PVC panely pod tehál: výhody a vlastnosti pokládky

PVC panely pod tehál sa objavili relatívne nedávno. Dosky s tehlou textúrou môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, od seba sa líšia podľa štýlu a zobrazenia. Polyvinylchloridové panely sa používajú v stavebníctve pomerne často kvôli jeho zvláštnosti a výhodám.

Zvláštnosť

PVC panely pod tehál sú vyrobené hlavne v dvoch verziách. Môžu byť navrhnuté pre vnútorné a vonkajšie povrchové úpravy.

Tieto druhy majú určité rozdiely.

 1. PVC panely používané pre vonkajšiu dekoráciu sú charakterizované vytrvalosťou na vysokú vlhkosť a teplotné kvapky. Poskytujú poveternostné podmienky a demonštrujú odolnosť voči rôznym typom precipitácie počasia.
 2. Nástenné listnaté panely pre vnútorné práce sa zvyčajne vykonávajú z prírodného materiálu charakterizovaného environmentálnou čistotou. Sú hladšie a nádherný pohľad na steny. Môžete si ich kúpiť rôzne veľkosti s jedinečnou štruktúrou.

Pri nákupe tohto materiálu je potrebné učiť sa pokyny, pretože obsahuje prijateľné pre tento typ teplotných panelov.

Tento konečný materiál nepotrebuje osobitnú starostlivosť, ale ak chcete rozšíriť svoju službu interiéru, potom Je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá pre starostlivosť.

 • Zrušte povrch tohto materiálu môže byť len vlhká handrička, ktorá je mierne navlhčená v roztoku mydla.
 • Je prísne zakázané používať agresívne čistiace prostriedky. Zvlášť možnosti prášku môžu aplikovať maximálne poškodenie povrchu, čo vedie k vzniku škrabancov a možnej strate pôvodnej farby.
 • Ak bol jeden panel poškodený, potom môže byť odstránený a nainštalovaný nový. Jediná vec, ktorá si vyžaduje presnosť.

Odrody

Panely, ktoré majú tehlovú faktúru, sú niekoľko druhov.

Sú klasifikované v závislosti od toho, ktorý materiál je založený na tom, že stojí za to, aby bolo možné vyčleniť: \ t

 • PVC panely sú tuhý materiál, ktorý obsahuje polyvinylchlorid a prísady špeciálnych tesnení;
 • MDF doska, kde sú drevené štiepky v kvalite hlavných surovín.

Panely, ktoré mimické murivo môžu mať rôzne špecifikácie, dizajn, spôsob výroby a farby. Iba jedna vec zostáva nezmenená – externý prístup k murive.

Obidva uvažované materiály sú vhodné na použitie a montáž. Pomocou ich pomoci môžete vytvoriť jedinečné interiéry. Panely s tehlou textúrou sú kombinované s takmer akýmikoľvek povrchovými materiálmi. Sú dobre skrývajú nerovnosti a existujúce chyby na stenách. S ich pomocou môžete vytvoriť rôzne dekoratívne prvky. Môžu byť inštalované nielen na stenách, ale aj na strope, ale táto možnosť je dosť zriedkavá.

Prečítajte si viac  Charakteristika penového lepidla TechnoNICOL na expandovaný polystyrén

Žiadosť

S pomocou PVC panelov môžete zdobiť rôzne typy izieb, ktoré by mali rezidenčné aj verejné. Príslušný materiál sa vyznačuje odolnosťou voči vlhkosti, takže môže byť použitý v kuchyni, v kúpeľni, v lodživách a terasách. Dostupné panely vo forme listov, koľajníc alebo dosiek. Predná strana má tehlovú textúru alebo napodobňuje prírodný kameň. Prostredníctvom špeciálnych prázdnych miest vytvárajú výrobcovia realistické objemové položenia, na ktorých sa aplikujú rezistentné farby a umiestni sa film s charakteristickým vzorom.

Typicky sú dáta panelu inštalované na ráme, čo je veľmi vhodné, ak sú na stenách akékoľvek chyby a nezrovnalosti. V niektorých prípadoch sa zloženie lepidla používa na inštaláciu panelu.

Malé nezrovnalosti nie sú tiež bariérom, pretože materiál sa vyznačuje vynikajúcou flexibilitou, vďaka ktorej nebudú značné menšie odchýlky. Naopak, malé nezrovnalosti vám umožnia vyzerať ako povlak čo najviac, čo mnohí dizajnéri hľadajú.

VLASTNOSTI A POŽIADAVKY

Obmedzený materiál, ktorý sa používa na dekoráciu interiéru, Musia spĺňať tieto požiadavky:

 • Mala by byť charakterizovaná vysokou pevnosťou, ale buďte flexibilný a elastický;
 • Údaje o dokončovacích materiáloch by mali byť výlučne šetrné suroviny;
 • PVC panely by mali byť odolné voči teplotným rozdielom;
 • odolnosť voči vysokej vlhkosti;
 • Odpoveď na existujúce normy požiarnej bezpečnosti;
 • Dekoratívne prvky by mali byť inštalované jednoducho a rýchlo;
 • Odporúča sa, aby sa materiál vyznačoval odolnosťou voči detergentom.

  Pomocou prezentovaných panelov polyvinylchloridu môžete vyriešiť mnohé úlohy. Tento obkladový materiál vám umožňuje zamaskovať existujúce poškodenie a chyby v stene.

  Tiež použitie týchto panelov môže byť vyrovnaný požadovaný povrch. Je to jedinečná príležitosť skryť dostupnú komunikáciu, zatiaľ čo prezentovaný typ konečnej úpravy výrazne zvyšuje tepelnú izoláciu a zvukové izolačné vlastnosti miestnosti.

  Výhody tohto materiálu nie sú obmedzené na možnosť riešenia viacerých technických úloh. Príslušné panely sú schopné vytvoriť jedinečný, estetický vzhľad povrchu. Ľahká a biela možnosť dnes je najobľúbenejšia. Mnohí používatelia si vyberú malé tehly, ako aj vinylové modely, ktoré majú tvar. Takéto imitácie pod „starom“ interiéru má pozitívnu spätnú väzbu.

  Prečítajte si viac  Montolit dlaždice

  Výhody

  PVC panely pod tehál sú najčastejšie zakúpené pre interiérové ​​dekorácie. Spravidla sú namontované na stenách.

  Tento typ povrchovej úpravy sa vyznačuje mnohými výhodami.

  • Prezentovaná metóda ukončenia priestorov pôsobí ako jeho izolácia a budete musieť minúť peniaze len na izoláciu, ktorá bude musieť byť umiestnená pod panelom.
  • Nebojte sa o plochosť povrchu steny, pretože panely môžu byť inštalované na omietke, zatiaľ čo konštrukcia rámu je schopný vyrovnať povrch.
  • Existuje možnosť kombinovať dokončovacie práce s izoláciou a môžete tiež aplikovať vrstvu hydroizolácie.
  • Voľbu môžete zastaviť na verziu PVC, ktorá sa vyznačuje nízkou cenou. To vám umožní výrazne ušetriť na dokončovacích prácach.
  • Produkty polyvinylchloridu sa vyznačujú dlhým prevádzkovým obdobím. Sú vyrobené z bezpečného a trvanlivého materiálu, ktorý nie je nebezpečný pre ľudské telo. Plastové panely sú rôzne charakteristiky.
  • Ak chcete vykonať steny stien pomocou PVC panelov pod tehál, nemusíte zavolať majstrov. Môžete to urobiť sami. Potrebujete len dodržiavať pokyny na inštaláciu.

  Všimnite si, že inštalácia môže byť vykonaná výlučne pri teplotách nad -5 stupňov Celzia. V opačnom prípade sa panely stanú veľmi krehkými a môžu byť poškodené pri najmenšom náraze.

  Montáž

  PVC panely pod tehál sú inštalované na pripravenom ráme, nezáleží na tom, aký druh úľavy majú. Vzhľad vytvorenej práce bude závisieť od toho, ako správne rámec. Toto je najťažšie v inštalácii PVC panelov, pretože geometrická správnosť lietadla závisí od tejto metódy.

  Príprava nástrojov

  Kvalitatívne vykonávať pokládku PVC panelov, Je potrebné zakúpiť tieto materiály a nástroje:

  • Kovové alebo drevené koľajnice, ktoré možno zakúpiť v akomkoľvek stavebnom obchode, ale môžu byť dodávané s panelmi;
  • Jednoduché vlákno alebo Plumb potrebné na kontrolu vertikálneho;
  • Perforator, hmoždinka a skrutky pre inštaláciu.

  Upozornenie Ak chcete vytvoriť rám rámu, musíte najprv spracovať materiál s antiseptikou, pretože zvýši jej životnosť.

  Inštalácia jatočných tiel

  PVC panely musia byť nevyhnutne v rovnakej rovine. Najprv musíte urobiť značku, ktorá sa musí vykonať čo najpresnejšie.

  To možno vykonať takto:

  • Je potrebné pripojiť závit do steny, čo vám umožní okamžite určiť odchýlky roviny;
  • K výslednej veľkosti sa musí pridať do hrúbky izolácie a urobiť to v malom plus. Upozorňujeme, že keď určujete izoláciu, sledujte jeho bezpečnosť, pretože deformácia povedie k strate jeho hlavných vlastností. Bude potrebné ponechať medzeru 1 cm;
  • Páskanie v priebehu roviny sa vykonáva, kde sa pripútacie zariadenia vyrobené pomocou hmoždiniek alebo kotiev.
  • Je potrebné pripojiť medziľahlé koľajnice. V tomto prípade je potrebné byť založené na šírke izolácie, zatiaľ čo sa neodporúča opraviť vo vzdialenosti viac ako jedného metra od seba.
  • Po inštalácii rámu môžete prejsť na upevnenie hydroizolácie. Film musí byť položený.
  Prečítajte si viac  Všetko o lobzike kladivo

  Upevnenie

  Na samom začiatku je potrebné vytvoriť horný panel. Pomocou závitu je potrebné určiť miesto, kde bude umiestnený dolný hrable. Ďalej potrebujete opraviť stredné prúžky. Teraz môžete začať zapínanie panelov zdobených pod tehál.

  Ďalej na ráme môžete nainštalovať dosky. Túto prácu by mala byť oslovená. Potrebujete monitorovať všetky prvky, ktoré sa majú inštalovať presne.

  Pre túto prácu budú potrebné rôzne materiály.

  • Počiatočné a dokončovacie profily, ktoré sú upevnené na dosky, budú inštalované v nasledujúcich paneloch;
  • Stavebná úroveň, vďaka ktorej môžete ovládať, ako sú inštalované zďaleka dosky;
  • Stavebná zošívačka, s ktorou môžete opraviť všetky materiály.

  Upozorňujeme, že najdôležitejšou vecou je správne upevniť prvé panely, pretože na nich budú inštalované ďalšie dosky. Čobrú práce by mala obsahovať niekoľko stupňov.

     • Zošívačka musí zaistiť východiskový profil. Ak sa na to používajú skrutky, potom je potrebné ich inštalovať do špeciálne pripravených otvorov.
     • Ak sa panely používajú na vonkajšie povrchy obklady, pripojenie sa nemusí stať blízko, ale je lepšie ponechať niekoľko milimetrov klírens. Tým sa vyhnúť problémom pri expandovaní materiálu z vplyvu vlhkosti.
     • Používanie zošívačky, ktoré potrebujete na pripojenie na stenový panel cez panel. Táto akcia musí pokračovať, kým jedna doska zostane, kým nezostáva. Inštaláciou predposlednej dosky sa vyžaduje inštalácia profilu dokončovania. Posledný panel sa rozreže pod požadovanú veľkosť a je vložená do dizajnu.
     • Posledný panel nepotrebuje spojovacie materiály, pretože sa uchováva na úkor cieľového profilu. V tomto kroku sa môže považovať za dokončenú prácu na dokončení pomocou panelov.

     Na video nižšie uvidíte inštaláciu PVC panelov pod tehál.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: