Rozdiely inštalácie terasovitej rady Larch

Terasová doska sa nazýva reziva s vlastnosťami odpudzujúcimi vodou, používa sa v miestnostiach, kde sa zvýši vlhkosť, ako aj na otvorených oblastiach. Montáž takáto doska je jednoduchá, bude to môcť urobiť s vlastnými rukami. Dokonca aj začiatočník majster bez významných výdavkov sily a prostriedkov. Na ruskom trhu sa predáva veľký počet typov terasovitých dosiek, z ktorých najobľúbenejšie je tabule z tepelne ošetreného smrad. Takýto povlak obsahuje aj drevený polymérny kompozit.

Larch vlastnosti umožňujú vyrovnať sa s negatívnym dopadom životného prostredia, takže je jeho účelné používať všetko v otvorenom priestore. Larch – materiál je hustý, vodoodpudivý, odolný voči vplyvu húb a plesní. Takéto vlastnosti získavajú kvôli prítomnosti takéhoto prvku ako guma nie je nič iné ako prírodná živica. Z hľadiska jeho vlastností môže byť smrek porovnávať s drahými exotickými horninami dreva, avšak skutočnosť, že Larch má výhodu – je to tiež k dispozícii a výrazne viac fidget.

Ako si vybrať spojovacie materiály

Spojovacie prvky terasovej dosky sú niekoľko.

 • Otvorené – najjednoduchšie a najčastejšie. Pre otvorený spôsob sú potrebné aj nechty alebo samolepiace skrutky.

 • Skrytý – nasledovne z mena, nie je viditeľná voľným okom. Upínanie je vytvorené medzi doskami pomocou špeciálnych hrotov.

 • Použitie upevnenia systému Schip-Paz Dosky sú upevnené špeciálnou vlastnou kresbou. To je najzávažnejšie zo všetkých spôsobov.

 • Môžete tiež uzamknúť terasovú dosku nie s externým, ale zvnútra, Potom nie sú prídavné zariadenia vôbec viditeľné.

Bez ohľadu na to, ako vybrané, spojovacie prvky by mali byť liečené koróziou potiahnuté, inak rýchlo sa dostanú do disrepair. Ak sa používa skrytý spôsob, systém „Classic“ alebo „Twin“ sa zmestí.

Treba poznamenať, že upevnenie skrytého spôsobu je drahšie, ale vyzerá to esteticky, pretože povlak vyzerá ako jeden celok, bez akýchkoľvek spojovacích materiálov.

Čo potrebuješ

Pre akékoľvek metódy upevňovania budú potrebné takéto nástroje:

 • Vŕtačka / skrutkovač;
 • skrutky, nechty alebo skrutky;
 • Level – Laser alebo konštrukcia;
 • skrutkovače v súprave;
 • Jednoduchá ceruzka;
 • merací prístroj (najčastejšie vo forme rulety);
 • píliť sa.

Krok za krokom

Namontujte terasovú dosku a podlahu nie je tak jednoduché a nie na všetkých rýchlo, ale ak si želáte, môžete si ho dať sami, aj keď človek nemá žiadne odborné zručnosti. Najprv pripravte podporu, pre ktoré opláchli dosku. Potrebuje to podľa pravidiel bez rušivého technológie. Inak podlahy nebude trvanlivé. Ďalej – prelomte prepravky, po ktorom podlahy leží, upevnenie každej dosky. Po ukončení dosky by mali byť hotové podlahy pokryté ochrannými kompozíciami – smaltou, lakom, voskom alebo farbou.

Výcvik

Pred začatím inštalácie musíte nejaký čas počkať na prispôsobenie dosiek pre prevádzkové podmienky.

Túto etapu nie je možné chýbať, inak je možnosť tvorby trhlín v plátne.

Prispôsobenie je, že doska zostane po dobu dvoch dní na dva až tri týždne v otvorenom priestore. Nemalo by byť zabalené, ale aj na vystavenie zrážok, nestojí za to. Preto je lepšie opustiť dosky pod baldachýnom, ktorý ich bude chrániť pred vlhkosťou, zatiaľ čo teplotné podmienky budú tie, v ktorých je plánovaná ďalšia prevádzka.

V procese adaptácie dosiek môžu mať niektoré z nich deformáciu, zakrivenie. Ak je strom prirodzený, je to prirodzené. Záchranné časti môžu byť použité ako vložky a výzvy. Ale ak sa deformácia dotkla polovicu alebo viacerých dosiek, musia byť vrátené predávajúcemu ako manželstvo. Takéto celkové zakrivenie rezaného dreva znamená len jednu vec – že to bolo zlé alebo nepochopené, vlhkosť sa zachovala vo vnútri.

Preto pri nákupe dreva musíte nevyhnutne venovať pozornosť podmienkam, v ktorých sa zachovalo, na jeho vzhľade. Pred položením dosiek je potrebné vykonať ich liečbu antiseptickým zložením – ako horná časť a nevyhnutne dno, ktoré nebudú viditeľné. Antiseptika hrá ďalšiu úlohu – vyplní prázdne póry stromu, to znamená, že vlhkosť na týchto pórov nebude schopná.

Ak sa doska zmestí mimo domu, musíte sa postarať o nadáciu. Je to najlepšie pre svoje usporiadanie, aby sa zmestili na vibračné dosky, je to vynikajúce v zemi. Ďalej na vyrovnanie pôdy zaspávajú vankúš štrku a piesku, po ktorom sa aplikuje re-rafting. Zosilnená mriežka je naskladaná na vankúš, nadácia z betónu sa vylial.

Toto nie je jediná možnosť nadácie, môže to byť aj z dosiek na podporných MAS, stĺpcových alebo zostať na skrutkových pilótoch.

Aby sa zabránilo akumulácii vlhkosti na terase, musí byť doska umiestnená pod malým uhlom. Zvláštne plastové konštrukcie pomôžu.

Lagi

Lakeing ones závisí od umiestnenia terasovej dosky. Bez ohľadu na spôsob, akým je založená, mali by byť vždy pevne upevnené na spojovacích materiáloch z materiálu, ktorý nepodlieha korózii, hliníku alebo pozinkovanej ocele. Existuje niekoľko pravidiel, ako správne ležať a pripojiť MAS:

 • Otvorená pôda by nemala byť v kontakte s MAS, dokonca aj s tými, na ktorých sa aplikuje ochranný povlak.
 • Hrúbka lúča priamo závisí od toho, ktorú zaťaženie podlahy. Čím väčšie zaťaženie, musí vydržať, tým viac hrúbka by mala byť každý lúč.
 • Optimálna šírka kroku medzi dvoma onami je 6 cm.
 • Oceľové rohy – najlepší materiál pre lepenie dvoch lúčov.

Ak je Larch bar položený paralelne, potom by mala byť vzdialenosť medzi MAS 0,5 m. Ak je uhol výpočtu 45 stupňov, potom sa vzdialenosť zúžená na 0,3 m, a ak je uhol 30 stupňov, krok medzi MAS bude 0,2 m. Ak sa výpočet nepoužíva, ale terasová dlaždica, potom MAS sa nachádzajú na šírke dlaždice.

Keď začína konštrukcia konštrukcie na zemi, musíte zariadiť druh bund. Základná vrstva pozostáva z lúčov, ktoré sú umiestnené na konštrukcii dosiek, blokov alebo nastaviteľných podpory. Krok bude od 1 do 2 metrov. Hydroeluktanta pomôže zosúladiť úroveň.

Druhá vrstva bude priamo terasou, alebo skôr – jej MAS. Sú položené naprieč sprievodcom prvého stupňa, krok bude 0,4-0,6 m. Šírka kroku závisí od hrúbky terasovitých dosiek. Lepiace prvky sa vyskytujú v dôsledku oceľových rohov a self-kreslenie.

Ak je terasa položená na báze betónových dosiek alebo asfaltu, potom sa môže skladať z jednej úrovne a podpery. Kĺby koncov lamiel musia byť podporené dvoma oneskomami. Rozdiel medzi nimi by nemal byť veľký – maximálne 2 cm. Takže môžete posilniť miesto spojenia a zároveň poskytnúť podporu pre každú radu.

Aby ste sa vyhli neustálej kontrole plochosti sploštenia, cez okraj obkladačiek, môžete natiahnuť farebný závit.

V každom otvore medzi MAS, musíte dať priečny bar – Rigel. Takže rám bude tvrdší. Rez dizajn s oceľovými rohmi a self-kresba.

Aká inštalačná schéma na výber závisí od toho, aké prvky bude dizajn upevnený. Všeobecne však existujú všetky schémy – najprv prvá doska je stanovená, predtým, je oneskorenie stanovené štartovacím upevňovačom, potom je lamela nastavená, potom, čo musí byť ťahaný buď s Klimmerom alebo s klipom. Potom sú na ráme nainštalované ďalšie prvky, položte novú dosku, opravte celý dizajn.

Povlak

Keď je inštalácia terasy z dosiek u konca, spracovanie ochranných zložení – inzeráty alebo farby. Ak bol použitý elitný stupeň smreky, vosk alebo bezfarebný lak. Povlak by mal byť odpudzujúci vodou a brúsnym rezistentným, t. E. nie nosiť pod vplyvom trenia – zametanie, hnutia nábytku, umývanie a t. Ns.

Je lepšie zastaviť na kompozíciách odolných voči mrazu – oleja, vosky, dokonca aj emúty.

Takýto povlak dobre odoláva teploty rozdiely na najnižšiu. Odporúča sa vybrať si výrobcov s vynikajúcou reputáciou, ktorá sa ukázala na trhu farieb. Potom bude povlak trvanlivý a udržať atraktívny vzhľad.

Ochrana pred vonkajšími faktormi

Najlepšou ochranou proti zrážaniu a ultrafialu pre terasu bude baldachýn. Je to kvôli prítomnosti strechy, podlaha nebude mokrá, vystavená priamemu slnečnému žiareniu a snehu. Jeden ochranný povlak nestačí, dokonca aj najvyššia kvalita. Ak je podlahová podlaha pokrytá farbou, musíte ho starostlivo skontrolovať na prítomnosť čipov – nie každý deň, samozrejme, ale pravidelne – napríklad raz za 3-4 mesiace. Ak sa objavil čip, je potrebné blokovať zraniteľné miesto v nátere tak, že povlak je tuhý, jednotný, bez riadny. Nie vždy o jednu vrstvu farby alebo skloviny dosť, dvojitý povlak dáva plynulú farbu a vysokokvalitnú ochranu.

Podrobný prehľad rôznych spôsobov inštalácie terasovitého plaku z Larch Môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár