Skrutkovače P.I.T.: výber a použitie

Čínska značka P. I. T. (Progresívna inovačná technológia) bola založená v roku 1996 av roku 2009 sa objavili nástroje spoločnosti v širokom rozsahu na ruských rozlohách. V roku 2010 sa ruská spoločnosť „Pete“ stala úradným zástupcom ochrannej známky. Medzi vyrobené výrobky sú tiež priskrutkované. Snažte sa zaoberať výhodami a nevýhodami tohto riadku.

Čo je skrutkovač?

Použitie nástroja je spôsobené názvom: krútenie (odskrutkovanie) skrutiek, skrutiek, skrutiek a iných upevňovacích prvkov, vŕtací betón, tehlové, kovové, drevené povrchy. Okrem toho, funkčnosť skrutkovača sa rozširuje pomocou rôznych typov dýz: brúsenie, hrebenie (rozlúčka), čistenie, miešanie, vŕtanie a t. D.

Zariadenie

Zariadenie obsahuje nasledujúce interné uzly:

 • Elektrický motor (buď pneumatický motor), ktorý zabezpečuje prevádzku zariadenia ako celku;
 • planétový reduktor, Úlohou, ktorá je mechanická banda motora a hriadeľa krútiaceho momentu (vreteno);
 • Spojka – regulátor susediaci s redukciou, jeho úloha – spínací moment;
 • Začnite a zvrátiť (proces spätného otáčania) vykonaný riadiacou jednotkou;
 • skľučovať – zámok všetkých typov dýz v krútiacom momente;
 • Odnímateľné napájacie zdroje batérie (pri rovín batérie) s nabíjačkami.

Charakteristika

V čase nákupu musíte pochopiť, čo je potrebné tento stroj: pre domáce alebo priemyselné použitie, musia byť prijaté ďalšie funkcie na vykonávanie základných funkcií. Z toho závisí od toho, ako by mal byť prístroj zariadenie, aké vlastnosti by mali mať.

Hlavným kritériom je krútiaci moment. Záleží na tom, koľko úsilia sa bude musieť použiť na vykonanie práce, keď je prístroj povolený. Tento uzol je indikátor, ktorý demonštruje schopnosť vyvŕtať maximálnu veľkosť otvoru v ľubovoľnom materiáli alebo utiahnite maximálnu dlhú a hustú skrutku.

Najjednoduchší nástroj má tento indikátor na úrovni 10 až 28 newtonov na meter (N / M). To stačí na montáž drevotrieskovej dosky, drevovláknitou, OSB, sadrokartónu, t. E môže byť zozbieraný nábytok alebo podlahu, steny, strop, ale vŕtanie kovu nebude schopný. Priemerné ukazovatele tejto hodnoty – 30-60 n / m. Napríklad v novinárstve – šoku skrutkovač p. I. T. PSR20-C2 – Uťahovacia sila dosiahne 60 N / M. Profesionálne utiahnuté zariadenie je možné sprísniť až 100 – 140 jednotiek.

Maximálny krútiaci moment môže byť mäkký alebo tuhý alebo dlhý krútiaci moment, ktorý sa vyvíja počas dlhotrvajúcej práce vretena. Tieto charakteristiky označujú v čase úplného nabíjania batérie. Pomocou spojky regulátora môžete upraviť krútiaci moment, aby ste predišli predčasnému opotrebeniu, ktoré podliehajú vymeniteľným bitom, ako aj porušeniu závitu. Predpokladá sa, že prítomnosť regulátora spojky hovorí o kvalite tovaru.

Všetky skrutkovače P. I. T. Počnúc 12 modelmi majú spojku.

Druhé kritérium výkonu nástroja sa nazýva frekvencia otáčania hlavy, merané v revolúciách za minútu voľnobehu. Pomocou špeciálneho spínača môžete túto frekvenciu zvýšiť 200 otáčkami (to je dostatočné na skrutkovanie skrutiek) na 1500 ot / min, pri ktorom môžete vŕtať. Najmodernejší počet otáčok na modeli p. I. T. PBM 10-C1, jeden z najlacnejších. Na modeli p. I. T. PSR20-C2 Tento indikátor je 2500 jednotiek.

Ale v priemere sa len niekoľko otáčok rovný 1250 – 1450.

Tretie kritérium – napájanie. Môže to byť sieť, nabíjateľná alebo pneumatická (prevádzka pod tlakovým vzduchom dodávaným kompresorom). Medzi modelmi P. I. T. Pneumatická výživa nie je zistená. Siete sú niektoré modely vrtákov skrutkovača, ale bežné skrutkovače – nabíjateľné. Samozrejme, sieťové nástroje sú silnejšie a budú pracovať dlho.

Ale batérie umožňujú domácim majstrom, ktorý je manévrovaný, čo je veľmi dôležité počas stavebných alebo opravárenských prác.

Nabíjateľné batérie

Nabíjateľné batérie majú tiež vlastné parametre.

 • Napätie (od 3,6 do 36 voltov), ​​na ktorom závisí silu elektromotora, veľkosť krútiaceho momentu a trvanie práce. Pre skrutkovač stredných čísel zobrazujúcich napätie sú 10, 12, 14, 18 voltov.

Nástroje Značka P. I. T. Tieto ukazovatele sú podobné:

 1. PSR 18-D1 – 18 V;
 2. PSR 14.4-D1 – 14,4 V;
 3. PSR 12-D – 12 VOLT.

Ale existujú modely, v ktorých je napätie 20-24 voltov: vrtáky-skrutkovače p. I. T. PSR 20-C2 A P. I. T. PSR 24-D1. Napätie nástroja možno nájsť z celého mena modelu.

 • Kapacita batérie Má vplyv na dobu trvania prevádzky prístroja a je 1,3 – 6 AMPS za hodinu (AH).
 • Líšia sa typu: Nikel kadmium (NI-CD), hydridový nikel-kov (Ni-MH), lítium-ión (Li-ion). Ak nástroj nie je často nepoužitý, to znamená, že to dáva zmysel získať NI-CD a NI-MH batérie. Ušetrí peniaze a zvýši životnosť skrutky. Všetky modely P. I. T. Majte moderný typ batérie – lítium-ión. Budeme o tom hovoriť viac.

Li-ion nie je možné úplne vypúšťať, nepodlieha dlhému ukladaniu a netoleruje nízke teploty. V dôsledku toho, že nákup takejto batérie musíte venovať pozornosť dátumu výroby. Bez použitia batérie nevybíja, má vysokú kapacitu. Všetky tieto vlastnosti a takýto zdroj energie optimálny pre mnohých spotrebiteľov.

Druhá batéria spĺňa príležitosť, že nebudete čakať na jediný zdroj a pokračovať v práci.

Sieť P. I. T.

Tieto zariadenia sú podobné vŕtaniu, ktoré majú často dvojité meno „Drill-skrutkovač“. Hlavným rozdielom je prítomnosť spojovacieho regulátora. Takýto nástroj sa používa nielen pre domáce úlohy, ale aj v profesionálnej výstavbe. A tu je reverzný problém: potreba pripojiť sa k elektrickej energii na objekte vo výstavbe, zmätená pod nohami vodičov zo samotného zariadenia a predlžovacích káblov.

Čo dávajte prednosť?

Výber siete alebo nabíjateľného skrutkovača – otázka preferencií. Snažte sa analyzovať prácu náradia s odnímateľným zdrojom napájania:

 • Undequivocal plus je mobilita, ktorá vám umožní pracovať tam, kde je ťažké natiahnuť kábel;
 • Uľahčenie modelov v porovnaní so sieťovými analógmi – dokonca aj hmotnosť batérie sa ukáže, že je pozitívnym momentom, t. Na. je protizávažie a vyložiť štetce ruky;
 • Nízka moc kompenzovaná mobilitou;
 • Nedostatočná schopnosť vyvŕtať trvanlivé materiály, ako je hrubý kov, betón;
 • Prítomnosť druhej batérie vám umožňuje fungovať hladko;
 • zvýšená úroveň bezpečnosti z dôvodu nedostatku úrazu elektrickým prúdom;
 • Po zaručených troch tisíc cykloch bude batéria vymenená;
 • Nedostatok dostupnosti napájania zastaví prácu.

Každý výrobca, ktorý charakterizuje jeho skrutkovače, označuje ďalšie funkcie:

 • Všetky modely P. I. T. Toto je prítomnosť opačného, ​​čo umožňuje skrutkovanie skrutiek a samoobslužných skrutiek pri demontáži;
 • prítomnosť jednej alebo dvoch rýchlostí (v prvej rýchlosti, proces balenia, na druhom vŕtanie);
 • Zvýraznenie (časť kupujúcich v ich recenzii píše, že je to nadbytočné, druhé vďaka podsvieteniu);
 • Funkcia nárazu (zvyčajne je v vrtákoch-skrutkovači P. I. T., Aj keď sa objavil nový model – šokový skrutkovač psr20-C2) skutočne nahrádza vŕtanie pri vŕtaní odolných materiálov;
 • Prítomnosť non-sklpovej rukoväte vám umožňuje držať nástroj na dlhú dobu.

Recenzie profesionálov a milovníkov

Stanovisko výrobcu a charakteristiky, údaje, ktoré sú určite dôležité. Ešte dôležitejšie je, že názory tých, ktorí si kúpili a používajú nástroje značky P. I. T. A tieto názory sú veľmi odlišné.

Všetci Kupujúci Všimnite si, že jednotka je vhodná pre svoju jednoduchosť a ergonómiu, pogumovanú rukoväť, popruh na rukoväti pre pohodlné držanie, a hlavná vec – dobrý výkon a moderný dizajn, skrutkovač stále nabíja. Mnohí profesionáli napíšu, že nástroj sa dokonale zvládne na stavbách, t. E. Vykonáva veľké množstvo práce do 5-10 rokov. A zároveň takmer všetci naznačujú, že cena plne odôvodňuje.

MÔŽE MOŽNOSTI MOŽNOSTI BATÉRIE. Niekto má jeden alebo obidva zdroje výživy v poradí po šiestich mesiacoch, niekto – po polovici. Je to vinné z tohto zaťaženia, nesprávna služba alebo výroba manželstva nie je známe. Ale nezabudnite, že p. I. T. – Toto je medzinárodná kampaň pôsobiaca v mnohých krajinách Európy a Ázie. Je možné, že prípad je v konkrétnom výrobcovi výrobcom.

Všetci všetci užívatelia nástroja radia pred nákupom, aby sa ubezpečil, že v prípade potreby vo vašom meste bude možnosť poskytnúť skrutkovač na opravu – sieť servisných záručných dielní sa stále vyvíja.

Preskúmanie skrutkovačov P.I.T. Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: