Skúška dielektrických rukavíc

Akákoľvek elektrická inštalácia je nebezpečenstvom pre osobu. Vo výrobe sú zamestnanci povinní používať špeciálne ochranné prostriedky vrátane rukavíc. Je to oni, ktorí umožňujú chrániť pred šokom. Aby sa nástroj mohol vykonávať úlohy, ktoré mu boli pridelené, bude potrebné kontrolovať integritu av prípade potreby nahradiť nové.

Skúšobné metódy

Ak je hlava zodpovedná za otázku zabezpečenia riadnej úrovne bezpečnosti v podniku, nebude šetriť na prostriedkoch ochrany pre svojich zamestnancov. Pred použitím by sa mali dielektrické rukavice testovať na integritu a testovací test. Je to oni, ktorí určujú trvanlivosť výrobku a možnosť ďalšieho používania.

Použite dielektrické rukavice pri inštaláciách do 1000 V.

Môžu byť vyrobené z prírodného kaučuku alebo listovej gumy. Je potrebné, aby dĺžka bola aspoň 35 cm. Rukavice používané v elektrických inštaláciách môžu byť zaratené aj bezšvové.

Právne predpisy tiež neobmedzujú používanie bibgled výrobkov na par s piatimi doskami. Je povolené používať iba tie produkty, na ktorých sú označené:

 • Ev;
 • En.

Špeciálne požiadavky sú k dispozícii veľkosti produktu. Takže rukavice musia ubytovať ruku, ku ktorej pletený produkt, ktorý chráni prsty z chladu. Šírka hrana by mala umožniť ťahanie gumového výrobku na rukávoch existujúceho vrchného oblečenia.

Bezpečnostné testované rukavice striktne zakázané.

Nie je možné to urobiť a počas testu na prítomnosť defektov. Je žiaduce, aby voda v kontajneri, kde je produkt ponorený, bol okolo + 20 s. Trhliny, prestávky a iné viditeľné mechanické poškodenie nie je povolené. Ak sú, potom si potrebujete kúpiť nové rukavice. Elektrická inštalácia – Zariadenie nie je tolerantné z nedbanlivého vzťahu. Akýkoľvek nedodržanie bezpečnostných požiadaviek bude viesť k nehode.

  Legislatívne akty sú jasne registrované, ak existuje test dielektrických rukavíc. Takáto inšpekcia je potrebná najneskôr 6 mesiacov po uvedení štátnej ochrany. Na testovanie výrobku budete potrebovať trochu vecí, takže takýto šek je k dispozícii každému podniku.

  Je dôležité, aby kvalifikovaný špecialista s riadnymi kvalifikáciami a musí byť zapojený do procesu.

  Potrebné veci

  Test môže byť podrobený iba dielektrických rukaviciach, ktoré nemajú viditeľné poškodenie. Urobiť to, urobte laboratórium. Viac kvalitatívneho výsledku možno dosiahnuť len pri testovaní vo vode. Týmto spôsobom môžete ľahko odhaliť aj malé škody.

  Prečítajte si viac  Kruhové píly BOSCH: Charakteristika modelov a tipov výberu

  Ak chcete kontrolovať šek, bude potrebné pripraviť kúpeľ, naplnený kvapalinou a elektrickou inštaláciou.

  Napätie

  Aby ste zabezpečili čistotu šeku, bude potrebné zabezpečiť elektrickú inštaláciu požadovaného napätia. Zvyčajne je to 6 m2. Na použití maximálna, hodnota by nemala stúpať nad 6 m. Každý pár je testovaný najneskôr 1 minútu. Spočiatku musí byť poloha elektrickej inštalačnej páky v polohe. Takto môžete skontrolovať, či sú v rukaviciach. Ak to chcete urobiť, použite indikátory signálnych svietidiel. Ak je všetko v poriadku, páka môže byť preložená do. Toto opatrenie prúdenie, ktoré sa vyskytujú cez rukavicu.

  V prípade, že sa lampa začne signalizovať o existujúcej skúške, test je dokončený. Rukavice sa považuje za chybnú a nemožno ho použiť.

  Ak všetko šlo v poriadku, pred vstupom do prevádzky, prostriedky ochrany sa najprv sušia, Potom aplikujú špeciálnu pečiatku, ktorá označuje testy. Teraz môže byť produkt uložený alebo vydávať zamestnancov.

  Proces

  Nie každý chápe, za to, čo potrebujete, aby ste zažili dielektrické rukavice, pretože pravdepodobne odovzdali šek v továrni. Navyše, Za šesť mesiacov si môžete kúpiť novú súpravu. V skutočnosti existuje inštrukcia o používaní a testovaní ochrany. Tento dokument sa volá z 153-34.03.603-2003. Podľa klauzuly 1.4.4, prostriedky elektrickej dutiny získanej z továrne výrobcu musia byť kontrolované priamo v podniku, kde sa použijú.

  Je veľmi dôležité pochopiť, že ak sa v čase kontroly ukáže, že prúd prechádza produktom nad hodnotou 6 mA, nie je vhodná na použitie a je len predmetom písania ako manželstva.

  1. Rukavice budú musieť najprv znížiť vodný kúpeľ naplnený vodou. Zároveň by sa ich zem mala pozrieť z vody aspoň 2 cm. Je veľmi dôležité, aby boli hrany čisté a suché.
  2. Až po tomto kontakte z generátora môže byť znížená do kvapaliny. V tejto chvíli sa druhý kontakt spája uzemnený povrch a padá do rukavíc. Ako súčasť testovaného ammetra.
  3. Je čas nakŕmiť napätie na elektróde v kúpeli. Údaje sú vypnuté ampérmeter.
  Prečítajte si viac  Všetko o UV živici

  Ak sa kontrola vykonáva správne, je ľahké dokázať vhodnosť dielektriky. Akékoľvek porušenie môže spôsobiť chybu, a následne nehody.

  Keď je všetko dokončené, protokol je vypracovaný. Získané údaje prispievajú k špeciálnemu časopisu, ktoré sú určené na kontrolu frekvencie výskumu.

  Suché rukavice Po kontrole je potrebné v interiéri s teplotou miestnosti. Ak táto požiadavka nedodržiava, potom nízka alebo vysoká teplota spôsobí poškodenie vzhľadu poškodenia, ktoré zase vedie k nesúhlasu.

  V niektorých prípadoch sú potrebné mimoriadne testy rukavíc.

  To sa deje po opravárenských prácach, nahradenie elektrických inštalačných dielov alebo pri zistení poruchy. Vyžadovaná externá kontrola výrobkov.

  Podmienky a frekvencia

  Pravidelná kontrola hájov vyrobených z gumy alebo gumy, podľa pravidiel, sa vykonáva raz za 6 mesiacov, toto obdobie neberie do úvahy neplánované testy. Nezáleží na tom, či je všetok tento čas vykorisťovaný alebo nakladá na sklade. Takáto kontrola je nastavená pre gumové rukavice bez ohľadu na stupeň ich používania v podniku.

  Tento prístup vám umožňuje identifikovať chyby, ktoré môžu viesť k nehode. Často kontrolujú rukavice v továrni neexistuje žiadna možnosť – potom laboratóriá tretej strany majú špeciálnu licenciu.

  Konkrétne, gumové dielektrické rukavice sú testované iba prúdom, napriek tomu, že iné metódy testovania sa používajú na rôzne nástroje na ochranu. Pri vykonávaní postupu, prítomnosť licencovaného špecialistu, ktorý môže odhadnúť výsledky získané počas inšpekcie. Takmer každý, kto patrí do elektrického personálu, podstúpia opätovnú výmenu, v rámci ktorého sa otázky požiadajú o metódy a načasovanie dielektrických rukavíc.

  Pamätajte si informácie, je veľmi jednoducho na posudzovanú otázku, pretože pravidlo 4 je platné. Testy sa vykonávajú s periodicitou 6 mesiacov, napätie dodávané do produktu je 6 kV, maximálna prípustná rýchlosť prúdu je 6 mA a trvanie kontroly je 60 sekúnd.

  Čo robiť, ak rukavice neprešli šek?

  Stáva sa to, že kontrola výrobku neprešiel v prvej alebo druhej etape. To znamená, že s externou kontrolou alebo pri vykonávaní prúdu. Nezáleží na tom, prečo rukavice neprešli test. Ak sú odmietnutí, mali by s nimi vždy prísť.

  Na rukavice červenej farby je zahrnutá existujúca pečiatka. Ak neexistovali žiadne skoršie kontroly, a nebola vložená, potom červená čiara sa jednoducho drží na výrobku.

  Takéto ochranné prostriedky sú vyrobené z vykorisťovania, ukladať ich v sklade je tiež zakázané.

  Prečítajte si viac  Hodvábna omietka v interiéri

  Každý podnik, kde je elektrická inštalácia povinná dodržiavať špeciálne pokyny. Je to tento dokument, ktorý je určený na reguláciu postupu na sledovanie.

  Laboratórne testovanie, testované, obchody, kde informácie o výsledkoch predtým vykonaných inšpekcií. Nazýva sa „Journal of testovacích testov dielektrického kaučuku a polymérnych materiálov“. K dispozícii je tiež príslušný marker o nevhodnom páre. Produkty na konci sú zlikvidované.

  Malo by sa zrejmé, že prítomnosť rukavíc v sklade, ktorá sa má zlikvidovať, môže spôsobiť nehodu.

  Ľudská nepozornosť často vedie k smutným následkom, čo je dôvod, prečo sa využije okamžite po identifikácii chyby a robiť relevantné informácie do časopisu. V každom podniku je zodpovedná osoba, ktorej povinnosti zahŕňajú vedenie včasných inšpekcií.

  Ak bola elektrická inštalácia vykonaná opravárenská práca alebo výmena konštrukčných prvkov, potom sa kontrola rukavíc pre integritu sa vykonáva neplánovaný. Takže je možné včas odstrániť nevhodné nástroje na ochranu, a preto a vyhnúť sa nehodám.

  Nasledujúce video preukázalo proces testovania dielektrických rukavíc v elektrotechnici.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: