Podsvietené stolové slučky

Zväčšovacie sklo sa nazýva optické zariadenie vo forme skla so zvyšujúcou sa schopnosťou, s ktorou je uľahčené pre zobrazenie malých predmetov. Zväčšovacie lupy sa používajú vo výrobných cieľoch a na domácich účely. Loupes majú rôzne vlastnosti, ktoré je potrebné preskúmať skôr, ako sa rozhodnete použiť toto zariadenie.

Charakteristický

Zväčšovacie sklo sa vyrába v rôznych štrukturálnych verziách a má určité cieľové vlastnosti a charakteristiky. Ich klasifikácia je založená na tom, akú úlohu sa použije zväčšovač.

 • Meranie lupy – Jej vlastnosťou je, že okrem zvýšenia, umožňuje merať malý predmet, pretože je vybavený meracou meradlom s nárazmi. Tento typ lupy je často umiestnený ako inžinierske zariadenie, s ktorým nemôžete len zvážiť, ale tiež vykonávať opravu plytkých častí.

 • Vreckový model – Najčastejšie sa aplikuje na domáce účely, aby ste si prečítali malé písmo alebo prezeranie malých častí. Tento typ LUP je kompaktný a má dizajn, ktorý zodpovedá ergonomickým štandardom, takže zväčšovacie sklo môže byť zhotovené v sebe – je to malá a hmotnosť, je ľahké sa zmestiť do vrecka alebo kabelky.

 • Podsvietený Nie je určený na prepravu a upevnenie na úkor držiaka v pohodlnej polohe – horizontálne alebo vertikálne. Stacionárny lupa je vhodné pre inžinier, hodinárstvo, elektronika. Schopnosť zvýšiť takéto zväčšovacie sklo je pomerne vysoká – 6-8 krát. Takéto zväčšovacie sklo sa najčastejšie deje Podsvietený LED. LED svietidlá zahrnuté v dizajne lupy majú väčšiu popularitu spotrebiteľov, pretože majú vlastnosť úspor elektriny. Návrhy podsvietenia sú tiež vhodné, pretože sú charakterizované dlhou dobou použitia. Tam sú modely Z napájania buď z batérií alebo batérie.

 • Šperky Loupe – sa líši od ostatných analógov v tom, že má nárast o 15-20-krát a okrem toho vybavený jedným typom osvetlenia – infračerveného, ​​LED alebo ultrafialového materiálu. Určitý druh lúčov je schopný identifikovať vlastnosti a autentickosť minerálnych drahých alebo polodrahokov. Takéto úpravy v ich práci si vychutnávajú klenotníctva a špecialisti v oblasti starožitností, ako aj numizmatika.

 • Lupy-okuliare – je najjednoduchší a najvýhodnejší dizajn, ktorý vám umožní zanechať ruky zadarmo do práce. Externe, takéto zariadenie vyzerá ako rámce pre okuliare a používa sa pri práci s malými detailmi – pre ich posudzovanie alebo opravu. Stupeň nárastu takejto lupy je zvyčajne malý, 2-3 krát.

 • Zväčšovacie šitie – Takéto zväčšovacie sklo sa používa najčastejšie pre potreby domácností pri šití, výšivke alebo iných tvorivých lekciách, kde je práca s malými detailmi. Zvýšenie nárastu šitia nie je príliš silné, ale je kompaktná veľkosť. Pre pohodlie používania je dizajn vybavený čipkou, ktorá sa nosí na krku.

Charakteristika rôznych typov zväčšovacích okuliarov je podmienená. Použitie tejto adaptácie rozsiahle, ovplyvňuje mnohé oblasti priemyselných, lekárskych, domácich a iných účelov.

Typy

Zväčšovacie sklo môže byť rozdelené do typov, ktoré závisia od konštruktívnych funkcií.

 1. Stupeň nárastu. Pre zariadenia, ktoré zvyšujú menšie predmety, existuje špecifické pravidlo: so zvýšením množstva merania sa uhol pohľadu znižuje, ale posudzovaný predmet sa blíži. Optimálny pomer multiplikácie priblíženia a uhla pohľadu sa považuje za konkrétne objektu 5 až 7-krát. V závislosti od stupňa zväčšenia je lupa rozdelený na zariadenia so silnou alebo slabou aproximáciou.
 2. Výroba produktu. Jedno zväčšovacie sklo pre pohodlie jej používania zjavne nestačí, a určitý retenčný dizajn je k nej pripojený. Vďaka rôznym modelom dizajnu sa zväčšovacie sklo stalo veľmi pohodlné. V maloobchodných reťazcoch môžete teraz nájsť širokú škálu typov návrhov: na držiaku, na flexibilnom držiaku, na stojane, na clothespin. Tam sú lupy s dlhou rukoväťou, nahými možnosťami, stolovými alebo vonkajšími modelmi, lupy na čipkách, vreckovými lupémi vo forme kľúčového reťazca a tak ďalej.
 3. Podsvietenie zariadenia. Na zlepšenie kvality preskúmania a pri práci so zlou úrovňou osvetlenia sa používa lupusový zdvihák. LED diódy sa najčastejšie používajú na osvetlenie. Loupes s možnosťou zvýraznenia sú veľmi v dopyte, tešia sa v medicíne a kozmetike, rozhlasových inžinierov a mikroelektroniky, v šperkach, bankový sektor, v každodennom živote.
 4. Materiál objektívu. V súčasnosti sú široko distribuované šošovky vyrobené zo skla, plastových alebo akrylových polymérov. Najviac fiškálna možnosť je zväčšovacie pohár plastu, ale tento materiál je veľmi nestabilný na mechanické účinky a na to rýchlo sa objavujú rôzne hĺbky poškriabania. Najdrahší a cenný materiál pre šošovky je sklo. Samozrejme, nebude odolať pádu z výšky pevnej základne – betónovej podlahy alebo asfaltu, ale malé menšie škody nie je hrozné. V priemernej cenovej kategórii je akrylový polymér, ktorý je trvanlivejší ako obyčajný plast, ale je nižší v kvalite vlastností šošoviek vyrobených zo skla.

  Výber zväčšovacieho pohára na prácu alebo na účely domáceho použitia je dôležité zohľadniť typ výstavby, pretože bude závisieť od tejto efektívnosti.

  Účel

  Zväčšovacie sklo Je to univerzálne zariadenie, A s ním môžete vykonať najrozmanitejšiu škálu prác s veľmi malými veľkosťami. Lúka sa používa na opravu telefónov, smartfónov, počítačových zariadení, ktoré sa používajú na spájkovacie tabule v rozhlasových a elektronických výrobkoch.

  Mnohé zodpovedné komponenty a detaily, ktoré sú predmetom opravy, vyžadujú presnosť a presnosť, ako napríklad v hodinovom mechanizme, a tam je zväčšovacie sklo na pomoc majstrovi, čo výrazne uľahčuje prácu a umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky. Vhodnejšie v tomto prípade sú puzzle s osvetlením, Od väčšiny operácií vykonávaných Master vyžaduje šperky a dobré preskúmanie.

  Použitie zväčšovacieho zväčšovacieho skla umožňuje starostlivú vizuálnu kontrolu výrobku a určiť všetky svoje chyby a porúch.

  Nie je možné vykonávať vysoko kvalitnú diagnostiku, ak je inšpekcia častí ťažká, pretože ich malá veľkosť a zlé osvetlenie. Okrem diagnostiky, Zväčšovacie sklo platí a kontroluje výsledok vykonania práce. Napríklad vysoko kvalitné spájkovanie alebo montáž zaručuje bezproblémovú prevádzku mechanizmu, čo znamená, že oprava nebola vykonaná márne.

  Ak osoba znížila zrakovú ostrosť, Bez lupy bude pre neho ťažké čítať, písať, vyšívať, alebo vykonávať iné aktivity pre domácnosť, ktoré si vyžadujú jasnosť a dobré preskúmanie. V Lupe Podsvietenie môže byť postavené – LED alebo žiarivky, a veľkosť zväčšovacieho skla môžu byť malé alebo pomerne rozsiahle. MUPA môže byť stanovená na držiaku nainštalovanej na podlahe alebo na stole. Najčastejšie umožňuje dizajn zväčšovača pracovať s dvoma rukami bez toho, aby ste ich rozptyľovali jeho podporou.

  Výber pravidiel

  Zväčšovacie sklo je nepostrádateľným asistentom, ale že práca s ním je pohodlná, pred výberom modelu konkrétneho dizajnu musíte vziať do úvahy nasledujúce dôležité body:

  • Rozhodnúť, pre ktoré sa použije zväčšovacie sklo a ako dlho musia byť použité;
  • Akú formu, veľkosť a konfiguráciu by mala byť lupa;
  • Je potrebné podsvietenie, ktorá intenzita a spektrum by malo byť;
  • Aký násobok zvýšenia by mal byť lupa;
  • Aký spôsob vzniku bude pripojený k pohodliu vašej práce;
  • Aký materiál bude vyrobený z lupy.

   Ako ukazuje prax, zväčšovacie zariadenie sa získava na dlhodobé použitie a vykonávať špecifické úlohy. Definované s výberom, nezabudnite Berúc do úvahy pomery a ceny kvality, ako aj Venujte pozornosť životnosti výrobku.

   Preskúmanie zväčšovacieho skla pracovnej plochy „Newacalox X5“ Pozrite si viac.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: