Píly pre drevo Jigsaw: Charakteristika a výber

V školskom programe v pracovných lekciách pre chlapcov, triedy s skladačkami. A nie je nadarmo – niekto príde v šikovnom dospelosti pre každodennú profesionálnu prácu, niekto použije tento nástroj v garáži, aby sa vykonali plytké ručne. Ďalšou vecou je, že pre väčšinu spotrebiteľov je naozaj dôležité si vybrať len sám Lobzik, zatiaľ čo málo ľudí idú na detaily voľby. Mnohí sa domnievajú, že všetky píly sú rozdelené len na tie, ktoré pre kov a drevo, a to dokonca aj lateners naznačujú oveľa rozsiahlejšiu klasifikáciu.

Zvláštnosť

Rozdiel v píloch pre drevené puzdro je spôsobené tým, že rezací materiál (hoci je podmienený a môže byť nazývaný drevo), môže byť odlišná hrúbka a hustota. Hodnota v tomto prípade má najmenšie charakteristiky, pretože aj uhol sklonu zubov by mal brať do úvahy štruktúru vybraného materiálu. Nesprávna voľba sa často stáva príčinou ďalších problémov, pretože proces môže neočakávane oneskoriť dlhú dobu (mnoho IT prekvapení, ale aj píly na kov môže byť ťažké rezať drevo).

Samotný list môže trpieť, nehovoriac o úplne zjavnej chybe, keď som videl jednoducho nie je vhodný pre váš nástroj nástroj.

Zdanlivé riešenie môže byť populárne na trhu Universal Peelings, Odborníci však tvrdia, že je to skôr marketingový zdvih. Podľa odborníkov, vďaka rozdielu v štruktúre jednotlivých materiálov, píla, ktorá by bola rovnako dobre rezaná v akomkoľvek prípravku, jednoducho nemôže byť, a preto je dôverný kupujúcemu by nemal počúvať tak bezohľadnú reklamu.

Značenie

Nečestný predávajúci vás nikdy nebude môcť oklamať, ak ste dobre overení vo značkách, pretože všetky potrebné informácie o canvase sú šifrované v alfanumerickej sade, čo je nevyhnutne aplikované na to. Vo väčšine prípadov sa označovanie skladá z latinských písmen a číslic – poďme sa pokúsiť zistiť, čo znamenajú.

 • Prvé písmeno – Lobzik Typ stopky. Záleží na tomto indikátore, či Canvas zapadá do vášho jigpription. Najobľúbenejší tovar je píly pre t t t t t t t t tvarovaný tvar tvaru stopky, pričom označenie, ktoré zodpovedajúce písmeno je na prvom mieste, tiež sa stretáva s menej často. Opýtajte sa presne, aký druh stopky z vášho Jigsik, inak bude aj dobrá rezanie zbytočná.

 • Čísla – dĺžka plátna. Existujú štyri hlavné veľkosti: štandard (dĺžka 75 mm), stredný pás (90 mm), predĺžená (150 mm) a dlhá (viac ako 150 mm). Štítok neindikuje dĺžka píly úplne – tieto triedy sú priradené čísla od jedného do štyroch, prvý obrázok v označení označuje dĺžku.
 • Opäť list – rozmery zubov. Môžu byť veľmi veľké (d) a veľmi malé (A). Ak potrebujete nejakú strednú polohu, venujte pozornosť (bližšie k malému) a s (bližšie k veľkej).

 • Ďalší list – špecifiká používania posudzovaného plátna. Tento list na značke nemusí byť vôbec, ale jeho prítomnosť je ešte viac objasniť účel výrobku. Napríklad X označuje možnosť univerzálneho používania píly (hoci nebude mať ideálny výsledok v žiadnom prípade) a O označuje účel rezania s otáčkami oblúka. Canvy s P na konci označenia sú hrubšie a vhodné na naklonenie rezania, s R – sú vytvorené špeciálne pre veľmi tenké a rozsiahle materiály, F tiež indikuje zvýšenú pevnosť plátna.

Stále existuje samostatné označenie, ktoré indikujú materiál, z ktorého sa má plátno vyrobené, pretože tento faktor tiež záleží.

HSC píly sa zvyčajne používajú na mäkké drevo (s vysokou uhlíkovou oceľou, čo najlepšie riešenie pre drevo ako celok), pre viac pevných – Nm / TC (tuhé zliatiny), BIM (Bimetal) môže byť tiež použitý ako tuhý priechodný roztok.

Názory

Pochopenie označenia znamená, že môžete rýchlo určiť, čo nohu v ruke, ale stále neznamená, že ste sa naučili vybrať takéto výrobky, tlačiť z materiálu, ktorý sa má liečiť. Zároveň je klasifikácia tkanín pomerne rozsiahla, ktorá vždy ponecháva príležitosť pre chybu pri výbere. Aby ste predišli márnym výdavkom peňazí, zvážte, ako určité charakteristiky píly ovplyvňujú oblasť jeho uplatňovania.

  Na veľkosť

  Na rozdiel od rovnakých plechov sú drevené materiály zriedka jemné: napríklad hrúbka dosky môže ľahko prekročiť jeden centimeter. Pre úspešný strih potrebujeme značné množstvo dĺžky, čo umožňuje plátno ísť hore a dole, preto nie je prekvapujúce, že píly pre drevené puzdro je zvyčajne dosť dlhé. V súlade s tým, hrúbka reziva, tým dlhšie by samotná kôra mala byť až 150 mm a viac. Ďalšia vec je, že dĺžka, jeden alebo druhý, je spojený s hrúbkou.

  Súčasne sa môžu otvoriť hrubé dosky zubného dosky a drevotrieskovú dosku a hustú sieť, ale na rezanie postavy je potrebné ako tenké rezanie, čo je možné, eliminuje pravdepodobnosť poškodenia vzoru.

  Je to z tohto dôvodu, že pre tenkú prácu je zvyčajne vybraných niekoľko kratších vzoriek, ale keď nosia spotené dosky, budú pracovať pomaly a rýchlo nosiť.

  Podľa materiálu

  Vyššie uvedené len vo všeobecnosti preskúmali základné materiály, z ktorých sa plátno vyrábajú (v kontexte označenia). Teraz ich zvážte podrobnejšie – označujú, ako dobre sú vhodné pre drevo.

  • Uhlíková oceľ (označenie HCS) Nie je to najvyššia sila, ale dobrá elasticita, pre ktorú sa správne nazýva najlepšie riešenie pre rezanie dreva. Je to za to, že sa považuje za univerzálny materiál pre drevo z dreva, pretože „berie“ všetko: a čerstvý les, a drevnárková doska alebo drevotriesková doska, a pareru, a v prípade potreby aj plasty podľahne. Okrem toho sa predáva všade, pretože pri prvých experimentoch s skladačkou alebo v procese zvyčajnej práce by nemali hľadať nič iné.

  • Tvrdná oceľ (HSS) Pre strom je oveľa horší – napriek zvýšenej silu, tento materiál sa nemôže pochváliť elasticitu, a teda v hustom dreve je ľahké sa dostať ďalej. Takéto píly sú vhodnejšie pre relatívne mäkké kovy, je možné ich použiť len na mäkké drevo a len vtedy, keď neexistuje žiadna alternatíva.

  • Bimetalové plátna (BIM) Kombinovať najlepšie vlastnosti oboch opísaných vyššie – sú súčasne veľmi trvanlivé a elastické, sú často vyrobené s diamantovým striekaním. Ďalšia vec je, že je drahšia stáť takáto píla, zatiaľ čo by to bolo dosť na drevo a niečo skromnejšie. Typicky sa takéto plátna vyrábajú pre tesné zliatiny a husté kovy. Hoci sú tu špeciálne píly pre drevo, skúsení majstri ich zvyčajne nepáči pre nízku produktivitu.
  • Milovníci karbidu (nm) V ich štruktúre sú optimálne vhodné pre dlaždice a keramiku. Pre spracovanie dreva sa používajú pomerne zriedka a častejšie v prípade neexistencie alternatívy, hoci v niektorých situáciách môžu byť naozaj hodná možnosť.

  Na zuby

  Toto kritérium má najväčší vplyv na hotový rez, určuje jeho krásu a presnosť. Nováčik sa môže naučiť naučiť rozlišovať rôzne systémy zubného miesta, ale Postupom času sa naučí určiť vhodnú handričku vo vzhľade, bez toho, aby sa uchýlili o akékoľvek označenie.

  • Žoldnier rozvedené zuby sú jedným z najobľúbenejších riešení, sú vhodné pre rôzne druhy dreva (význam celého dreva) a polyméry alebo neželezných kovov. Výsledkom je, že propyl sa získa skôr drsné a hrubé, ale produktivita – na najvyššej úrovni, pretože je to optimálne riešenie pre rezanie polotovarov.
  • Topenie zvlnených zubov Líšia sa jednotnosť umiestnenia a nejakú hladkosť, sú dobre vhodné na rezanie lisovaných dosiek z puffwood, ako aj neželezných kovov a ocele s malými nečistotami uhlíka. Takéto plátno poskytne oveľa tenšie a rovno.
  • Rozvedené zuby s brúsením vyniknúť, že sú zamerané, pretože boli pre strany z hlavného smeru. S pomocou ich pomoci môžete spracovať ako mäkké a pevné drevené druhy a pri vysokej rýchlosti, ale šírka propylu môže byť veľmi veľká.
  • Brúsené zuby umiestnené pod voľným rohom, Navrhnuté pre akékoľvek drevo, ako aj pre mnoho typov polymérov. Výhodou voľby v prospech presne takejto cievke bude vysoká presnosť rezu, čo umožňuje spracovať navyše hrany obrobku.

  Chvost

  Typy stopiek už boli opísané vyššie, zostáva presne určiť, ktorá možnosť je vhodná pre váš jigsik. Je to najjednoduchšie vedieť, kontaktovaním pokynov alebo opatrne po štúdiu predchádzajúcej použité píly na upevnenie na puzdro nástroja. Nie všetci výrobcovia sa snažia dosiahnuť všestrannosť svojich spojovacích materiálov, a niektoré dokonca poskytujú rôzne prílohy z rôznych modelov, pretože spotrebiteľ je ešte viac zmätený.

  Pokúsme sa však ponoriť do hlavných trendov.

  • T-tvarovaná stopka Je však najobľúbenejší v našom čase, a to je rozdelené na jednorazový (cruciform) a dvojitý pór. Ak sa prvý zistí všade a používa mnoho modelov Dewalt, Bosch, Makita, Metabo a Skil, potom druhý – pomerne zriedkavý a vyskytuje sa len na Bosch.

  • U-tvarovaný stopka Sa líši v polkruhovom zárez na konci. Medzi výrobcami používa len Skil a Dewalt, väčšina skladačky je nabrúsená pod pílmi tvaru t tvaru t tvaru.
  • Priama a hladká stopka s označením X Široko populárne medzi značkami, ktorých mená nie sú tak dobre známe: napríklad bort, defround, rukoväte.
  • Niekedy narazia Shanks so špecifickými okrúhlymi otvormi, Ale sú vhodné len pre niektoré modely z Makita.

  Ak žijete ďaleko od veľkých trhov, úloha nájsť optimálnu pílu sa môže zdať prakticky nemožné.

  V ideálnom prípade je možné odísť z problému, ak v štádiu výberu skladačky, aby sa pokúsil vybrať ten, ktorý je určený pre najobsnejšie píly s t-tvarovaným jedným stopkou, najmä preto, že tento štandard je široko používané mnohými poprednými výrobcami elektrických nástrojov.

  Ako si vybrať?

  Nakoniec vám dáme nejaké ďalšie tipy, Ako si vybrať optimálne píly pre Electrolovka.

  • Ak je spracovanie dreva pravidelne, skúšajú sa ako pre manuálne elektrické a stacionárne nástroje na nákup sady píl. To vám nedovoľuje nielen, aby ste sa počas práce nedovolilo, ale umožní vám, aby ste si vybrali najlepšiu možnosť kedykoľvek pre typ dreva, ktorý vo vašich rukách (s prihliadnutím na špecifiká konkrétnej úlohy). Samostatne, poznamenávame sa, že tento prístup vám umožňuje uložiť, pretože veľkoobchod je vždy lacnejší.
  • Opatrne si prečítajte pokyny pre skladačku sami – tam môžu byť cenné ukazovatele v ňom, pokiaľ sú súbory vhodné pre viac. Snažím sa vybrať najlepšiu voľbu, byť podrobne pripravený na opis predávajúceho špecializovaného obchodu a plánovaného materiálu a použité vybavenie. Zároveň nikdy nechodte do obchodu s nulovými vedomosťou batožinu – prevládajúci nováčik, bezohľadný predajca môže oklamať.
  • Najlepším riešením bude spravidla výber handričiek toho istého výrobcu, ktorý sa uvoľnil a obvinený, pričom sa zohľadnil skutočnosť, že stopky v rôznych modeloch výrobcu sa môžu líšiť. V rovnakej dobe, dobré píly produkujú slávne značky: MAKITA, BOSCH ALEBO DEWALT.

  Prečítajte si viac o ferlings pre namontované na strome, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: