Primer pre vonkajšie práce: výberové kritériá

Študovanie fasád budov, osobitná pozornosť by sa mala venovať príprave povrchu na ďalšiu manipuláciu. Pred aplikáciou povlaku sa odporúča, aby sa základná základňa navrhla. Budú chrániť vonkajšiu stranu vplyvu rôznych negatívnych faktorov súvisiacich s poveternostnými podmienkami. Najčastejšie sa primér pre externú prácu použije na spracovanie spodného spracovania.

Zvláštnosť

Ak chcete začať, stojí za to chápať, že je základom pre vonkajšie práce. Takéto formulácie sa používajú na posilnenie bázy a súčasne ju chrániť pred rôznymi ovplyvneniami atmosférických vplyvov. Okrem toho primér pre vonkajšiu prácu rozširuje život fasády na dlhú dobu.

Prostriedky na báze nakladania umožňujú upevňovacie upevňovacie materiály.

Impregnácie pre externé práce sa vyznačujú nasledujúcimi vlastnosťami:

  • Kompozície pre fasády vykonávajú izolačnú funkciu;
  • Vlastnosti vonkajšej základne sa nemenia;
  • Niektoré typy primérov sa používajú na konečných fázach povrchovej úpravy.

Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že tieto stavebné zmesi majú prenikavý účinok. Priméry sú zapustené do menších pórov, a tým plne vyplniť rôzne prázdnoty a trhliny, dokonca aj najmenšie, na povrchu. Zloženie týchto materiálov obsahuje plnivá a určité pigmenty, ktoré poskytujú izolačnú funkciu. Okrem toho existuje posilňovanie základne.

Vzhľadom k tomu, po aplikácii priméru, póry sú naplnené, absorbuje schopnosť vonkajšieho povrchu klesá. Vďaka tomu, práca nemusí stráviť veľké množstvo dokončovacieho materiálu. Pri použití priméru v povrchovej úprave sa druhý v celej oblasti normalizuje indikátor hygroskopicity, ktorý umožňuje, aby sa farba distribuovala rovnomerne, bez tvorby defektov.

Typy a charakteristiky

K dnešnému dňu výrobcovia produkujú rôzne typy primérov, ktoré môžu byť použité pre vonkajšiu prácu. Výber vhodnej možnosti, musíte sa vopred rozhodnúť s kompozíciou. Rozdiely medzi primérmi používanými na vonkajšiu prácu je väzbová zložka. Najobľúbenejšie sú akrylové a alkydové impregnácie.

Obe tieto možnosti sú plne v súlade so zavedenými normami. Stojí však za to, že každý typ sa používa na spracovanie určitých povrchov. Pre penetráciu ALKYD sa používa na drevo. Akrylové kompozície budú ideálnou voľbou pre prevzdušňovaciu betónu a omietku.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať komponentom, ktoré sú založené na zmesiach. V akrylových impregnácii zahŕňalo koloidné riešenie polymérnej živice. Ďalšou hlavnou zložkou primeru je voda. Aby bolo možné zloženie mať potrebné operačné vlastnosti, impregnácia je doplnená rastlinnými zložkami. Akrylové priméry obsahujú piesok, abrazívne častice a rôzne farbivá.

Pokiaľ ide o technické vlastnosti fasádnych zmesí, všetko závisí od dodatočných komponentov. Takéto aditíva ovplyvňujú absorpčný koeficient, kvality odpudzujúce vody, často pridávajú zložku rezistentnú na mrazu.

Často konconokontact platí pre povrchovú úpravu povrchovej úpravy. Takéto zmesi sa nelíšia v rozsiahlej spotrebe, okrem bránia povrchu absorpcie vlhkosti. Na vyrovnávanie základne v takýchto kompozíciách pridajte pomocné komponenty – cement a piesok.

Zvyčajne sa primér hlbokej penetrácie aplikuje v niekoľkých vrstvách. Najčastejšie sa to stane pri práci s nerovnými povrchmi. Pri spracovaní vonkajšej steny môžete zlepšiť priľnavosť a iné prevádzkové charakteristiky.

Kompozície pre rôzne povrchy

Určenie vhodného primeru pre vonkajšie práce, uistite sa, že ste zvážili typ povrchu. Ako je uvedené vyššie, alkydové formulácie sa používajú na drevo. Okrem toho môžu byť priméry použité na kov, betón a pozinkovanú oceľ. Je to spôsobené tým, že tieto kompozície sa líšia vo všestrannosti.

Pri použití alkydových impregnácií kovových konštrukcií a priemyselných konštrukcií môže byť materiál dlhodobo chránený od tvorby hrdze. Po spracovaní sa na povrch aplikuje alkydová farba. Kvôli takejto kombinácii materiálov majú kovové konštrukcie dobrú antikoróznu odolnosť.

Alkydové priméry sú najčastejšie aplikované pred aplikáciou omietky alebo farby. Ak sa drevený povrch spracuje s impregnáciou, vytvorte ochrannú vrstvu pomocou kvapalnej tapety. Podobná kombinácia materiálov zabezpečuje trvanlivosť.

Pokiaľ ide o akrylový primér, možno povedať, že sa tiež rozlišuje univerzálnosťou. Používa sa na spracovanie dreva, kameňa a betónu. Ale na rozdiel od predchádzajúcej verzie je spotreba zmesi počas prevádzky o niečo menej, ktorú možno zaznamenať ako výhodu.

Väzbová zložka v takýchto kompozíciách je akrylová živica. Tento základ pre fasádu majú posilnenie vlastností a zlepšenie priľnavosti v procese prípravných prác.

Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že práca s akrylovými impregnáciami by sa mala vyskytnúť za určitých podmienok. Spracovanie vonkajších stien by sa malo vyskytnúť pri teplote najmenej -15 stupňov.

Kompozícia sa nechá použiť nielen na betónu alebo tehál. Akrylové priméry sú vynikajúce na spracovanie drevotrieskovej dosky a prevzdušňovaného betónu.

Výrobcovia

Výber základného námeru pre fasádne práce, stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť výrobcovi stavebnej zmesi. Jednou z najobľúbenejších možností medzi modernými kupujúcimi je impregnácia „Profi“. Akrylové zmesi sa líšia v nízkych nákladoch a nízky prietok počas prevádzky, že mnohí spotrebitelia zaznamenali. Okrem toho výrobca predstavuje vysoko kvalitné hlboké penetračné priméry, ktoré sú vhodné na posilnenie rôznych povrchov.

Akrylové kompozície produkujú zosúladenie absorbčných schopností. Zvlášť dobrá impregnácia „práca“ na minerálnych povlakoch. Po spracovaní sa výrazne zlepšuje adhézia, dokončovacie materiály sú bezpečne upevnené na fasáde a nie sú deformované pomerne dlhé obdobie.

Pokiaľ ide o spotrebu, priemer je približne 100-200 g na m². Sušenie povrchu vyžaduje 2 hodiny. Je potrebné vziať do úvahy, že primér sa aplikuje len v jednej vrstve.

Tiež vysoký dopyt medzi kupujúcimi si vychutnať tovar z značky Glims. Fasádny primér sa používa ako medzivrstvová vrstva počas konečnej práce. Okrem toho kompozície zvyšujú vlastnosti riešení cementu a sadry, čo je dôležité. Výhodou primeru z tejto značky je, že môže byť použitý pre rôzne povrchy. Môže to byť betón, sadrokartónu a dokonca aj dlaždice.

Ďalšou dobrou voľbou pre prácu je prenikavý primér „Tifengrund“. Výhodou tejto kompozície je rýchle sušenie. Okrem toho, rozpúšťadlá nie sú prítomné v primere, čo je dôležité pre vysoko kvalitnú povrchovú úpravu. Takáto impregnácia posilňuje povrch a má pozitívny vplyv na trvanlivosť dokončovacieho materiálu.

Ako si vybrať?

Ak plánujete kúpiť základný náter na dokončovacie práce, musíte sa najprv rozhodnúť o niekoľkých dôležitých bodoch. Prvým a najdôležitejším faktorom je materiál, z ktorého je vyrobený povrch na spracovanie. Výrobcovia produkujú zmesi so zameraním na základné charakteristiky.

Betónové a tehlové povrchy majú vysokú pevnosť V porovnaní s mnohými možnosťami. Na základe toho možno konštatovať, že základné údaje nevyžadujú dodatočné posilnenie. Nemali by sme zabúdať, že betón a tehál majú hustý povrch, charakterizovaný hladkosťou, a tento faktor ovplyvňuje priľnavosť s obložením. To naznačuje, že je najlepšie uprednostniť kompozíciu s vysokými adhezívnymi vlastnosťami.

Pokiaľ ide o kov, tieto povrchy sú náchylnejšie na koróziu. V tomto prípade je najlepšie vybrať kompozície, v ktorých je prítomný kremeň piesok. Odborníci odporúčajú uprednostňovať priméry s antikoróznymi doplnkami. To poskytne povrchy hrubé textúry a zlepší priľnavosť s konečnými materiálmi.

Drevené budovy sú obzvlášť náchylné na hnilobitie. Okrem toho je materiál často poškodený rôznymi hmyzu škodcov. Nezabudnite, že strom je jednoduchý a rýchlo plamene. Preto sa odporúča odborníci, aby uprednostnili kompozície, v ktorých sú zahrnuté anti-epires a antiseptiká. Priméry obsahujúce živice znižujú absorpčné vlastnosti materiálu.

Vlastná pozornosť by sa mala venovať univerzálnym kompozíciám. To naznačuje, že môžu byť použité na spracovanie rôznych základov. Ale nezabudnite na vlastnosti väzbových komponentov.

Tipy na aplikáciu

Práca s fasádnymi primérmi sa nelíši v ťažkostiach, ale je najlepšie sa zoznámiť s pokynmi krok za krokom.

  • Pred použitím kompozície by sa základňa mala vyčistiť o kontaminácii. Často, prach z povrchov odstrániť tlakový prúd vody, čo značne uľahčuje prácu s veľkou plochou. Po čistení musíte čakať na úplné sušenie základne.
  • V ďalšom štádiu by mal byť primér varený v súlade so špecifikovanými proporciami. Ak to chcete urobiť, pripravte kontajner a nalejte sa do nej. Po zmesi dopĺňajú potrebné množstvo vody so zameraním na pokyn výrobcu.

  • Zmes sa mieša a postupuje. Na tento účel sa odporúča používať širokú kefu alebo valčeku. Pokiaľ ide o druhú možnosť, stojí za to hovoriť, že pracovať s primerom Vyberte nástroj s dlhou hromadu.
  • Pripravovaná konštrukčná zmes sa opatrne rozloží cez vonkajšiu stenu, pričom neopakuje stopy a stopy. Najčastejšie pre plné spracovanie a jednu vrstvu. Ale ak má povrch vysoké absorpčné vlastnosti, je najlepšie opakovať postup niekoľkokrát, aby sa dosiahol čo najvyšší možný výsledok.

  • Povrch musí byť ponechaný niekoľko hodín. V podstate je doba sušenia indikovaná výrobcom na balení. Potom môžete aplikovať povrchový materiál na fasáde. Všimnite si, že prach spadne na povrch počas sušenia. Odporúča sa tiež zdržať sa čistenia územia. Keď zásah prachu, primér stráca jeho prevádzkové kvality.

Na základe kritérií na výber základného primeru pre vonkajšie práce nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: