Phinning dreva: Typy a nástroje

Strom je jedným z najvyhľadávanejších materiálov používaných človekom na dlhú dobu. Z neho stavajte domy, rôzne štruktúry, vzbudzuje rozšírenie. Strom sa používa ako základ pre rôzne produkty a predmety. ALE aby sa „remeslo“ ukázalo byť vysokou kvalitou, je potrebné správne spracovať materiál. K dnešnému dňu bolo vyvinutých niekoľko metód hobľovania dreva a každý z nich má určité vlastnosti a niektoré nedostatky.

Čo to je?

Drevené hobľovanie – spracovanie dreva odstránením žetónov. Pracovný proces je sprevádzaný recipročnými pohybmi špeciálnych nástrojov, ktoré majú hobľovacie frézy, ktoré sa nazývajú nože v kolokovej forme. Každý pohyb nástroja zahŕňa odstránenie vrstvy valcovania dreva do čipov. Reverzný zdvih frézy je charakterizovaný ako mini-prípravok na ďalšie pracovné priestory. Táto cyklickosť trvá, kým povrch dreva nezíska potrebný tvar a hladkosť.

Materiál získa vysoko kvalitný povrch, len ak bol na prevádzku použitý upravený hobľovací nástroj s jedným alebo viacerými ostrými nožmi.

Ďalším faktorom ovplyvňujúcim kvalitu hobľby je smer hobliny vzhľadom na drevené vlákno. V tomto prípade sme považovali 3 možnosti, a to: hobľovanie pozdĺž a nakoniec.

Často sa používa spôsob spracovania pozdĺž vlákien. V tomto prípade sa povrch dreva získa ako hladký a hladký, ktorý spĺňa požiadavky vysokej kvality. Metóda priečneho hobľovania je do značnej miery horšia ako možnosť odstrániť vrstvu dreva pozdĺž vlákien, pretože hotový povrch má určitú drsnosť. Najčastejšie sa metóda priečnej pôrode používa na spracovanie dreva.

Najkomplexnejšie je hobľovanie stromu na konci. Táto metóda zahŕňa kolmé rezanie drevenej vrstvy s použitím vystuženého tlaku. Avšak, bez schopností, dostať perfektný strih nebude schopný.

A napriek tomu, ak je potrebné urobiť koncový kúsok, budete musieť zásobovať s tenkými čerstvo námieňami nožov pre rezač.

Metódy

K dnešnému dňu sú vyvinuté dve hlavné techniky na spracovanie dreva: manuálne a automatické. Druhý typ liečby sa tiež nazýva mechanický. Manuálny spôsob je plne aplikovaný doma, zatiaľ čo automatická možnosť sa používa vo výrobnom meradle. A s cieľom plne pochopiť existujúce druhy sa navrhuje dozvedieť sa viac o každej metóde hobľovania.

Manuálny

Tento spôsob spracovania dreva zahŕňa použitie manuálnej práce. Drevené prázdne prechádza starostlivé kontrola, smerovanie vlákien, vrstiev a hladiny drsnosti.

Manuálna metóda je určená na kladenie na vrstve. Hovoriť s jednoduchými slovami, smerom k východu konvertovaných vrstiev a šikmých vlákien. Správne určenie smeru, proces práce sa stáva jednoduchším a povrch je minimálna drsnosť.

Je veľmi dôležité, aby sa spracovaný materiál pevne upevnil a pevne zosvetľoval na základňu pracovného stola. A Až po tom, čo môžete pokračovať do hlavnej fázy práce.

Hlavnou vecou je dodržiavať bezpečnostné predpisy.

Auto

Tento spôsob spracovania dreva sa často používa vo výrobe. Na tento účel bol vyvinutý špeciálne vybavenie – ELECTROLAKE. Hlavná podmienka – drevo spracované drevo by sa malo vysušiť a purifikovať z prachu. V samotnom vybavení by ste mali nakonfigurovať určité parametre do kontaktu so stromom, zariadenie nevytvorilo ostré jolty schopné pokazením spracovania materiálu.

Nástroje

Zariadenie určené na hobľovanie dreva je rozdelené do 2 kategórií:

 • ručné nástroje;
 • Automatizované alebo mechanizované nástroje.

V prvom rade je potrebné objasniť, že stupeň čistoty konečného povrchu manuálnym spôsobom je rozdelený na niekoľko typov. Hrubé hobľovanie sa vykonáva pod Balbelom, hĺbník vám umožňuje dosiahnuť priemernú kvalitu a čistý je vyrobený pod Fuganok.

Manuálne modely nástrojov je možné zakúpiť v akomkoľvek stavebnom obchode. Najmä preto, že sú nevyhnutne prítomné v inventári krajín.

Takéto nástroje sú považované za univerzálne, pretože majú širokú škálu akcií.

Pokiaľ ide o manuálne nástroje, v prvom rade si spomínam na lietadlo. Používa sa na zvládnutie hrubého stromu vzorky, aby sa jej hladký a hladký povrch. Avšak, ak sú rastliny zablokované, nebude možné získať vysokokvalitný základ.

Ďalší významný nástroj – Shirbel. Je určený na primárne spracovanie „čierneho“ materiálu. Jeho nôž má zaoblenú formu, toľko uľahčuje odstránenie odstránenia vrstvy z dreveného povrchu.

V miestach liečby s Barybelom sa objavia nádeje, vďaka ktorej základňa dostáva dekoratívnosť.

Do zoznamu mechanických nástrojov na hobľovanie dreva patrí do elektrolytak. Používa sa na získanie najhladšieho a hladkého povrchu. Toto zariadenie je schopné liečiť hrubé vzorky.

Mechanické zariadenia majú niekoľko pozitívnych momentov. A predovšetkým je to rýchlosť hobľovania častí v piestu. S lietadlom bude pracovný proces trvať veľa času, najmä ak počet častí presahuje svoje schopnosti.

K dnešnému dňu, niekoľko modelov elektrolábiek je veľký dopyt.

IE-5707A-1

Tento model sa používa hlavne v carpentry workshops. Skladá sa z elektromotora, frézy s vymeniteľným nože, lyžovaním mobilných a fixných typov, ako aj hlavy a rukoväte. Podstata technologickej prevádzky sa vyskytuje podľa nasledujúcej zásady:

 • Rotor elektrického motora začína rotáciou;
 • krútiaci moment sa privádza na mlyn;
 • Spustí sa reťazec.

Táto jednotka je vybavená funkciou nastavenia hĺbky hĺbky. Ak chcete nastaviť tento parameter, budete musieť zdvihnúť alebo naopak lyžovať lyže.

To, čo je pozoruhodné, tento stroj je navrhnutý tak pre spracovanie hrubého vzorky dreva a pre konečnú montáž. Stačí zmeniť drážkovej frézy na plochom.

IE-5701A

Tento model ElectrolAglanka má takmer rovnakú „plnku“. Jediný rozdiel je namiesto rezačky v dizajne, je nožný hriadeľ, ktorý umožňuje hobľovanie akejkoľvek zložitosti.

Dôležitým nástrojom na hobľovanie dreva je sekáč. S ním je možné upraviť položky časti, kde sa hĺbok a mechanizované zariadenie nemôžu dostať.

Fázy práce

Hlavnou podstatou hobľovania dreva je vytvoriť hladký povrch materiálu, eliminuje chyby vznikajúce po rezaní. Rezanie sa nazýva rezanie dreva, kde priamy smer zodpovedá smerovania translačných pohybov. Z toho vyplýva, že rezanie a hobľovanie – hlavné spracovanie procesov

Rezanie zahŕňa rozdelenie širokých dosiek na páse. Ak máte, je dôležité správne umiestniť materiál, inak ďalšie spracovanie bude trvať oveľa dlhšie a sily.

Linkovanie dreva je proces, ktorý vám umožní zmeniť svoj tvar a veľkosti. Strom v zásade sa považuje za veľmi náročný základ. Preto sa jeho spracovanie vyskytuje v niekoľkých fázach. Prvý predpokladá sušenie dreva. Ak je strom surový, potom v blízkej budúcnosti výsledný produkt stratí svoj vzhľad. Potom sa vykonáva, brúsenie a po tomto mechanickom alebo manuálnom spracovaní.

Táto postupnosť akcií sa môže líšiť, všetko závisí od vlastností použitých surovín.

Obchodná technológia liečeného dreva závisí od tvaru povrchu. Ploché hobľovanie zahŕňa prácu s podrobnosťami o štvorcovej a obdĺžnikovom úseku a postava sa vyznačuje vytvorením zakrivených obrysov.

Odpadu, mimochodom, nevyhadzujte. Idú na spracovanie, potom sa zmení na stavebné materiály a oveľa viac.

Tí, ktorí nemajú zážitky z dreva, stojí za to oboznámiť s teóriou a preskúmať niekoľko magisterských tried. Tieto lekcie sa ukážu, ako sú skúsení majstri umiestnené komplexné čísla. Odborníci povie, čo závisí hrúbka reznej vrstvy, vysvetlí, ako brúsiť produkt.

Pre primárnu prax sa odporúča vybrať si pivo rezivo.

Výcvik

Prípravné práce sú rozdelené do tesárstva a dokončovania. Prvá obsahuje tesniace trhliny, čistenie celého povrchu a brúsenia. Treba však pripomenúť, že utesnenie dreva sa vykonáva len vtedy, keď musí byť hotový výrobok natretý v iných farbách. Ale s úpravou prípravy je všetko oveľa ťažšie. Tento proces sa skladá z niekoľkých stupňov:

 • Zarovnanie povrchu dreva;
 • Získanie výrazovej textúry materiálu s použitím bieliaceho, farbenia alebo rekonštrukcie;
 • Posilnenie parametra tvrdosti stromu.

Ďalej potrebujete vyčistiť drevo pred špinou, prach. Až po tom, čo môžete pokračovať do ďalšej fázy práce.

Značenie

Urobte niečo bez označenia. Tento krok znamená prenos veľkostí, objemov a foriem z papiera na výkresu na materiál, v tomto prípade na drevo.

Nie mať značku, ale počítanie len na vašich inštinkách, urobte krásny a vysoko kvalitný produkt nebude schopný. Pripravené prvky sa môžu líšiť v tvare, sa navzájom nepripájajú a vo všeobecnosti nezodpovedajú zamýšľanému dizajnu.

Ak chcete použiť Markup, budete potrebovať niekoľko nástrojov, a to: ceruzka, pravítko, námestie a ruleta. Komplexné údaje môžu vyžadovať použitie obehu.

Plánovanie

Pomocou manuálneho spôsobu hobľovania dreva bude možné získať plochý povrch, kde nebudú žiadne denty, čipy a iné chyby. Ak chcete pracovať, budete musieť vziať loptu, hoblíka a Fuganok. Každý vie, že externé parametre a princíp fungovania týchto nástrojov majú veľa spoločných. Odstránia tenké štiepky z povrchu drevenej základne.

Pri práci s manuálnym nástrojom musíte dodržiavať pravidlá pre použitie. Pre pohodlie a bezpečnosť, zariadenie by malo byť udržiavané s dvoma rukami a stlačte povrch, ktorý sa má liečiť. Materiál by mal byť pevne upevnený na pracovnom stole alebo jej podobu.

Pobenie by malo byť vystavené pozemku nachádzajúcemu sa v prednej časti dreva. Akonáhle počiatočná časť prebehla proces spracovania, magister by mal urobiť krok späť a začať zber ďalšej časti materiálu, prispôsobiť ho pod pripravený.

Pri práci s pevným drevom by malo byť rovine cez vlákna v nízkom uhle. S týmto prístupom sa povrch nedostane dokonalú hladkosť, ale materiál nebude poškodený.

Tak, že vrstva dreva nie je príliš hrubá, že predná časť roviny tesne stlačte na ošetrený povrch a zadná časť nástroja sa mierne zvýši.

Brúsenie

Vďaka procesu brúsenia dostane drevená základňa dokonalú hladkosť. Dokonca aj malá drsnosť je odstránená z jej povrchu, takmer nepostrehnuteľná na dotyk.

Manuálna metóda brúsenia zahŕňa použitie brúsneho papiera s rôznymi indikátormi obilia. Jej kus môže byť zatlačený v ruke, ale počas práce je pravdepodobné, že dostane odreniny. Najlepšie využiť drevený držiak.

Proces brúsenia stromu sa vyskytuje v niekoľkých stupňoch.

 • Hrubý brúsenie. Pre prácu sa používa hrubý brúsny papier. S ním je možné vyrovnať povrch výrobku.
 • Leštiaca práca. V tomto prípade by ste mali používať brúsny papier s priemernou frekvenciou obilia – 100 bude stačiť. Bude odstrániť z povrchu vytvoreného po hrubom brúsení hromady.
 • Konečná mŕtvica. Pre prácu sa odoberie stoh plytkých zŕn. Odstraňuje neviditeľné chyby a prináša produkt na aplikáciu Lacquer.

Pre brúsenie pevného rockového stromu použité cyklo. Toto je jedna z odrôd brúsnej práce. Handheld Metóda cyklistického hľadiska zahŕňa použitie cyklov – dosky s čepeľou, ktorej hrúbka je 1,5 mm a ostrý pracovný hrot. Cyklistická technológia je vlastne veľmi jednoduchá.

Náradie drží prstami jednej ruky, je inštalovaný v pravom uhle a drevená vrstva sa odstráni podľa typu.

Bezpečnostná technika

Pre niektorých ľudí hobľovanie dreva je prvok hlavnej práce, pre iných – koníčky alebo hobby. Ale v jednom prípade je dôležité dodržiavať bezpečnostné techniky.

Hlavným pravidlom tesárskych prác je použitie ostrých nástrojov. Ale koniec koncov, je to ostré nože a čepele, ktoré nesú osobitné nebezpečenstvo pre osobu. Preto je dôležité sledovať svoje činy a prácu. Podrážka manuálnych nástrojov by mala byť hladká, nie mať čipy, napätie a podobné chyby.

Pomocou lietadla je dôležité, aby sa riadili pravidlami bezpečnej práce. Prezeranie náradia, potrebujete prst s ľavou rukou, aby ste držali okraj a dlaň a iné prsty by mali byť umiestnené na podole zariadení lokálne. Namontujte šoky na zástrčku, RUBANKA nasleduje len azúrový. Kovové kladivo môže viesť k sparrelu nástroja, a ak to praskne, je pravdepodobnosť poškodenia čepele. Zbieranie hobľby, čepeľ by mal byť vložený spolu s klinom. Na konci zostavy je potrebné skontrolovať inštaláciu noža.

V prípade jeho skreslenia môžete zraniť.

Provinovaný proces s lietadlom, ktorý nemá v dizajne zastavenia, by mal pokračovať s extrémnou opatrnosťou. V žiadnom prípade nemôžete stlačiť pravú ruku na čepeľ, inak sa objavia bolestivé odreniny. V čase odpočinku by mala lietadlo dať na stranu jediného. Takže sa nerozpokojuje špičku noža, zatiaľ čo neexistuje žiadna pravdepodobnosť, že je potrebné znížiť, udeliť nástroj znova.

Pokiaľ ide o spracovanie materiálu, musí byť drevo tesne stlačené na pracovný stôl. Nemalo by mať vychýlenie a posúvať na pracovnej ploche.

Mechanické zariadenia by mali tiež dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Nedodržiavanie opatrení môže viesť k vkladom.

O tom, ako zobrať mrazené drevo, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: