R-12 Rozpúšťadlo: Charakteristiky zloženia

Rozpúšťadlom P-12 je kvapalina pozostávajúca z troch zložiek. Používa sa hlavne na zriedenie lakov, farieb, smaltov na základe živice, gumy a iných látok. Široké možnosti využitia boli získané moderným vybavením a vysoko kvalitným surovinami.

Zmes

Zloženie tejto transparentnej, mierne žltkastých kvapaliny obsahuje nasledujúce zložky:

 • xylén – aromatický rozsah uhľovodíkov (10%);
 • toluén – metylbenzén, priehľadná kvapalina bez cudzích nečistôt, priemyselného rozpúšťadla (60%);
 • Butylacetát – organické rozpúšťadlo (30% z celkovej kompozície).

Hlavné charakteristiky

Kompozícia má ostrý špecifický zápach schopný poskytnúť negatívny vplyv na ľudské zdravie. Liek je ľahko horľavý a jeho páry budú prchavé. Použitie rozpúšťadla v práci s plastom je prípustné, ale zloženie môže „zničiť“ nejaké druhy typov. Pred použitím preto je potrebné skontrolovať vplyv na malú nepostrehnuteľnú časť povrchu.

Ak práca vyžaduje použitie iných prostriedkov, je dôležité ich starostlivo preskúmať. Kontakt P-12 s výkonnými oxidačnými činidlami (napríklad octovými a dusičnými kyselinami, peroxidom vodíka) môže viesť k tvorbe výbušných látok.

Zmesi ohňovzdorných ohňovzdorných sa získajú pri zmiešaní s trichlórmetánom a tribromometánom.

Špecifikácie, pre ktoré sa hodnotia podobné kompozície, zahŕňajú niekoľko bodov.

 • Frekvenčný koeficient alebo rýchlosť odparovania na etyléteri určuje, ako sa zmesi. Priplnený výrobok sa vzťahuje na stredné koncové rozpúšťadlá, koeficient je 8-14 g.
 • Prispôsobenie Karla Fisher – Metóda analytickej chémie, ktorej podstata je určiť podiel vody v študovanej kompozícii. V rozpúšťadle R-12 nie je to viac ako 1%.
 • Kyslé číslo – hmotnosť hydroxidu draslíka, potrebná na neutralizáciu 1 gramu organických látok, sa meria v miligramoch. V p-12 nie je viac ako 0,10 mg CON / g.

 • Počet koagulačných prostriedkov je aspoň 22%. S tým určujú schopnosť rozpúšťania kvantifikácie.
 • Relatívna hustota produktu je 0,85 g / cm na Kube, sa zvyšuje pri zahrievaní. Zvýšenie teplôt prispieva k zníženiu organického rozpúšťadla. Tento faktor ovplyvňuje čistotu zmesi.
 • Teplota flash v uzavretom téglifikácii – nie je nižšia ako +5 stupňov Celzia. Určuje pri ktorej teplote zapaľovanie pár zmesi v uzavretej žiaruvzdornej nádobe. V súlade s normami, teplota nie viac ako 28 stupňov charakterizuje tekutinu ako obzvlášť nebezpečný.

Pri zmiešaní rozpúšťadla s farbami by sa zložky nemali dokončiť alebo ich oddelenie. Ak sa to stalo, znamená to, že kompozície sú nekompatibilné alebo proporcie v rámci šľachtiteľskej technológie boli porušené. To uvedie vzhľad Bellic alebo Matte Spots na vysušenom povrchu. Po vysušení by mal film zostať brilantný a hladký.

Aplikačná oblasť

Výroba a aplikácia P-12 sa vykonáva podľa GOST 7827-74.

Tento dokument určuje, že rozpúšťadlo sa používa na zriedenie:

 • Materiály (LM) na základe PSX LN alebo PSX LS;
 • polyakrylové živice;
 • Rôzne syntetické alebo prírodné látky, ak sa na povrchu vytvorí film.

Napriek jasne určeným predmetom sú nástroje tiež často čistenie, používané pre Aquarhrint. Niektoré sa uchyľujú k jeho používaniu av každodennom živote, odstránenie „komplexných“ škvŕn.

Automarter P-12 sa zvyčajne používa na šľachtenie základného a akrylového automatického e-mailu. Kompozícia nemení vlastnosti takýchto farieb. Hladko padajú na povrch, nestrácajú farbu a iné charakteristiky. Riedenie akrylového smaltu je odôvodnené skutočnosťou, že ich základom sú akrylové živice, a nie vodotesné formulácie.

Samostatná pozornosť si zaslúži použitie P-12 v aplikácii aplikácie Aquaprintu. Jedným z etáp tejto práce je aktivovať. Ak chcete aplikovať vzor, ​​je potrebné zmäkčiť ponorný film. Odborníci aplikujú špeciálne kompozície, ale pre milovníkov, tento typ rozpúšťadla je dobrá a lacná náhrada. Je rovnomerne nastriekaný po celom povrchu postrekovača alebo iným spôsobom.

Rozpúšťadlo tejto značky sa používa a ako náhrada iných zmesí, napríklad rozpúšťadlo p-5. Materiály, ktoré je potrebné zmiešať s rozpúšťadlom postupne, pridá sa s malými časťami, neustále miešanie kompozície. Pomer komponentov je určený v súlade s pokynmi výrobcu.

V prípade auto, rozpúšťadlo tiež odstrániť staré vrstvy akrylovej farby. Musí sa aplikovať tenkou vrstvou (nie viac ako 2 mm) a počkajte približne 10 minút. Postupne, povlak zmäkčuje a ľahko odstraňuje špachtľu.

Bezpečnostné predpisy

Zloženie tohto rozpúšťadla určuje toxicitu a vysokú horúbilitu zmesi, preto je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné pravidlá pri skladovaní a práci s ním.

Udržujte roztok P-12 s pevne uzavretým vekom, Na miestach, oplotený od detí. Je tiež dôležité obmedziť priamo vstup do náradia slnečného svetla. Izba by mala byť dobre vetraná. Nie je možné umiestniť rozpúšťadlo vedľa vykurovania a elektrických zariadení, ako aj ostré predmety (aby sa zabránilo baleniu punkcie).

Ak priamo pracujete s zložením povinného, ​​je chrániť ruky a oči. Je potrebné dať na rukavice a špeciálne okuliare, pretože pri vstupe do otvorených častí tela môžu komponenty roztoku spôsobiť silné chemikáliky.

Je potrebné pracovať vonku, alebo v dobre vetranej miestnosti (So ​​zlým vetraním, je zapnutý respirátor). Vzhľadom k tomu, že vzduch je ľahšie ako odparovanie zmesi, usadia sa na podlahe a okolitých povrchoch. Po dokončení všetkých činností s P-12 musíte umývať pracovný priestor, aby ste zabránili nežiaducimu požiaru.

Ak prostriedok zasiahne, sa umyje veľkým množstvom tečúcej teplej vody pomocou mydla. Ak kompozícia spadla do oka, dôkladne sa umyjú vodou a okamžite oslovujú lekára.

Viac informácií o vlastnostiach a aplikácii rozpúšťadla R-12 pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: