Ready a samonosné varianty špachtle pre strečové stropy

Inštalácia stropu Stretch – Prípad nie je ľahký, a bez špeciálnych nástrojov a zariadení tu nemôže robiť. Spolu s prístrojmi, ako je skrutkovač, perforátor, tepelná pištoľ, stavebná úroveň a ruleta, dôležitú úlohu v stropnom napínacom napínači. Zvyčajne sa používa ani jedna špachtľa, ale ich celá sada, ktorá vám umožní vykonávať rôzne funkcie.

Čo je špachtľová pre strop?

Vo svojom výkone sa podobá spoločnému, všetkému známemu stavebnému nástroju pre SHTCLOTH s rukoväťou a plochým kovovým hrotom. Avšak, ich stretnutie je odlišné, takže vo forme je trochu odlišné od obvyklého možnosti.

Spachtľa na vykonanie inštalácie strečového stropu má špeciálny kučeravý tvar pripomínajúci čepeľ. Tip čepele môže mať iný uhol sklonu. Zvyčajne je 45 – 90 stupňov. Spatula-Blade slúži na palice dutiny v technologickej dutine bagety.

Gageet je špeciálny plastický profil, v ktorom sa vloží plátno. A správne opraviť, bude užitočná špeciálna špachtľa pre tesný strop. Okrem toho je jeho kovový hrot trochu hrubší. To je, že keď uťahovanie webu, špachtľuje vysoké zaťaženie, takže požiadavky na jeho silu sú oveľa vyššie.

Názory

Okrem špachtľových lopatiek existujú aj iné odrody:

  • Priamy. Pravidelne platí len v niektorých prípadoch. Sú potrebné na dopĺňanie plátna v ťažkostných miestach stropného povrchu, kde iné pápeža neprinášajú suit. Na tento účel sú špeciálne vyrábané malým šírkou 20 – 50 mm.
  • Zakrivený. Ohýbací uhol v takýchto spatutách sa môže líšiť, je vybraný špecificky profilom Bagueta. Tento druh špachtle slúži priamo na dopĺňanie handričky v bagete.
  • Roh. Ich pracovný povrch má ostrý roh, ktorý je vhodný na dopĺňanie plátna v rohoch miestnosti.

  • Polkruhový. V niektorých prípadoch profil bagure umožňuje použitie polkruhových širokých špachitých. Je to pre nich veľmi vhodné, zatiaľ čo proces tankovania plátna v bagete sa vyskytne oveľa rýchlejšie.
  • Elektrický Špachta. Tento typ špačov je zariadenie, ktorého čepeľ samotná vykonáva pohyby v dôsledku elektrickej energie. Takéto zariadenie výrazne šetrí váš čas a silu, ale len vtedy, ak chcete stropy profesionálne dotiahnuť v priemyselnom meradle. Toto zariadenie je veľmi drahé a nebudú sa ekonomicky ospravedlniť v každodennom živote.

Typy populácií uvedených vyššie poskytujú len celkový obraz o ich klasifikácii. Rozmanitosť ich foriem je spôsobená rôznymi vlastnosťami inštalácie striekacích stropov, typov použitých materiálov, foriem samotného stropu a mnohých ďalších faktorov.

Okrem rozdeľovača kovového povrchu špachtle, stále existuje ich klasifikácia podľa typu rukoväte (držiak). Sú drevené a plastové; Dlhé a krátke; široké a tenké; rovné a mierne zakrivené. Ale tu bude ich voľba vynastavená nie z funkcií profilu bagette, ale z preferencií samotného Majstra.

Ak sa rozhodnete profesionálne nainštalovať street stropy, je lepšie získať všetky možné názory. Existujú pre to dva spôsoby. Prvým je ísť do špecializovaného obchodu a vybrať všetko, čo potrebujete, a druhý – pokúsiť sa vytvoriť nástroje sami.

Prvý prípad, samozrejme, je vhodný a nie je komplikovaný v implementácii. Budete však musieť stráviť značnú sumu na nákup všetkých potrebných Arsenal. Stačí sa pozrieť na príklady produktov predávaných dnes v obchodoch, berúc do úvahy náklady na výrobky.

Spachtová čepeľ s uhlom pracovnej plochy na 45 stupňoch vás bude stáť 1100 rubľov. Má dubovú rukoväť a kov z vysoko legovanej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 1,5 milimetrov. Ale ak sa pozriete na druhú stranu, tieto detaily sú príliš drahé s ich malým množstvom. Cena polkruhovej špachtle v internetových obchodoch niekedy dosiahne 2700 rubľov.

Pre najľahšie požiadavky vo väčšine prípadov, suma stále vychádza z významného. Mnohí majstri, naopak, uprednostňujú riziko, vzhľadom na vysoké náklady na samotnú cenu, a pokúsiť sa získať škvrny v špecializovaných predajniach.

Nezabudnite na schopnosť vytvoriť špachtľu na montáž strečového stropu s vlastnými rukami. Výhodou ručne vyrábanej bude to, že budete robiť takú špachtľu, ktorú potrebujete, vzhľadom na vlastnosti profilu a osobných preferencií.

Ako sa!

Existuje mnoho spôsobov, ako si vyrobiť vlastnú špachtľu na strečing strop.

Jedným z najjednoduchších z nich je vyzdvihnúť akákoľvek dostatočne tuhá kovová doska, napríklad čepeľ od starého zbytočného kuchynského noža. Šírka počiatočného nástroja bude asi 3 centimetre.

Jemne rezané s brúskou alebo pílou pre kov. Jeho ostrý koniec. Ďalej je potrebné zaokrúhliť okraje tak, aby nie sú ostré a nevyžadovali stropné povlak. Ďalším krokom bude zahrievaný kov na červenkastý odtieň tak, aby ste ho mohli ohnúť. Použitie na to, ako napríklad plynové kuchynské sporáky a pasáž. Cancela Kov, kým nedostanete požadovaný uhol ohybu pre pohodlné zapojenie pre bagety.

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako vytvoriť špachtľu na montáž bez úrovní štrbín je nasledujúci algoritmus akcií:

  • Vezmite si najzákladnejšiu konštrukciu špachtle malej veľkosti (asi tri až štyri centimetre a hrúbka 1,5 milimetrov). Ak nie je takáto ruka, môžete si kúpiť lacný produkt v obchode.
  • Znížiť svoje ostré rohy mechanickým spracovaním. Môžete použiť ľubovoľný súbor alebo brúsny kameň, dokonca aj hrubý brúsny papier je celkom vhodný.

  • Ďalej poskytnete špachtľový háčik. Ak existuje v ruke, tento postup nebude trvať veľa času. V tomto prípade je potrebné jednoducho upnúť kovovú časť vikum do hĺbky asi tri až štyri centimetre, a stlačiť rukoväť, až kým sa nezíska uhol 90 stupňov.
  • Ak nie sú žiadne vice, nie je to desivé. Rovnako ako v prvom prípade, bude potrebné zahriať kov do červeného tieňa a pomocou priechodu, ručne ho ohnite.

Z presne tej istej špachtle môžete urobiť nástroj na vytvorenie plátna pre horné úrovne. Technologický proces bude vyzerať podobne, s výnimkou jednej nuancie – uhol nie je vyrobený v 90 stupňoch, ale v 45, s malým ohybom konca vo forme čepele.

Tak, vďaka nevestným činom, môžete získať dobrý súbor špachutárov na inštaláciu strečových stropov.

V dôsledku toho získajte pohodlný montážny nástroj na vloženie tkaniny alebo iných druhov tkanín, vhodných. Potom vám taká špachtľová lopata umožní zmeniť stropný povlak na skutočne účinne.

Ešte viac informácií o variantoch špachitých pre strečové stropy, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: