Popis LDSP a ako ich používať

Popis LDSP a pochopenie toho, čo je absolútne nevyhnutné pre rozhodne o opravách a stavebníctve, prinajmenšom pre porovnanie alternatívy. Je rozhodujúce pochopiť pri výbere materiálu, aká je hustota laminovanej drevotrieskovej dosky odolnej voči vlhkosti, ktorú existujú možnosti pre ich použitie, ktoré výrobcovia materiálu potrebujú dôverovať. Okrem toho je, samozrejme, preskúmať základné vlastnosti stenových panelov a vlastností ich výroby, recenzie o takýchto výrobkoch od spotrebiteľov.

Čo to je?

Po prvé, je potrebné naznačovať, že dekódovanie skratky LDSP nič neznamená, ale laminovaná drevotriesková doska, to znamená, že drevotriesková doska, pokrytá špeciálnym filmom. Vzhľad platní čips došlo v 30. rokoch. ale masívne produkovať ich začali len v povojnovom čase, čo je zjavne kvôli ťažkej situácii.

Tiež svedčil na zmenu spotrebiteľských chutí – ťažký spojovací nábytok a dokončujú stratenú popularitu. V opise tej doby neexistuje tovar na bezprecedentné zvýšenie rýchlosti a dynamiky vo všetkom, vrátane stavebných materiálov.

Hlavným zložením drevotrieskovej dosky je odpad na spracovanie dreva. Z nich, ako aj z vedome fragovat nelikvidných stoniek a získajte tak dôležitý materiál. Ako spojovacie činidlo sa používa formaldehydová živica.

Billety sú dôsledne vystavené chladnému a horúcom stlačení. Približné spotrebiteľov ich už maľovali na listoch typického formátu.

Ako urobiť LDSP?

Niektoré informácie o výrobe laminovaných čipových platní už boli uvedené v predchádzajúcom odseku. Ale toto, samozrejme, nestačí! Konečným štádiom spracovania je laminácia, to znamená, že naleje špeciálny ochranný film. V niektorých prípadoch sa namiesto toho uchýlil k metóde hladkej laminácie alebo „spájkovania“. Proces laminácie zahŕňa lepenie na základňu 1-2 vrstiev starostlivo pripraveného papiera.

Papier sa snaží robiť z nižšie ako hrubšie. Len s týmto podmienkam sa riadi naliehavo nakreslenie. Spodná vrstva sa niekedy dosahuje 1 mm. Pre druhú úroveň, takáto hrúbka nie je potrebná – vyžaduje sa veľkosť stupnice desiaty alebo stotín milimetra. Povrch tváre vytvára ďalšiu vrstvu, ktorá je vytvorená z kombinácie priehľadného papiera so starostlivo vybranými živicami; Akonáhle táto vrstva riadi, vytvorí sa silný film, účinne pokrýva dekoratívny povrch.

Ak sa chcete zahriať, použije sa horúca pečiatka, ktorej výkres je vybraná individuálne. Takáto pečiatka je teplá na 150-220 stupňov. Po takomto spracovaní sa papier vybije sporákom. Stojí za zmienku, že v jednotlivých rastlinách fungujú inak:

 • spojiť všetky zložky povlaku medzi sebou;
 • vysušený taký obrobok;
 • Už v monolitickej forme ho pripojte k sporáku.

Metóda kombinácie znamená upevnenie pásky bez použitia lepidla. Živice v tejto možnosti by sa mali ohrievať na úplné tavenie. Ďalej nastane ich prirodzené miešanie s živicou časťou na doske. Tak, že všetky vrstvy čelia materiálu, sú však spojené jasne, je potrebné ich položiť, aby ich položil v poriadku a odtlačku s použitím studeného lisu.

Použitie valcových pečiatok môžete vytvoriť stuhu takmer neobmedzenej dĺžky.

Malí výrobcovia na získanie volumetrického LDSP netrávte peniaze na drahé vybavenie, ale radšej si kúpia plne dokončenú pásku. Už produkujú iba konečné vylepšenie výrobku. Táto páska musí byť sušená a vietor do valca. V skutočnosti, odlievanie znamená orezávanie vo veľkosti a položení na stylingovom štýle so špeciálnou adhéznou kompozíciou. Takýto polotovar sa stlačí stlačením a vyhrieva sa na koniec polymerizácie lepidla. Cashing vám umožňuje urýchliť obklad, odmietajú postupné vykurovanie vrstiev. V dôsledku toho sa celkové uvoľňovanie produktov výrazne zvyšuje v porovnaní s inými technikami. Lepený materiál sa však zhorší ako s „súčasným“ lamináciou.

Prečítajte si viac  Poruchy hydraulického zdviháka a ich eliminácie

Pri hladkej laminácii sa vyskytne zmes živice obsiahnutej v zložení sporák a povlaku. Ďalšou výhodou takejto techniky je schopnosť opustiť používanie tlače, pretože výkres nemusí vytvoriť. Hladký typ LDSP je vytvorený položením dvoch vrstiev. V spodnej časti je papier, a tam je špeciálny film nad ním, v procese vykurovania tvoriaci silný priehľadný pozemok.

Stojí za zmienku, že je to len spoločný, približný opis. Všetky z viditeľných výrobcov z viditeľných platní sa s nimi neustále experimentujú. A najnovší vývoj vždy drží v najprísnejšom obchodnom tajomstve.

Bez ohľadu na špecifické know-how sa však musí vykonať GOST R 52078-2003. V ostatných krajinách je norma EN 14322: 2004 pôsobí. Rozdiel medzi regulačnými aktmi sa týka iba požiadaviek, ktoré sa vzťahujú na laminovací povlak. V podnikoch existujú rôzne technické podmienky vyvinuté pre špecifický technologický proces. To zahŕňa tie parametre, ktoré sa líšia od všeobecne prijatých noriem, alebo ich dopĺňajú (nie sú normalizované na úrovni štátu).

Vyhrievanie dosky pod laminátorovým lisom sa vykonáva pomocou pary alebo olejového traktu. V niektorých prípadoch sa matice platia s rôznymi výkresmi. Veľké laminátory zvládajú plechy veľmi veľkej veľkosti. Ale existujú aj mierne veľké a malé laminátory. Okrem toho sú tieto zariadenia rozdelené na jednostranné alebo obojstranné typy, čo umožňuje lepidlo fólie len z tváre alebo súčasne ho aplikovať na dve strany.

Základné vlastnosti

Niektoré vzorky LDSP sa vyznačujú povrchom odolným voči vlhkosti. Takýto cenný majetok sa dosiahne použitím špeciálnych parafínových prísad. V niektorých prípadoch sa emulzie používajú starostlivo vybrané zloženie. DÔLEŽITÉ: Aj keď je v opise technických charakteristík, odolnosť voči zvlhčovaniu to neznamená, že doska bude absolútne odolná voči vlhkosti.

Pravdepodobnosť opuchu stále existuje, a to znamená, že by sa malo liečiť takýmto materiálom ako opatrným a opatrným. Hustota laminovaného materiálu je primárne určená kvalitou základne. Vo väčšine prípadov je v rozsahu od 0,55 do 0,75 kg na 1 m3, čo je dosť dosť na nábytok a na dekoráciu.

Certifikáty pre materiál dôsledne označil triedu grumificaence. Je určená aditívnymi prísadami. Je dôležité sa zaoberať bezpečnosťou LDSP, pretože na mnohých miestach sa uvádza, že tento výrobok je škodlivý pre zdravie. Takéto rozsudky sú podporované skutočnosťou, že vôňa nového nábytku nezničí niekoľko týždňov v rade.

Vyhnite sa tomu je úplne nemožné. ale Vysokokvalitný laminovaný nábytok nie je poškodený – šíri len ľahkú drevnú vôňu. Avšak vznik otvorených úsekov drevotrieskovej dosky (vrátane poškodenia počas prepravy a používania) odpisov všetky laminátové ochrany.

Preskúmanie druhov

Výstavbou

Drevodičková doska je stavba – takéto výrobky sa používajú vo vnútri a vonku. Povrch sa rozlišuje s pevnosťou a odolnosťou voči vlhkosti. Nie sú vodotesné dosky na všeobecné účely. Názov „Špeciálne“ dosky hovoria za seba – sú vyrobené jednotlivými objednávkami. Slúži na získanie jedinečných veľkostí alebo špeciálnych vlastností.

Predtým sa objavila monolitická drevotriesková doska. Ukázalo sa, že bude pokračovať, ľahko riešiť materiál. Dlhé vzorky a chyby môžu prísť do optimálnej verzie – trojvrstvový dizajn. Je to iné monolítium. Produkty s 5 vrstvami cestnej a technicky komplexnej.

Vzhľadu

LDSP vyzerá veľmi rôznorodý. Spoznajte:

 • biely;
 • sivá;
 • Matný;
 • Farba dreva;
 • natreté pod antracitom;
 • lesklý;
 • béžová;
 • farby wenge;
 • Farby dubov.

Podľa typu povrchu

Chýbajúci LDSP je zakrytý na vrstve vrstvy laku s hrúbkou 2 mm. Takýto povlak dáva nasýtenú lesklú farbu. Rozšírené na trhu a výrobky s plastovým povlakom. V tomto prípade je kritická kvalita najviac aplikovaného plastu. V dobrom vyhotovení sa používa viacvrstvový plast a oddelený od základne o niekoľko ďalších vrstiev:

 • prekrytie;
 • zdobenie;
 • Kraft papier;
 • lepidlo na polyuretánové báze;
 • Skutočne, drevotriesková doska.

Pokiaľ ide o rozmanitosť materiálu, je charakterizovaná tým, že dve z extrémnych častí panelov sú drážky, a ďalšie dva vykonávajú funkciu hrebeňa.

Podobné kĺby silné a stabilné. S týmto materiálom vytvorte obidva podlahy a prsty. Ale na námestí nad 100 m2 sa odporúča ponechať malé štrbiny medzi panelmi. Veľmi významný indikátor spotrebiteľa – trieda emisií formaldehyd. Bolo spoľahlivo preukázané, že formaldehyd je karcinogén. Jeho pridelenie je preto prísne regulované. Ochrana je zaradená do dobrých vzoriek ako E1 alebo E2. Najzákladnejšie požiadavky sú prezentované výrobkom označeným ako E0.

Prečítajte si viac  Všetko o mini-píla

Značky

Ako je zníženie LDSP dešifrované – už pochopiteľné. Je však potrebné uviesť, že tento materiál je rozdelený na rad podtypov. V posledných rokoch, vzhľadom na úpravu noriem, označenie sa trochu zmenili, a stojí za to všetko viesť, vrátane tých, ktorí sú oboznámení s odborníkmi so skúsenosťami. Všeobecný účel LDSP sa vzťahuje na triedu P1. Takýto produkt je navrhnutý tak, aby bol použitý v suchom médiu, pričom podlieha absencii nosného zaťaženia.

Počiatočný obsah vlhkosti materiálu je obmedzený na 13%. Najväčšia prípustná pevnosť pre ohýbanie je určená hrúbkou kachľov. P2 – materiál pre priestory. Jeho sila je rovnaká, že p1. Rozdiely sú zníženie počtu drsnosti a relatívne hladkej geometrie, pretože P2 sa odporúča na dekoráciu.

Štandardný rok 2007 ustanovený na označenie P – A a P-B. Odolnosť voči vlhkosti bola preukázaná ďalšou literárnou. Teraz je vyrobená vlhkosť displej LDSP označená ako p3. Môže byť použitý s relatívnou vlhkosťou vzduchu do 85% vrátane. S veľkými hodnotami vlhkosti je možná len krátkodobá operácia; Viac P3 sa vyznačuje nešťastnou hlavnou záťažou.

Platne odolné voči vlhkosti sa zvyčajne naplnia melamínom a parafínom. Pokiaľ ide o značku p5, sa líši nielen na odolnosť voči hydratácii, ale aj vhodnosti na výstavbu: v podlahách a stropoch. Ak používate hárok s hrúbkou 1-2 cm, najväčšia prípustná pevnosť ohybu je približne rovnaká ako OSP-3. Pri budovaní hrúbky sa však materiál stáva zbytočne krehký.

Platne P7:

 • Vyrobené pre mokré prevádzkové podmienky;
 • vám umožní preniesť silné zaťaženie;
 • sa líšia s pevnosťou na ohýbanie od 15 do 20 MPa;
 • Navrhnuté na vlhký opuch 9-10%.

Rozmery

Zodpovedajúce rozmery GOST sú nasledovné:

 • 183-568 cm dlhé;
 • 120-250 cm na šírku;
 • 0,3-3,8 cm v hrúbke.

Najviac v dopyte na trhu na trhu:

 • 280×262;
 • 280×207;
 • 262×183;
 • 250×183 cm.

Hrúbka blokov priamo definuje oblasť použitia:

 • Výrobky od 8 do 10 mm Prejsť na dekoratívne oddiely, na valcových boxoch, na fasádach nábytku a iných nedostatočne naložených vecí;
 • Billety od 16 do 18 mm sa používajú, keď potrebujete vytvoriť nábytok a vyložiť podlahu;
 • 22-35 mm LDSP je potrebný na to, aby sa dvere, kuchynský stôl a iný produkt s priemernou úrovňou zaťaženia;
 • Materiál s hrúbkou 28-38 mm Použiť pre najťažšie produkty: Tabletops, ťažké police.

Populárne výrobcovia

Medzi firmami pre výrobu LDSP je prospešné Rakúska spoločnosť EGGER. Výroba takejto materiálu sa zaoberá v roku 1961. V prospech tohto dodávateľa stojí za pripísané a vynikajúce pozície v kvalite ratingu a najširšiu škálu produktov. Je tiež dôležité zdôrazniť, že EGGER má svoje vlastné výrobné linky v Rusku.

V prípade práce táto spoločnosť využíva prvotriedne ihličnaté drevo, ktoré neobsahuje cudzie inklúzie; Celý výrobný proces je založený na bezpečnostných normách prijatých v EÚ. Súdiac podľa recenzií, veľmi dobrá pozícia zaberá tovar od Firmy „Kronospan“. Celkovo bolo zozbieraných 29 firiem v 24 štátoch.

Prečítajte si viac  Všetko o ochranných okuliaroch pre prácu

Náklady na tovar je znateľne menej ako Egger. Treba však poznamenať, že podľa niektorých odhadov je takýto typ LDSP naklonený rozdeliť počas spracovania. Ale rôzne odtiene a kvety je výrazná predstavivosť. Dobrý nápad si tiež vyberie laminovanú dosku BREJD BYSPAN patriaci do Ivatsiechddev. Toto je jedna z kľúčových výrobcov bieloruskej dosky. Spoločnosť aktívne zavádza najnovší technologický vývoj.

Výrobky zo 100% spĺňa technické štandardy korporácie, dokonca ťažšie ako základné požiadavky noriem MINSK. Rozsah je veľmi široký, vývoj dizajnéra je neustále prebiehajúci.

Solidná súťaž s týmito tromi výrobcami môžu byť:

 • „Nevský laminát“;
 • „Monsensky dok“;
 • „Sheksninsky KDP“;
 • „Intrast“;
 • „Shatura“;
 • „Blapse“
 • „Kronostar“;
 • „AMUR MDK“.

Používanie použitia

LDSP produkty sa používajú v stenách stien. 8 mm hrubá. Sú potrebné na získanie dekoratívnych kusov nábytku. Dokonca aj takého materiálu dostávajú balenie a prepravné boxy. Nakoniec, spodná časť valcovaných boxov. 16 mm materiál sa stáva vynikajúcim detailom pre nábytok.

Takéto kachle sú stále potrebné na vybudovanie vnútorných priečok alebo kladenie podlahy návrhu. 18 mm LDSP sa používa na vytvorenie nábytku skrinky pre deti a iné izby a ako základ pre podlahové dosky. 20 mm povlak s výhodou pre hrubovacie hrubovanie. Ak chcete urobiť pracovnú dosku a dvere, kuchynskú súpravu a stoličky, potrebujete hrúbku hrúbky 22 mm. Čo sa týka 25 milimetrových štruktúr, sú potrebné na výrobu:

 • dvere;
 • dosky;
 • okenné parapety;
 • Nosné časti obchodných prvkov.

32-mm jednotka môže byť použitá pre ktorýkoľvek z popísaných cieľov, ak potrebujete preniesť vysoké zaťaženie. Pokiaľ ide o nástenné panely pre dekoráciu interiéru, môžu byť uvedené:

 • Špecializované komponenty (výlisky);
 • Kovová prepravka;
 • Drevené koľajnice.

Veľmi populárne kuchynské slúchadlá založené na laminovanej drevotrieskovej doske. Takéto riešenia sú lacné, avšak vyznačujú sa impozantným sortimentom. Dizajny sú optimálne pre základné (nie príliš nadmerné) zásielky. Úroveň. Tiež z LDP, aby postele, skrine, pohovky, tajomníci, komody, inštalatérske oddiely a tak ďalej.

Ako pracovať s materiálom?

Rezanie LDSP je najjednoduchšia možná kotúčová píla so špeciálnou čepeľou. Takéto riešenie znižuje praskanie. Je možné použiť aj prístupnejšie píly, ale musia mať minimálne 40 zubov z masív. Pri práci je potrebné používať osobné ochranné prostriedky. Nielen prach je škodlivý, ale tiež kopanie pevných častíc, ktoré sú dokonca ostrejšie sklo, takže nemôže robiť bez okuliarov. Predbežné upevnenie laminovanej drevotrieskovej dosky je komplikovaná úplnosti tohto materiálu. Držte ho v tej istej rovine a v rovnakom čase vŕtajte veľmi tvrdo. Vyriešte problém, ale len – stačí si len dať palice navzájom vopred na nábytku zošívačky.

Malé zvyškové otvory sú takmer neviditeľné. Treba mať na pamäti, že všetky typy drevotrieskovej dosky sú zle držané skrutkami a pri naskrutkovaní skrutiek môžu prasknúť; Výjazd – pred vŕtanie. Pri inštalácii políc z LDSP je potrebné vziať do úvahy pravdepodobné relácie s časom. Zabráňte tomu, aby pomohla páskovacím obvodom z masívneho dreva. Pre túto prácu sa používa jazero mlynček mlyn, čo vám umožní aplikovať zadok preglejky podšívku. Nechty sa nepoužívajú – to môže byť obmedzené na stolárske lepidlo.

Skrutky musia byť priskrutkované minimálne 50 mm od okraja materiálu, čo je riziko popraskania významne obmedzené.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: