Poruchy hydraulického zdviháka a ich eliminácie

Hydraulické zdviháky sa používajú pri vykonávaní činností konjugátu s nástupom do určitej výšky všetkých druhov objektov. Agregáty sa môžu meniť na nosnosť, vzhľad, ale štruktúru a princíp prevádzky, ktoré sú identické, a preto sú podobné poruche zdvíhacích mechanizmov.

Možné problémy

Zo všetkých dôvodov, prečo konektor nemusí fungovať (kosoštvorca, zišková alebo fľašková), 3 kľúčové situácie by mali byť oddelené: porucha typu, porucha systému alebo zlyhanie ventilov. Každý okamih budeme analyzovať viac podrobností.

Vomorový systém

Môže byť provokovaný prenikaním do ropy nečistôt, prachu alebo vzduchu. Ak je vzduch zasiahnutý, nesúci garrite stonka je schopný zastaviť lezenie, začať intenzívne jar alebo úplne sedieť pod zaťažením.

Akumulované padové hrudky sú schopné obmedziť pohyb ventilov, ktoré sa zastavia hermeticky prekrývajúce sa kanály, prechádzajúci olej v oboch smeroch.

S týmto scenárom sa dôraz nebude držať v jednej pozícii, postupne zostupne k východiskovým bodom.

Guľôčky chybového ventilu

Okrem klubu môžu existovať mechanické chyby. Guľový ventil na špičke pružiny, odpočíva v drážke v tvare kužeľa, je schopný oddeliť buď držanie pre ostatné zložky systému. Potom sa tyč nedostane vôbec, pretože cirkulácia oleja je rozrušený v systéme a čerpanie sa nevyskytuje. Táto porucha komplexnejšia a vyžaduje demontáž zdviháka. Ak existujú stopy výroby na guľových ventiloch, potom musia byť zmenené.

Izolácia tyče môže byť dôsledkom nevykonania podmienok skladovania alebo údržby a môže byť z práce s ťažkými váhami a v dôsledku nedodržania pravidiel používania. V prvej epizóde je piest schopný byť pokrytý hrdzou, ktorý oslabí hustotu susedného materiálu na povrchu valca, v dôsledku toho bude únikový olej. Ak zvýšite tovar nad povoleným štandardom, tyč môže byť odvedený. Možnosti takejto poruchy rastú pod hranicou skrutky a zakrivene inštalovaný na zemi. Zakrivením tyče je veľmi vážna porucha, ktorá je vzácna, keď je opravená aj v špecializovaných službách.

Čo robiť?

Nedrží zaťaženie

Zníženie tyče, keď sa zdvíhacie zaťaženie a niekedy bez veľkého tlaku deje 2 dôvody: nedostatok ropy alebo zlyhania. Zvážte každú z možností samostatne.

Nedostatok oleja je spojený so zvyčajným únikom so zlým tesnením, zdvihák je obmedzený olejom. Toto pravidlo je to výsledok dlhodobého skladovania zdviháky s skrutkovacím žeriavom alebo výrobou tesnenia. Otázka je vyriešená hornou časťou oleja a čerpacieho zariadenia. Odporúča sa praktizovať špecializované oleje pre hydraulické systémy, obvyklé technické bude konzistentné v najhoršom stave. Ak po vyplnení ropy sa zlomí aj s pevne uzavretým žeriavom, musíte si kúpiť opravu a zmeniť všetky tesnenia.

Nepúšťateľnosť ventilov je spôsobená kontamináciou systému alebo mechanickým defektom. Nie je potrebné zdvíhacie zariadenie demontovať.

Múdro bude primárne umývanie kanálov a vnútorných povrchov, ktoré sú kontaminované. Na tento účel je všetok olej vypustený zo zariadenia a tekutina na umývanie sa vyleje (benzín je vhodný alebo petrolej). Vyčerpanie niekoľkokrát, odpadová tekutina sa zlučuje, naliate čisté a tak 2 krát.

Ak pranie nedáva efekt, budete musieť zdvihák rozoberať a preskúmať ventily. Môžu ľahko ľahnúť z dôvodu oslabenia pružín alebo majú deformované alebo vyrobené guľôčky. Prvý dôvod je s najväčšou pravdepodobnosťou a je korigovaný otáčaním pružiny alebo pridaním malého podložky, aby sa zvýšila znížením vzdialenosti k ventilu. Kŕmenie alebo deformovaná guľa potrebuje nahradenie.

Zlé vyvoláva

Jedným z častých problémov je znížiť rýchlosť piestu na minimum alebo veľa nečinnosti. Táto porucha je často konjugovaná so znížením výšky zdvihu a znížením limitného zaťaženia. Hlavným dôvodom takéhoto problému je skrytý v presmerovaní systému, ktorý sa stal v dôsledku zníženia hladiny oleja. Vráťte výkon Hydraulicist v takejto situácii je celkom jednoduchý. Aby ste to urobili, budete potrebovať 150-300 miligramov oleja a preplachovacej tekutiny (ak je zariadenie staršie ako 2 roky).

Najprv na jednom odbočení z predĺženej polohy oslabený uzavretý žeriav. Potom pumpové tyče, zamerať sa na samý koniec.

Odskrutkované buď odstránené (ak z gumy) korku na zátoke, odpadový olej sa zlúnuje. Keď je zariadenie po mnoho rokov, je možné, že jeho kanály a povrch vnútri bahna, čo nie je menej významným dôvodom, prečo je zdvihák zle vychovaný. Je potrebné opláchnuť, niekoľkokrát by to nebolí.

Na tento účel sa môže použiť benzín alebo petrolej. Kvapalina sa naplní cez vypúšťací otvor, žeriav sa prekrýva, piest stúpa čerpaním čerpadla, žeriav otvorí, piest je otvorený, proces sa opakuje niekoľkokrát. Po zlučovaní nákladného kvapaliny sa nová časť naleje a vyššie uvedené postupy sa opakujú; aspoň raz (je potrebné navigovať čistotu tekutiny). Po vyčistení systému ho môžete naplniť olejom.

Pred tankovaním s olejom sa vyžaduje, aby sa piest so zaostrením znížil do spodnej polohy a utiahnite žeriav. Zariadenie typu úzkeho miesta v procese výplne musí byť inštalované vertikálne (pri valcovaní v horizontálnej polohe). Jack tanking na cvičenie viac spracovateľné injekčnou striekačkou, Kým olej nevyplní celú nádobu a nebude prúdiť z otvoru.

Nevynechajte

Zvlášť stretol, ale stále nevyhnutné pre mnohých, situácia je konjugát s džemom tyče v zdvihnutej polohe. Keď vyšiel tyč zariadenia a nespadá na svoje miesto, musíme zvážiť 2 dôvody: upchávanie uzatváracieho žeriavu alebo zakrivenia tyče. Ten, spravidla, je spôsobený mechanickým defektom – od zdvíhacieho nákladu, vynikajúcu hmotnosť. S Touto situáciou pravdepodobne len náhradný prvok.

Okrem zakrivenia, hrdze z dlhodobého obsahu v nevhodných podmienkach (vlhký, nehatívny žeriav, s vyvýšenou tyčou) môže byť vytvorená na sklade a povrchoch vo valci. Podrobnosti je možné obnoviť prostredníctvom úplnej analýzy a čistenia z korózie.

Keď sa však zdvihák nezostáva, tyč je voľný na točenie v kruhu, teda, že snag v blokovacom žeriave.

Vyzerá to, že s naliatím oleja v kyseline hydraulickej, poteší malý cudzí predmet. Pri čerpaní ho našiel vo valci, a keď sa tyč ponorila pod vplyvom sily, ventilový kanál skóroval. Najjednoduchšie, ale nie veľmi správnu voľbu – Otočte žeriavu úplne, rozširujte kanál na maximum. Ak máte šťastie, časť oleja sa objaví a tyč bude padať. Ak nie, konektor musí byť rozobratý na dosiahnutie základne valca a odstrániť blokovanie.

Odporúčania

Na zvýšenie trvania operácie zdviháčania je žiaduce dodržiavať tieto pravidlá.

  1. Výmena oleja oleja oleja sa vyžaduje 2 krát počas roka. Ak sa hydraulický používa každý deň, výmena je povinná vykonávať aspoň raz za mesiac a uistite sa, že opláchnite.
  2. Nahrádza náhradný olej. Ale pre zimnú sezónu je žiaduce nalejte výhradne syntetické odrody olejov.
  3. Do zimného mazivu, ktorý nie je zahusťovaný, Jack musí byť obsiahnutý v suchej a teplej miestnosti.
  4. Keď sa práca na vzostupe vykonáva v zime, nesmiete zabudnúť, že s dlhodobým používaním zariadenia so silným mrazom je schopný prísť do disrepair. V tomto ohľade sa odporúča s ním pracovať vo väčšom extrémnom prípade a krátkom čase.

Dokonalá „opravy“ zdvíhacieho zariadenia – Toto je preventívna práca na prevencii porúch, inými slovami, inšpirovaná starostlivosť a vykonaná včas nahradenie pracovnej tekutiny s čerpaním. Keďže odstránenie akejkoľvek poruchy bude potrebná na strávenie osobného času a niekedy určité peniaze. V tomto ohľade je potrebné dodržiavať všetky pokyny o používaní hydraulických zdvíhacích zariadení, v takom prípade budú pracovať dosť dlho.

O oprave hydraulického zdviháka pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár