PVC Kúpeľňové panely: Výhody a nevýhody

Plastová povrchová úprava nebola dlhá doba. Niekoľko ľudí vie, ako bohatý je sortiment PVC panelov, čo majú pozitívne a negatívne strany. Okrem toho môžu drasticky zmeniť interiér kúpeľne.

Vlastnosti materiálu

PVC panely sú jedným z typov polymérnych materiálov na konečnú úpravu. Podobným panelom je list, ktorých základ je polyvinylchlorid potiahnutý vo forme laku. Táto látka môže byť nazývaná skutočne jedinečná, pretože oblečenie, obuv, okraj a povlak na nábytok, detaily pre domáce spotrebiče, balenie, všetky druhy filmov a listov na dokončenie stropu a stien, ako aj rúrky a ďalšie. To je možné kvôli jeho vlastnostiam, ako je rezistencia voči chemikáliám (zásady, oleje a niektoré kyseliny, rozpúšťadlá) a voda, nespôsobujúce. Takýto svetlý a tepelne odolný materiál je dielektrika a je dobre spracovanie.

Odkazy na bezpečnosť používania polyvinylchloridu. Ak sa na jeho výrobu používali vysoko kvalitné suroviny, nič sa nemusíte obávať. Pri výrobe tejto zlúčeniny sa toxíny zvyčajne rozlišujú, rovnako ako s jeho likvidáciou, preto je veľmi dôležité, aby sa celý proces uskutočnil pri starostlivom kontrole.

Klady a zápory

Ako obkladový materiál pre kúpeľňu, plast v mnohých parametroch môže konkurovať všetkým ostatným, napríklad keramickým dlaždicem alebo omietom. Hoci by to bolo nesprávne porovnať ich, pretože sú stále odlišné vo svojich fyzikálnych vlastnostiach.

Pozrime sa na to, aké výhody polyvinylchloridových dlaždíc sa uzatvárajú.

 • Podmienky v kúpeľni zriedka prekročia maximálne povolené, takže takáto úprava bude slúžiť po veľmi dlhú dobu;
 • Prítomnosť vnútornej vzduchovej vrstvy (môže byť naplnená žrdami) umožňuje zlepšiť zvukovú a tepelnú izoláciu;
 • Nedovoľte šírenie plameňa (panely nehorľavých);

 • Veľký výber farieb, typ povlaku a veľkosti panelov;
 • bezpečnosť (nedostatok toxických látok izolovaných v prítomnosti kontroly vo všetkých štádiách výroby);
 • Rýchlosť inštalácie a pohodlie dopravy (v dôsledku nízkych výrobkov);
 • Schopnosť skryť nevýhody stien alebo stropu, ušetriť na materiáloch na vyrovnanie ich povrchu, miesto na povrchu svietidiel, a skryť vedenie vnútri;
 • jednoduchosť čistenia a odchodu;
 • Nízka cena sa stala synonymom dostupnosti (v porovnaní s rovnakou dlaždiou).

Ako vidíme, výhody panelov majú veľa, takže sú tak populárne.

Pod útlakom pozitívneho dojmu, nie každý kupujúci si myslí, že majú slabé stránky.

 • Nízka pevnosť (je to spôsobené jemnosťou plátnov a nízkej hustoty);
 • Existujú ťažkosti pri inštalácii, ak sa inštalujete v blízkosti steny;
 • V prípade nedostatočného utesnenia kĺbov a výskytu štrbín pod panelovým povlakom sa môže kondenzát akumulovať, čo prispieva k vzniku formy;
 • Zníženie užitočnej plochy, pretože na spoľahlivo upevňovacie panely potrebujete špeciálny rámec – tento spôsob úpravy nie je vhodný pre úzke kúpeľne, kde účet ide na centimetre.

Všetky problematické vlastnosti (okrem zvýšenia pevnosti) sa môžu vyriešiť použitím alternatívneho upevňovacieho typu alebo majú protiprávne spracovanie. Poškodený prvok môže byť vždy demontovaný a nahradený novým. Krásne, odolné voči vlhkosti, flexibilné, vysoko kvalitné panely vyzdobiť vašu kúpeľňu.

Názory

Ako už bolo uvedené, polyvinylchloridové panely sú prezentované široké rozsah.

Všetky PVC panely pre kúpeľňu môžu byť rozdelené do:

 • stena;
 • Strop.

Líšia sa v parametroch. Stenové plastové panely kratšie a husté (väčšia hrúbka). Materiál je väčší šírka (vo forme listov) sa častejšie používa na dokončenie stien, aby sa pri montáži nevytvorili ďalšie ťažkosti.

V závislosti od spôsobu pripojenia panelov môžu byť rozdelené do dvoch typov.

 • Bezproblémový. Zlúčenina sa vyskytuje takým spôsobom, že švy medzi nimi sú takmer neviditeľné.
 • Úľava. Niektoré metódy pripojenia robia kĺbov výraznejšie. Patrí medzi ne model s skosením, ktorej umiestnenie tvorí druh pruhovaného vzoru.

Podľa štruktúry panelu, môžu existovať jednovrstvové alebo takzvané sendvičové panely – pozostávajú z dvoch vrstiev polyvinylchloridu, medzi ktorými plnivo (expandovaná polyuretánová pena alebo polyuretánová pena). Viacvrstvové panely majú tendenciu odolať veľkému zaťaženiu (pre toto, do nich sú vložené tuhé rebrá) a poskytujú väčšiu ochranu pred chladom a hlukom.

Rozmery

V závislosti od veľkosti a tvaru panelu možno rozdeliť na niekoľko typov.

 • Listnatý – majú najpôsobivejšie veľkosti. Hrúbka takýchto panelov je malá (3-6 mm), čo umožňuje ich inštalovať rôznymi spôsobmi, ale zároveň ich robí zraniteľnými, pretože aj mierna rana môže opustiť dent alebo to cez.

 • Rachet – V podstate môžu byť nazývané listy, len užšie (sú dokonca zmätení s klaboľa). Rozmery stenových panelov sa líšia od 150 do 300 mm a dĺžku až 3000 mm. Hrúbka je asi 6-10 mm. Stropné panely sú tenšie a dlhé (až 10 metrov). Najčastejšie používané, pretože sú ľahšie navrhnuté, širšie. A zároveň ich inštalácia trvá menej času ako menšie prvky. Umiestnenie môže byť horizontálne, vertikálne alebo diagonálne.
 • Dlaždica – Ich meno hovorí o sebe. Môže byť obaja a obdĺžnikové. Veľkosť jedna zo strán môže dosiahnuť 1000 mm. Ich umiestnenie na stene trvá dlhšie, ale dáva väčší dekoratívny efekt, pretože môžete kombinovať produkty rôznych farieb (podľa typu mozaiky). Áno, a umiestnenie môže byť iná – rovná alebo uhlopriečka (vzhľadom na podlahu), hladké rady alebo s posunom.

Nie je možné poskytnúť plnú dimenzionálnu sieť, pretože domáci a zahraničný výrobcovia majú rôzne štandardy. Avšak, fit pod určitým množstvom nedodáva ťažkostí. Výpočet a vhodné označenie, najmä jemné výrobky môžu byť rezané aj s budovaným nožom.

Farby

Paleta plastových panelov zodpovedá svetovým rozpoznávaným katalógom Racolor a RAL a môže zahŕňať hlavnú červenú, žltú, modrú, čiernu a ich všetky druhy odtieňov (viac ako dvesto mien). Samotný polyvinylchlorid besmevetnan s miernym bielym odtieňom. Získava farbu farbením vo výrobe alebo v dôsledku laminácie.

V závislosti od vzhľadu panelu možno rozdeliť na:

 • monofónové;
 • s výkresom.

Prvky so vzorom môžu byť:

 • Imitácia dreva, kovu, kameňa alebo akýkoľvek iný materiál;
 • vzor (zelenina, geometrické);
 • fotografia (môžu byť navzájom nesúvisia alebo urobiť veľký panel);
 • S inklúziami (napríklad iskry).

Povrch každého prvku môže byť:

 • hladký (matný, s lesklým lesklým, kovovým alebo perlový efekt);
 • textúra (pod stromom alebo kameňom – ​​ak na nich trávite ruku, môžete cítiť drevené vlákna, nezrovnalosti minerálov).

Na zlepšenie vzhľadu môžete použiť dekoratívne nálepky. Vzhľadom na trvalý kontakt s nasýtenou vlhkosťou, lepšie, ak sú vinyl. Aj ako dekor môžete použiť lampy, ktoré sú prijateľné pre kúpeľňu, a môžu byť zabudované nielen v strope, ale aj v stene.

Samostatne si môžete vybrať panel s trojrozmerným účinkom, ktorý sa dosahuje dvoma spôsobmi:

 • pomocou grafického vzoru;
 • Špeciálne konvexné časti prvkov.

Napriek vyvolanému dojmu je lepšie umiestniť ich na jednu zo strán takým spôsobom, prečo nie na preťaženie vizuálneho systému.

Ako si vybrať?

Plast môže byť nízka aj vysoká kvalita. Pred zakúpením skontrolujte predávajúcemu potrebnú sprievodnú dokumentáciu. Podobná hodnota v porovnaní s priemerným trhom – dôvod myslieť. Je dôležité zohľadniť preskúmania a povesť výrobcu.

Ak chcete skontrolovať silu, musíte kliknúť na plast alebo skúste ohnúť rohu. S nesprávnym skladovaním (napríklad z účinkov slnečných lúčov), takéto výrobky sa stávajú krehkými a môžu sa začať rozpadať.

Po prvé, musíte venovať pozornosť povrchu panelu. Nemalo by to byť dents, škrabance a iné nedostatky. Hrany musia byť hladké, bez jazbínu. Uistite sa, že sú prvky spojené. Ak to chcete urobiť, odoberte vzorky a pokúste sa ich pripojiť.

Ak chcete ľahko ísť dobre, malo by byť dokonale hladké. Tento parameter môžete skontrolovať napríklad umiestnením na rovný povrch, napríklad tabuľku. Ak vidíte medzi nimi medzeru – odmietnuť kúpiť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výkresu, ak je k dispozícii. Skontrolujte jas farieb, ak nie na celom balení, potom aspoň na dvoch alebo troch vrchoch. Ak by sa panel mal vytvoriť z panelov, musíte sa uistiť, že sú k dispozícii všetky časti. Farbenie musí byť jednotné v celej oblasti.

Pri výbere farby je potrebné zohľadniť jeho vlastnosti, ako je schopnosť osvetliť. S touto farbou môžete vizuálne zmeniť veľkosť miestnosti. Pre kúpeľňu je veľmi relevantná (najmä v Khrushchev alebo iných malých apartmánoch). Osvetlenie vnútorného osvetlenia. Lesklý povrch je dobre odráža svetlo, takže bude ľahší v miestnosti.

Ďalšie prvky vo forme schodov a rohov k nim lepšiemu nákupu okamžite, ak chcete, aby sa ich farba zhodovala. Okrem toho, voľba ovplyvňuje, akú funkciu bude hrať panel. Ak potrebujete ochranu stien pred vlhkosťou – celkom obyčajné panely. Pre izoláciu a zvukovú izoláciu je lepšie uprednostniť viacvrstvovú možnosť s medziľahlým výplňou. Listy, ktoré obsahujú bezproblémové pripojenie, budú vhodné pre dokonale hladký povrch.

Dĺžka panela závisí od ich umiestnenia. Umiestnenie panelov na dlhej strane pracovného povrchu vyžaduje zodpovedajúce prvky. Počas prepravy sa môžu vyskytnúť niektoré ťažkosti.

Ako vypočítať číslo?

Vypočítajte počet kúpeľňových panelov takto:

 • Na to je potrebné vypočítať plochu plochy plochy. Napríklad, vezmeme kúpeľňu s stenami 3 a 5 metrov a 2,5 metra vysoké.

  (3 + 5 + 3 + 5) * 2,5 = 40.

 • Potom vypočítame oblasť dverí a odpočítame túto hodnotu z celkovej plochy stien.

  2.2 * 0,9 = 1,98

  40-1,98 = 38,02.

 • V dôsledku toho sa na pracovisku dostaneme, ktorá musí byť zase rozdelená do oblasti panelu. Predstavte si, že panel používame s výškou 2500 mm a šírkou 30 mm.

  2,5 * 0,3 = 0,75

  38,02 / 0,75 = 51 (zaokrúhľujú až do celku).

 • Materiál sa vždy prijíma s rezervou z 10%, pretože plast je skôr krehký materiál. V dôsledku toho potrebujeme minimálne 56 panelov. Toto číslo sa zvýši, ak bude potrebné prispôsobiť dĺžku panelov, napríklad v prípade, že ste si vybrali výkres s posumaním.

Okrem panelov musíte vypočítať množstvo spotrebného materiálu.

 • Spustenie profilu (UD). Pôjde okolo obvodu miestnosti zhora a nižšie a obrys dverí.

  (3 + 5 + 3 + 5) * 2 = 32

  32+ (2,2 + 2,2 + 0,9) = 37,3

  Pridajte 10%. Potrebujeme profil 41 metrov. Bude pripojený self-kresba v krokoch 40 cm. V súlade s tým potrebujeme 103 kusov.

 • Príručky (CD). Idú kolmé na UD profil v rohu (dva v každom) a paralelne s ním s prírastkami 50 cm.

  (2,5 + 2,5) * 4 = 20 metrov na uhlových regáloch;

  (4 * 3) * 2 + (4 * 5) * 2 = 24 + 40 = 64 s nárastom bude 70 metrov.

Pre profil, prechádzky rovnobežne s podlahou, potrebujete spojovacie materiály. Ak idú s krokom 50 cm, potrebujete 70 * 0,5 = 35 kusov.

Montážna práca

Najbežnejšia modulácia steny alebo stropného obkladu – rám. Jeho podstatou je, že konštrukcia je inštalovaná na stene, ktorá zase a panely sú pripojené. Rám môže byť drevený, kovový, plastový alebo kombinovaný. Šírka medzi koľajnicami závisí od veľkosti fixných prvkov. Pre regály a akúkoľvek inú podlhovanú formu môžu byť pevné iba priečne pásy (to znamená, že by mali byť kolmé na ich dĺžku).

Príprava steny sa vyžaduje len vtedy, ak jeho čelo stratilo svoje vlastnosti – Dumbcled, Poškodený, začal sa zbaliť. Potom všetky vrstvy – buď maľovať, dlaždice alebo omietky, musíte odstrániť. Drevené detaily, ktoré budú zapojené, musíte liečiť impregnáciu – znižuje riziko ich možnej porážky. Pre príprava kovov sa nevyžaduje.

Pokračovať v našich výpočtoch, poďme zvážiť pracovný poriadok.

 1. Najprv musíte nainštalovať profil prenášania UD na hornej a dolnej hranici stien a vchodu. Avšak, ak je v kúpeľni okno, vzhľadom na IT akcie by mali byť rovnaké. Použite profil na stenu na správnom mieste, označte jeho obrysy. V stredných vrtákoch, kde vložíte plastovú základňu vlastnej budovy. Potom musíte pripevniť profil v blízkosti a preniesť na to, čo ste sa stalo. Potom môžete urobiť otvory v ňom a valiť do steny. Špecialisti sú zvyčajne vŕtané cez kov, ale pre začiatočníkov nie je dôležitá žiadna rýchlosť, ale výsledok.
 2. Potom nainštalujte uhlové regály. Musia byť umiestnené na dvoch, aby vytvorili uhol. Predpokladáme ich rovnakým spôsobom ako je uvedené vyššie.
 3. Sú vložené častiami profilu CD požadovanej dĺžky. Sú pripojené k stene s použitím kovových upevňovacích prvkov alebo regálov (pre strop, používajú sa suspenzie). V miestach rúry sú potrebné ďalšie priečky. Vo všetkých štádiách práce je dôležité skontrolovať presnosť častí inštalovaných pomocou úrovne.

Po inštalácii základne prejdite na inštaláciu samotných panelov.

 1. Opäť začať z rohu. Prvý panel, ktorý potrebujete na rozliatie hrebeňa alebo použiť príslušný kútik.
 2. Medzi panelmi sú pripojené cez hrebeň a drážku, kde je vložená. Fixácia na križovatkách sa vyskytuje s vytvrdzovaním vo forme klipov.
 3. Všetky výrezy v oblasti rúrok, zásuviek, lampy, okien alebo dverí sa vykonávajú vopred. Posledný panel bude s najväčšou pravdepodobnosťou zúžiť.

Keď je kúpeľňa alebo akékoľvek iné inštalovanie je už nainštalované v blízkosti steny, iný spôsob inštalácie je možný – lepidlo. Prípravná fáza je pre neho veľmi dôležitá.

 1. Odstráňte všetky vrstvy konečnej úpravy, starostlivo vymažte všetky zvyšky, základňa je vyčistená z prachu a brúsenia.
 2. Preskúmajte základný povrch pre nezrovnalosti. Robíme Markup pre omietku.
 3. Najprv vložte hlboké depresie a trhliny. Potom sme použili základný náter, požadovaný počet vrstiev omietky a dal piesok.
 4. Po naliatí, musí byť tmel zadržaná a aplikovať primér vhodný pre vybrané lepidlo.

Lepiace panely sú úplne jednoduché. V súlade s pokynmi na balení by sa mali aplikovať vhodné lepidlo na stenu, na paneli alebo na oboch stranách. Potom by ste ho mali stlačiť na správnom mieste. To je všetko. Je to dôležitá presnosť a zručnosť, pretože zvyčajne lepidlo rýchlo uchopí. Okraje panelového povlaku sú uzavreté sokrými. Panely môžete držať na stenu alebo na ráme (napríklad drevené).

Ako umývanie?

Kúpeľňa vyžaduje neustálu starostlivosť. Po prvé, vzhľadom na hygienické úvahy, pretože vlhkosť je ideálnym reprodukčným médiom baktérií. Po druhé, kombinovaná kúpeľňa je spoločným miestom, takže by malo byť pekné byť. Pri čistení v kúpeľni môžete čeliť kvapkaniam vody alebo už sušené stopy, ako aj kontaminanty mydla a zvyšky starostlivosti o tvár a starostlivosť o telo.

PVC panely nevyžadujú osobitnú starostlivosť, sú odolné voči väčšine prostriedkov na umývanie a čistenie. V prípade jednoduchej kontaminácie nie je potrebné experimentovať. Začnite s vložkou alebo handričkou navlhčenou konvenčnou teplou vodou.

Ak to nepomôže, môžete čistiť inými spôsobmi.

 • Nosiť rukavice. Pomocou gumovej špachtle alebo akéhokoľvek iného zariadenia, ktoré nie je možné poškodiť panel, môžete bezpečne umyť švy.
 • Špongie musia byť mäkké, aby neboli poškriabané povlak, najmä ak je lesklý.

 • Na čistenie môžete použiť ekonomické alebo akékoľvek iné mydlo, umývadlo riadu alebo čistiace prostriedky na sklo. Stále môžete variť čistič sódy. To všetko by sa malo uplatňovať na miesto znečistenia a po pol hodine, umyté.
 • Dobrý účinok dáva rozpustený amoniak alkohol vo vode.
 • Po umytí musí byť povrch vymazaný suchým. Pre brilanciu, polyrolol zvyčajne používa.

Aby ste nemali stráviť veľa času pri čistení, vykonajte pravidlo pred opustením kúpeľne, utrite čistou suchou látkou mokrý stopy a mydlové kvapky.

Príklady dizajnu

Podobná úprava je voliteľná pre všetky steny. S ním môžete skryť potrubia pod jedným z nich alebo zvýrazniť dva oproti rozšíreniu priestoru.

Môžete vizuálne urobiť izbu, takže všetky povrchy so svetlom. Môže to byť biele aj akékoľvek pastelové odtiene.

V kúpeľni často chýbajú svetelné zdroje. Ak chcete opraviť situáciu, potrebujeme ľahké lesklé povlakové panely doplnené s viacúrovňovými osvetlenými a zrkadlami. Pridajte k tomuto prečerveniu vo vode kvapky a nakoniec dostaneme izbu zaplavené svetlom.

Základné pravidlo, ktoré pôsobí pri výbere kúpeľňových panelov, je to, že všetky položky musia byť nejako dohodnuté. Nástenné dekorácie ozvena farbu žeriavu, lemovanie zrkadla a iných armatúr, vrátane uterákov. Zlatý odtieň tu trochu, ale je to viazanie medzi všetkými prvkami.

Aby nedošlo k preťaženiu interiéru farebných kombinácií MOTLEY, vezmite panel dvoch alebo troch blízkych odtieňov rovnakej farby – budú vyzerať obzvlášť organické.

Neobvyklé panely s kvetinovým vzorom pripomínajúcim tapetu vyzerať originál. Všeobecne platí, že premýšľaním o výkresoch na kúpeľňových paneloch, sprche alebo toalete, by ste mali zastaviť podľa miesta alebo na nezmysle, ktorý sa nachádza v celej oblasti alebo sa opakuje s určitým vzorom tlač. Mimochodom, tu môžete tiež pripisovať mozaiku, a môžete ho použiť rôzne typy. Alebo uprednostňujú jeden alebo dva hlavné obrázky na pokojnom pozadí.

Kúpeľná dekorácia vo svetelných farbách voliteľne. Tmavé farby – ako čierna alebo tmavo modrá, vyzerajú najmä veľkolepé. Lesklý povrch zlepšuje osvetlenie a motívy kvetov zriedené čierne pozadie.

Kúpeľňa môže byť tiež rozdelená do funkčných častí. Napríklad, na zvýraznenie farbou stien a stropnej zóny v blízkosti zrkadla, vane alebo sprchy.

Jedným z populárnych možností interiéru je umiestnenie panelov na určitú úroveň. Horná časť kúpeľne môže byť oddelená rovnakým materiálom, ale ďalšia farba, alebo použiť iné, fixované bez rámu na uloženie priestoru. Šijacia časť zvyčajne skrýva komunikáciu, môžete z neho vykonávať kúpeľňu.

Na výhodách a nevýhodách PVC panelov pre kúpeľňu nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: