Perferenty s vysávačom: Typy, výber a výroba

Moderné stavebné nástroje majú veľa ďalších funkcií. Umožňujú im vyniknúť na pozadí sami podobných a prilákať kupujúcich. Okrem skutočnosti, že moderní perforátory kombinujú funkcie jackhammer, a vŕtania, tiež umožňujú: rýchlo zmeňte trysky kazety, vyberte režim prevádzky, ovládajte kvantitatívne indikátory rotácií a fúka.

Okrem tých, ktoré sú uvedené, okrem ďalších funkcií, môžete často nájsť vstavaný vysávač. Táto funkcia by mala venovať väčšiu pozornosť.

Čo je potrebné pre čo?

Mnohí ani nemyslia na to, čo je v perforáričke potrebná funkcia vysávača.

Nie je to tajomstvo, že počas perforatora sa objaví prach. Jeho množstvo a zloženie závisí od materiálu, s ktorým sa práca vykonáva. Niekto nájde prítomnosť prachu nie je toľko nepríjemností, ale to nestojí za to podceňovať.

  • Existujú veľmi malé častice v prachu, ktoré sa usadí na koži a mužovi. Ak ich neustále vdychujú, môžu existovať choroby dýchacích orgánov, ako aj alergické reakcie. Okrem vysávača musíte použiť respirátor a ochranný odev.
  • To ovplyvňuje pohodlie osoby. Práca v prachu nie je veľmi príjemná, ale udržiavanie zvyčajného vysávača a pracovného perforátora zároveň je súčasne nemožné. Pre ľudí, ktorých každodenná práca je spojená s týmto nástrojom, prítomnosť zberača prachu výrazne uľahčí prácu.
  • Malé prachové častice negatívne ovplyvňujú prácu samotných stavebných nástrojov. Napríklad, môže zlyhať topánka na kazete.
  • Po každej práci vykonanej obvyklým perforátorom je potrebné starostlivé čistenie.

Aj keď potrebujete vyvŕtať pár otvorov, utrite prachu, potom nielen podlahu, ale aj iné povrchy. Znížiť túto etapu na minimum – Vyberte si model s zberateľom prachu.

Pre prácu s nástrojmi bola pohodlná, nezanedbávajte funkciu vstavaného vysávača. Nebude to byť nadbytočné aj s malými úpravami, a je to len potrebné pre profesionálov.

Názory

Všetky perforátory s rôznymi typmi systémov na zachytenie prachu môžu byť rozdelené do profesionálneho a amatérskeho (pre domáce použitie). Professional vďaka vysokému výkonu a hmotnosti sú určené pre určité druhy práce. V nástrojoch na pravidelné použitie sa často kombinuje niekoľko režimov, sú menej silné, a majú malú hmotnosť. Samozrejme, náklady na prvýkrát.

Dovoľte im, aby si ich kúpili, môžu pravidelne používať len perforátor, na profesionálnom základe. S pomocou druhého, je celkom možné urobiť jednoduchú opravu vlastnými rukami alebo pravidelne, aby niekoľko otvorov pre potreby domácností. Zariadenia na zber prachu a jemných stavebných debris môžu byť rôzne návrhy.

  • Špeciálny prachový systém, ktorý môže byť pripojený k vysávaču vysávača. Ich hlavnou výhodou je vysoká moc a schopnosť absorbovať veľké množstvo odpadu. Prenosné konštrukčné vysávače výrazne neovplyvňujú mobilitu a pohodlie. V ťažkostných priemyselných modeloch vysávačov sú často predajne pre elektrické náradie, čo je tiež vhodné. V tomto prípade každé zariadenie funguje autonómne.
  • Vstavaný vysávač, Ktorá práca priamo súvisí s motorom punč. Môže byť úplne alebo len v kontajneri (tašku) pre zber odpadu. Takýto zberač prachu čiastočne zapojí výkon perforator a ovplyvňuje jeho odolnosť proti opotrebeniu. Takýto systém je vhodný pre nástroje s ľahkými a strednými charakteristikami.
  • Zberatelia prachu. Podstatou činností, ktoré spočíva v tom, že nedávajú malé častice, aby vyliezli v rôznych smeroch a oneskorili ich vo vnútri komory. Zvyčajne je plastové dýzy vo forme kužeľa (sú tiež nazývané prachotesné uzávery) alebo valca. Sú tuhé alebo vo forme rebrovanej manžety, ktorá sa môže mierne zmršiť a poskytnúť hustý sused. Niektoré z nich majú stále vstup, do ktorého môžete pripojiť hadicu bežného domáceho alebo stavebného vysávača. Výber takýchto zberateľov prachu závisí od typu kazety, modelu nástroja a maximálnym možným parametrom otvárania (hĺbka a priemer).

Okrem vyššie uvedených polôh, existujú univerzálne zariadenia vhodné pre perforátor aj vŕtačku a skrutkovač. Sú pripojené k stene na šoku a stavba vysávač vytvára túžbu na prach.

Populárne modely

Byť jasnejší dôstojnosť a nevýhody perforátorov s vysávačmi, zvážte niekoľko populárnych modelov.

  • Bosch GBH 2-23 Rea Ukázalo sa, že je výlučne s dobrým. Dizajn vysávača je ľahko odstránený. Vnútri môžete vidieť filter a kontajner na zber malého stavebného odpadu, ktorý je pomerne ľahko čistý. Bez filtra nástroj pracuje ako obyčajný perforátor s dvoma režimami. S nárokovanými funkciami dobre zvládne viac ako 90% prachu a je vhodné pri preprave.

Jediné sťažnosti spôsobené, že v pripojenom stave, takýto agregát je dosť ťažký a nie je tak výhodné udržať ho ako bez ďalších detailov. Áno, a jeho náklady sú ohromené.

  • Makita HR2432 Úplatky so spoľahlivosťou a dobrými vlastnosťami. Zberateľ prachu môže byť odpojený – potom budete mať dobrý perforátor. Taška je veľmi priestranná, dokonca aj s intenzívnou prácou môže byť uvoľnená každé dva dni. Na rozdiel od iných analógov, odpadu počas prevratu jednotky nie je naleje. Zvlášť výrazne označili pohodlie pri práci so stropom – prach nelieči do očí a čistenie je prakticky nie je potrebné.

Sťažnosti na skutočnosť, že zachytáva len malé častice. Veľké kusy budú musieť byť odstránené ručne.

Skladovací kontajner je taký veľký, ktorý vám umožní uložiť zostavený perforátor.

Tieto dva modely s nepresnosťou nie sú jedinými na trhu, že nie sú toľko, ale voľba je.

Výber prístroja závisí od plánovanej práce. Ak chcete zavesiť niekoľko obrazov, môžete si vziať prvý model. Pre viac rozsiahlych akcií sa druhá zmestí.

Ako to urobiť sami?

Výber zberača prachu vo veľkej miere závisí od jeho hodnoty. Nie je vždy možné urobiť drahý nákup. Áno, a pri nákupe je ťažké zvážiť všetky nuansy.

Ak je perforátor bez vysávača, môžete si kúpiť zberač prachu samostatne. Alebo si to urobte bez nákladov na silu a hotovosť.

Najjednoduchšia možnosť, keď je horizontálna poloha perforatora, aby sa vreckový otvor v mieste budúcnosti. Je to dobré pre neho, aby sa zmestil do obvyklého papiera a väčšej škótskej.

S vertikálnou polohou perforatora, keď odpadu letí zhora, táto metóda sa nezmestí. Tu môžete využiť akýkoľvek plastový kuchynský riad – či je to sklo alebo rezaná fľaša. V spodnej časti je potrebné, aby sa otvor rovná priemeru vŕtačky. Pri práci, ak je dĺžka vŕtania nedostatočná, šálka je rozdrvená, ale drží hlavnú hmotnosť odpadu.

Ak chcete použiť vysávač, môžete použiť domácu trysku s pobočkou od zvyškov plastových potrubí.

Hlavnou vecou je vypočítať priemer, ktorý potrebujete. Táto metóda je spoľahlivejšia a bude zozbierať prach lepší ako predchádzajúci.

O tom, ako urobiť zberač prachu pre perforátor s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: