Prečo potrebujete crossbars pre dlaždice?

Pred vykonaním akýchkoľvek opravných prác musíte premýšľať o všetkom vopred a kúpiť požadované materiály. Ovládanie jedáleňa nie je výnimkou, a v tomto prípade, okrem dlaždíc a lepidla, sa odporúča, aby získali špeciálne vzdialené majáky, od správnej voľby, z ktorých vzhľad a kvalita pokládky závisí. Má zmysel porozumieť viac o tom, aký druh príslušenstva, a prečo potrebujete crossbars pre dlaždice.

Čo to je?

Tile Crosses sú malé plastové doplnky, ktoré majú kruciformný tvar a pomáhajú v procese obkladu dlaždíc. S vedomím správnej voľby a používania krížových krížov alebo podlahových keramických výrobkov, môžete počítať s dobrou kvalitou.

Tento pomocný materiál vykonáva množstvo dôležitých funkcií:

 • Fixácia a ovládanie šírky švov – priestor, ktorý je vytvorený medzi susednými dlaždicami. Lúče pre keramické výrobky na stene alebo na dlaždicu Pavol majú rovnakú veľkosť lúčov, ktoré sú inštalované na križovatke modulov, a sprievodca môže nastaviť priestor v štyroch smeroch, pripevňovanie úrovní horizontálne a vertikálne. Vďaka takýmto manipulácii sú švy dokonale hladké a čelia vyzerá elegantné a estetické.

 • Vizuálna korekcia veľkostí švu. Existujú niektoré menšie chyby keramiky, ako sú nerovnomerné škrty, radi na rohoch, mierne odlišné dĺžky strán. Vzhľadom na schopnosť dodržiavať požadovanú vzdialenosť medzi dvoma modulmi, tieto nevýhody môžu byť odstránené bez problémov.
 • Tvorba požadovaného priestoru medzi fragmentmi, keďže kríže majú rôzne veľkosti. Prítomnosť medzier vám umožní zachovať integritu dlaždíc počas prevádzky obkladu, pretože pri zahrievaní má dlaždice rozšírenie majetku a švy kompenzujú požadovaný priestor.

Názory

Aby ste za spoločnosť získala spoločnosť, aby pomohla vykonávať vysoko kvalitné obklady, musíte venovať pozornosť niektorým vlastnostiam databázy príslušenstva.

V súčasnosti existuje niekoľko odrôd vzdialených prechodov:

 • Štandardné samonivelačné plastové štvorkolové prvky krížovej formy – sa používajú v normálnej polohe. Ak potrebujete urobiť obloženie do dezintegrácie (na princípe muriva) budete potrebovať kríž tvaru t tvar. Kúpiť tento prvok je nepravdepodobné, že je úspešný, takže ich robia mimo štandardu, manuálne rezanie jedného ray. Križovatky sú pevné alebo duté. Predpokladá sa, že s tým, že je to vhodnejšie pracovať, pretože nevytvárajú časť lepiacej kompozície na dlaždice.

 • Tam sú kríženia s nerovnomerným hrúbkou ray. Používajú sa pri vykonávaní špecifického obkladu. Mať určité aplikačné zručnosti, nekupujte takéto výrobky.
 • Kbín. Prehlbovanie takých prvkov do priestoru medzi švami, je ľahké nastaviť požadovanú šírku, nastavte vzdialenosť medzi dvoma fragmentmi. Kliny sa zvyčajne používajú pri obložení veľkej porcelánovej dlaždice. Je vhodné použiť pri umiestnení prvého riadku.

 • Špeciálny systém vyrovnávanie dlaždice, tzv. 3D majáky, rozlišovacím znakom, ktorá je schopnosť upraviť kladenie dlaždíc v trojrozmernom dizajne, t.E. nielen šírka švov a povrch voči sebe navzájom. Sada SSP zahŕňa špeciálne klipy, čiapky, kliny, rôzne metre v závislosti od typu systému. Vďaka použitiu 3D krížov sa môžete zbaviť problému tvorby prázdnotu vzduchu pod povlakom, ako aj zabrániť trhlín a štiepiacich modulov v dôsledku nesprávnej kladenia.

Rozmery

Minimálna hrúbka vzdialených majákov je 1 mm, každá veľkosť sa zvýši o 0,5-1 mm. V každodennom živote sa spravidla aplikujú kríženia s rozmermi 1,5-6 mm. Najbežnejším je šev s hrúbkou 1,5-2 mm, vyzerá úhľadne a zdôrazňuje krásu modulov a malých a veľkých veľkostí.

Ak chcete vybrať správne kríže, je potrebné zamerať sa na veľkosti dosky, ale na geometrii modulov, keď je ukotvená. V mnohých ohľadoch bude hrúbka krížov závisieť od chýb v rohoch. S výčnelkom 0,5 mm majákov až 2 mm, bude dosť dosť, chyby 1 mm a viac závesov z 3 mm.

Najlepšia veľkosť vzdialeného prechodu pre keramické povlaky na podlahe je hrúbka 2,5-3 mm, na stenu – 1,5-2 mm. Šírka blokovacieho švu z 10-12 mm sa zriedka používa v určitých typoch obkladov, napríklad „kábel“ alebo v prípadoch, keď dizajn vyžaduje. V neprítomnosti majákov tejto veľkosti sa správna hrúbka švov udržiavajúca s použitím plodín alebo kúskov dlaždíc.

Čo si môžete vybrať?

Považuje sa za chybný názor, že dôležitý stav kvalitatívne dokončeného obkladu je najmenšou hrúbkou švov, t. E. 1 mm. Niekedy je príliš tenký švec dôkladne ťažké nastaviť vzdialenosti medzi doskami a povlak bude všeobecne stratiť atraktívnosť. Pre vysoko kvalitné a elegantné vykonávanie tejto práce a dosiahnuť ideálne výsledky, musíte mať vedomosti o správnom výbere kríža.

V prvom rade to závisí od navrhovanej veľkosti a foriem dlaždíc. Mierne viditeľné spoje sú neprijateľné pre stredne veľké keramické dlaždice. Táto povrchová úprava bude mať neatraktívny vzhľad. Existujú odrody dlaždíc, ktoré potrebujú dať so širokým švom. Toto môže byť určené koncovými časťami modulov, na koncoch je určitý uhol.

Skúsení majstri odporúčame riadiť nasledujúcim pravidlom: Šírka švu by sa mala rovnať pomeru dĺžky najväčšej strany keramickej dlaždice na 100. Napríklad rozmery modulu 20 sú 30 cm, znamená to, že hrúbka švu musí byť 3 mm (300/100 = 3). Tento princíp sa používa na rovnostranné produkty s štvorcovým. Pri používaní tohto pravidla bude cieľ vyzerať elegantne a profesionálne.

Ďalej by ste mali venovať pozornosť materiálu kríža: je to hlavne plastové s inou viskozitou. Súčasný priemysel vyrába majáky rôznych pevnosti, viac krehká bude vhodná na poskytnutie t v tvare. Existuje viac odolných výrobkov, ktoré sú ťažšie prelomiť. Táto kvalita je dôležité vziať do úvahy, pretože príliš krehký kríž bude ťažšie extrahovať. Pred nákupom stojí za to dôkladne kontrolovať produkty.

Koľko budete potrebovať?

Mnohí sa zaujímajú o otázku spojenú s nákladmi na Krubs za 1 m2. Niektoré konkrétne výpočtové vzorec neexistuje, všetko závisí od rozmerov, a preto počet keramických prvkov, ktoré predstavovali 1 kV. M. V dôsledku toho sa získa nasledovné: Počet modulov v 1 m2 sa vynásobí 4 alebo 8 ks. (v závislosti od parametrov dlaždice) a pridajte 10-15% na výsledné číslo. V priemere je spotreba 30-100 barov na 1 kV. merač.

Globálne prístup k tomuto problému nestojí za to, cena týchto výrobkov je malá, okrem toho, že môžu byť opätovne použité, keď lepiaca kompozícia úplne zamrzne. Preto stačí vypočítať vaše schopnosti na jeden deň položenia.

Čo možno použiť namiesto krížov?

Ak nie je možné zakúpiť diaľkové prvky, remeselníci odporúčajú použitie infliditačných materiálov. V každom prípade môžu to byť rôzne predmety, v závislosti od hrúbky švov. Zápasy sú považované za najbežnejšiu možnosť. Pre širšie švy môžete použiť vlnitú kartónu, z ktorej sú vyrobené dlaždice. Tento materiál má jeden mínus – rýchlo sa otočí, ťažkosti vznikajú s odstránením z švov.

Podložky s rovnakou hrúbkou – ďalší analóg vzdialeného kríža. Je možné použiť kúsky skla tej istej hrúbky, ale táto možnosť je dosť nebezpečná. V každom prípade by ste mali vedieť, že používanie materiálov porušovania je ťažké spočívať.

Samozrejme, keď obkladáte, môžete urobiť bez vzdialených majákov, ale nemalo by to ušetriť na tomto príslušenstve, pretože použitie krížov je kľúčom k hladkým švom. Len s majákmi bude možné vykonávať svoju prvú skúsenosť s vykonávaním tvárí a vykonať vysoko kvalitnú povrchovú úpravu schopnú počúvať dlhú dobu.

Užitočné poradenstvo

Niekoľko užitočných tipov pre začiatočníkov remeslá pre kladenie dlaždice:

 • Ak chcete produkovať vysoko kvalitné stohovanie, odporúča sa vybrať a kúpiť crossbars s prepojkami. Takéto modely sú zárukou spoľahlivého fixácie a hladké medzery medzi kaviarňou.
 • Krásne kotúčové obloženie je vždy kombináciou hladkých tranzitných stehov a rovnováhy malieb všeobecne. Preto je vždy stojí za to hľadať „zlatý stred“.

 • Najviac podvozku a často kúpil veľkosť kríža v 90% prípadov je pomocný produkt 1,5 mm, pretože pri použití takého produktu bude hrúbka stehu 2 mm, ktorá je považovaná za najodľahlejšiu možnosť pri pokládke dlaždice.
 • Je potrebné upozorniť na skutočnosť, že vizuálne hrúbka švu bude závisieť priamo od samotného dlaždice, presnejšie, z uhlovej formy (sú zaoblené modely a ostré). S revou uhlia švu menej ako 2 mm nebude fungovať, aj keď používate kríž v 1 mm. Ak je dlažba kalibrovaná alebo ratifikovaná, potom sa hrúbka interpachtu bude jasne rovná šírke používaného majáka.

A záver treba poznamenať, že diaľkové križovatky v zásade nie sú všeliek aj s nedokončenou dlaždicou. Výsledok obloženia bude vždy závisieť od zručnosti, techniky a profesionality osoby, ktorá ich používa.

O tom, prečo potrebujete crossbars pre dlaždice, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: