Po rezaní

Stretch strop je stále populárnejší. Vyzerá to skvele, neposkytuje preniknúť cez outsiders od susedov zhora, šetrí byt od možných záplav, praktické a jednoduché starostlivosť.

Stále však má jednu významnú nevýhodu – malú maržu bezpečnosti. Canvas môže odolať zaťaženiu v podobe napínania a zvýšiť tlak, ale zároveň vedie náhodného kontaktu s ostrou alebo drsnou položkou na vytvorenie lokálneho poškodenia.

Zvláštnosť

Vlastnosti opravy striekacích stropov závisia od typu webu, dôvody, ktoré spôsobili tvorbu rezu, jeho veľkosť a miesto poškodenia. Môžete poškodiť plátno pri čistení, opravy, detských hier alebo dovolenky s bengálskymi svetlami. V každom prípade potrebujete poznať techniky, ktoré odstránia problém s vlastnými rukami.

Začať, budeme sa zaoberať napínaním plátna. Existujú dva hlavné typy.

Tkanina

Jedná sa o polyesterové tkaniny impregnované polymérnym zložením. Vyrobené zo syntetických vlákien s menším pridávaním prírodných priadzí. Všeobecne platí, že sú dostatočne silné, odolné voči prudkým rozdielom teploty. Hrúbka v priemere je – od 0,35 do 0,39 mm.

Ale pre nás majú význam a iné ukazovatele – porézna štruktúra a menšia elasticita. Napínanie veľmi nemožné, že v niektorých situáciách je plus. Odstráňte malé chyby ľahšie ako na filme, vďaka svojej špeciálnej štruktúre. Canvas vyžaduje úplnú výmenu len vtedy, ak je poškodenie stropu tkaniny viac ako 30 cm.

Pvc

Tento plátno, ktorého základom sú polyvinylchloridové vlákna. Hrúbka je malá – 0,17-0,22 mm, ale materiál je veľmi trvanlivý. Má antistatický majetok, nehorí, ale topenie. Mimoriadne citlivé na zmeny teploty, kvôli tomu, ktoré môžu trhliny prvé formovať, a potom fólie porúch. Odolať bez straty svojich vlastností teploty do + 100 ° C.

Veľmi elastický – to umožňuje, aby to trochu, ak sa rez bude v blízkosti bagety. Ale ak ste sotva stlačili a natiahli film, zmení svoj tvar a veľkosť, ktorá povedie k nezrovnalostiam a vlnám na strope po rekonštrukcii.

Obidva typy napínacích povlakov majú polyméry v ich zložení, ale líšia sa v ich štruktúre a vlastnostiach plátna. Inštalácia a prílohy v dizajnoch sú tiež odlišné. V súlade s tým sa ich oprava bude vykonávať aj rôznymi spôsobmi.

Príčiny poškodenia

Dokonca aj tie najlacnejšie plátno majú pomerne vysokú silu. Nezabudnite však, že oba typy materiálu sú bez bezbranných položiek. Preto, každý, dokonca aj najdôležitejší rez je schopný ľahko narušiť integritu materiálu, jeho tesnosť a silne deformovať strop všeobecne.

Od okamihu inštalácie musíte pozorovať maximálnu opatrnosť. V prvých dňoch po napätí sa materiál prispôsobí tomuto stavu, a preto je mimoriadne citlivé na mechanické účinky, je ľahko poškodené.

Na základe toho je možné zapojiť do elektrických prác, montáž nábytku a iných podvodov až po niekoľkých dňoch po inštalácii stropu.

Najčastejšie príčiny škrtov:

 • Nesprávna inštalácia, nízko kvalitný materiál a nesprávne rezanie môžu vyvolať poškodenie poškodenia.
 • Neopatrná permutácia veľkoplošných nábytkových predmetov s špicatými hranami. Napríklad, pohyb skrinky alebo bulletin s ostrými hranami a rohmi.
 • Active Detské hry. Beh do stropu rôznych hračiek, hry s rádiom riadeným lietadlom, vyhodenie lopty a podobne. Preto by sa filmový strop, vzhľadom na jeho krehkosť, by nemali byť inštalované v detských izbách a na miestach, kde sú deti často.
 • Neakkurat Manipulácia s ostrými objektmi vedľa dizajnu. Tiež častý dôvod môže slúžiť ako inštalatérske a tesárske nástroje, najmä s ostrými a rotujúcimi hranami, napríklad bulharským.
 • Menej časté, ale súčasným dôvodom je korok z šampanského.

Ako sa staviť?

V závislosti od poškodenia a materiálu na obnovenie práce budú potrebné tieto nástroje:

 • tkanivová páska alebo maliarska páska;
 • Nožnice, kancelárska páska a malý anténny kábel – 10 cm;
 • Náplasť, ktorá môže byť vyrobená z kusu z zvyšku plátna;
 • KAPRONOVÝ NIEKOĽKOU, IONLOVANIE, NÁKLADNOSTI A LAKE;
 • Sušič vlasov a špachtľou.

Prvým krokom, ktorý sa vzťahuje na všetky typy plátna, je ustanovenie stropu „prvej pomoci“ – hrany rezu sú rýchlo zapečatené obojstrannou alebo maliarskou páskou. Urobí sa, aby sa zabránilo zvýšeniu oblasti poškodenia.

Ak je rez je viac ako punkcia viac ako a množstvom najviac 2 cm, môžete ho okamžite zavrieť, vezmite kruhovú náplasť alebo vyplňte lepiacou kompozíciou. To všetko zabezpečí zachovanie tesnosti materiálu a nedá mu rozľahlú.

Reštaurovanie filmu stropu

Spočiatku hodnotíme poškodenie, do očí určujú jeho veľkosť a lokalizáciu. Stojí to za zmienku Môžete úplne odstrániť len malé chyby, Keďže PVC film je zle doplnený.

Veľké rezy, viac ako 15 cm nezávisle oprava už nie je úspešná. V blízkosti steny – nie je ďalších 15-20 cm – poškodenie môže byť ťahané a schovať sa do bagenovej drážky.

 • V priebehu rezu, rovnobežne s bagetou, lepidlo na lepenie kábla antény. Čakáme, kým nie je lepidlo úplne suché.
 • Po zahriatí plátna so sušičom vlasov.
 • Jemne ho dotiahnite na bagetu a znovu nainštalujte pomocou špachtle.
 • Môžeme tkaninu prasknúť tak, aby zostali žiadne vlny.
 • Ak boli na stranách strán vytvorené nezrovnalosti, musia byť zarovnané. K tomu tiež lepí kábel a utiahnite bagetu na drážku.

Ak sa chyba nachádza ďaleko od steny, môžete použiť niekoľko spôsobov, ako ho odstrániť.

Metóda 1: Prekrytie na rezanej náplasti

Vezmeme si rovnakú handričku a vystrihneme z neho oválnu náplasť, mala by byť 2-3 cm veľkosť, viac z hlavného poškodenia. Po jemnom aplikovaní lepidla na to, takže nie je prebytok. V opačnom prípade zostanú stopy lepidla na ruke a na strop, ktorý si dôrazne pokazí svoj vzhľad.

Aplikujte banky na rezanie a stlačenie s miernym výkonom. Je nemožné tlačiť príliš veľa, pretože záhyby sa môžu tvoriť. Keď patch schmatol, mierne vyhladil. Takéto škvrny môžu byť zakryté ako vzor alebo PVC applique.

PVC Applicablhes sa úspešne používa ako náplasť, pripevnenie na tmelu alebo zloženie lepidla. Stojí však za to, že sa takéto samolepky (kresby) a na celé oblasti, takže strop má vizuálne dokončený pohľad a dizajn.

Žiadne špeciálne požiadavky na použité zloženie lepidla, Hlavnou vecou je, že rýchlo a kvalitatívne schmatol a bol bezfarebný. Môžete použiť superclasuses, obyčajný PVA (latex), univerzálny alebo špecializovaný pod určitým materiálom lepidla.

Na lepenie si môžete zakúpiť nasledujúce vidlice lepiacej kompozície:

 • Univerzálne lepidlo – Má dobrú lepiacu funkciu, vďaka živice, ktoré to robia.
 • Špecializované lepidlo, rozdelené do kategórií:
 1. Pre ťažké materiály – flizelín, vinyl;
 2. Pre stredné materiály – tkanina, akrylová tapeta;
 3. Pre ľahké materiály – tapety papiera.
 • Normálne superclasuses.

Metóda 2: Inštalácia v mieste rezu pre lampu

Vhodné pre vinylovú fóliu. Špeciálne tesnenie (alebo ochranné) termocole je prilepené k oblasti poškodenia, po vnútornom okraji kruhu. Bude základom pre budúcu lampu. Takýto krúžok neumožňuje ďalej vinylu a preberá zaťaženie z napätia.

Ak môžete tlačiť dlaň v poškodení, potom je suspenzia svietidla namontovaná na báze nič v rovnakom čase.

Treba mať na pamäti, že elektroinštalácia by nemala byť umiestnená na povrchu plátna a namontujte ho, ako to bolo, v napätí medzi svietidlami. Svietidlá môžu byť nahradené plošným vetraním alebo dymovým senzorom, spôsob ich inštalácie je identický.

Viac životne opravuje strop z PVC je znázornený na nasledujúcom videu.

Reštaurovanie stropu tkanín

Vďaka svojej štruktúre sú tkaninové strečové stropy stabilnejšie a ľahšie ich opraviť. Reštaurovanie môže byť tiež vykonávané dvoma spôsobmi.

Metóda 1

Šiť Kapron nite. Vyberieme zodpovedajúce syntetické nite. Ustupovať z okraja aspoň 3 mm, utiahnite hrany. V tomto prípade, odľahlosť z steny nehrajú dôležitú úlohu, pretože výber metódy je úplne závislý od veľkosti samotného jadra.

Po výslednom spracovaní švu akrylového tmelu. Aplikácia na čerstvú hermetickú vrstvu, zodpovedajúci materiál môže byť podávaný priestor poškodenia textúry tkaniny. Čakanie na tesniacu látku úplne suché, tkanina je úplne zafarbená farbou alebo aplikovať kresbu – obyčajná kefa alebo airbrushing.

Metóda 2

Ak je rez je veľký, potom sa šev bude veľmi viditeľný a dôrazne kazí estetiku stropu. V tomto prípade môžete použiť náplasť. Losskut vystrihnite z tkaniny alebo skla. Aplikujeme transparentné zloženie lepidla a lepené na opačnej strane plátna, zo strany stropných podláh. Zároveň nie je možné stlačiť klapku príliš veľa, aby ste zabránili stropu V mieste jadra.

Odstraňujeme hovorené a starostlivo vyhladené materiálu. Keď sa lepia zachytenia, bude užitočné zakryť celý strop na pokrytie vodotesnosti, skryje stopy nedávnej opravy.

Metóda 3

V diere môžete namontovať termocole, všetko sa robí ako s filmom canvase. Samozrejme, tieto inklúzie by mali byť primerané esteticky a podľa pravidiel prevádzky.

Možné chyby

Keď sa neprijmú neprofesionálne na prácu, riziko vád v procese opravy sa zvyšuje. Poškodené strečové stropy, vďaka moderným technológiám, vo väčšine prípadov môže byť stanovená. Najprv je však vždy potrebné vyhodnotiť stupeň poškodenia a uskutočniteľnosti konania.

Tam sú takéto prípady, v ktorých je reštaurovanie jednoducho nemožné:

 • Ak sa strop išiel na šev. V tomto prípade musí byť materiál obrátený, pretože lepenie môže zhoršiť len situáciu.
 • Ak sa látka vypukla od steny. Je potrebné pretiahnuť plátno a posilniť dizajn.
 • Oddelene stojí za zmienku rozbitej bagety, Môže byť pokúšaný opraviť sami, bez toho, aby sa uchýlili k úplnej výmene plátna.

Diskontinuita stropu polyvinylchloridu v centrálnej oblasti prekračujúcej priemer 15 cm Nevyhnutne pláže škody z estetiky plátna. V rovnakom čase obnoviť tesnosť.

Tkaniny plátna oveľa silnejšie a ponáhľa sa k poškodeniu, ale tiež stojí takmer dvakrát ako film ako film. Má však svoj vlastný limit na vhodnosť obnovy.

Tipy a odporúčania

Niektoré tipy a odporúčania pre správnu prevádzku stropu a opravy.

 • Pri lepení záplat musí byť povrch plátna zbavený vopred pre lepšiu spojku. Môže byť stupňovaný pomocou špeciálneho spreja, aby sa staral o strop alebo bežného detergentu, ktorý by nemal byť agresívny expozíciou.
 • Keď dôjde k poškodeniu, je potrebné upevniť hrany s kúskami škótskeho. To sa robí, aby sa zabránilo zvýšeniu oblasti poškodenia pod vplyvom napätia.
 • Poškodenie plátna s tlačou fotografie sa eliminuje len vtedy, ak je rezidenta nevýznamná a po obnovení bude neviditeľné. Ak je integrita výkresu zlomená, na strop sa musí aplikovať nový obraz.

 • Je dôležité, aby teplota v miestnosti bola v intervale medzi 0 ° C a 50 ° C.
 • V mokrých miestnostiach musíte odstrániť hrdzu včas. Utrite plátno lepšie ako flanel handry, výhodne bezfarebný. Na čistenie, prostriedok na čistenie okien bez obsahu abrazívnych materiálov;
 • Pre tkanivové plátno sú povolené žiarovky – až 60 W a halogén – až 35 wattov. Pre filmový strop, žiarovky sú povolené – až 40 W a halogén – až 20 w. Ak sú indikátory prekročené, čierne stopy vykurovania sa nevyhnutne objavujú.

 • Pred odstránením poškodenia musíte sa uistiť, že príčinou strihu sa nestalo výrobnou defektom. To znamená, že rez bol vytvorený bez priamej mechanickej expozície. V tomto prípade musíte kontaktovať realizovanú spoločnosť a bude to zadarmo.
 • Avšak, ak je majiteľ sám, aby sa viniť do poškodenia plátna, ale záručná doba ešte neskončila, potom nie je nutné urobiť obnovu vlastného, ​​ale je lepšie hľadať pomoc pre profesionálov. Majster bude schopný opraviť rezanie rýchlejšie a vysokú kvalitu a záručné výhody zostanú v prípade neúspešnej opravy.

Poškodenie napínacieho plátna nie vždy vyžaduje jeho výmenu. Malé a menšie chyby ľahko opravy vlastnými rukami, najčastejšie nenechávajú viditeľné stopy a nedostatky.

V každom prípade je lepšie požiadať o radu špecialistu na riadne posúdenie stupňa poškodenia a efektívne vykonať obnovu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: