Siding „ALTA Profil“: Typy, veľkosti a farby

Vidlica je v súčasnosti jednou z mnohých možností pre dokončenie vonkajších budov. Tento obkladový materiál je obzvlášť obľúbený u krajín Chaty a letné chaty.

O spoločnosti

Spoločnosť „ALTA-PROFIL“, ktorá sa špecializuje na uvoľnenie vlečky, je asi 15 rokov. Počas uplynulého obdobia sa spoločnosť podarilo dosiahnuť slušnú kvalitu vlečných panelov za prijateľnú cenu. Uvoľnenie prvých panelov pochádza z roku 1999. Do roku 2005 je možné zistiť významnú expanziu možností pre výrobky.

Spoločnosť môže byť správne hrdí na svoj inovatívny vývoj. Napríklad v roku 2009 to bol „ALTA-Profile“, to bolo prvé na paneli domáceho panelu s akrylovým povlakom („Oak Light Premium“).

Rozsah výrobcu zahŕňa fasádnú a základňu PVC vlečku, výzvy, fasádne panely, ako aj štruktúry pre organizovanie drenáže.

Výhody spoločnosti

Výrobky „ALTA-Profile“ sa teší zaslúženej dôvery spotrebiteľov, kvôli výhodám spoločnosti. Po prvé, toto je vysoko kvalitné výrobky a konkurenčné náklady. Nepochybne je kvalita panelov zabezpečená kontrolou, ktorá sa vykonáva v každej výrobnej fáze. Hotové výrobky majú certifikáty certifikované spoločnosťou Gosstroit a GosstreArt.

Všetko, čo potrebujete na dokončenie fasády, je možné zakúpiť od tohto výrobcu. Široká škála výrobkov zahŕňa rôzne typy profilov, vrátane napodobňovania kameňa, materných, drevených a tehlových povrchov. Lined fasáda sa získava v elegantnom a bezšvovom. Ten je vybavený spoľahlivým uzamykacím a bezchybným panelom geometrie.

Rozmery panelov sú optimálne pre obklady štandardných budov – sú pomerne dlhé, čo nezasahuje do ich prepravy a skladovania. Mimochodom, sú balené v plastovom puzdre s koncami z vlnitej lepenky, čo zodpovedá odporúčaniam pre vlečko skladovanie.

Na vašich produktoch výrobca poskytuje záruku najmenej 30 rokov, čo je zárukou vysoko kvalitných panelov. Vzhľadom na vysoké prevádzkové charakteristiky môžu byť profily použité pri teplotách od -50 do + 60 ° C. Výrobca uvoľňuje operatívne orientované panely v drsných domácich poveternostných podmienkach. Servisná životnosť panelov určených výrobcom je 50 rokov.

Vykonané testy ukazujú, že aj po 60 mrazoch cyklov si vlečka zachováva svoje prevádzkové a estetické charakteristiky a mechanické poškodenie aplikované poškodenie neboli spôsobené praskaním a krehkosťou panelov.

Pod panelmi je možné použiť izoláciu. Optimálne tepelne izolačné materiály pre profily sú minerálna vlna, pena, polyuretánová pena. Vzhľadom na charakteristiky materiálu sa rozlišuje biostabilita.

Farebné panely tohto výrobcu si zadržiavajú tieň počas celého obdobia prevádzky, Čo sa dosahuje pomocou špeciálnej technológie farbenia. Doplnky sú zahrnuté do panelov, ktorí chránia vinylovú vlečku pred spaľovaním, nebezpečenstvo požiaru materiálu – trieda G2 (SAXLLYOR). Panely sa roztopia, ale nehoria.

Výrobky spoločnosti majú malú hmotnosť, a preto vhodné na pripojenie dokonca vo výškových štruktúrach. Nevzdôrazňuje toxíny, úplne bezpečné pre ľudí a zvieratá.

Typy a charakteristiky

Fasáda vlečka zo spoločnosti „Alta-profil“ je reprezentovaný nasledovným seriálom:

 • Aljaška. Zvláštnosť panelov tejto série je, že zodpovedajú kanadským štandardom (skôr prísnym) a výroba výrobného procesu prevzala farbu spoločnosti (USA). Výsledkom bol materiál, ktorý spĺňa európsku požiadavky na kvalitu a bezpečnosť. Farebná paleta Hodiny 9 odtieňov.

 • „Blokový dom“. Vinyl Siding Táto séria napodobňuje zaoblený log. Okrem toho je imitácia taká presná, že je odlíšiteľná len pri bližšom. Prvky sú k dispozícii v 5 farebných možnostiach.

 • Séria „Kanada Plus“. Vlečka z tejto série ocení tých, ktorí hľadajú panely krásnych odtieňov. Luxusná séria zahŕňa množené plastové profily, vyrobené v súlade s normami, ktoré sú prijaté v Kanade. Najobľúbenejšie sú prémiové a prestížne zbierky.
 • Series Quadrohouse – Toto je vertikálna vlečka, charakterizovaná bohatstvom farebnej palety: jasné profily s lesklým leskom. Takéto panely vám umožňujú vizuálne „vytiahnuť“ budovu, získajte originál.
 • „Alta Siding“. Panely tejto série sa vyznačujú tradičnou výrobou, klasickou veľkosťou a farebným riešením. Je to táto séria, ktorá je najviac vyhľadávaná. Okrem iných výhod sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou voči farbe, čo je spôsobené použitím špeciálnych farbiacich technológií.

 • Okrem vinylových panelov výrobca vyrába ich viac odolného analógu na báze akrylu. Samostatne stojí za to prideľovať prúžky na konečnú úpravu s vyvýšenými izolačnými vlastnosťami, ktoré sa dosiahli v dôsledku zvláštnych produkcií (na nich sú naložené penový polyvinylchlorid). Mimidlice drevené povrchy a sú určené výlučne pre horizontálnu inštaláciu. Séria sa nazýva „Alta-borch“, vzhľad panelov – vianočný stromček.
 • Okrem fasády sa vyrába základná vlečka, charakterizovaná zvýšenou pevnosťou a vhodnou pre inštaláciu rozmermi. Hlavným účelom takýchto panelov je čelo základnej časti budovy, viac ako iné priemyselné, vystavenie vlhkosti, mechanickému poškodeniu. Životnosť materiálu je 30-50 rokov.

Sidding profily môžu byť natreté alebo napodobniť určitý povrch.

Najobľúbenejšie je niekoľko textúr.

 • Fasádne dlaždice. Mimidlice dlaždice s tenkými prepojkami medzi dlažbami, ktoré sú štvorcové a obdĺžnikové.
 • Kaňon. Vo svojich vonkajších vlastnostiach je materiál identický s prírodným kameňom, regály na expozíciu nízkym teplotám, ultrafialovým lúčom.
 • Žula. Vďaka skôr hrubému povrchu sa vytvorí imitácia prírodného kameňa.
 • Tehlový. Je možné imitácia klasických orgánov, starnutia alebo slinku.
 • „Brick Antique“. Imitujte starožitný materiál. Tehly v tejto verzii sú o niečo dlhšie ako v sérii „Brick“. Môžu mať tvar, úmyselné porušenie geometrie.
 • Kameň. Materiál je podobný „kaňonu“, ale má menej výrazný reliéfny vzor.
 • Skalnatý kameň. Táto povrchová úprava je obzvlášť pôsobivá vo veľkých oblastiach.
 • Pes. Vonkajšie je materiál podobný čelia veľkých neošetrených dláždených dlažieb.

Veľkosti a farby

Dĺžka panelov profilu Alta sa líši do 3000-3660 mm. Najkratšie profily série „Alta Bord“ – ich rozmery sú 3000x180x14 mm. Dosť veľká hrúbka súvisí so skutočnosťou, že panely majú vysoké tepelné izolačné vlastnosti.

Najdlhšie panely nájdete v seriáli „Alta Siding“ a „Kanada Plus“. Parametre panelov sa zhodujú a tvoria 3660 × 230 × 1,1 mm. Mimochodom, Kanada Plus je akrylová vlečka.

Panely série blokového domu majú dĺžku 3010 mm s hrúbkou 1,1 mm. Šírka materiálu sa líši: pre jednokruhové panely – 200 ml, pre dvojité absorbéry – 320 mm. V rovnakej dobe, prvá je vyrobená z vinylu, druhý sú akryl.

Vertikálny quadrohouse profil je reprezentovaný vo variante vinylových a akrylových a má parametre 3100x205x1,1 mm.

Pokiaľ ide o farbu, obvyklé biele, sivé, dymové, modré odtiene nájdete v seriáli „Alta-profil“. Noble a nezvyčajné odtiene jahody, broskyňovej, zlatej farby pistácie sú zastúpené v Kanada Plus, Quadrohouse a „Alta Bord“. Mimické záznamy série „Block House“ majú odtieň svetlého dubu, hnedo-červenej (bublinkovej vlečky), béžovej, broskyňovej a zlatej (jednopodkladne analógové).

Spojovacia vlečka je reprezentovaná 16 zbermi, hrúbka profilu sa líši v rozsahu 15-23 mm. Vonkajšie je materiál obdĺžnik – to je presne tak, aby sa obkladanie základne. Šírka sa líši od 445 do 600 mm.

Napríklad kolekcia „tehla“ má šírku 465 mm a „skalnatý kameň“ – 448 mm. Minimálne sa považuje za dĺžku kaňonových základných panelov (1158 mm), a maximum – dĺžka profilu „clink tehly“, ktorá je rovná 1217 mm. Dĺžka zostávajúcich typov panelov sa líši v špecifikovaných hodnotách. Na základe veľkosti môžete vypočítať oblasť jedného základného panela – je to 0,5-0,55 kV. M. To znamená, že proces inštalácie bude celkom funkčný.

Doborny prvky

Vlastné položky sú k dispozícii pre každú sériu panelov – rohov (externé a vnútorné), rôzne profily. V priemere má akúkoľvek sériu 11 mien. Veľkou výhodou je schopnosť vybrať si farbu výziev v tieni vlečky.

Všetky komponenty pre vlečnú značku „Alta-profil“ môžu byť rozdelené do 2 skupín.

 • „Alta-zariadenia“. Zahŕňa príslušenstvo pre vlečku a film na hydroterapiu. Patrí medzi ne prvky na upevnenie vlečky, izolačných materiálov, prepraviek.
 • „Alta Decor“. Zahŕňa konečné prvky: rohy, dosky, platdroads, svahy.

Prvky sú tiež zahrnuté Sofita – panely na zakrytie rímsy alebo stropnej dekorácie verandu. Ten môže mať čiastočnú alebo úplnú perforácia.

Montáž

Inštalácia vedľajších panelov z „Alta provil“ nemá vlastnosti: panely sú pripojené rovnakým spôsobom ako akýkoľvek iný typ vlečky.

Po prvé, okolo obvodu budovy je inštalovaný drevený alebo kovový rám. Mimochodom, medzi tovarom značky nájdete špeciálnu plastovú prepravku. Jeho výhodou je väzenie konštrukcie pod panelom „ALTA-Profile“, to znamená, že montáž vlečky bude vhodná a rýchla.

Zvláštne profily sú pripojené k prepravke. Potom sa vytvorí značka na inštaláciu kovových konzolách v tvare P. Ďalším krokom je inštalácia konzol a prepojok, rohov a svahov. Nakoniec, v súlade s navrhovanými pokynmi sú PVC panely namontované.

Vlečka nenakladá základ budovy, pretože je vhodný aj pre tvárný dilated dom, bez toho, aby si vyžadoval posilnenie základne. Môže byť použitý na úplné alebo čiastočné obklady, výber určitých konštrukčných prvkov. Vzhľadom na prítomnosť veľkej zbierky výziev je možné zdvihnúť aj budovy bizarných foriem.

Starostlivosť

Osobitná starostlivosť o vlečku počas prevádzky sa nevyžaduje. V priebehu dažďov sa vyskytne samočistenie povrchov. To je obzvlášť viditeľné. To je na zvislej vlečke – voda, bez toho, aby sa stretli s prekážkami vo forme vybraní a výčnelkov, toky zhora nadol. Pri sušení na materiáli nie sú žiadne miesta a „skladby“.

V prípade potreby si môžete umyť steny vodou a špongiou Alebo využite hadicu. So výrazným znečistením môžete použiť zvyčajné detergenty – ani samotný materiál, ani jeho odtieň.

Spievajte povrch lemovaný vlečkou, môžete kedykoľvek kontaminovať.

Recenzie

Analýza recenzií tých, ktorí používali „ALTA Profil“ Viding, môžete prideliť, že kupujúci si poznajú vysokú presnosť drážok a geometrie panelov. Vďaka tomu sa inštalácia trvá trochu času (nováčikovia – menej ako týždeň) a vzhľad budovy je dokonalý.

Tí, ktorí píšu o dokončovaní starých domov s nerovnými stenami, poznamenávajú sa, že aj s takými počiatočnými variantmi sa konečný výsledok ukázal byť hodný. Toto je zásluha nielen geometrickej presnosti panelov, ale aj dobrých položiek.

Ako nainštalovať fasádne panely „ALTA-Profile“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár