SDS-MAX perforátory: funkcie, typy a tipy na výber

K dnešnému dňu nebudú stáť bez moderného a univerzálneho perforatora. Toto zariadenie je prezentované na trhu v obrovskom sortimente, ale osobitná pozornosť si zaslúži perforátor s SDS-Max Patronom. Je to najsilnejšie a charakterizované dlhou životnosťou.

Zvláštnosť

Modely perforátorov vybavených kazetmi SDS-MAX majú vysoké vplyvy, takže vám umožnia rýchlo a vysoko kvalitné vrtné otvory v prekrývaní z akéhokoľvek materiálu. Spravidla sa nakupujú na vykonávanie rozsiahlych stavebných prác. Ak je dom alebo byt plánovaný na prípravu kozmetickej opravy, potom nemá zmysel vybrať si takéto napájacie zariadenia.

Neodporúča sa použiť adaptéry SDS-MAX pre domácich perforátorov, pretože vďaka veľkému priemeru nebude koruna v plnej miere odhalená svojím energetickým potenciálom. Väčšina návrhov je povolená presunúť kazetu v 3-4 cm, čo výrazne zjednodušuje proces vŕtania.

Zariadenia, ktoré spĺňajú štandardné požiadavky SDS-MAX, zvyčajne majú ranu na 7 až 10 J, A ich výkon je 1700 W. Kvôli takýmto výkonom môže zariadenie vytvoriť frekvenčný rozsah 600 o / s. Keďže takéto zariadenie má vysokú funkčnosť, jeho hmotnosť často presahuje 10 kg. Aby ste mohli pohodlne vykonávať pracovný tok, mnohí výrobcovia dopĺňajú perforátory so špeciálnymi rukoväťami. Umožňujú nielen vhodné pre prenášanie zariadení, ale aj udržiavať ho pri vŕtaní otvorov.

Kazeta SDS-MAX sa výrazne rozširuje a zvyšuje technické schopnosti perforatora. Tento mechanizmus umožňuje vybaviť nástroj rôznymi tryskami, ktorých priemer môže presiahnuť aj 160 mm. Systém fixácie vŕtania sa prakticky nelíši od bežných zariadení tohto typu – je to pohodlné a jednoduché. Takéto perforáty sa môžu líšiť nielen vzhľadom, ale aj pracovnými spôsobmi, energetickým systémom. Preto pred výberom v prospech konkrétneho modelu je potrebné zohľadniť všetky vlastnosti a účel prístroja.

Názory

Perforátory typu SDS-MAX majú špeciálne prevádzkové a konštruktívne vlastnosti, takže sa predpokladá v úzkej skupine zariadení. Tieto nástroje sú dve triedy: sieť a dobíjateľná. Perforátory vybavené batériou sú považované za samostatné – môžu byť použité na akomkoľvek stavebnom mieste (nezávislosť od toho, či je prístup k napájaniu k dispozícii alebo nie).

Pokiaľ ide o sieťové prístroje, má oveľa väčší potenciál a kapacitu, ale jeho prevádzka je obmedzená na vzdialenosť k zdroju elektrickej siete. Podobné modely sa vyrábajú s káblom nie viac ako 3 m.

Ako si vybrať?

Perforátory, ktoré sú vyrábané s rýchloupínacou kazetou typu SDS-MAX, si môžu dovoliť nie všetky stavebné brigády, pretože zariadenie je drahé. Preto pred zakúpením takéhoto dôležitého nástroja je preto potrebné zvážiť všetky svoje výhody, mínusy a uprednostniť univerzálny model. V závislosti od hmotnosti sú takéto perforátory rozdelené do troch skupín: 5, 7 a 11 kg. Ak je plánované malé množstvo práce, môžete si kúpiť zariadenie s hmotnosťou do 7 kg. Nie je to prakticky menej horšie ako ťažké modely, ale je to oveľa lacnejšie a umožňuje vám dodatočne aplikovať nielen adaptér SDS-MAX, ale aj SDS+.

Prečítajte si viac  Trysky Punch: Čo si môžete vybrať a používať?

Ak chcete správne vybrať SDS-MAX perforator, musíte tiež zvážiť a porovnať hlavné charakteristiky modelov, ktoré ponúkajú výrobcovia. K dnešnému dňu sú zariadenia niekoľkých ochranných známok veľmi populárne.

 • Makita HR4011c. Toto zariadenie sa v poslednej dobe objavilo na trhu, ale už sa podarilo získať veľa pozitívnej spätnej väzby v dôsledku vysokých indikátorov a prijateľnú cenu. Jeho šoková energia – 9.5 J, Power – 1100 W. Takýto nástroj je ľahko vyvŕtaný otvory s priemerom až 45 mm, okrem toho, balenie obsahuje duté korunky na vŕtanie s priemerom 105 mm. Zariadenie má tiež anti-vibračný systém a regulovanie otáčok (od 235 do 450 o / m). Plastové puzdro je chránené špeciálnymi kovovými vložkami, ktoré zvyšujú jeho silu.

 • Dewalt D 25600 K. Tento model sa rozlišuje jedinečnou prevodovkou a vďaka vylepšenému dizajnu počas primárnej údržby nemusí byť odstránený. Napájanie zariadenia dosiahne 1150 W a šoková sila je 10 j. Výrobcovia doplnili tento perforátor s odpisovou obložením a indikátorom, ktorý hlási potrebu nahradiť kefy a služby. Perforator Hmotnosť – 6.8 kg. Okrem toho zariadenie obsahuje pohodlný kufor pre trysky.
 • Hitachi DH40mry. Tento model má atraktívny návrh tela. Šoková energia je 10.5 J, výkon motora – 950 W, rýchlosť rýchlosti môže dosiahnuť od 240 do 480 o / m. Je automaticky nastaviteľné. S týmto perforátorom môžete vyvŕtať otvory s priemerom až 4 cm. Súčasne, duté vrtáky, ktoré sú súčasťou balenia zariadenia, umožňujú vŕtacie otvory do 105 mm.

 • Hilti TE 76-PBX. Je vysoko kvalitné prístroje, ktoré je možné zakúpiť v priemerných nákladoch. Hlavnou výhodou v zariadení je jeho ťažký motor, jeho výkon – 1400 W. Konštrukcia zariadenia tiež obsahuje systém na ovládanie trysiek, ktorý plne pracuje v bezpečí a chráni pred zranením, keď je vŕtačka zaseknutá. Vďaka nárazovej energii v 8.3 J. Tento perforátor môže vyvŕtať otvory od 40 do 150 mm. Hmotnostné prístroje – 7.9 kg, to je dodatočne vybavené protiibračnými rukoväťami a automatickým indikátorom upozornenia na opotrebovanie kefy.
 • AEG PN 11 E. Vzťahuje sa na triedu profesionálnych nástrojov, o funkčnosti a kvalite, perforátor nemá rozdiely od ťažkých a stredných prístrojov. Nemecký výrobcovia ho ľahko ovládali, pretože motor je umiestnený horizontálne. Vďaka tomuto perforátorovi môžete vykonávať prácu v obmedzenom priestore. Jeho výkon – 1700 W, nárazová sila – 27 J a hmotnosť – 11.8 kg.

Zariadenie má vynikajúci výkon, priemernú cenu, takže súťaž o mnoho modelov.

Všetky vyššie uvedené perforátory sú charakterizované pozitívnymi vlastnosťami, takže dokonale vhodné na vykonávanie práce akejkoľvek zložitosti. Keďže náklady na takéto vybavenie sa považujú za vyššie ako priemer, výber jedného alebo iného modelu, je tiež potrebné venovať pozornosť niektorým bodom.

 • Vybavenie. Ona hrá obrovskú úlohu, pretože ak máte všetky dýzy, Wizer nemusí navyše vynaložiť peniaze na ich akvizíciu. Preto, ak je perforátor vybavený uhlovým brúsnym strojom, čižmami rôznych veľkostí, stane sa vynikajúcou voľbou. Je tiež dôležité pre prítomnosť osobitného prípadu, v ktorom môžete nielen skladovať všetky dýzy, ale aj prepravovať nástroj.
 • Dizajnové funkcie. Pred zakúpením perforatora, musíte ho držať v ruke a určiť, či bude v práci vhodné. Osobitná pozornosť by sa mala venovať prítomnosti bočných rukovätí, ak je to potrebné.
Prečítajte si viac  Mozaika produkovaná Španielskom v interiéri moderného bývania

 • Ďalšie funkcie. Dobré modely sú zariadení, ktoré majú stabilizátor frekvencie otáčania hriadeľa, obmedzovač hĺbky vŕtania, reverzné otáčanie hriadeľa, mechanizmus spínania rýchlosti. Okrem toho je potrebné objasniť, či je v perforátori prítomná ochrana proti prachu a antivibračnému systému. Je tiež dôležité, aby prítomnosť protiblokovacej sústavy, ktorá chráni motor od odvážny, keď je vŕtačka zaseknutá.
 • Výkon. Pre hromadnú prácu je najlepšie kúpiť zariadenie, ktoré môže fungovať až 8 hodín bez prestávky.
 • Údržba. Pred zakúpením perforátora by sa malo objasniť, aby objasnil svoju prevádzkovú záruku a prevádzkové podmienky.
 • Všeobecné charakteristiky. Patrí medzi ne počet rýchlostí, silu a hmotnosť nárazu. Tieto ukazovatele sú určené hmotnosťou prístroja – čím viac je to najprísnejšie.

V ďalšom videu nájdete veľkú recenziu Perforetátorov SDS-MAX.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: