovaný špeciálny náboj, ktorý sa používa na opravu centimetra v východiskovom bode. Háčik hrotu je jednoduchý kovový alebo magnetický.

Ale aj keď ruleta je jednoduchá, ako akýkoľvek nástroj, môže sa zlomiť. Najzávažnejšie členenie zariadenia – meracie pásky sa zastaví. Najčastejšie sa takáto porucha stane na nástrojoch s mechanickým spiatočným zariadením. Nie si kúpiť novú ruletu, môžete si opraviť rozbitý.

Funkcie Oprava

Existuje niekoľko dôvodov, prečo centimeter nie je otočený nezávisle:

 • Páska sa odohrávala od pružiny;
 • prasknúť pružinu;
 • Pružina vyskočila z kolíka, ku ktorej bola pripojená;
 • Páska bola prerušená, vytvorila prestávku.

Ak chcete zistiť príčinu poruchy, musíte rozobrať prípad ruletu, aby ste to urobili celkom jednoduché.

 1. Odstráňte bočnú stranu skrútením svojich skrutiek, ktoré sa dejú od jedného do štyroch kusov.
 2. Odstráňte spätný zdvih.
 3. Vytiahnite celú dĺžku centimetrovej pásky. Ak páska neodpojila od pružiny, potom ho jemne vyberte z háčika.
 4. Otvorte cievku, v ktorej sa nachádza skrútená pružina spätného mechanizmu.

Ak je páska odpojená od pružiny, potom na opravu ruletu, je potrebné:

 1. Variť pásku späť, ak len skočil;
 2. Nakrájajte nový jazyk pre háčik, ak sa starý zlomil;
 3. Punch novej diery v páse, ak je bývalý.

Ak je pružina vyskočila z upevňovacieho miesta, bude viditeľná okamžite, keď sa cievka otvorí. Ak chcete obnoviť prácu skladového mechanizmu, musíte vrátiť fúzy na mieste. Ak je fúzy rozdelený, potom musíte znížiť druhú formu. Ak to chcete urobiť, odstráňte špirálovú pružinu z cievky, takže to, že sa nerozbije a poškodí ruky. Kvôli rôznej tuhosti pružiny môže byť fúzy vykonaná s použitím pasáže, musia tiež ohrievať pružinu pred spracovaním, inak sa studený kov zlomí. Rezanie nového fúzy, opatrne vráťte pružinu na staré miesto, pozorne sledovať zlomeniny a ohyby.

Keď sa prameň zlomil, je možné opraviť ruletu, ak nastala medzera neďaleko miesta pripojenia. Navíjacia pružina bude kratšia a metrová páska nebude ísť do konca, ale nebude mať vplyv na pracovné funkcie a ruleta bude nejakú dobu slúžiť.

Avšak, v budúcnosti je lepšie kúpiť nový nástroj, ktorý bude musieť tiež urobiť, ak sa pružinové prestávky bližšie k stredu.

Merač sa neotáča nezávisle, ak páska ohýba, pokrytá hrdzou alebo bahnom. Reanimate meraciu pásku v prítomnosti výšky alebo hrdze na meradlo pásku je takmer nemožné, je ľahšie kúpiť nový. Ale v prípade kontaminácie môže byť páska starostlivo vyčistená pred prachom a nečistotami, po ktorej sa vráti na miesto, vyhnúť sa žobrák.

Zistenie a odstránenie dôvodu zlyhania mechanizmu, ruleta sa musí zbierať späť.

 1. Pružina navíjacieho mechanizmu na naplnenie tak, že nikde nepochybne nad povrchom.
 2. Purifikovaná meracia páska upevnite na pružinu tak, aby bola stupnica na vnútornej strane valca. Je to potrebné na prevenciu rozdielov na štiepenie.
 3. Prenájom pásky do cievky.
 4. Vložte cievku so stuhou do puzdra.
 5. Dajte zámok a bočnú časť puzdra.
 6. Split späť skrutky.

Meracie pásky s elektronickým navíjaním mechanizmu majú dlhšiu životnosť ako mechanické. Ak však majú zlyhanie vo vnútornej schéme, je možné ich opraviť len v špecializovanom dielni.

Prevádzkové tipy

Aby sa ruleta netrháva dlho, musíte pozorovať niekoľko jednoduchých pravidiel.

 • Navíjací jarný mechanizmus bude trvať dlhšie, ak sa počas používania pásky pre úplné emisie postarať o jar z ostrých trhlín.
 • Po ukončení merania utrite pásku pred prachom a nečistotou, takže mechanizmus nie je upchatý.
 • Háčik Tip má malý odpor na presnosť merania. Tak, aby sa nezvyšuje, nebola schopná veterná ruleta s kliknutím. Od zasiahnutia puzdra je hrot vymazaný, ktorý vytvára chybu pri meraní až niekoľkých milimetrov, a môže tiež viesť k odchodu šlastka.
 • Plastové puzdro nevydrží fúkať o pevnom povrchu, takže stojí za to chrániť ruletu z kvapiek.

O tom, ako opraviť meraciu ruletu, pozrite sa na video ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: