Smoothie pre omietku

Ak chcete použiť omietky na stenu a jeho následné zarovnanie je veľa stavebných nástrojov. Najčastejšie používané z nich je hladký železo alebo benátska Kelm.

Za to, čo je potrebné?

Aby sa omietka hladko ležala na stenách, jeho povrch musí byť vyhladený. Na tento účel sa používajú špeciálne zariadenia – Spatuls a žehlenie. To platí najmä vtedy, keď je omietka povrchová vrstva, rozdiel v reliéfom, ktorý je povolený 1 mm.

Žehlenie, ona je Venetsian Kelma, umožňuje dosiahnuť hladký a hladký povrch. Je vhodnejšie pracovať s ním ako so špachtľou, umožňuje vám pracovať rýchlejšie kvôli obvodu väčšej oblasti, zatiaľ čo šetrí spotrebu materiálu. To je obzvlášť dôležité pri práci s benátskou omietkou, ktorej výkres, ktorý mramorový mramor. Je to z kvality práce závisí, steny vyzerajú tak esteticky krásne.

Nástroj je užitočný pri práci s núdzovými kompozíciami, ktoré vzhľadom na rýchlu polymerizáciu vyžaduje menej času na zmrazenie. Kelma dokonale zatvorí v sadrokartónoch. Je pozoruhodne vyrovnané so zarovnaním kompozícií na strope, kde aj najmenšie nezrovnalosti opustia škaredé tiene.

Okrem hlavnej funkcie sa Kelma môže použiť namiesto špachtle na aplikáciu lepidla alebo tmelu.

Čo sa stane?

Žehlenie pre omietku má prevažne obdĺžnikový tvar, ako je to najvhodnejšie. Trojuholníková čepeľ, ale aj trojuholníková čepeľ pre typ trinkovača, ako aj kvapkový, oválny, diamant a lichobežníkový. Rozmery sa môžu líšiť v priemernej šírke – 12-27 cm, dĺžka – 20-48 cm. Štandardná veniána Cologma – 13 * 27 cm.

Podľa typu materiálu pracovného povrchu sa žehlenie stane:

 • kovová, najmä oceľ;
 • plast;
 • gumový.

Pracovný povrch musí byť hladký a leštený. Hladkosť steny závisí od toho, pretože každý je obsluhovaný okamžite bude viditeľný. Samotný povrchový materiál je menej lepenie na hladký nástroj. Preto sa najčastejšie na predaji nachádzajú metalické zariadenia. Kovový plech by mal byť tvrdý – ak je ľahké spať, nástroj rýchlo zlyhá. Zvyčajne používajú zliatiny, ktoré nepodliehajú korózii. A tak, že povrchová vrstva nepoškodzuje, hrany musia byť zaoblené.

Prečítajte si viac  Súpravy nástrojov OMBRA: Typy a jemnosti

Plastová Kelma je lacnejšia, ale rýchlejšia prichádza k disrepair. Je ľahké poškriabať, ale je ľahšia hmotnosť. Ale radi transparentného plastu je skvelé pre aplikáciu tekutých tapety.

Oveľa menej často sa vyskytuje na predaj gumové žehlenie pre omietku. Je mäkká a vhodná na vyhladenie už zarovnanej vrstvy. Tento nástroj je napríklad ideálny pre benátskej omietky, ktorá je dôležitá dokonale hladký povrch.

A dokonale sa vyrovnáva s malými chybami, pretože koná viac jemne.

Omietka Kelma môže byť zuby. Umožňujú robiť vlny. Čím väčší je uhol nastavenia Kelma na stenu, čím silnejší je reliéf vĺn. Sú potrebné na vytvorenie väčšej priľnavosti, umožňujú materiály položené na vrchole lepšie – napríklad, keď sa aplikujú s kachľovým lepidlom. Tiež zuby vám umožňujú vytvoriť kresbu na stenách pre dekoratívne povrchové úpravy. Výška zubov – zvyčajne 4-6 mm.

Okrem klasickej voľby sa môže vyskytnúť špeciálne žehlenie pre injekčné švy, uhlové kĺby, spracovanie disekcie. Toto sú profesionálne nástroje. Pre opravu s vlastnými rukami je lepšie kúpiť obyčajné ironilers, ale niekoľko rôznych veľkostí si vybrať najvhodnejšie na úrovni vyrovnania. A pre menšiu prácu, napríklad tesniace trhliny, získavať škvrny.

Vyberte si omietku Celma potrebnú pod ramenom zamestnanca. Musí ísť dobre v dlani, aby bol nástroj pohodlný. Hmotnosť tiež záleží, inak ruka rýchlo unavená. Väčšinou má nástroj veľa 300-400 g. Ohýbanie samotnej rukoväte závisí od údajnej práce, môže byť hladký alebo rebrovaný, aby sa eliminoval posuvné. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť povrchu tak, že by nemala byť nádoba a ohybov, mala by byť dokonale hladká a hladká okolo okrajov.

Ako použiť?

Pripravovaný roztok sa aplikuje na bunku, potom sa nástroj pevne lisuje na stenu v akútnom uhle. Ďalej, hladkosť v jednom smere na boku alebo zo zdola nahor, rovnomerne distribuovať riešenie – vozík. Vyhladzovanie povrchu je potrebné po položení hlavnej vrstvy omietky, a to je 3-5 mm. LED nástroj nasleduje v jednom smere, hladké pohyby bez kruhov. CELMMA môže byť použitá nielen pre omietky, ale aj pre pre-tmelové steny.

Ak je strop vyrovnaný, potom by mal pracovať cez smer slnečného svetla z okna a po vyhladení – pozdĺž. To odstráni malé tiene, ktoré budú nevyhnutne mať typy v deň osvetlenia, pretože svetlo spadne na jednu stranu.

Nevkladajte tlak na žehlenie s úsilím, pretože môžete pokaziť povrch predajom. Stlačte náradie je potrebné tesné, ale bez stlačenia. Odporúča sa vyhladiť graf nie viac ako 1 kV. M. Viac zachytenia nedáva zmysel, ale ako sa práca stane časovo náročným. Začnite lepšie s uhlom miestnosti. Smer závisí od hlavnej ruky pána: pre pravú ruku – právo naľavo, pre ľavú rukoväť – naopak.

Prečítajte si viac  Technológia brúsenia spacure

Pri eliminácii štrbín je potrebné ich naplniť dostatočným množstvom roztoku a potom na vrchole, aby sa uskutočňovala špachtľová alebo bunka. Podobne odstráňte nadbytok zo steny.

S pomocou Kelma môžete vytvoriť efekt výraznej textúry, napríklad benátskeho kameňa. Na to, na vyrovnanej vrstve kapusty v rôznych smeroch, rozmazanie pevnej látky. Po čiastočnom sušení musia byť na rovnakom nástroji mierne akceptované. Ďalej sa tenká vrstva aplikuje na omietku iného tieňa. Po úplnom chlebe hrobe leštené. Kontrast farby, tým výraznejšie sa zdá byť úľava.

Technika „Grotto“

Tento typ dekor vyzerá drahý, najmä na tmavých odtieňoch omietky. K tomu, že Celma je znížená do roztoku a aplikuje sa na pripravený (omietený) povrch, takže malé burgy, „hory“. Mal by byť ľahký, bod dotyk. Potom musíte dať materiál mierne suchý – keď stlačíte prst, musia podľahnúť. Po čiastočnom chlebe, Kelma potrebuje vyhladiť chyby. Pohyby by mali byť pľúca, bez stlačenia.

Nepohybujte sa jedným smerom, z rohu do rohu, je lepšie, aby sa pohyby chaotické. Potom nebudú na stene žiadne jasné čiary. Po úplnom sušení steny leštia.

Technika „Extender“

  Na lemovanej vrstve sa omietka aplikuje Culma s kruhovými pohybmi opakujúcimi sa osem alebo nekonečným znamením. Po čiastočnom sušení je povrch prefixovaný. Ďalej, akonáhle je predchádzajúca vrstva suchá, je potrebné aplikovať novú tenkú vrstvu, ale líšia sa vo farbe. Potom úplné sušenie a leštenie.

  Práca s Kielma sa neuvoľní, ale vyžaduje určitú zručnosť. Hlavná vec je, že všetky pohyby by mali byť rýchlo, aby sa vytvorila zloženie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: