Pokládka dlaždice na OSB-Plates

Pokládka keramiky, slinkové dlaždice alebo PVC povlaku na PSB-kachle je konjugát s určitými ťažkosťami. Povrch dreveného materiálu z čipov a čipov má výraznú reliéf. Okrem toho je impregnované chemikáliami, ktoré znižujú adhéziu materiálu. Ako urobiť výber kachľových lepidiel, dať stropnú dlaždice a dlaždice v tomto prípade, stojí za to povedať viac detailov.

Zvláštnosť

Klážko na OSB-dosky dekoratívnych a dokončovacích materiálov je vždy konjugát s určitými ťažkosťami. Aspekt Pri spustení rámovej konštrukcie, keď sa vyvíja v kúpeľni a kúpeľni v krajinách, je to tento materiál, ktorý je zvolený ako základ.

Pri dokončení plôch keramickými dlaždicami sa musia porcelánový kameň a dlažba z PVC zapamätať na niekoľko dôležitých bodov. Medzi hlavné znaky materiálu stojí za to zdôrazniť takéto charakteristiky.

 1. Nízka tvrdosť a sila. Možnosti nosiča SB-dosiek sú výrazne nižšie ako množstvo dreva alebo betónového masívu. Súčasne, v porovnaní s drevotrieskou doskou alebo drevovou doskou, materiál jasne vyhrá tie isté parametre.
 2. Mobilita. Materiál, ktorý nemá solídnu podporu, mení svoje geometrické charakteristiky. To vedie k tomu, že dlaždice alebo riešenie, jeho upevnenie, trhliny.
 3. Nízka odolnosť voči vlhkosti. Pri prevádzke vo vlhkých miestnostiach, bez toho, aby narušili dodatočnú hydroizoláciu, dosky sa rýchlo získava voda, napučiavajú. Vytvárajte priaznivé podmienky pre vzhľad plesní a húb.
 4. Nerovnomerný povrch. Ak na betónovom poterení môžete okamžite položiť dlaždice, musí platiť platňa OSB.
 5. Nízka priľnavosť s inými materiálmi. Aby bola spojka odolná, budete musieť urobiť ďalšie úsilie.

Výhody OSB-dosiek zahŕňajú požiarnu odolnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, keď sa používajú v fasáde. Okrem toho má materiál s správnou voľbou pomerne vysokú triedu environmentálnej bezpečnosti. Môže byť použitý na vytvorenie stien a oddielov v obytných priestoroch.

Výcvik

Predtým, než sa spustí priame znášanie dekor z dlaždice, musíte starostlivo pripraviť základ. V závislosti od podmienok môže byť OSB namontovaný na ráme alebo na vrchole starej podlahy, steny, stropu. Pre zaťažené návrhy sa odporúča použiť najhrubšiu a tuhú dosku z 15 mm. Je vhodný na montáž na podlahu.

Zvýšenie schopností adhézie z PSB-dosiek môžu byť rôznymi spôsobmi. Medzi najobľúbenejšie riešenia, môžete prideliť nasledujúce možnosti.

 1. Doplnkový. Môžete opraviť na konštrukciách z OSB listov cementového čipu alebo sadrokartónu. V tomto prípade je dlažba zaručená dobre.
 2. Inštalácia kovovej výstuže. To vám umožní používať štandardné lepidlá dlaždice.
 3. Aplikácia zlúčenín pre spojovacie spojenie. V tomto prípade sa za akýchkoľvek podmienok dosiahne dobrá adhézia.

Je dôležité pochopiť, že v takmer všetkých prípadoch sa inštalácia dlaždice vyžaduje dodatočné predbežné sporák. Znižuje jeho absorpciu vody, pomáha vyhnúť sa praskaniu a odlupovaniu dlaždice pri sušení lepiacej kompozície.

V rámci prípravných činností sa vykonáva fixácia OSB-dosiek na stredné oneskorenia. V tomto prípade je vzdialenosť medzi nimi určená na základe hrúbky samotného materiálu. Priemerný rozsah sa líši od 400 do 600 mm. Pre inštaláciu podláh sa tento indikátor zníži o polovicu.

Pri príprave na plat, dlaždice zahŕňa a brúsny materiál. Horná lesklá vrstva sa odstráni pomocou hrubého brúsneho papiera. Prach, zostávajúci po brúsení, je opatrne odstránený. Sporák OSB sa potom vzťahuje základným primérom na báze polyméru v 2 vrstvách. Prvý bude vyschnúť asi 1 hodinu, druhý deň – do dňa.

Ako primitívny primér pre sporák je vhodný stavebný lepidlo PVA. Je distribuovaný cez povrch valčeka. Je dôležité, aby neboli žiadne lúmene a medzery.

Čo môže byť lepené?

Špeciálne lepidlo na dlaždice na upevnenie na drevo a kachle produkujú mnoho značiek. Medzi nimi – Ceresit, ktorý má produkt CM17. Okrem toho môžete použiť dvojzložkové rýchle zmesi na epoxid. Sú u Litocol – rovnaké zloženie potom môže byť švy. Vhodné možnosti zahŕňajú akékoľvek výrobky z kategórie „tekuté nechty“, ktoré tvoria spoľahlivú spojku na povrchu drevených dosiek.

Optimálna voľba pre prácu s dlaždicami môže byť elastické polymérne lepidlá. Sú plastové a počas prevádzky povlaku kompenzuje vznikajúce napätie medzi materiálmi. Vhodné pre prácu a silikónové tmely, najmä ak hovoríme o dokončovacích stenách v kuchyni alebo kúpeľni. So vhodným použitím nebudú pevné držať dlaždice, ale tiež vylučujú kontakt základne s vlhkosťou.

Je kategoricky nie je vhodný pre prácu s OSB iba klasickými formuláciami na báze cementu. Jednoducho neposkytujú dostatočnú silu. Okrem toho sú adhézne charakteristiky takýchto zmesí určené pre iné typy báz. V najlepšom prípade sa dlaždita jednoducho rozpadne.

Aké nástroje sú potrebné?

Pri inštalácii kachľovej, keramickej, slinku alebo vinylovej dlaždice sa používajú rovnaké súbory náradia. Majster bude potrebný:

 • gumové kladivo;
 • zubná špachtľa (kovová alebo guma);
 • úrovni;
 • Koolnický;
 • Malyary Roller;
 • Platológa pre rezný materiál;
 • vzpery na dlaždice;
 • Sponge na odstránenie nadmerného lepidla;
 • Kyveta na vyplnenie a varenie.

Pri inštalácii s použitím prídavných prvkov (mriežky alebo nadzemné panely), samoobslužné skrutky a skrutkovač, nechty alebo iné upevňovacie prvky.

Dajte dlaždice omietkových kameňov, vinyl, z kremeňa alebo kalendou na podlahe, steny alebo strop, aj keď je na základni osb-doska. So správnym prístupom, dokonca aj fasádny dizajn porcelánového kameňa môže úspešne držať. Aby sa dali dlaždice vysokej kvality, je potrebné zohľadniť jeho jednotlivé vlastnosti, účel, intenzitu údajných nákladov.

Existuje niekoľko všeobecných odporúčaní, ktoré sa vykonávajú bez ohľadu na metódu inštalácie.

 1. Zarovnanie. Všetky úseky dosiek sa merajú podľa úrovne. Umiestnenie upevňovacieho prostriedku je starostlivo pokryté elastickými zmesami, ako aj spojmi medzi modulmi.
 2. Vypchávka. Vyrába sa maľbou valčekom. Ak typ dosky OSB-3, musíte predviesť rozpúšťadlo alebo alkohol, aby sa povrch odmaila.
 3. Posilnenie. Používa sa pri upevnení podlahy a stenovej dlaždice na paneli OSB-3, OSB-4. Mriežka sa zvinula pozdĺž premietaného povlaku, pripojeného pomocou stavebného staplera. Je dôležité, aby bola výstužná vrstva dobre dotiahnutá. Na vrchole sa aplikuje nová vrstva priméru.

Potom sa bude čakať len dovtedy, kým nie sú všetky materiály upevnené. Potom bude možné začať lepené dlaždice.

Na strope

Vinylová stropná dlažba je minimálna vážnosť, prakticky nevytvára zaťaženie na povrchu. V prípade OSB-Plates je takáto voľba optimálna. Tu je možné použiť rôzne metódy inštalácie. Napríklad, Ak OSB tvorí návrh náteru, lagovia na ňom upevnené, a sú to sadrokartónové listy, ku ktorým je dlaždica ľahko upevnená štandardným lepidlom.

S priamou inštaláciou bude potrebné umiestniť povrch opatrným odstránením nezrovnalostí. Potom je dlažba umiestnená na sušenej tmeli. Optimálna voľba bude bodovou inštaláciou na tekutých nechtoch, čo vám umožní rýchlo vytvoriť dekoratívny povlak po celom povrchu.

Je dôležité zvážiť, že tento spôsob je vhodný len pri montáži osvetľovacích zariadení. Curlingové a skryté stropné svetlá vyžadujú použitie základne sadrokartónu, ich umiestnenie, veľkosť a forma sú premýšľané vopred.

Na podlahe

Najobľúbenejšou možnosťou dokončenia podlahy je dlažba alebo keramická dlaždica. V obytných priestoroch budú vhodnejšie textúrované moduly alebo porcelánový kameň. To všetko závisí od individuálnych preferencií vlastníka, ako aj na intenzite nákladov.

Položka dlaždice alebo porcelánu na podlahovej podlahovej podlahe sa odporúča podľa schémy.

 1. Miesto označovania. Povrch je rozdelený na zóny, vykonáva sa predsú suché pokládky.
 2. Príprava roztoku. Môžete si vziať hotovú zloženie, dostatočne hrubé, aby ste distribuovali ozubenú špachtľu. Ak sa používajú tekuté nechty, tesniace materiály, príprava sa nevyžaduje.
 3. Aplikácia riešenia. Naskladala z stredu miestnosti. Viac ako 1 Čas sa zobrazí objem, dostatočné na ubytovanie 1-3 dlaždice. Samotné prvky sú tiež pokryté riešením z nesprávnej strany, tenkej vrstvy.
 4. Montáž dlaždice. Každý modul je umiestnený na mieste podľa značky, prebublávaný s gumovým kladivom. V rohoch prvej dlaždice sú krížové vzpery stanovené na tvorbu švov. Nasledujúce prvky sú stanovené na úrovni.

Po dokončení inštalácie, dlaždice odchádzajú na suché. Čas mrazeného roztoku závisí od typu zmesi. Keď plne zachytáva, krížové vzpery sú odstránené, švy sú naplnené tesniacim prostriedkom alebo injekciou. V medzerách pozdĺž stien je lepšie okamžite použiť silikónové vodotesné zlúčeniny.

Na stene

Na rozdiel od podlahy je nástenná dlažba oveľa rôznorodejšia vo svojom zložení. Využíva dekoratívne tehly a slinkové prvky, panely a dekorácie rôznych tvarov, veľkosti. To všetko robí usporiadanie zložitejšie, takže keď prvé nezávislé plnenie práce je lepšie uprednostniť najjednoduchšie možnosti pre dlaždice – štvorec, malú veľkosť.

Montážna objednávka.

 1. Značenie. Berie do úvahy kvóty na švoch podľa hrúbky krížových kariet.
 2. Sprievodca montážmi. Môže to byť obvyklý hliníkový profil. Je pripojený k spodnému okraju druhého riadku. Je to odtiaľto. V tomto prípade nemusíte mať na vrchole.
 3. Aplikácia mixu. Môže sa použiť len na dlaždicu z nesprávnej strany alebo tiež na základni. Každý prvok je vyrovnanie a označenie.
 4. Dlaždice. Pri pokládke sa medzi prvkami vkladajú krížové prúžky. Samotné dlaždice bojujú gumovým kladivom. 1 Čas nie je položený nie viac ako 3 riadky, inak začne offset. Prebytočná zmes sa vymažú špongiou.

Po ukončení práce je uvedený dolný rad povlakov, môže byť doplnený hranicou alebo inými dekoratívnymi prvkami. Sušenie sa uskutočňuje pri teplote miestnosti, až kým nie je lepidlo úplne zmrazené. Potom môžete čakať 2-3 dni, a potom choďte na injekciu švov.

Prečítajte si viac o kladenie dlaždice na OSB-Slabs Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár