Portland Cement Značka 400: Vlastnosti a charakteristiky

Ako viete, cementové zmesi sú základom akejkoľvek stavebnej alebo opravárenskej práce. Či už je to nastavenie nadácie alebo príprava stien na krytie tapety alebo farby – cement je základom všetkého. Portland Cement – jeden z typov cementu, ktorý má pomerne širokú škálu aplikácií.

Produkt zo značky M400 – jeden z najvyhľadávanejších Na domácom trhu v dôsledku optimálneho zloženia, dobré technické charakteristiky a uspokojivá cena. Spoločnosť je už dlho na stavebnom trhu a dokonale si prečítala s najlepšími technológiami na výrobu takýchto surovín, čo zaručuje ešte väčšiu spoľahlivosť.

Vlastnosti a výhody

Portland Cement je jedným z poddruhov cementu. Zahŕňa omietky, práškové slinky a iné prísady, ktoré poukazujeme nižšie. Treba poznamenať, že výroba zmesi M400 v každej fáze je pod najprísnejšou kontrolou, každá aditíva sa neustále skúma a zlepšila.

Do dnešného dňa, okrem vyššie uvedených zložiek, sú zahrnuté v chemickom zložení: oxid vápenatý, oxid kremičitý, oxid železitý, oxid hlinitý.

Pri interakcii s vodným základom, slinok prispieva k tvorbe nových minerálov, ako sú hydrátové komponenty, ktoré tvoria cementový kameň. Klasifikácia kompozícií sa vyskytuje na účel a dodatočné komponenty.

Rozlišujú sa tieto typy:

 • Portland Cement (PC);
 • Rýchle užívanie Portlandského cementu (BTC);
 • hydrofóbny produkt (gf);
 • Zloženie rezistentné na sulfát (SS);
 • Plastifikovaná zmes (PL);
 • Biele a farebné kompozície (Bc);
 • Slagoportland Cement (SPC);
 • Pozzolánový produkt (PPC);
 • Rozširujúce sa zmesi.

Portland Cement M400 má veľký počet výhod. Kompozície majú zvýšenú pevnosť, nereagujú na kvapky teploty a vlhkosti, ako aj odolné voči účinkom nežiaducich vonkajších prostredí. Táto zmes je stojan a silné mrazy, ktoré prispievajú k dlhšiemu obdobiu ochrany stien budov.

Portland Cement zabezpečuje stabilitu železobetónových konštrukcií do účinku dokonca kriticky nízkych alebo vysokých teplôt. Budovy budú mať dlhú životnosť v akýchkoľvek klimatických zónach, aj keď sa k cementu pridajú špeciálne ingrediencie.

Zmesi na báze M400 sa zhromažďujú veľmi rýchlo v dôsledku pridania sadrokym v pomere 3-5% celkovej sumy. Dôležitým bodom, ktorý ovplyvňuje rýchlosť a kvalita nastavenia, sa považuje za typ brúsenia: to, čo je menej, tým rýchlejšie je betónový základ, ktorý sa dostane na optimálnu pevnosť.

Avšak, hustota kompozície v suchej forme sa môže líšiť, pretože malé častice začínajú riešiť. Profesionálny majstri odporúčajú nakupovanie portlandského cementu s zrnami 11-21 mikrónov.

Podiel cementu pod značkou M400 sa líši v závislosti od fázy jeho pripravenosti. Čerstvo pripravený portlandský cement váži 1000-1200 m3, podobná špecifická gravitácia má materiály len dodané špeciálnym strojom. Ak je kompozícia už uchovávaná na polici v obchode, potom jej hustota dosiahne 1500-1700 m3. Je to spôsobené konvergenciou častíc a odrezať vzdialenosť medzi nimi.

Napriek demokratickej cene produktov M400 sa vyrábajú v dostatočne veľkých objemoch: tašky 25 kg a 50 kg.

Parametre kompozícií značky 400

Portland Cement sa považuje za jeden zo základných materiálov počas stavebných a opravárenských prác. Univerzálna zmes má optimálne parametre a ekonomický prietok. Tento materiál má výňatok približne 400 kilogramov na m2, zaťaženie môže byť veľmi veľké, nie je to prekážka. M400 obsahuje viac ako 5% sadry, čo je tiež veľké plus kompozície, počet aktívnych prísad sa pohybuje od 0 do 20%. Portland cementová spotreba vody je 21-25% a zmes zamrzne približne nadenásť hodín.

Označenie a rozsah použitia

Mark Portland Cement je jeho hlavnou charakteristikou, pretože je presne od neho, že označenie zmesi a úroveň pevnosti v tlaku. V prípade kompozícií M400 sa rovná 400 kg na CM2. Táto vlastnosť umožňuje použiť cementový produkt pre širokú škálu prípadov: môžu vytvoriť pevný základ alebo naliať betón na odchod do dôchodku. Pri označovaní tovaru sa určuje, či vo vnútri plastifikačných prísad, ktoré prispievajú k zvýšeniu odolnosti voči vlhkosti zmesi a poskytujú jej antikorózne charakteristiky. Vďaka takýmto vlastnostiam, rýchlosť sušenia zloženia v akomkoľvek prostredí, je to tekuté alebo vzduch.

Tiež pri označovaní predpisovať určité označenia, ktoré označujú zobrazenie a počet ďalších komponentov. Oni zase ovplyvňujú oblasť používania portlandského cementu značky 400.

Na označení bude možné vidieť nasledujúce špecifikácie:

 • D0;
 • D5;
 • D20;
 • D20b.

Číslo beží po tom, ako písmeno „D“ označuje prítomnosť určitých aditív v percentách.

Označenie D0 teda povie kupujúcemu, že pred ním pred ním portlandský cement čistého pôvodu, kde neexistujú žiadne ďalšie komponenty, ktoré sa pridávajú do bežných skladieb. Takýto produkt sa používa na výrobu väčšiny betónových častí používaných pri vysokej úrovni vlhkosti alebo v priamom kontakte s obľúbeným typom vody.

Portland Cement D5 sa používa na výrobu ložiskových prvkov zvýšenej hustoty, ako sú kachľové prekrývanie alebo bloky pre zostavené typy nadácie. D5 poskytuje maximálnu pevnosť v dôsledku zvýšenej hydrofóbnosti a zabraňuje korózii.

Cementová zmes D20 má vynikajúce špecifikácie, ktoré vám umožňujú aplikovať na výrobu jednotlivých blokov pre zozbierané železo, betónové základy alebo iné časti budov. Je vhodný pre mnohé iné povlaky, ktoré sú v častom kontakte s nepriaznivým médiom. Napríklad, dlaždica na chodníku alebo kameň pre obrubník.

Charakteristickým znakom tohto výrobku je pomerne rýchla tvrdá, dokonca aj na prvom štádiu sušenia. Betón, pripravený na základe produktu D20, sa zachytáva po 11 hodinách.

Portland Cement D20B je univerzálny produkt, ktorý možno použiť všade. To je zabezpečené prítomnosťou ďalších zložiek v zmesi. Zo všetkého tovaru M400 je to práve najvyššia kvalita a má najviac vrstvy.

Nové označenie cementových zmesí M400

Rovnako ako pravidlo, väčšina ruských firiem, ktoré vyrába portland cement, používajte presne vyššie uvedenú možnosť označovania. Je však už mierne zastaraný, preto založený na GOST 31108-2003, novej, dodatočnej metóde označovania prijatého v Európskej únii, ktorá sa spĺňa čoraz viac.

 • Cem. Toto označenie hovorí, že ste čistý portlandský cement bez ďalších zložiek.
 • CEMII – označuje prítomnosť trosky v Portlandovom cementu. V závislosti od úrovne obsahu tejto zložky sú kompozície rozdelené do dvoch poddruhov: prvý s označením „A“ obsahuje 6-20% trosku a druhý – „B“ má 20-35% tejto látky.

Podľa GOST 31108-2003, Mark Portland Cement prestal byť hlavným ukazovateľom, teraz sa stala úrovňou sily. Kompozícia M400 sa teda začala označiť B30. Písmeno „B“ sa pridá k označovaniu rýchleho cementu D20.

Pri pohľade na ďalšie video sa môžete naučiť, ako si vybrať správny cement pre riešenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: