Prehľad spojok s CAPE

Teraz je tu veľmi slušný rozsah zariadení a svietidiel na vykurovanie a vodovodné systémy. V tomto článku budeme hovoriť o kombinovaných spojkách s maticou, o ich funkciách a typoch. To pomôže tým, ktorí majú chýbajú skúsenosti v týchto prácach, alebo nie je jasné, aký typ takéhoto zariadenia vybrať.

Zvláštnosť

Spojka s uzáverovou maticou sa vynájde, aby zasahoval do vodovodných potrubí, vykurovania a iných systémov. Mala by zabezpečiť tesnosť a spoľahlivosť zlúčeniny, aby bola odolná voči vysokým teplotám a účinkom agresívneho prostredia. Preto je veľmi dôležité, z ktorých tento typ armatúr robí.

Medzi výrazné znaky kombinovanej montáže s maticou (ľudový názov – „American“) zahŕňajú:

 • Jednoduché pripojenie a odpojenie potrubí (nie je potrebné otočiť potrubia a nezáleží na materiáli, z ktorého sú vyrobené);
 • tesnosť;
 • Odolnosť voči vysokým teplotám;
 • dlhá životnosť;
 • možnosť opakovaného použitia;
 • rýchlosť a jednoduchosť inštalácie;
 • nedostatok korózie;
 • Malá hmotnosť.

„Američan“ umožňuje pripojenie rúrok rôznych priemerov. Hlavný dokument, ktorý stanovuje všeobecné technické podmienky pre prevádzku armatúr a rúrok, ako aj rozsah ich používania, sa nazýva GOST R 52134-2003.

Štandard označuje všetky parametre takýchto výrobkov a maximálne odchýlky od nich.

Čo sa stane?

Polypropylénové (PPR) sú zodpovedné za všetky tieto požiadavky. Sú to najlepšia voľba pre pomer cien / kvality. Tieto armatúry sú drahšie, ale slúžia dlhšie, asi 50 rokov.

Kombinované polypropylénové spojky sú dva typy: závitové, nakrájané externým alebo vnútorným priemerom. Hlavnou úlohou týchto výrobkov je poslušným rúrkam z rôznych materiálov.

PPR spojky sú rozdelené do:

 • rovné, uhlové, prechodné a kombinované;
 • Odnímateľná a delikátna (spojovacia tlač);
 • Zvárané a kompresia;
 • Opravte pripojenie a ochranné.

K dispozícii sú kovové armatúry. Caid matica v týchto výrobkoch môže byť vyrobená z medi, mosadze alebo nehrdzavejúcej ocele. V závislosti od priemeru rúrok sú vytvorené armatúry určitých veľkostí. Priemer potrubia sa meria v mm, napríklad 20 a nití – v palcoch, napríklad 1/2.

Prečítajte si viac  3D tapety pre halu: inžinierstvo v interiéri apartmánov

Kombinovaná spojka vybavená maticou môže upevniť rúry s použitím zváraného spojenia na jednej strane a závitom s vonkajším závitom – na strane druhej. Najobsnejšie rozmery sú 32×3, 20×3, 25×1, 20×1, 2×15, 32×1 (najprv označil menovitý vonkajší priemer potrubia, a potom priemer vnútorného závitu v palcoch).

Najobľúbenejšia veľkosť spojky pre inštaláciu domácich vykurovacích systémov alebo vodovodných systémov – 25×3 / 4.

Tipy na použitie

Takže spojka slúži na dlhú dobu, musíte správne ukladať a prepravovať. Musíte ich prepravovať tak, aby ste zabezpečili bezpečnosť a šetriť z otrasov a iných druhov mechanického poškodenia. Tieto podrobnosti by sa mali uchovávať v takých podmienkach, aby nedokalizovali do nich solárne lúče a atmosférické zrážky. Ak je sklad vyhrievaný, potom nie je bližšie k jednému metra na vykurovacie zariadenia.

„Americké ženy“ je veľmi výhodné aplikovať na miestach, kde je prístup ťažký, a nemôžete vždy aplikovať zváranie. Tento typ pripojenia je veľmi spoľahlivý, môže sa použiť takmer všade, napríklad pri inštalácii kotla, vyhrievanej koľajnice uterákov v mnohých iných prípadoch.

Pri inštalácii nie je dôležité zabudnúť na tesnenie. V komunikačných systémoch obytných budov, pomerne vysokého tlaku a niekedy sa stáva, že výrobcovia dokončujú spojenie nespoľahlivých gumových tesnení alebo rezbárstvo nie je veľmi presné. Preto je lepšie veter na fum-páskovú spojku alebo prejsť, aby sa zabránilo ťažkostiam v budúcnosti.

Ak je montáž nie je príliš vysoká kvalita a nemôže byť odstránená na tok, je lepšie ho nahradiť v záruke v obchode.

O tom, čo robiť, ak spojka s maticou, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: