Smalt „červená 124“: vlastnosti a aplikácie

Akékoľvek drevené a kovové povrchy používané na vonkajšiu dekoráciu v tepelnej, studenej, zvýšenej vlhkosti, potrebujú dodatočnú ochranu. Na tento účel je určený perchlorvinyl-smalt „červená 124“. Kvôli tvorbe na základe bariérovej vrstvy zvyšuje prevádzkovú periódu povlaku a jeho sily a tiež vykonáva dekoratívnu funkciu. Priaznivé vlastnosti tohto výrobku ho umožňujú používať nielen v stavebníctve, ale aj v iných oblastiach.

Rozlišovacie vlastnosti

Základom materiálu je polyvinylchlorid chlórovaná živica, ktorá je doplnená alkydovými zlúčeninami, organické rozpúšťadlá, plnivá a zmäkčovadlá. Keď sfarbenie pigmentov pridávajú do zmesi, sa získa suspenzia určitého odtieňa, z ktorých technické vlastnosti zodpovedajú normám svetovej kvality.

Základné dôležité vlastnosti farby:

 • schopnosť odolávať veľké amplitúdy kritických teplôt;
 • Odolnosť voči akýmkoľvek typom kovovej korózie (chemická, fyzikálna a elektrochemická interakcia s médiom);
 • Požiarna odolnosť a odolnosť voči vlhkosti, imunita na agresívny vplyv olejov, čistiacich prostriedkov, čistenia domácností, benzínu;
 • plastová, stredne viskózna štruktúra, ktorá poskytuje dobrú priľnavosť;
 • prekážka a šírenie hrdze;
 • Trvanlivosť a schopnosť optimálne vykonávať úlohu zdobenie.

Smalt úplne vyschne za približne 24 hodín. So závažným zahusťovaním sa aplikujú rôzne typy rozpúšťadiel.

Na ochranu povlakov z kvapiek teploty a korózie sa na drevo a železobetón aplikuje smaltón. Kovové práce sa vykonáva po potrebnom nátere. Zafarbené povrchy sú zachované v chladných podmienkach najmenej 4 roky. Pri vystavení vysokým teplotám a intenzívnemu ultrafialovému žiareniu – až 3 roky. Strom pred aplikáciou nie je potrebný, sklovina sa okamžite aplikuje. Tri vrstvy sú dosť dosť 6 rokov úspešnej prevádzky.

Hlavné farby smaltované: šedá, čierna, ochranná. Tiež vyrobené modré a zelené farby.

Žiadosť

Kefa alebo valček môže byť aplikovaný na kovový povrch, ale je vhodnejšie pracovať s pneumatickým zariadením. Airless Striekanie je lepšie vhodný pre veľké plochy. Elektrické zariadenia poskytuje lepší dizajn. Pre takúto zásobu farby je potrebné čo najviac zriediť rozpúšťadlom „RFG“ alebo „p-4a“.

Prípravný stupeň obsahuje niekoľko hlavných bodov:

 • Starostlivý kovový striptér pred znečistením, prachom, olejom, rozsahom a hrdzou. Indikátor je charakteristický lesk povrchu, rovnomerne rozloženej drsnosti materiálu, na miestach s farbou mierky základne môže byť tmavejšie.
 • Po vyčistení by ste mali úplne odstrániť a odmasťovať povlak. Aby to urobilo, je to utreté handričkou navlhčenou v bielom duchu.
 • Je potrebné skontrolovať prítomnosť mastných škvŕn pomocou stierania so špeciálnym filtračným papierom na báze celulózy, vláknitých látok a azbestu (nemali by existovať žiadne stopy oleja).
 • Je prípustné použitie na čistenie abrazívne, pieskovanie. Takže môžete odstrániť z kovu aj tie najmenšie častice hrdze.
 • V prítomnosti individuálnych kontaminantov sú vyčistené a odmasťované lokálne.
 • Potom by mal byť primér vykonávať kompozície „VL“, „AK“ alebo „FL“. Povrch musí suchý.

Bezprostredne pred farbením sa roztok mieša, kým sa na suchý primér aplikuje vytvorenie homogénnej hmotnosti a prvá vrstva. Primárne sušenie nepretržite nie viac ako 3 hodiny, po ktorom môžete použiť nasledujúcu vrstvu.

Trojvrstvový povlak, hlavne pre mierne klimatické zóny, Štyri vrstvy sú určené pre tropický pás. Ak je potrebné chrániť kov v chladných podmienkach, bude trvať tri vrstvy maľovania na „AK-70“ alebo „VL-02“ primér. Časový rozdiel medzi aplikáciou vrstvy je najmenej 30 minút.

Pri maľovaní je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia:

 • Uistite sa, že maximálne vetranie v miestnosti;
 • zabránenie demélom vedľa zdrojov požiaru;
 • Odporúča sa chrániť telo špeciálnym ochranným oblek, ruky – rukavice a masku na tvár – plyn, ako je vniknutím na sliznicu oka a v dýchacích cestách nebezpečný pre zdravie;
 • Ak sa riešenie stále dostal na kožu, musíte ho urýchlene opláchnuť veľkým počtom mydlovej vody.

Obrazník stromu sa vyrába podobným spôsobom, ale nevyžaduje pre-primér.

Spotreba produktu na meter štvorcový

V mnohých ohľadoch, tento indikátor závisí od hrúbky riešenia. V priemere pre jedného metra plochy vyžaduje asi 130 gramov farby, ak používate pneumatické zariadenie. V tomto prípade by mala byť viskozita zmesi menšia ako pri použití valca alebo kefy. V druhom prípade je prietok 1 m2 približne 130-170 gramov.

Množstvo použitého materiálu je ovplyvnené teplotným režimom miestnosti a miernej vlhkosti. Tieto parametre sú obzvlášť dôležité v blízkosti spracovaných povlakov. Tesný roztok závisí od množstva aplikovaných vrstiev, ktoré závisia od klimatických podmienok.

Ak chcete získať najžiac silnejší ochranný náter, mali by ste zvážiť optimálnu teplotu pre prácu (od -10 do +30 stupňov), percento vlhkosti v miestnosti (nie viac ako 80%), viskozita roztoku (35-60) ).

Pôsobnosť

Kvôli ochranným vlastnostiam v nepriaznivých poveternostných podmienkach, požiarnej odolnosti, odolnosť voči vlhkosti, V rôznych oblastiach výroby sa môže použiť anti-corrosionizmus odolný a antikorózny smaltovaný „červený 124“:

 • Na opravu a výstavbu pri výstavbe súkromných budov, aby sa zachovala pevnosť drevených fasád;
 • v strojárskom priemysle;
 • v nástroji, ktorým sa vykonáva rôzne účely;
 • na spracovanie železobetónu, oceľových konštrukcií, mostov a výrobných dielní;
 • Vo vojenskom priemysle na ochranu povrchu technológie a iných predmetov z korózie, slnečných lúčov, chladu.

Enamel „Red 124“ Ematel je extrémne v dopyte pri výstavbe obytných a priemyselných komplexov v extrémnom severe, kde je jeho vlastnosti odolné voči mrazu vysoko odhadované, čo umožňuje stvrdnúť vonkajšie steny pri nízkych teplotách.

Farba sa používa aj na dekoratívne farbenie akýchkoľvek kovových konštrukcií. Na drevo sa farbivo môže použiť navyše ako antiseptické pre prevenciu húb a formy.

Oficiálny dokument o stavebnom materiáli – GOST číslo 10144-89. Obsahuje hlavné charakteristiky výrobku, pravidlá uplatňovania a maximálne prípustné pomery komponentov.

O tom, ako aplikovať smalt „červený 124“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár